قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  پنکیک سواپ و سیف مون باعث افزایش فعالیت BSC فراتر از اتریوم شدند

پنکیک سواپ و سیف مون باعث افزایش فعالیت BSC فراتر از اتریوم شدند

ارز دیجیتال SafeMoon چیست؟ همه چیز درباره پروتکل سیف مون و نحوه خرید آن

آیا افزایش سریع کاربران اسمارت چین بایننس به خاطر فعالیت پنکیک سواپ و ارز دیجیتال سیف مون (SafeMoon) است. آیا ایده قاتل اتریوم سرانجام توسط اسمارت چین تحقق می‌یابد؟

اسمارت چین بایننس (BSC) بلاک چینی برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. این بلاک چین بر اساس چندین معیار، در حال افزایش تعداد کاربران است.

معاملات روزانه در زنجیره هوشمند بایننس هفته‌های گذشته بیش از 500 درصد از معاملات اتریوم پیشی گرفت. این بلاک چین در 21 آوریل بالاترین رقم 9 میلیون معامله روزانه را تجربه کرد. این در حالی است که در همان روز معاملات اتریوم حدود 1.5 میلیون تراکنش بود.افزایش فعالیت اسمارت چین در کمتر از یک سال شگفت انگیز بوده است

هنوز هشت ماه از عمر بایننس اسمارت چین نگذشته است. با این حال BSC به عنوان پرکاربردترین بلاک چین از نظر آدرسهای منحصر به فرد فعال شناخته می‌شود. این شبکه در 21 آوریل به بیش از یک میلیون آدرس فعال منحصر به فرد رسید. این در حالی بود که در همان روز اتریوم 700،000 آدرس داشت.

اسمارت چین بایننس به طور موازی با بایننس چین کار می‌کند. این بلاک چین در درجه اول برای تجارت بسیار سریع طراحی شده است. BNB ارز رمزنگاری شده بومی‌زنجیره بایننس در حال حاضر پس از اتریوم با 311 میلیارد دلار در رتبه سوم با ارزش بازاری حدود 88.7 میلیارد دلار قرار دارد.

بلاک چین جدید بایننس در حال پیشی گرفتن از بلاک چین‌‌‌های قدیمی‌قراردادهوشمند

اسمارت چین، بایننس چین را با قابلیت پشتیبانی از قرارداد هوشمند تکمیل می‌کند. این بلاک چین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. بنابراین توسعه دهندگان به راحتی می‌توانند پروژه‌های خود را از اتریوم به این بلاک چین منتقل کنند.

طبق گفته دیفای لاما (DeFiLlama)، اتریوم از نظر ارزش قفل شده کل (TVL) با 81.3 میلیارد دلار همچنان پیشتاز است. این میزان بیش از دو برابر ارزش کل قفل شده اسمارت چین با 34.6 میلیارد دلار از زمان انتشار این مقاله است. اما اکوسیستم اسمارت چین بایننس با سرعت بیشتری رشد می‌کند. براساس داده‌های دپ رادار (DappRadar)، ارزش کل قفل شده  آن در سه ماه اول سال 2021 30 برابر افزایش یافته است.

با ساخت بیش از 480 پروژه بر بستر اسمارت چین بایننس، اکوسیستم از تعداد دپ‌‌‌های EOS پیشی گرفته است. این بلاک چین پس از اتریوم بیشترین تعداد دپ را در اختیار داشت.

اندرو کانگ، مدیر شریک در صندوق رمزنگاری مکانیزم کپیتال (Mechanism Capital) است. وی در یک توییت گفت: “فعالیت BSC  بسیار قدرتمند رشد می‌کند و هیچ نشانه‌ای از توقف در آن وجود ندارد. بدیهی است که در حالی که بازار در حال رشد است، BSC در حال گرفتن سهم خود از تازه واردان خرده فروشی است. “

چه چیزی باعث افزایش فعالیت اسمارت چین بایننس می‌شود؟

اکثر دپ‌ها مانند پروتکل‌های دیفای، NFT‌ها و بازی‌ها هنوز روی اتریوم کار می‌کنند. با افزایش دیفای و NFT‌ها طی سال گذشته، شبکه اتریوم گرفتار ازدحام و افزایش هزینه‌های معامله یا “هزینه‌های گس” شده است. این امر منجر به انتقال یا گسترش دپ به زنجیره‌های دیگری می‌شود که می‌توانند با هزینه کمتری معاملات سریعتر و مقیاس پذیر را فراهم کنند..

اسمارت چین بایننس به عنوان یک رقیب قدرتمند ظاهر شده است. به گزارش دپ رادار در پایان ماه مارس، هزینه گس در اسمارت چین بایننس 14 برابر کمتر از اتریوم بود. در حالی که اتریوم به یک جامعه باز و غیرمتمرکز متشکل از معدنچیان که الگوریتم‌های پیچیده را حل می‌کنند (اثبات کار) متکی است، اسمارت چین بایننس متمرکزتر است. این بلاک چین از سیستمی‌از اعتبار سنج‌های بسته و از پیش معرفی شده استفاده می‌کند (“اثبات مجوز”). این به اعتبارسنج‌ها اجازه می‌دهد تا به توان عملیاتی بالاتری دست یابند.

پنکیک سواپ صرافی غیرمتمرکز اسمارت چین

پنکیک سواپ، صرافی غیرمتمرکز با مکانیزم بازارساز خودکار (AMM)، ساخته شده بر روی اسمارت چین است. این دکس، یکی از عوامل رشد شبکه بوده است. معاملات مرتبط با پنکیک سواپ در سه ماه متوالی از تعداد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم پیشی گرفت.

پنکیک سواپ را می‌توان نسخه اسمارت چین از یونی سواپ و سوشی سواپ اتریوم دانست. این دکس کاربران را قادر می‌سازد تا بین دارایی‌های رمزنگاری مبادله کنند. همچنین از یلد فارمینگ یا استخراج نقدینگی با دارایی‌های رمزنگاری خود ارز دیجیتال کسب کنند. هزینه پایین گس در اسمارت چین به سرمایه گذاران در مقیاس کوچک اجازه می‌دهد تا در یلد فارمینگ مشارکت کنند. ارزش کل پنکیک سواپ در حال حاضر نزدیک به 10 میلیارد دلار است. این در مقایسه با 6.6 میلیارد دلار و 4.4 میلیارد دلار ارزش قفل شده یونی سواپ و سوشی سواپ نشان از قدرت این صرافی دارد.پنکیک سواپ با غوغای سیف مون شاهد افزایش شدید فعالیت بود

یکی دیگر از دلایل محبوبیت پنکیک سواپ این است که یکی از صرافی‌های اصلی تجارت ارز دیجیتال سیف مون (SafeMoon) است. سیف مون ارز دیجیتال دیفایی است که ماه گذشته راه اندازی شد. این ارز شبیه به سکه‌های میم مانند دوج کوین است. سیف مون که توجه بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به خود جلب کرده است، طی یک ماه گذشته شاهد افزایش بیش از 1000 درصدی قیمت خود در پنکیک سواپ بوده است. با این حال نگرانی‌ها درباره اینکه آیا این یک کلاهبرداری یا طرح پانزی است، در حال ظهور است.

براساس گزارش اخیر بورس مشتقات دی بیت از بسیاری جهات، رشد BSC و پنکیک سواپ حقیقتی است که فضای ارزهای دیجیتال برای مدتی با آن سرخوش است. اکثریت (به خصوص خرده فروشی) تا زمانی که هزینه‌های کمتری پرداخت کنند به تمرکززدایی اهمیت نمی‌دهند. به خصوص با تأخیرهای مکرر در راه حل‌های مقیاس پذیری اتریوم، BSC راهی را برای افراد در نظر گرفته است تا در بسیاری از بهترین ویژگی‌های دیفای مشارکت داشته باشند.”

“در حال حاضر، پنکیک سواپ توجه بسیاری از کاربران فعال خرده فروشی را به خود جلب کرده است. با این حال این ممکن است تغییر کند. به نظر می‌رسد BSC با مشکلات ذخیره سازی داده‌ها روبرو شده است. در همین حال اتریوم در حال راه اندازی ایده‌های جدیدی برای راه اندازی سریع‌تر اتریوم 2.0 است.

آینده چند زنجیره‌ای یا مولتی چین ممکن است به واقعیت تبدیل شود

اینترنت مملو از حدس و گمانه زنی درباره پیروزی رقبای اتریوم است. همه می‌خواهند بدانند در صورت وجود، کدام یک می‌توانند به عنوان قاتل اتریوم ظاهر شوند. اما کارشناسان می‌گویند بعید است که اتریوم به طور کلی جابجا شود. آنچه که احتمالاً رخ دهد، افزایش قابلیت همکاری بین زنجیره‌ای است. با این قابلیت‌ها کاربران می‌توانند به راحتی دارایی‌های خود را از طریق زنجیره‌های مختلف انتقال دهند.

اتریوم در اواسط انتقال به اتریوم 2.0 برای تبدیل پروتکل “اثبات کار” به “اثبات سهام” است. این امر اتریوم را مقیاس پذیرتر، امن‌تر و پایدارتر می‌کند. در اوایل این ماه، به روزرسانی برلین (Berlin)، که به منظور استفاده بهینه از هزینه‌های گس و بهبود امنیت شبکه بود، با موفقیت به کار گرفته شد. به روزرسانی بعدی شبکه، با نام لندن (London)، نیز قرار است در جولای یا آگوست انجام شود. این نسخه شامل EIP-1559 در مورد تغییر در بازار کارمزد است. انتظار می‌رود کارایی هزینه‌های معامله اتریوم با به روزرسانی لندن بهبود یابد.همکاری شبکه‌‌‌های بلاک چین برای آینده ای بهتر

در همین زمان، بلاک چین‌‌‌های دیگر مانند سولانا و کاردانو – که سکه ADA آن‌ها ماه گذشته در زمان کوتاهی به سومین رمزنگاری محبوب تبدیل شد – نیز می‌توانند کاربران را به خود جلب کنند.

پذیرش اسمارت چین بایننس می‌تواند در تاریخ رمزنگاری نقطه عطفی خواهد بود. این اولین بار است که زنجیره‌ای علاوه بر اتریوم مورد پذیرش واقعی جریان اصلی قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که چه خواصی منجر به پذیرش می‌شود و آینده‌ای چند زنجیره‌ای ممکن است به واقعیت تبدیل شود.

به نظر می‌رسد این اتفاق برای اتریوم هم بسیار صعودی است. این یک نقطه عطف در صنعت رمزنگاری (در یک جهان چند زنجیره‌ای) و ورود کاربران جدید از طریق BSC برای اتریوم نیز ارزشمند خواهد بود.

مطالب مرتبط
توکن UNI یونی‌سوآپ Uniswap سرانجام برای این جامعه راه اندازی می شود
اثر کوین بیس ارزهای دیجیتال پولی گون، اسکیل و سوشی سواپ و را به بالاترین میزان قیمت رساند
ترون هکتون دیفای خود را با 10 میلیون دلار صندوق توسعه راه اندازی کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید