منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  کاهش قیمت سیف مون: چه اتفاقی برای ارز دیجیتال SAFEMOON افتاده است؟
کاهش قیمت سیف مون: چه اتفاقی برای ارز دیجیتال SAFEMOON افتاده است؟

کاهش قیمت سیف مون: چه اتفاقی برای ارز دیجیتال SAFEMOON افتاده است؟

رضا باغانی
1400/05/26
۰

بیشتر بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر در حال رشد است، اما میم کوین سیف مون کاهش قیمت را تجربه می‌کند. در واقع این ارز از لیست 100 ارز برتر خارج شده است.

سیف مون، یک توکن میم است که در بهار امسال از طریق رسانه‌های اجتماعی محبوبیت پیدا کرد. سیف مون با وجود افزایش اخیر بازار، همچنان در حال کاهش قیمت است. این ارز تنها در روز گذشته 16 درصد کاهش یافته است. سیف مون از نظر حجم سرمایه بازار از لیست از 100 سکه برتر خارج شده است.

کاهش قیمت سیف مون باعث شد این ارز از لیست 100 ارز برتر خارج شود

سیف مون یکی از ارزهای دیجیتال پر رونق در بهار امسال بود. این توکن مبتنی بر اسمارت چین بایننس ناگهان از ناکجاآباد سر برآورد و به سرعت در بازار بالغ بر 6 میلیارد دلار حجم سرمایه به دست آورد. با سقوط گسترده بازار، قیمت سیف مون در هفته‌های بعد نیز کاهش یافت. اما در حالی که سکه‌های دیگر در حال بازگشت هستند، قیمت سیف مون فقط بیشتر در حال فرو ریختن است.

طبق داده‌های کوین گکو (CoinGecko)، قیمت سیف مون روز گذشته 16 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر هر توکن این ارز 0.00000161 دلار است. قیمت سیف مون در این هفته بیش از 27 درصد کاهش یافته است. این آخرین سقوط، سقف بازار را به 813 میلیون دلار کاهش داد. این بدان معناست که سیف مون دیگر یکی از 100 ارز برتر بازار در سایت کوین گکو نیست. سیف مون در حال حاضر در رتبه 101 قرار دارد، اگرچه رتبه بندی می‌تواند بر اساس منابع متفاوت، متفاوت باشد. به عنوان مثال، نومیکس (Nomics) آن را در رتبه 105 لیست خود قرار داده است.

افت مستمر سیف مون در تضاد کامل با بقیه بازار است. با نگاهی گذرا به 100 مورد برتر کنونی کوین گکو، می‌توان دریافت که فقط تعداد انگشت شماری از سکه‌ها در هفت روز گذشته کاهش شدید داشته‌اند و بیشترین افت تنها 1.6 است. در حقیقت، اکثریت قریب به اتفاق سکه‌های لیست در هفته گذشته شاهد افزایش دو رقمی قیمت بوده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به ارزهای برجسته‌ای مانند سولانا با نزدیک به 70 درصد و کاردانو 46 درصد رشد اشاره کرد. به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال عمدتاً در حال افزایش قیمت است.

دیگر میم کوین‌ها افزایش قیمت داشته‌اند

نمی‌توان کاهش قیمت سیف مون را به میم کوین بودن آن مرتبط دانست. دوج کوین، پیشروترین سکه میم بازار، تقریباً 39 درصد در هفته گذشته افزایش یافته است. این ارز با یک پله سقوط در حال حاضر از نظر حجم سرمایه بازار در رتبه 7 قرار دارد. حتی شیبا اینو، رقیب دوج کوین در بلاک چین اتریوم، این هفته 26 درصد افزایش قیمت داشته است. با این حال، قیمت سیف مون همچنان در حال کاهش است. این ارز اکنون نزدیک به 86 درصد از اوج ماه مه خود فاصله دارد.

اگر روند نزولی ادامه پیدا کند، مطمئناً سیف مون اولین سکه‌ای نخواهد بود که به سرعت برجسته شده و سپس از بین می‌رود. در طول این سالها شاهد بوده‌ایم که تعداد زیادی از توکن های اتریوم که سعی در جلب جادوی بازار دارند پس رونق کوتاه مدت از بین می‌روند. البته باید توجه داشت که سیف مون با بیشتر میم کوین‌هایی که شاهد پامپ و دامپ های شدید بودند متفاوت است. توکنومیکس سیف مون سرمایه گذاران را تشویق می‌کند تا از این توکن در دراز مدت نگهداری کنند.

اساساً، کاربران سیف مون به سادگی با نگه داشتن توکن، بدون نیاز به سهام گذاری در شبکه، پاداش‌های منفعلانه دریافت می‌کنند. سیف مون کارمزد 10 درصدی را برای همه معاملات وضع کرده است. سپس بخشی از این هزینه را بین همه دارندگان توکن به عنوان رفلکشن (reflections) تقسیم می‌کند. این راهی برای افزایش تدریجی دارایی‌های کاربران است. این کارمزد 10 درصدی برای فروش و استفاده از توکن، برای “سوزاندن” یا حذف توکن ها از گردش نیز استفاده می‌شود. با این حال این اقتصاد توکنی نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است که همه اینها می تواند به یک طرح پانزی مربوط شود.

ایجاد مانع بر سر راه فروش پانزی بودن سیف مون را تقویت می‌کند

جاسپر لولر (Jasper Lawler)، سرپرست گروه تحقیقاتی لندن است. وی در ژوئیه امسال به بلومبرگ گفت: “بسیاری از توکن های در گردش سوزانده می‌شوند. این در حالی است که شرکت سهم بسیار زیادی از آن ها را در اختیار دارد. این می‌توان فقط هشداری از خطر دستکاری باشد. هر زمان که مکانیزمی برای توقف فروش وجود داشته باشد، یک علامت هشدار دهنده ارسال می کند. “

سیف مون یک ارز دیجیتال برای نگهداری است. با این حال با کاهش قیمت و حرکت خلاف جهت کل بازار ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد دارندگان سیف مون در حال فروش هستند. حجم معاملات روزانه سیف مون برای چند روز در هفته گذشته به زیر 10 میلیون دلار افت کرد. با این وجود در حال حاضر این معیار به 40 میلیون دلار در روز گذشته رسیده است. این بالاترین رقم از ماه مه محسوب می‌شود.

توسعه دهندگان بر اساس داده‌های عمومی مربوط به بلاک چین، پست‌هایی درباره نهنگ‌هایی که در حال دامپ سیف مون هستند، منتشر می‌کنند. این نیز موجی از فروش از سر وحشت یا پنیک سل ایجاد کرده است. پنیک سل می‌تواند کاهش قیمت اخیر را سیف مون را تقویت کند. با وجود همه این موارد، احساس کلی در ردیت (Reddit) تا حد زیادی مثبت است. به هر حال، بقیه بخش کوچکی از معاملات فروش بزرگ را دریافت می‌کنند، حتی اگر ارزش آن توکن ها در حال کاهش باشد.

کیف پول سیف مون می‌تواند جلوی کاهش قیمت بیشتر را بگیرد؟

در همین حال، حساب کاربری سیف مون در توییتر، امروز با توئیت کردن “SHOUTOUT TO ALL DIAMOND DANDS”، از یک عبارت میم رمزنگاری آشنا برای نشان دادن محکم بودن و عدم فروش از سر وحشت در میان نوسانات استفاده کرد. این حساب کاربری تقریباً یک میلیون دنبال کننده دارد. با مرور حساب کاربری سیف مون در توییتر می‌توان دید که بیشتر پیام‌های اخیر مربوط به انتشار قریب الوقوع برنامه کیف پول سیف مون در 28 آگوست است. وقتی این کیف پول در ماه ژوئن برای اولین بار با نسخه آزمایشی بتا راه اندازی شد، سر و صدا ایجاد کرد.

ما باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این میم کوین می‌تواند بخشی از قدرت بهاری خود را بازگرداند یا خیر. و آیا اکثر 2.5 میلیون صاحب کیف پول منحصر به فرد سیف مون که همچنان به نگهداری این ارز ادامه می‌دهند یا در میان کشمکش‌های اخیر قیمت دست به فروش گسترده می‌زنند. سیف مون از روز گذشته کمی بهبود یافته است با این حال همچنان اوضاع بدی دارد.

مطالب مرتبط
ترون و تتر: چرا USDT اکنون بر روی بلاک چین ترون بیش از اتریوم عرضه می‌شود؟
توکن های کاردانو: کاربران ADA می‌توانند توکن های خود را این بلاک چین راه اندازی کنند
بیت کوین 100 هزار دلاری با رشد قوی کل بازار ارزهای دیجیتال هنوز ممکن است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether