قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار صرافی ها  »  رازهای صرافی کوین بیس در آستانه لیست شدن سهام این صرافی “COIN” در نزدک

رازهای صرافی کوین بیس در آستانه لیست شدن سهام این صرافی “COIN” در نزدک

ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟

در روزهای ابتدایی، کوین بیس مانند هر استارت آپ دیگری مشکلات و حواشی خاص خود را داشت که امروزه اغلب مردم از آن ناآگاهند. در این مقاله به رازهای صرافی کوین بیس خواهیم پرداخت.

رازهای صرافی کوین بیس در آستانه لیست شدن سهام این صرافی “COIN” در نزدک

در حالی که کوین بیس از روز چهارشنبه به صورت مستقیم در بورس نزدک (Nasdaq) آماده لیست می‌شود، سهام این صرافی در دسترس عموم قرار می‌گیرد. این شرکت در روزهای گذشته تلاش کرده تا تصویری رسمی‌و حرفه‌ای از خود ارائه دهد. در واقع، رویکرد محتاطانه آن در مورد مواردی مانند امنیت و مقررات دلیل بزرگی است که کوین بیس در بین شرکتهای رمزنگاری به محبوبیت زیادی دست یافته است. با این حال این تصویر با روزهای ابتدایی کوین بیس فاصله زیادی دارد. زمانی که قرار بود مانترا “از دیوارهای آجری عبور کند”.

نویسنده کینگ آف کریپتو (Kings of Crypto) در طی تحقیق درباره کتاب خود در مورد کوین بیس، برخی از رازهای مربوط به زمان راه اندازی صرافی کوین بیس جوان را فاش کرد. اکنون این شرکتی است که در سه ماهه اول سال 2021 توانسته 730 تا 800 میلیون دلار سود با درآمد 1.8 میلیارد دلار کسب کند. بر خلاف امروز، کوین بیس در روزهای اولیه در یک محیط استرس زا و ریسک پذیر تهاجمی‌فعالیت می‌کرد. مدیران کوین بیس انتخاب‌هایی را انجام داد که اکنون از انجامشان پشیمان هستند. در اینجا فقط تعدادی از رازهای مهم از روزهای اولیه فعالیت صرافی کوین بیس ارائه شده است.کوین بیس اپل را فریب داد و از اپ استور اخراج شد

در سال 2013، بسیاری، شرکت‌های تأسیس شده با محوریت بیت کوین را بسیار خطرناک می‌دانستند. دارایی دیجیتالی که نمی‌توان آن را لمس کرد برای بسیاری خیلی ترسناک به نظر می‌رسید. در این میان اپل با توجه به سیاست‌های خاص خود از تأیید برنامه‌هایی که امکان تجارت مستقیم ارزهای دیجیتال را داشتند، خودداری کرد. بنیانگذاران کوین بیس برای عبور از این مانع، راهکاری هوشمندانه یافتند. آن‌ها دسترسی کاربران به ویژگی تجارت برنامه را مسدود کردند، اما فقط در یک منطقه جغرافیایی کاملاً مشخص: زادگاه اپل، کوپرتینو، کالیفرنیا.

این بدان معنا بود که تا آنجا که کارمندان اپل می‌دیدند، کوین بیس اجازه هیچ معامله‌ای را نمی‌داد حتی به دلیل اینکه بقیه کشورها می‌توانستند بیت کوین بخرند. این یک ترفند هوشمندانه بود اما اپل خیلی زود متوجه این ترفند شد. این شرکت ماه‌ها بعد، کوین بیس را بطور موقت از اپ استور خارج کردند.

کارمندان اولیه مجبور بودند برای استخدام به معماها پاسخ دهند

همانطور که گوگل یک بار در فرآیند مصاحبه خود ازمعماهای پیچیده ریاضی استفاده می‌کرد، بنیانگذاران کوین بیس قبل از استخدام از متقاضیان شغلی خواسته بودند تا به معماهای خاصی پاسخ دهند. بعضی انها به شکل وحشتناکی سخت بودند. به عنوان مثال، اولین استخدام این شرکت، اولاف کارلسون-وی، فقط در چند دقیقه باید موارد زیر را حل می‌کرد:

کوین بیس در اوایل راه اندازی هک شد

کوین بیس برای حفاظت از دارایی‌های بزرگ بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال اقدامات دقیق انجام می‌دهد. این شرکت به دلیل امنیت از شهرت شایسته‌ای برخوردار است و برخی پشتیبانی‌ها مباهات می‌کنند که هرگز هک نشده است. اما این دقیقاً درست نیست.

در سال 2013، زمانی که کوین بیس فقط از 5 نفر تشکیل شده بود، هکرها به یکی از کیف پول‌های آنلاین آن نفوذ و شروع به بیرون کشیدن بیت کوین کردند. کارمند اوایل کوین بیس، چارلی لی با عصبانیت رمز ورود را تغییر داد تا هکرها را قفل کند – اما نه قبل از اینکه با حدود 250،000 دلار بیت کوین فرار کنند. بعداً مشخص شد که هکرها با یکی از فروشندگان کوین بیس مصالحه کرده‌اند. این هک، شرکت را به سمت بازرسی و معرفی اقدامات امنیتی جدید سوق داده است.دفتر اصلی این شرکت یک آپارتمان 2 خوابه بود

کوین بیس در سال 2015 یک دفتر واقعی به دست آورد. تا آن زمان، کارمندان در یک آپارتمان واقع در خیابان بلاکسوم سانفرانسیسکو روبروی کریمری (The Creamery) کار می‌کردند. این دفتر پس از یک جلسه افسانه‌ای برای سرمایه گذاران پر ریسک و کارآفرینان فن آوری که در سال 2014 انجام شد، بسته شد.

برای جلسات مهم، کوین بیس مجبور شد فضای اداری را از شرکتهای دیگر قرض بگیرد. از جمله می‌توان فضای لندینگ کلاب Lending Club را نام برد. آنجا، جایی بود که کوین بیس برای بالا بردن بودجه خود در دور اول دیدارهایش را ترتیب می‌داد. رویدادی که باعث شد سایت تبلیغاتی Gawker آن‌ها را مورد تمسخر قرار دهد.
“صرافی 5 میلیون دلار واقعی از سرمایه گذاران می‌گیرد و بیت کوین تحویل می‌دهد. ” کوین بیس امروز حدود 100 میلیارد دلار ارزش دارد.

بانک کوین بیس خدمات این صرافی را متوقف کرد

هر استارتاپی به یک بانک احتیاج دارد. در مورد استارت آپ‌‌‌های فناوری، آن‌ها معمولاً به بانک سیلیکون ولی (SVB) روی می‌آورند. این بانک مایل است شرکت‌هایی را که مدل‌های تجاری غیرمعمول دارند تحت پوشش قرار دهد. این موضوع در مورد کوین بیس هم صادق بود. SVB تنها بانکی بود که حسابی برای کوین بیس باز کرد در حالی که هیچ بانک دیگری این کار را نمی‌کرد.

اما در سال 2014، یک نشریه جناح راست گزارشات ارائه شده توسط یکی از بنیانگذاران کوین بیس، فرد هرسام را توضیح داد که چگونه کشورها می‌توانند از بیت کوین برای فرار از تحریم‌ها استفاده کنند. این گزارش پس از یکسری بی احتیاطی‌های دیگر منتشر شد و باعث شد SVB به کوین بیس شش ماه فرصت دهد تا بانک دیگری پیدا کند. اوضاع تقریباً یک مصیبت بود. کارلسون وی آن را “یک لحظه جهنمی” توصیف کرد. با این وجود کوین بیس توانست بانک دیگری را در همان زمان پیدا کند.

مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ بنیانگذار اصلی کوین بیس را اخراج کرد

طبق اطلاعات کوین بیس، این شرکت توسط برایان آرمسترانگ و فرد احرام بنیانگذاری شد. با این حال در حقیقت، آرمسترانگ یک بنیانگذار دیگر را نادیده گرفته است. یک رمزنگار در انگلیس بنام بن ریوز، که قرار بود برای حضور در مدرسه راه اندازی Y Combinator به او بپیوندد. اما همانطور که برای اولین بار توسط وایرده گزارش شد، آرمسترانگ فقط چند روز قبل از شروع Y Combinator، ریوز را از حساب کوین بیس بیرون کرد. وی در آن دوران به او گفت: “ایجاد همکاری مانند ازدواج است … ما با هم خیلی خوب کار نمی‌کنیم.”

همانطور که در کینگر آف کریپتو توضیح داده شده است، برایان این تصمیم را با درخواست کارگزاران قدرت در Y Combinator اتخاذ کرد. او می‌ترسید اولین ایده حفظ حریم خصوصی ریوز مانع موفقیت کوین بیس برای پذیرش‌های بعدی شود. اما در دراز مدت، هر دو آرمسترانگ و ریوز از موفقیت خارق العاده ای برخوردار شده‌اند. ریوز اکنون به عنوان بنیانگذار شرکت کریپتو رقیب بلاک چین (Blockchain) شناخته می‌شود که امروز میلیاردها دلار ارزش دارد.کوین بیس تقریباً 40٪ از کارکنان خود را در زمستان رمزنگاری کاهش داده است

“زمستان رمزنگاری” معمولاً به اوایل سال 2018 اشاره دارد. این زمانی بود که بیت کوین 65٪ پس از آنکه در اواخر سال 2017 افزایش یافت، سقوط کرد. اما این اصطلاح همچنین می‌تواند به هرگونه رکود شدید گذشته (یا آینده) در اقتصاد بیت کوین اشاره داشته باشد. در اوایل زمستان، از اواخر سال 2013 تا اوایل سال 2015، قیمت بیت کوین 80 درصد کاهش یافت و پایه معاملات کوین بیس سقوط کرد.

این امر باعث شد تا آرمسترانگ و هرسام در اجرای یک برنامه اضطراری برای اخراج 40٪ از کارکنان شرکت در اواخر 2014 به منظور حفظ “باند” مالی دو ساله شرکت به توافق برسند. آن‌ها می‌خواستند با این کار این صرافی را تا خیزش دوباره بیت کوین زنده نگه دارند. امروز البته کارمندان کوین بیس با خیال راحت نشسته‌اند. کوین بیس با تمام این رازها اکنون عمومی‌شده است.

مطالب مرتبط
صرافی ارز دیجیتال بایننس به ارزش 165 میلیون دلار توکن BNB می‌سوزاند
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
صرافی کوینکس CoinEx exchange
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟