منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رشد استفاده از XRP با وجود مشکلات حقوقی با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC
جهش قیمت ریپل؛ قیمت XRP در 24 گذشته شاهد رشد 40 درصدی بود

رشد استفاده از XRP با وجود مشکلات حقوقی با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC

رضا باغانی
1400/03/10
۰

مدیر عامل شرکت ریپل، برد گارلینگ هاوس می‌گوید این شرکت پس از طرح شکایت SEC از نظر اقتصادی متضرر شده است. با این حال این شرکت در حال گسترش استفاده از فناوری XRP است.

به گفته دادگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه این شرکت، رشد استفاده از XRP تا حدود زیادی کند شده است. با این حال مدیرعامل ریپل امروز در کنفرانس اجماع “CoinDesk 2021” که این هفته برگزار شد در مورد راه‌های رشد استفاده از XRP صحبت‌هایی کرد.

رشد استفاده از XRP در جنوب شرقی آسیا پس از دادخواست SEC

گارلینگ هاوس گفت: “جنوب شرقی آسیا، یکی از سریعترین بخشهای رشد استفاده از XRP است. ما در این بخش رشد فعالیت 10 برابری را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.”

این شرکت سال گذشته شاهد 40 درصد رشد سه ماهه به سه ماهه از نظر معاملات در سراسر شبکه بود. با این وجود پس از طرح شکایت SEC علیه ریپل در دسامبر سال 2020 این رشد کند شد. سازمان بورس و اوراق بهادار با ادعای اینکه فروش XRP یک فروش اوراق بهادار ثبت نشده است ریپل را به دادگاه کشاند. به نظر سازمان بورس و اوراق بهادار این فروش غیرقانونی به ارزش بیش از 1.38 میلیارد دلار صورت گرفته است.

پس از دادخواست SEC، بسیاری از صرافی‌های ایالات متحده XRP را از لیست خود خارج کردند. در عین حال مانی گرام (MoneyGram)، دومین سرویس انتقال پول در جهان، همکاری خود با ریپل را به حالت تعلیق درآورد. گارلینگ هاوس گفت، مانی گرام و ریپل رابطه‌ای در حدود دو میلیارد دلار معاملات ODL [نقدینگی درخواستی] داشتند. وی افزود: “ما به امید دستیابی به وضوح [نظارتی] آن مشارکت را متوقف کرده‌ایم.”

هدف بعدی خدمت رسانی به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است

با این وجود، ریپل همچنان از پشتیبانی قوی در مناطقی از آسیا، از جمله ژاپن برخوردار است. این شرکت همچنین به دنبال خدمت رسانی به بخش جدید و در حال رشد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

گارلینگ هاوس گفت: “CBDC ها به صورت داخلی برای کاهش اصطکاک و پرداخت خوب است. آنچه ریپل در تلاش برای حل آن است بهبود پرداخت های کلان برون مرزی است. رشد استفاده از XRP می‌تواند این ارز را به یک دارایی پل جهت حل مشکل پرداخت های برون مرزی تبدیل کند. ما به عنوان بخشی از نسخه عمومی منبع آزاد دفتر XBP، با برخی از دولت‌ها در سراسر جهان کار کرده‌ایم. ما انتظار داریم با رشد استفاده از XRP در دولت‌های سراسر جهان پایگاه مشتریانی فراتر از ایالات متحده به دست بیاوریم.”

دادخواست ریپل علیه سازمان بورس و اوراق بهادار

این دادخواست در حال کشف است. این یعنی  SEC و ریپل با یکدیگر درگیرند تا به دادگاه بقبولانند چه اطلاعاتی باید با طرف دیگر به اشتراک گذاشته شود. گارلینگ هاوس گفت: “من واقعاً خوشنود هستم”. وی افزود که خوشحال است که قاضی تفاوتهای ظریف و مهم پرونده را برای رمزنگاری در ایالات متحده به روشنی درک کرده است.

گارلینگ هاوس به حکم دادگاه که SEC را مجبور می‌کند ارتباطات داخلی محرمانه خود در مورد XRP، بیت کوین و اتریوم را به اشتراک بگذارد اشاره کرد. وی گفت: “خبر خوب این بود که دادگاه به درخواست ریپل رضایت داد. این اولین بار است که به [SEC] توسط دادگاه دستور داده می‌شود در این مورد شفاف باشد. برای مدت دو تا سه سال تمام خواسته‌های ما این وضوح نظارتی است. بنابراین من فکر می‌کنم این پیشرفت بزرگی برای جامعه ارزهای دیجیتال محسوب شود. “

خواسته ریپل این است که سازمان بورس و اوراق بهادار علت تفاوت نگرشش به XRP و دیگر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین را اعلام کند. این می تواند به وضوح نظرات محرمانه اعضای بلندمرتبه SEC نسبت به ارزهای دیجیتال را فاش کند.سیاست های رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار امیدوارکننده است

گارلینگ هاوس افزود: “متأسفانه، روند دادگاه به آرامی حرکت می‌کند. من امیدوارم که با روی کار آمدن دولت جدید تغییراتی رخ دهد. رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار این فرصت را دارد که به نوعی برخی از تصمیمات دولت قبلی را دوباره بررسی کند.”

گارلینگ هاوس بیان کرد که “اینجا در ایالات متحده شکاف بزرگی در رهبری وجود دارد”. وی ژاپن، سنگاپور، انگلیس، سوئیس و امارات متحده عربی را به عنوان “نمونه‌هایی از بازارهایی که در آن وضوح وجود داشته است، ذکر کرد. وی اذعان کرد این اطمینان و وضوح به کارآفرینان و سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا سرمایه گذاری کنند و پیش روند. “

گارلینگ هاوس گفت: “یکی از کنایه‌های بزرگ در مورد این موضوع این است که SEC مأموریت خود را حمایت از سرمایه گذاران می داند. در این مورد خاص شما دقیقاً سرمایه گذارانی را دارید که بر علیه سازمان بورس و اوراق بهادار شکایت کرده اند. سرمایه گذاران ریپل می‌دانند که ریپل کاری بر ضد آنها انجام نداده است. ما یک سیستم پرداخت بزرگ با سابقه‌ای زیاد در بازار هستیم.”

گارلینگ هاوس گفت: “این چیزی بیش از ریپل است. این چیزی بیش از XRP است. این دعوای حقوقی واقعاً برای همه ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تأثیراتی دارد.”آیا سهام ریپل عمومی خواهد شد؟

گارلینگ هاوس همچنین گفت که “احتمالاً شرکت ریپل یک شرکت سهامی عام شود. این احتمال بسیار زیاد است”. اما وی خاطرنشان کرد که ریپل هنوز در میانه دادخواست SEC قرار دارد. بنابراین “انجام این کار پس از بسته شدن پرونده و وضوح و اطمینان از نظر نظارتی که مدتهاست بدنبال آن هستیم، آسان‌تر خواهد بود”.

پرونده ریپل را می‌توان مهمترین پرونده در صنعت ارزهای دیجیتال دانست. پیروزی این پرونده می‌تواند وضعیت قانونگذاری این ارزها را در کشورهای مختلف بهبود بخشد. ریپل یکی از قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتال بازار است. این ارز توانسته پایگاه بزرگی از کاربران را برای خود فراهم کند. با این حال سیستم فروش این ارز می‌تواند سؤال برانگیز باشد. این ارز تا مدت‌ها بلاک چینی نداشت که آن را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند.

باید دید رشد استفاده از ریپل در بین شرکت‌های بزرگ مالی در آمریکای جنوبی و جنوب شرقی آسیا چه تاثیری بر روی پرونده فعلی این ارز در آمریکا خواهد گذاشت. ریپل نشان داده است که ارزهای دیجیتال حتی با وجود نهادهای متمرکز باز هم بدون مرز هستند و نمی‌توان آن‌ها را به راحتی از کار انداخت. این امتیاز بزرگی برای ادامه حیات بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

مطالب مرتبط
اینترنت اشیا و پولکادات: از ادغام IoT و بلاک چین Polkadot چه انتظاری باید داشته باشیم
اوراکل چین لینک (Chainlink) متمرکز است؟ شکست اقتصاد توکنی در پروژه چین لینک
ماسک با دوج کوین می‌ماند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether