منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  ماسک و سیلور در سه ماهه دوم سال 2021 چقدر بر روی قیمت بیت کوین تأثیر گذاشتند؟
ماسک و سیلور در سه ماهه دوم سال 2021 چقدر بر روی قیمت بیت کوین تأثیر گذاشتند؟

ماسک و سیلور در سه ماهه دوم سال 2021 چقدر بر روی قیمت بیت کوین تأثیر گذاشتند؟

ایلان ماسک و مایکل سیلور به عنوان دو نام تأثیرگذار در رمزنگاری ظاهر شده‌اند. تجزیه و تحلیل جدید احساسات بازار که توسط TIE و ای تروی آمریکا (eToro USA) انجام شده است، میزان تأثیر آنها را نشان می‌دهد.

ایلان ماسک و مایکل سیلور در سه ماهه دوم نقش مهمی در شکل گیری احساس سرمایه گذاران رمزنگاری داشتند. آن‌ها نشان می‌دهند که چگونه سرمایه گذاری در دارایی‌های دیجیتال نوپا در مقایسه با سایر بازارهای با ثبات‌تر می‌تواند تاثیرپذیر باشد.

تاثیر این دو بر بازار بیت کوین بسیار مهم و جالب توجه است. البته بقیه تاثیرگذاران در یوتیوب را نمی توان از قلم انداخت. افرادی که توانسته اند پروژه های کوچک را به خوبی معرفی کنند و آنها را وارد رقابت نمایند.

ماسک و سیلور دو تاثرگذار بزرگ رمزنگاری در آمریکا

داده‌های تجزیه و تحلیل سنتیمنت از TIE و ای ترو آمریکا نشان می‌دهد که چه میزانی ماسک و سیلور بر ارزش بیت کوین در سه ماهه دوم تأثیر گذاشته‌اند. این نتایج در گزارش سه ماهه‌ای ترو آمریکا با عنوان “ارزش واقعی تأثیرگذاری” ارائه شده است.

ایلان ماسک البته شخصیتی تاثیر گذارتر نسبت به سیلور دارد. وی نقشی اساسی در رشد و سقوط دوج کوین ایفا کرده است. رابطه ماسک با بازار ارزهای دیجیتال هنوز هم مشخص نیست. وی نه مثل سیلور در ستایش دائم از بیت کوین سخن می راند نه مانند پیتر شیف به این ارز حمله می کند.

در مقابل مایکل سیلور یکی از شخصیت های با دیسیپلین و محترم در فضای رمزنگاری محسوب می شود. وی توانسته با شخصیت دادن به وجهه سرمایه گذاران بیت کوین بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ را به بازار بیاورد. باید خاطر نشان کردن که سیلور بود که با درخواست از ماسک پای وی را به بازی های توییتری بیت کوین باز کرد.

ایلان ماسک

این گزارش نشان داد که به طور متوسط، توییت های بیت کوین ماسک با کاهش 1.6 درصدی قیمت BTC طی 24 ساعت بعدی همراه بوده است. با این حال، توییت های بیت کوین ماسک بر روی احساسات سرمایه گذاران تأثیر مثبت گذاشته است. وی توانسته با توییت های خود به افزایش 44.4 درصدی حجم توئیت های مربوط به BTC کمک کرد.

محققان سه مورد را شناسایی کردند که توییت های مربوط به بیت کوین ماسک با کاهش بیشتر قیمت همراه بود. در تاریخ 16 مه، توییت وی درباره تمرکز استخراج با کاهش 7.6 درصدی قیمت بیت کوین طی 24 ساعت بعدی همراه بود.

توییت وی در تاریخ 12 مه درباره استفاده از سوخت‌های فسیلی بیت کوین نیز در این لیست است. این توییت احتمالاً منجر به افت 9.4٪ بیت کوین در مدت مشابه شده است. سرانجام، در تاریخ 20 مه، ماسک ادعا کرد مصرف انرژی استخراج جهانی بیت کوین از مصرف انرژی برخی از کشورهای متوسط فراتر رفته است. این ادعا به کاهش 11.3 درصدی قیمت بیت کوین طی 24 ساعت منجر شد.

ماسک هنگامی که گفت تسلا دیگر به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی پرداخت BTC را قبول نمی‌کند، مورد تحقیر جامعه بیت کوین قرار گرفت. به نظر می‌رسد مدیر عامل تسلا هفته گذشته از ادعای خود عقب نشینی کرد. وی اظهار داشت ماینرهای بیت کوین به انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورده‌اند.

مایکل سیلور

به نظر می‌رسد توییت های مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy) مایکل سیلور نیز بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته است. سیلور برخلاف ماسک یکی از عاملین رشد قیمت بیت کوین محسوب می‌شود. همانطور که TIE و ای تروی آمریکا توضیح می‌دهند:

“اکثر توییت های او در بازه زمانی‌ای منتشر شد که قیمت بیت کوین از 11 هزار به 60 هزار دلار افزایش یافت. بیشتر آنها دیدگاه مثبتی دارند. این توییت ها شامل اعلامیه‌های خریدهای بیت کوین مایکرواستراتژی یا به طور کلی تبلیغ سرمایه گذاری در این دارایی بودند. “

به طور متوسط، طی 24 ساعت پس از توئیت های متمرکز بر بیت کوین سیلور، قیمت 4.4٪ افزایش یافته است. با این حال می‌توان محاسبه کرد که احساسات سرمایه گذاری 0.8٪ کاهش یافته است. البته حجم افزایش توییت های سیلور به اندازه ماسک نیست و تنها باعث 4.1٪ افزایش شده است.

مدیرعامل مایکرواستراتژی سعی دارد این را ثابت کند که بیت کوین “اوج” دستاورد بشریت است. مایکل سیلور BTC را “درمانی” برای تورم نابود کننده تمدن فعلی توصیف می‌کند. نهادهای تحت کنترل مستقیم وی از اواسط سال 2020 بیش از 111،000 BTC جمع کرده‌اند.

در یک نظرسنجی که اخیراً انجام شد، سیلور از 1.3 میلیون طرفدار توییتر خود پرسید که فکر می‌کنند بیت کوین چقدر دوام خواهد داشت. بیش از 105000 نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند. تقریباً 38٪ از آنها اظهار داشتند که معتقدند بیت کوین 10 هزار سال دوام می‌آورد.

سیلور البته جدای فعالیت در توییتر و خرید بیت کوین شورای ماینرهای بیت کوین را نیز راه اندازی کرد. هدف این شورا استفاده بیشتر از انرژی های تجدید پذیر بود. با عقب نشینی ماسک به نظر می آید وی در این کار موفق بوده است.

افزایش تأثیرگذاران در یوتیوب (YouTube) 

این گزارش همچنین تأثیر فزاینده یوتیوب در بازار ارزهای دیجیتال را برجسته کرده است. محققان گفتند:

“اینفلوئنسرها (تأثیرگذارها) برای تبلیغ محصولات مصرفی و صنایع مد کاملاً شناخته شده هستند. شخصیت‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی کریپتو نیز همین کار را با دارایی و پروتکل‌های دیجیتال برای کاربران، معامله گران و سرمایه گذاران انجام می‌دهند.”

به طور خاص، این گزارش بیت بوی کریپتو (Bitboy Crypto)، یک کانال با بیش از 1.1 میلیون فالوور را به عنوان یکی از جذاب‌ترین تاثیرگذازان در این صنعت معرفی کرده است. کانال‌هایی مانند کوین بوریاو (Coin Bureau)، آلت کوین دیلی (Altcoin Daily) و شلدون ایوانس (Sheldon Evans) نیز به دلیل تأثیر قابل توجهشان در بازار گاوی ذکر شده‌اند.

مطالب مرتبط
کد بیس بیت کوین چگونه می‌تواند در خطر بیفتد، 6 مردی که می‌توانند کد بیت کوین را تغییر دهند
پولکادات (DOT) جایگزین ریپل بین 4 ارز برتر شد، چین لینک به بالاترین قیمت تاریخش دست یافت
تحت تأثیر دیوانگی دیفای، گردش مالی ماهیانه یونی‌سوآپ از کوین‌بیس پیشی گرفت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether