منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟ با توجه به تحلیل ها در سال 2021 این اتفاق رخ می‌دهد
مدل تحلیل گر بلومبرگ برای بیت کوین

ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟ با توجه به تحلیل ها در سال 2021 این اتفاق رخ می‌دهد

اگر قیمت بیت کوین به 182000 دلار برسد، احتمالاً ساتوشی ناکاموتو به ثروتمندترین فرد روی کره زمین تبدیل خواهد شد. تحلیلگر بلومبرگ سقف حرکت بیت کوین را حدس زده‌اند.

ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟ با توجه به تحلیل ها در سال 2021 این اتفاق رخ می‌دهد

تخمین زده می‌شود اگر قیمت بیت کوین تقریباً 182000 دلار باشد، ساتوشی ناکاموتو، خالق BTC، ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

از مارس 2021، بنیانگذار آمازون، جف بزوس، ثروتمندترین فرد روی زمین با دارایی خالص 181.6 میلیارد دلار است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با در دست داشتن بیش از 20٪ از بازار اتومبیل‌های الکتریکی، 163.7 میلیارد دلار سرمایه دارد. این امر وی را به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل کرده است.ساتوش ناکاموتو چقدر BTC دارد؟

ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، اوراق سفید این ارز را در اکتبر 2008 با مجوز عمومی MIT منتشر کرد.

در تاریخ 3 ژانویه 2009، اولین بیت کوین، معروف به “بلاک پیدایش” استخراج شد. این نشانگر راه اندازی شبکه بیت کوین بود. این رویداد شروع انقلاب ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین محسوب می شود.

ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟ با توجه به تحلیل ها در سال 2021 این اتفاق رخ می‌دهد

بلاک های استخراج شده توسط ساتوشی

اگرچه ارقام دقیق همچنان نامشخص است، اما تخمین زده می‌شود از ژانویه تا جولای 2009، ساتوشی ناکاموتو بیش از 1 میلیون BTC استخراج کرده است. این بدان معناست که با قیمت‌های فعلی بیت کوین، ارزش دارایی‌های بیت کوین ناکاموتو تقریباً 54 میلیارد دلار است.

به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین به 182000 دلار برسد، ارزش خالص بیت کوین های ناکاموتو در حدود 182 میلیارد دلار قرار می‌گیرد. این یعنی دارایی های وی بالاتر از ارزش خالص فعلی بزوس خواهد بود.

در سال 2010، سرجیو دمیان لرنر، محقق برجسته ارزهای دیجیتال، مقاله تحقیقی در این مورد منتشر کرد. وی در این مقاله دارایی‌های بیت کوین ناکاموتو را تخمین زد.

با تجزیه و تحلیل بلاک‌های اولیه‌ای که ساتوشی استخراج کرده است، لرنر تخمین زده است که 1 میلیون BTC احتمالاً متعلق به ساتوشی است. او نوشت:

“من به صورت چشمی برآورد می‌کنم که ثروت ساتوشی حدود 1 میلیون بیت کوین یا 100 میلیون دلار با نرخ فعلی این ارز است. من مطمئن هستم که افراد زیادی وجود خواهند داشت که مجموعه داده‌های منبع را با دقت تجزیه و تحلیل می‌کنند. آن‌ها می‌توانند رقم دقیق را ارائه دهند. با این وجود این رقم به محاسبات من بسیار نزدیک خواهد بود.”

آیا قیمت BTC می‌تواند به 182000 دلار برسد؟

بسیاری از مدل‌های قیمت وجود دارد که پیش بینی می‌کنند قیمت بیت کوین به 200 هزار تا 1 میلیون دلار خواهد رسید. با این حال شناخته شده ترین مدل، سهام به جریان (S2F) است.

مدل S2F پیش بینی می‌کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 “با اظهار نظر محتاطانه” به 100000 دلار و بلند پروازانه 288،000 دلار برسد. با استفاده از یک فرمول مبتنی بر رابطه بین ارزش بیت کوین در مقابل عرضه موجود (سهام) و مقدار ورودی جدید BTC بازار (جریان) می‌توان به این نتیجه رسید.

در نوامبر سال 2020، PlanB، سازنده مدل S2F، گفت:

“مردم سؤال می‌کنند که آیا من هنوز به مدل خود اعتقاد دارم یا خیر. به صراحت: من هیچ شک ندارم که بیت کوین S2FX صحیح است. بیت کوین قبل از دسامبر 2021 به 100 تا 288 هزار دلار می‌رسد.”

ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟ با توجه به تحلیل ها در سال 2021 این اتفاق رخ می‌دهد

مدل سهام به جریان بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین طبق مدل S2F تا 288000 دلار افزایش یابد، ثروت ساتوشی حدود 288 میلیارد دلار ارزش دارد. این ثروت افسانه ای، خالق بیت کوین را در مقابل دارایی های بزوس و ماسک با هم قرار خواهد داد.

در همین حال، برخی دیگر از پیش بینی‌های قیمت بیت کوین برای چرخه فعلی افزایشی حتی بیشتر بوده است. به عنوان مثال، تحلیلگر بلومبرگ پیش بینی کرد اگر BTC به دارایی ذخیره “ریسک پذیر” تبدیل شود، می‌تواند به 400000 دلار نیز برسد.

تحلیلگر بلومبرگ منتظر رالی قدرتمند بیت کوین در سال جاری است

مایک مک گلون، استراتژیست کالای بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) می‌گوید بیت کوین برای صعود سهموی آماده شده است. این ارز می‌تواند حتی از صعودی‌ترین اهداف قیمتی در سال جاری نیز فراتر رود.

در توییت جدید خود، مک گلون (McGlone) می‌گوید بیت کوین در آستانه یک تغییر عمده تکاملی است. این تحول می‌تواند پادشاه ارزهای دیجیتال را با افزایش تقریباً 640 درصد از قیمت فعلی 54800 دلار قبل از اتمام سال 2021 به حدود 400 هزار دلار برساند.

بیت کوین در حال گذار به دارایی ذخیره توسط سرمایه گذاران است. BTC در راه تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره دیجیتال جهانی قرار دارد. این جهش در سال 2021 ممکن است بیت کوین را به یک دارایی ریسک پذیر تبدیل کند.”

ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟ با توجه به تحلیل ها در سال 2021 این اتفاق رخ می‌دهد

مدل تحلیل گر بلومبرگ برای بیت کوین

طبق نمودار مک گلون، بیت کوین پیش از اتمام امسال آماده است تا سطح 400،000 دلار را تصاحب کند. این ارز می‌تواند از مراحل بازارهای افزایشی 2013 و 2017 عبور کند. پیش بینی عظیم صعودی بسیار بیش از پیش بینی پلن بی (PlanB) تحلیلگر معروف است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم وی قیمت BTC را در پایان سال 2021 بین 100 تا 288 هزار دلار پیش بینی کرده است. مدیرعامل پنترا کپیتال دن مورهد (Pantera Capital Dan Morehead) انتظار دارد قیمت بیت کوین تا 115،000 دلار در آگوست 2021 خواهد رسید.دولت ها شروع به خرید بیت کوین کرده اند؟

هدف بزرگ قیمت مک گلون برای بیت کوین در حالی منتشر می‌شود که اخباری مبنی بر اینکه دولتها در حال بررسی خرید BTC هستند باعث ایجاد شوک در سراسر بازار ارزهای دیجیتال است.

رابرت گاتمن، مدیر اجرایی شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر رمزنگاری، نیویورک دیجیتال گروپ (NYDIG) نشان می‌دهد که وجوه متعلق به دولت برای ایده خرید بیت کوین در حال آزاد شدن هستند.

رائول پال، استاد راهنمای اقتصاد کلان، در مورد تماسک هولدینگ (Temasek Holdings)، یک شرکت سرمایه گذاری متعلق به دولت سنگاپور شایعاتی مطرح کرده است. این شرکت یک پرتفوی خالص به ارزش 306 میلیارد دلار را مدیریت می‌کند. تماسک هولدینگز در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری می‌کند.

سخن پایانی

با این حال، هویت ساتوشی همچنان به عنوان یک راز باقی مانده است. مشخص نیست که این فرد حتی امروز زنده است یا خیر. کارشناسان صنعت افرادی مانند هال فینی، آدام بک و پل لو روکس را به عنوان کاندیداهای بالقوه و همچنین سایر افراد با این فرض که گروهی از افراد بوده‌اند، پیشنهاد داده‌اند. اگر این پیش بینی‌ها درست از آب در آید ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

مطالب مرتبط
تاریخچه هالوینگ بیت کوین: چطور می‌توان از نصف شدن پاداش بیت کوین سود کسب کرد
اصلاح بازارهای ارز دیجیتال: بیت کوین به زیر 1 تریلیون دلار رسید، توکن های دیفای قرمز شدند
منتقد بیت کوین نامزد ریاست جمهوری آمریکا می شود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether