منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  افزایش امنیت حساب بایننس: با انجام هفت مرحله ساده از دارایی‌های دیجیتال خود محافظت کنید
افزایش امنیت حساب بایننس: با انجام هفت مرحله ساده از دارایی‌های دیجیتال خود محافظت کنید

افزایش امنیت حساب بایننس: با انجام هفت مرحله ساده از دارایی‌های دیجیتال خود محافظت کنید

رضا باغانی
1399/10/27
۰

امنیت باید اولویت اصلی شما در فضای معاملات ارزهای دیجیتال باشد. در حالی که صرافی‌هایی مانند بایننس همه کارها را برای ایمن نگه داشتن حساب شما انجام می‌دهند، شما همچنین می‌توانید امنیت حساب خود را بسیار افزایش دهید.

امنیت شما و تک تک کسانی که در فضای ارزهای دیجیتال حضور دارند برای ما و دیگر فعالان این بازار مهم است. با افزایش امنیت حساب های خود در صرافی های مختلف مانند بایننس و کوینکس می توانید به افزایش امنیت کل صنعت ارزهای دیجیتال کمک کنید.

هفت مرحله ساده برای افزایش امنیت حساب بایننس

در این مقاله، ما چند مرحله ساده را که می‌توانید برای افزایش امنیت حساب بایننس خود انجام دهید همراه با عادت‌های خوب کلی که باید به خاطر بسپارید، شرح می‌دهیم. افزایش امنیت تک تک کاربران به نفع کل فضای ارزهای دیجیتال است. صنعت بلاکچین به سرعت در حال رشد است، بنابراین ایجاد یک فضای امن‌تر به نفع همه ما خواهد بود. بنابراین چه اقداماتی می‌توانید برای افزایش امنیت حساب بایننس خود انجام دهید؟

از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و مرتباً آن را تغییر دهید

این ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما یک گام اساسی برای امنیت حساب بایننس شماست. شما باید از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد خود برای هر یک از حساب‌های خود در اینترنت استفاده کنید. این امر به ویژه برای افرادی که میزان قابل توجهی دارایی دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است. در حالت ایده آل، این گذرواژه‌ها باید بیش از هشت کاراکتر داشته باشند، که شامل هر دو حرف بزرگ و کوچک، اعداد و حروف خاص باشد.

استفاده از برنامه های پسورد منیجمنت

یکی از بهترین راه‌های تولید، مدیریت و ذخیره رمزهای عبور ایمن، استفاده از برنامه‌های مدیریت رمز عبور است. به این ترتیب می‌توانید رمزهای عبور مختلف خود را به روشی امن و راحت و در یک مکان، نگه داشته و مدیریت کنید. بیشتر نرم افزارهای مدیریت رمز عبور از مکانیزم های رمزنگاری پیچیده‌ای برای ایجاد یک لایه محافظت اضافی استفاده می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که فقط از نرم افزار مدیریت رمز عبور مطمئن استفاده کنید. البته این خیلی مهم است که یک رمز عبور اصلی قوی ایجاد کنید.

تعویض رمز عبور به طور منظم

داشتن رمز عبور قوی اولین قدم بزرگ است. با این حال به این معنی نیست که این رمز برای همیشه تنظیم شده است. همچنین تغییر گذرواژه به طور مرتب عملی حائز اهمیت است. ممکن است مهاجمان بدون در نظر گرفتن راه، رمزهای ورود شما را به دست آورند. این نه تنها برای افزایش امنیت حساب بایننس شما صدق می‌کند، بلکه در مورد ایمیل شما نیز صادق است.

حفظ امنیت ایمیل

نکته دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از آدرس‌های ایمیل مختلف برای حساب‌های مختلف است. به این ترتیب می‌توانید برخی از تأثیرات مخرب درز داده‌ها را کاهش دهید. به خصوص اگر از یک حساب ایمیل قدیمی استفاده می‌کنید، احتمال اینکه اطلاعات آن در گذشته افشا شده باشد زیاد است. با این حال، اگر از آدرس‌های ایمیل اختصاصی برای هر سرویس استفاده می‌کنید، احتمال اینکه افشا اطلاعات بر روی چندین حساب شما تأثیر بگذارد، کمتر است. وب سایت هو آی بین پوند (Have I Been Pwned) منبع بزرگی برای بررسی این است که آیا هر یک از حساب‌های شما هرگز قربانی افشا شده است یا خیر.

لطفاً توجه داشته باشید که به محض تغییر رمز ورود حساب بایننس، در 24 ساعت بعدی نمی‌توانید وجهی را برداشت کنید. این امر به منظور جلوگیری از قفل شدن مهاجمان احتمالی در حساب شما هنگام برداشت وجوه شماست.

احراز هویت دو عاملی را فعال کنید (2FA)

فعال کردن احراز هویت دو عاملی (2FA) باید از اولین کارهایی باشد که پس از ایجاد حساب بایننس برای افزایش امنیت انجام می‌دهید. بایننس از دو نوع 2FA پشتیبانی می‌کند: پیام کوتاه و تأیید اعتبار Google. از بین این دو، گوگل اتانیکیتور Google Authenticator را توصیه می‌کنیم. درصورت نیاز به انتقال کدهای 2FA خود به تلفن همراه جدید، حتماً کلید تنظیم مجدد خود را یادداشت کنید.

اگرچه استفاده از احراز هویت پیام کوتاه ممکن است آسان‌تر باشد، اما امنیت آن کمتر از گوگل اتنیکیتور است. تعویض سیم کارت یک تهدید واقعی است و برخی از حساب‌های کاربری مهم قربانی این روش شده‌اند. در سال 2019، جک دورسی مدیر عامل توییتر با این روش هک شد. مهاجمان با میلیون‌ها دنبال کننده بر روی حساب توییتر او آزادانه کار کردند.

این‌ها تنها روشهای ایمن سازی حساب شما با 2FA نیستند. به زودی روش دیگری به نام تأیید اعتبار جهانی دوم (U2F) را معرفی خواهیم کرد. این شامل یک دستگاه سخت افزاری ایمن است که از حساب شما محافظت می‌کند. و خبر خوب، بایننس نیز از آن پشتیبانی می‌کند!

لیست دستگاه‌های مجاز برای دسترسی به حساب خود را بررسی کنید

می‌توانید دستگاه‌های مجاز به دسترسی به حساب بایننس خود را برای افزایش امنیت در برگه مدیریت دستگاه بررسی کنید. هنگام استفاده از برنامه بایننس، می‌توانید این برگه را در زیر برگه “حساب” پیدا کنید.

اگر دستگاهی را مشاهده کردید که آن را نمی‌شناسید یا از آن استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را حذف کنید. به محض اینکه دستگاهی را بردارید، دیگر نمی‌تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند، مگر اینکه از طریق تأیید ایمیل اجازه دوباره آن را بدهید. همانطور که قبلاً در مورد آن بحث کردیم، به همین دلیل امنیت حساب ایمیل شما نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

همچنین می‌توانید فعالیت حساب را بررسی کنید، یعنی اینکه از چه آدرس IP و چه زمانی به حساب شما دسترسی پیدا کرده است. اگر مورد مشکوکی مشاهده کردید، بلافاصله حساب خود را غیرفعال کنید. با این کار معامله و برداشت دارایی به حالت تعلیق در می‌آید. تمام کلیدهای API شما حذف می‌شود و همه دستگاه‌هایی که می‌توانند به حساب شما دسترسی پیدا کنند حذف می‌گردند.

آدرس‌های برداشت خود را مدیریت کنید

حساب بایننس شما از ویژگی امنیتی به نام مدیریت آدرس برخوردار است. به شما امکان می‌دهد آدرس‌های کیف پولی را که می‌توانید از آن وجه برداشت کنید محدود کنید. اگر این مورد را روشن کنید، به هر آدرس اضافه شده جدید احتیاج به تأیید ایمیل دارید تا به لیست سفید اضافه شود.

برای تکرار، به همین دلیل ایمن نگه داشتن حساب ایمیل خود بسیار حیاتی است! این پایه امنیت آنلاین شماست.

آیا نمی‌توانید تصمیم بگیرید که وجوه خود را به کدام کیف پول رمزنگاری کنید؟ می‌توانید تراست (Trust Wallet) را امتحان کنید، اگر به دنبال یک کیف پول نرم افزاری ایمن برای تلفن همراه خود هستید، گزینه بسیار خوبی است. همچنین می‌توانید در یک کیف پول سخت افزاری سرمایه گذاری کنید تا کلیدهای خصوصی خود را آفلاین نگه دارید.

برای افزایش امنیت حساب بایننس درباره فیشینگ اطلاعات کسب کنید

فیشینگ نوعی حمله است که در آن یک بازیگر مخرب سعی می‌کند خود را شخص دیگری (مثلاً یک صرافی) جا بزند تا اطلاعات شخصی شما را بدست آورد. این یکی از رایج‌ترین حملاتی است که در فضای ارزهای دیجیتال وجود دارد و باید مراقب آن باشید.

به عنوان یک قانون کلی، بهتر است فقط به جای تایپ کردن آدرس هر بار، از یک نشانک ذخیره شده به بایننس مراجعه کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، اکنون می‌توانید پیوند را علامت گذاری کنید: https://www.binance.com. با این مرحله ساده می‌توانید از تعداد زیادی وب سایت جعلی بایننس که قصد دارند شما را فریب دهند تا به اطلاعات حسابتان دسترسی پیدا کنید، جلوگیری کنید.

ویژگی آنتی فیشینگ کد (Anti-Phishing Code) به شما امکان می‌دهد یک کد منحصر به فرد تنظیم کنید تا در تمام ایمیل‌های اعلان بایننس شما گنجانده شود. با فعال کردن کد ضد فیشینگ، می‌توانید تشخیص دهید که ایمیل‌های اعلانی را که از بایننس دریافت می‌کنید اصل است. اگر می‌خواهید در مورد نحوه استفاده از آن بیشتر بدانید، به راهنمای کد ضد فیشینگ مراجعه کنید.

دستورالعمل‌های امنیتی API را دنبال کنید

بایننس ای پی آی (Binance API) یک روش عالی برای معامله گران پیشرفته است تا تجربه خود را با موتور تجارت بایننس به حداکثر برسانند. بایننس ای پی آی به شما امکان می‌دهد استراتژی‌های معاملاتی سفارشی ایجاد کنید.

با این حال، استفاده از کلیدهای API خطراتی را به همراه دارد. شما اجازه می‌دهید داده‌های حساب شما با برنامه‌های خارجی به اشتراک گذاشته شود. هنگامی که از API استفاده می‌کنید، باید محدود کردن دسترسی را براساس آدرس IP در نظر بگیرید. به این ترتیب، فقط آدرس‌های IP در لیست سفید فعال می‌شوند.

افزایش امنیت حساب بایننس با احراز هویت جهانی دوم (U2F)

بایننس از احراز هویت سازگار با U2F مانند یوبیکو یوبی کی (Yubico YubiKey) پشتیبانی می‌کند. این دستگاه‌ها تنها درصورتی که به رایانه شما متصل باشند یا به صورت بی سیم جفت شوند به شما امکان دسترسی می‌دهند.

می‌توانید این دستگاه را شبیه گوگل اتانیکیتور خود بدانید، که به جای یک نرم افزار، از یک قطعه سخت افزاری است. این بدان معنی است که دسترسی به حساب شما نیاز به دسترسی فیزیکی به این سخت افزار نیز دارد.

صحبت های پایانی

افزایش امنیت حساب بایننس یک نکته مهم است. ما برخی از مراحل ساده‌ای را که می‌توانید برای محافظت از حساب خود و جلوگیری از دسترسی هکرها به بیت کوین‌ها و آلت کوین‌های با ارزش خود انجام دهید، به شما یادآور شدیم.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال استورج (Storj) چیست و توکن STORJ چه کاربردهایی دارد؟
هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) چیست؟ نوآوری در دل فناوری بلاکچین
جستجوگر بلاکچین بیت کوین (Bitcoin Blockchain Explorer) چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان