منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  سرمایه گذاران XRP با شکایت جدید SEC علیه ریپل به دادگاه خواهند رفت
سرمایه گذاران XRP

سرمایه گذاران XRP با شکایت جدید SEC علیه ریپل به دادگاه خواهند رفت

نوید رحیمی
1400/02/29
۰

در پرونده جدید دادگاه، سازمان بورس و اوراق بهادار (SEC) تلاش می‌کند تا 6 نماینده از سرمایه گذاران XRP را به عنوان طرف‌های شخص ثالث، دعوت نشوند.

با توجه به پرونده‌های حقوقی جدید این هفته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و دارندگان XRP بار دیگر در دادگاه ریپل رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند.

ماجرا از چه قرار است

SEC برای جلوگیری از مداخله در دادرسی طرف‌های شخص ثالث به دادگاه رفته است. این سازمان می‌خواهد جلوی حضور 6 نماینده سرمایه گذاران XRP را در دادگاه را بگیرد. این نمایندگان به نام های – جوردن دیتون، جیمز لامونته، تایلر لامونته، میا لامونته، میچل مک کنا و کریستینا وارنر  هستند. این اشخاص به عنوان “amici curiae”، لاتین “دوست دادگاه” به دادگاه دعوت شده‌اند. این عنوان حقوقی به کسی گفته می‌شود که طرف دعوی نیست، با این حال علاقه زیادی به نتیجه قانونی مجادله دارد. این افراد ممکن است با ارائه اطلاعات به دادگاه کمک کند.

SEC استدلال می‌کند که دارندگان XRP هیچ گونه اطلاعات اضافی به دادگاه ارائه نمی‌دهند. در نتیجه “جزئی گرایی شدید” آن‌ها می‌تواند روند دادرسی را با مشکل روبرو کند. بنابراین دادگاه باید جلوی حضور این افراد را بگیرد.

SEC در یادداشتی نوشت: “دعوت این افراد به عنوان “طرف های شخص ثالث” مطابق قانون نیست. در صورت مجاز بودن این افراد به عنوان دوست دادگاه، آنها به عنوان “دوستان” متهمان عمل می‌کنند، نه” دوستان واقعی دادگاه “.

SEC نوشت: “تلاش متهمان برای ارائه مدارکی یک طرفه و آزمایش نشده از طرفدارانشان تحت عنوان” دوست دادگاه “باید رد شود. از آنجا که این اقدام اجرایی هیچ یک از سرمایه گذاران را که در بازار ثانویه XRP خریداری کرده‌اند، متهم نمی‌کند. مشارکت طرف های ثالث در این مورد – چه به عنوان مداخله گر و چه به عنوان دوست – دامنه این پرونده را به ادعاهای دیگر SEC افزایش می‌دهد.”ریپل از مداخله سرمایه گذاران XRP به عنوان دوست دادگاه پشتیبانی می‌کند

تلاش مجدد SEC برای دور نگه داشتن سرمایه گذاران XRP از این پرونده در پی درخواست متهمان این دادگاه هستند. مدیر عامل ریپل برد گارلینگهاوس و رئیس اجرایی کریس لارسن، اخیراً این را از دادگاه خواسته‌اند. به نظر آنها حضور سرمایه گذاران XRP به عنوان دوست دادگاه دعوت کنند. آن‌ها تأیید کردند که دادگاه باید اطمینان حاصل کند طرفین هیچ تعصبی ندارند. مهم‌تر اینکه رسیدگی به پرونده طبق برنامه فعلی خود ادامه خواهد یافت.

ماه گذشته، دارندگان XRP رسماً از دادگاه اجازه پیوستن به عنوان طرف های شخص ثالث را خواسته بودند. مخصوصا با توجه به “علاقه قابل توجه آنها به اموال مورد بحث در این اقدام اجرایی” حضور آنا خالی از لطف نیست.

SEC در دسامبر سال 2020 شکایتی را علیه ریپل مطرح کرد. در این شکایت این نهاد نظارتی ادعا کرد که فروش XRP توسط اوراق بهادار ثبت نشده به ارزش بیش از 1.38 میلیارد دلار آمریکا انجام شده است. SEC همچنین کریس لارسن (Chris Larsen) مدیرعامل سابق ریپل که اکنون رئیس اجرایی است و مدیر عامل شرکت برد گرلینگ هاوس (Brad Garlinghouse) را به اتهام کمک و مشارکت در تخلفات ریپل، به عنوان متهمان مشترک معرفی کرد.

در پرونده مقدماتی، در تاریخ 3 مه، سازمان بورس آژانس فدرال بنا بر وظیفه حمایت از سرمایه گذاران در مورد عدم حضور سرمایه گذران استدلال کرد. سازمان بورس عنوان کرد سرمایه گذاران XRP طبق قانون اساسی و از نظر قانونی از مداخله منع شده‌اند. مداخله آنها “هرج و مرج” را در دادخواست ایجاد می‌کند. این اقدام، به منابع قضایی اضافی نیاز دارد. حضور سرمایه گذاران نقشی را که کنگره به SEC واگذار کرده است از بین می‌برد. بنابرای اجرای قوانین اوراق بهادار فدرال با اخلال روبروی می شود.

سرمایه گذاران XRP به مخالفت SEC اعتراض می‌کنند

در یک پرونده قانونی جداگانه در تاریخ 17 مه، سرمایه گذاران XRP ادعا کردند که با توجه به علاقه مشخصی که در این پرونده دارند، از استاندارد قانونی برای مداخله برخوردار بوده‌اند.

جان دیتون، وکیل مستقر در آیلندریور، به نمایندگی از سرمایه گذاران XRP یادداشتی برای دادگاه نوشت. وی در یادداشت خود ذکر کرد:

“مخالفت SEC با مداخله مملو از مشکلات قانونی، حملات شخصی و قانون قضایی بی ربط است. این نهاد امیدوار است که دادگاه را از درخواست شایسته سرمایه گذاران XRP برای مداخله منصرف کند.”

دیتون همچنین از توضیحات SEC در مورد سرمایه گذاران XRP در اسناد حقوقی این نهاد ایراد گرفت. دیتون نوشت: “SEC تلاش کرده است تا مشاوران دارندگان XRP را به عنوان نظریه پردازان توطئه نشان دهد. امیدوارم که این امر تأثیر منفی بر درخواست مداخله نداشته باشد.”

دیتون دستیار ویژه سابق دادستانی ایالات متحده، استاد حقوق الحاقی، وکیل مربوط به مسئولیت محصولات شرکتی جمعی و وکیل قاضی سپاه تفنگداران دریایی بازنشسته پزشکی است. به این وکیل کارکشته نشان و افتخارات نظامی قابل توجهی اعطا شده است. برخی از این جوایز از طرف رئیس جمهور ایالات متحده به این دیتون داده شده است.آیا دادگاه به سرمایه گذاران XRP اجازه مداخله می‌دهد؟

دادخواست SEC علیه ریپل به دلیل سابقه قانونی که می‌تواند برای سایر ارزهای دیجیتال ایجاد کند، صنعت رمزنگاری را بهم ریخته است.

جسی هاینز، مشاور عمومی در گالا گیمز (Gala Games) است. وی به “Forkast.News” گفت که: “به نظر من اینجا قانون طرف SEC است. خوشحال می‌شوم که در این مورد اشتباه کنم، اما حرکت مداخله را موفقیت آمیز نمی‌بینم.”

“به نظر می‌رسد که وکلای SEC در تلاشند تا با تقاضای چهار ماه اضافی برای کشف مدارک علیه ریپل استفاده کنند. البته این نقشه در صورت موافقت با حضور سرمایه گذاران XRP اجرا خواهد شد. اگر چهار ماه به جدول زمانی اضافه شود، واقعاً مایه شرمساری برای همه علاقه مندان به یک قطعنامه سریع خواهد بود.

اختلافات کشف مدارک جدید همچنان ادامه دارد

گذشته از پیشنهاد سرمایه گذاران XRP برای عضویت به عنوان  شخص ثالث، دادخواست SEC علیه ریپل در حال کشف مدارک است. هر یک از طرفین برای تقویت پرونده خوده دنبال اطلاعات از طرف دیگر ستند. این در حالی است که دو طرف تلاش می‌کنند طرف دیگر را از کسب اطلاعات بیشتر منع کنند.

SEC و ریپل در حال حاضر بر روی بسیاری از مسائل در نبرد هستند. یکی از این موارد این است که آیا سازمان بورس می‌تواند به مشاوره حقوقی دسترسی پیدا کند یا نه. به طور معمول ارتباطات وکالت-مشتری دارای اطلاعاتی است که وکیل از آنها محافظت می‌کند. بنابراین آن‌ها نمی‌توانند از برخی اطلاعات در مورد اینکه آیا فروش XRP تابع قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است، در برابر ریپل استفاده کنند. SEC همچنین در تلاش است تا اطلاعات مربوط به معاملات ریپل و XRP در خارج از آمریکا را از مقررات نظارتی خارجی بدست آورد.

مطالب مرتبط
اصلاح بازار، قیمت سکه های برتر دی فای اتریوم را 25 درصد و یا بیشتر کاهش داده است
تعلیق برداشت در بایننس: بایننس امکان برداشت وجه کاربران انگلیسی را به حالت تعلیق درآورد.
پامپ شدید دوج کوین: 5 باری که این ارز با رشد خود بازار را شوکه کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان