منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد
ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد

ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد

سه تا از بزرگترین آلت کوین‌ها(ریپل، دوج کوین و کاردانو) یک شبه سودهای قابل توجهی را ثبت کرده‌اند. با این حال تحلیل گران از امکان اصلاح XRP می گویند.

دارندگان سه تا از محبوب‌ترین آلت کوین‌ها (کاردانو، دوج کوین و ریپل)، امروز صبح خوبی داشتند. آلت کوین های محبوب همچنان با افزایش قیمت به کار خود ادامه می‌دهند. این سه آلت کوین بهتر از بیت کوین و اتریوم رشد کردند. این روند صعودی در حالی است که سرمایه کل بازار جهانی ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 3.77 درصد افزایش یافت.

قیمت ریپل به همراه دوج کوین و کاردانو از پایین‌ترین سطوح خود در ماه جولای رشد کرده است. با این حال برخی شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند که این افزایش قیمت به یک عقب نشینی خواهد انجامید.

ریپل، دوج کوین و کاردانو به افزایش قیمت خود ادامه می‌دهند

مجموعی از اخبار مثبت و رویدادهای تکنیکال باعث افزایش ارزش ریپل، دوج کوین و کاردانو شده است. ریپل با موفق بودن در دادگاه توانسته علاوه بر نجات خود به کل بازار ارزهای دیجیتال نیز کمک کند. کاردانو نیز از راه اندازی قراردادهای هوشمند خبر داده است. این اتفاق باعث می‌شود یکی از اصلی‌ترین رقبای اتریوم بتواند حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد. از طرف دیگر ماسک و مارک کوبان میلیاردرهای طرفدار دوج کوین بار دیگر از قدرت این ارز و پشتیبانی خود از DOGE سخن گفتند.

با این شور و شوق که در بازارهای ارز دیجیتال به راه افتاده است ما دوباره شاهد رشد آلت کوین‌های سرسبد مانند ریپل، دوج کوین و کاردانو هستیم. اتفاقی که می‌تواند شروع مجدد آلت سیزن را به فعالان بازار نوید دهد.

ریپل علی رغم درگیری با SEC بهترین رشد را به نام خود ثبت کرد

XRP با 20 درصد افزایش یک شبه پیشتاز است. ریپل در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1.3 دلار معامله می‌شود. XRP با ارزش بازار 60 میلیارد دلار، اکنون هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار است. این ارز با وجود شکایت طولانی سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه خالقان و شرکت ریپل توانسته یک پله دیگر در بین ارزهای برتر صعود کند.

این شکایت ادعا می‌کند که ریپل، توکن XRP را به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده فروخته است. این اتهامی است که ریپل آن را رد می‌کند. شرکت ریپل معتقد است که رفتار SEC با XRP در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم متفاوت است. ریپل در روزهای گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار را تحت فشار قرار داد. این سازمان برای پیگیری شکایت مجبور است اطلاعات محرمانه جلسات خود راجع به دیگر ارزهای بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم را به دادگاه ارائه دهد.

سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت ضمنی از شکایت خود دست کشیده و همین امر باعث خوشبینی سرمایه گذاران نسبت به ریپل شده است.

کاردانو در اواخر سال جاری قراردادهای هوشمند را راه اندازی می‌کند

کاردانو، چهارمین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، د روزهای گذشته 5.25 درصد رشد کرد و به 2.12 دلار رسید. روز سه شنبه، کاردانو از ورود قراردادهای هوشمند بر روی پلتفرم خود به عنوان بخشی از هاردفورک آلونزو در اواخر سال جاری خبر داد. از بعد از انتشار این خبر قیمت توکن ADA ارز دیجیتال بومی کاردانو در حال افزایش است.

قراردادهای هوشمند در ابتدا توسط بلاک چین اتریوم رواج یافت. این قراردادها که بدون واسطه و توسط کدهای رایانه‌ای اجرا می‌شوند زیربنای اصلی دیفای هستند. دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز به شما امکان می‌دهد طیف وسیعی از خدمات مالی را بدون نیاز به بانک یا کارگزار از طریق دفتر کل توزیع شده بلاک چین انجام دهید. آلونزو بخشی از صنعت مالی غیر متمرکز (DeFi) را که بیش از 110 میلیارد دلار ارزش دارد، به شبکه کاردانو منتقل می‌کند.

ماسک و کوبان بار دیگر پشتیبانی خود از دوج کوین را اعلام کردند

پادشاه میم کوین‌ها، دوج کوین، امروز صبح توانست قیمت 0.31 دلار را لمس کند. این ارز در ماه گذشته با افزایش قابل توجه حدود 41 درصد، از قیمت را از 0.2 دلار به 0.29 دلار افزایش یافته است. دوج کوین همیشه به عنوان پرچم دار آلت سیزن شناخته می‌شود. هر زمان که این ارز شروع به پامپ کرده است به فاصله اندکی شاهد فصل آلت کوین‌های جدیدی بوده‌ایم.

این بار نیز نام ماسک و کوبان در افزایش قیمت دوج کوین تأثیر داشته است. این دو نفر روز گذشته بار دیگر از علاقه خود به این ارز سخن گفتند. دوج کوین در حال حاضر یکی از محبوبترین ارزهای دیجیتال در آمریکا محسوب می‌شود.

نمودار XRP پس از افزایش 54 درصدی قیمت در یک هفته می‌تواند شاهد اصلاح باشد

قیمت XRP در ادامه روند صعودی قوی خود در 14 آگوست تقریباً به بالاترین سطح سه ماهه خود رسید. با این وجود، افزایش هفتگی وحشیانه آن، خطرات ناشی از افزایش ارزش را به دنبال خواهد داشت. در نتیجه کارشناسان از احتمال عقب نشینی قریب الوقوع قیمت آن سخن می گویند.

به طور دقیق، برای اولین بار از 22 مهف جفت ارز XRP/USD با 20.78 درصد افزایش به 1.31 دلار رسید. این رشد به عنوان بخشی از روند صعودی غالب ظاهر شد که از 20 ژوئیه شاهد آن بودیم. درست در زمانی که قیمت ریپل 0.154 دلار بود.

شرایط خرید بیش از حد ریپل

آخرین حرکت‌های صعودی در بازار XRP دو شاخص کلاسیک را برای پیش بینی اصلاح قریب الوقوع قیمت به نمایش گذاشته است.

اولین شاخص، شاخص قدرت نسبی (RSI) است. این شاخص تغییرات قیمت را برای ارزیابی شرایط خرید و فروش بیش از حد نشان می‌دهد. به طور مفصل، RSI بین صفر تا 100 در نوسان است، با قرائت بالای 70 خرید بیش از حد و خوانش زیر 30 نشان دهنده شرایط فروش بیش از حد است.

اگر RSI دارایی بالاتر از 70 باقی بماند، معمولاً معامله گران را وادار می‌کند تا آن را با قیمت بالاتری بفروشند تا حداکثر سود موجود را بدست آورند. به طور مشابه، اگر RSI به زیر 30 برسد، این فرصت را برای معامله گران ایجاد می‌کند تا دارایی را با نرخ به ظاهر پایین‌تری خریداری کنند.

RSI روزانه XRP/USD هشدارهایی مبنی بر ارزش گذاری بیش از حد پس از عبورر این شاخص از مرز 70 نشان می‌دهد. در نتیجه، این جفت ارز فروشی متوسط را در نزدیکی بالاترین سطح 1.20 دلار خود تجربه کرد و به 1.14 دلار کاهش یافت.

ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد

نمودار قیمت روزانه XRP/USD با شاخص RSI

بولینگر باند نیز احتمال اصلاح را نشان می دهد

بولینگر باند نمودارهایی هستند که در سطح انحراف استاندارد بالا و پایین میانگین متحرک ساده قیمت ترسیم شده‌اند. آن‌ها تمایل دارند که نوسانات دارایی را بر اساس فاصله بین نوار بالا و پایین اندازه گیری کنند. هنگامی که قیمت از باند خارج می‌شود، تمایل دارد بلافاصله به داخل نوار حرکت کند.

ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد

نمودار قیمت روزانه XRP/USD با شاخص بولینگر باند

آخرین حرکت ناپایدار XRP/USD باعث افزایش نرخ آن به خارج از مقاومت باند بالا شد و نشانگر افزایش ارزش بود. در نتیجه، احتمال اصلاح مجدد آن در زیر سطح نوار بالا زیاد به نظر می‌رسد. این حرکت ممکن است بعداً با یک حرکت گسترده به سمت میانگین متحرک ساده 20 روزه (موج نارنجی) نزدیک به 0.80 دلار ادامه یابد.

رشد بیشتر نیز برای ریپل پیش بینی می‌شود

علیرغم خطرات ارزش گذاری بیش از حد، سایر معامله گران معتقدند XRP آماده ادامه روند صعودی خود است. به عنوان مثال، تحلیلگر مستقل بازار دون آلت (DonAlt) فکر می‌کند XRP می‌تواند به بالاترین حد خود برسد. وی اظهار داشته است که ریپل توانسته مقاومت بالایی را بکشند.

ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد

نمودار منتشر شده توسط دون آلت

این تحلیلگر می‌گوید:

“این هفته نزدیک از مقاومت یک دلار عبور کردیم. من دلیلی نمی‌بینم که XRP اوج‌های جدیدی ایجاد نکند.”

“اما، در همان زمان، اگر ریپل به اوج‌های جدید برسد می‌تواند باعث اتمام روند صعودی باشد.”

کوین کیج، یکی دیگر از تحلیلگران نمودار محبوب، فاندامنتال خوب را به چشم انداز صعودی اضافه کرد. وی خاطرنشان کرد که رسیدن XRP به بالاترین سطح خود به این معناست که ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به توافق رسیده است.

قانونگذاران اوراق بهادار ایالات متحده در دسامبر سال 2020 علیه ریپل شکایت کرد و ادعا کرد که این اوراق بهادار غیرقانونی از طریق فروش توکن XRP در سال 2013 و پس از آن مشارکت داشته است. ریپل این اتهامات را رد کرد.

آلت سیزن در راه است

با شروع رشد آلت کوین‌های بزرگی مانند ریپل، دوج کوین و کاردانو می‌توان اطمینان یافت که آلت سیزن شروع شده است. با مرور عملکرد آلت کوین‌ها در بازار ما شاهد رشد ارزش چند برابری بسیاری از آنها هستیم. البته همه این‌ها به حرکت بعدی بیت کوین وابسته است. بیت کوین چند روزی هست که از شکستن مقاومت 47 هزار دلار بازمانده است. در اینجا باید دید پادشاه می‌تواند این سد را از سر راه بردارد یا نه. از طرفی باید توجه داشت که بسیاری از آلت‌ها مانند دوج کوین کاردانو و ریپل با اوج‌های تاریخی خود فاصله زیادی دارند.

مطالب مرتبط
حباب بازار ارزهای دیجیتال
دوج کوین و شیبا بهترین رشد را در بین 100 ارز برتر در این آخر هفته ثبت کرده‌اند
پنج میلیارد دلار توکن USDT تولید می شود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether