منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) چیست و چرا قیمت آن در حال افزایش است؟
ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) چیست و چرا قیمت آن در حال افزایش است؟

ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) چیست و چرا قیمت آن در حال افزایش است؟

دوج کوین ممکن است رهبر سکه‌های میم باشد، اما سکه دیگری وجود دارد که در این بازار غوغا به پا کرده است. درباره ارز دیجیتال شیبا اینو چه چیزهایی می دانید؟

ارز دیجیتال شیبا اینو یک سکه میم مبتنی بر اتریوم است که دوست دارد جایگزین دوج کوین (Dogecoin) شود. SHIB امسال شاهد دستاوردهای باورنکردنی بوده، اگرچه مدیر عامل بایننس آن را “ریسک فوق العاده” خوانده است.

آیا در بازار رمزنگاری جایی برای بیش از یک سکه سگ وجود دارد؟ به گزارش نومیکس (Nomics)، دوج کوین “Dogecoin (DOGE)” در سال 2021 تاکنون بازار را در نوردیده است. این ارز از ژانویه از قیمت زیر 0.01 دلار به بالاترین رقم 0.68 دلار در هفته گذشته رسیده است. اما یک سکه توله سگ جدید نیز به صحنه آمده است و در روزهای اخیر توانست غوغا به پا کند.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) چیست؟

شیبا اینو نام توکن جدید ERC20 است که در شبکه اتریوم در حال اجرا است. این ارز را به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین برای دوج کوین بازاریابی کردند. بنابراین شیبا اینو  توانست به سرعت بازار را درگیر خود کند. شما می‌توانید آن را تقلیدی بزرگ از یک سکه میم دیگر بدانید. به ویژه اینکه DOGE در واقع یک سگ از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) است. با این حال دستاوردهای اخیر ارز دیجیتال شیبا اینو شوخی ندارد.

طبق داده‌های سایت تحلیل داده کوین گکو، قیمت فعلی ارز دیجیتال شیبا اینو 0.00002762 دلار (تا لحظه نوشتن مقاله) است. این رقم 39،357٪ افزایش از 30 روز قبل را نشان می‌دهد. فقط در هفته گذشته شاهد جهش 1،951٪ بوده‌ایم. کوین گکو هنوز حجم سرمایه دقیق را برای SHIB را ارائه نمی‌دهد. با این حال کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) به حجم بازاری نزدیک به 13.2 میلیارد دلار اشاره دارد، که با توجه به این معیارها، آن را به هفدهمین ارز دیجیتتال ارزنده تبدیل می‌کند.

SHIB از بدو تأسیس (31 ژوئیه 2020) بیش از 2 میلیون درصد رشد کرده است. این میزان رشد حتی افزایش قیمت بیت کوین یا اتریوم از زمان شروع نیز بالاتر است.

این برای سکه‌ای که ظاهراً از هیچ جا بیرون آمده خیلی عجیب به نظر می‌رسد. ارز دیجیتال شیبا اینو هنوز از حجم بازار فعلی دوج کوین به ارزش 65.5 میلیارد دلار بی بهره است. این حجم بازار دوج کوین را به چهارمین سکه با ارزش در زمان نوشتن تبدیل می‌کند، اما اواخر سال نیز دستاوردهای وحشیانه‌تری را تجربه کرده است. به هر حال، قیمت دوج کوین طی 30 روز گذشته، با توجه به داده‌های کوین گکو، فقط 687٪ و در هفته گذشته به سختی 14٪ افزایش یافته است. به نظر می‌رسد خریداران SHIB به دنبال تکثیر بازده سریع و قابل توجهی هستند که DOGE در بعضی مواقع ارائه کرده است.

SHIB را از کجا می‌توانید خریداری کنید؟

SHIB را می‌توان از طریق صرافی‌هایی مانند بایننس (Binance)، هوبی گلوبال (Huobi Global) و اوکی اکس (OKEx) خریداری کرد که در دسترس ساکنان ایالات متحده نیست. همچنین در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند یونی سواپ (Uniswap)، وان اینچ (1inch) وزیرو ایکس (0x) معامله می‌شود. هیچ یک از صرافی‌ها USD را برای SHIB قبول نمی‌کنند.

آنها فقط ارزهای دیجیتال دیگری مانند دلار تتر (USDT)، دلار بایننس “Binance USD (BUSD)” یا اتریوم بسته بندی شده “Wraped Ethereum (WETH)” را می پذیرند. این امر خرید را از برخی دیگر از ارزهای دیجیتال دشوارتر می‌کند، زیرا شما باید قبل از معامله با SHIB، سکه یا استیبل کوین دیگری خریداری کنید.

قیمت SHIB در چند روز گذشته پس از لیست شدن توسط بایننس به دنبال تقاضای ظاهراً زیاد کاربران، افزایش یافته است. مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) در تاریخ 10 مه توئیت کرد که صرافی “به دلیل تقاضای بالای SHIB امروز آدرس سپرده ETH تمام شد” و “این اتفاق هرگز برای سکه ERC20 دیگری رخ نداده بود.”

اما در حالی که بایننس از افزایش حجم معاملات سود می‌برد، حتی مدیرعامل آن از خطر بالقوه پیش رو آگاه است. وی گفت “لیست کردن ارز دیجیتال شیبا اینو تأیید آن نیست. ریسک فوق العاده بالا “.

برخی نگرانی‌های خود را در مورد لیست شدن ارز دیجیتال شیبا اینو اعلام کرده‌اند. ما از کاربرانمان پشتیبانی می‌کنیم. تعداد زیادی از کاربران خواهان این ارز هستند، تا جایی که امروز آدرس سپرده ETH به دلیل تقاضا برای ارز دیجیتال شیبا اینو تمام شد. این اتفاق هرگز برای سکه‌های ERC20 دیگر رخ نداده بود.

لیست شدن این ارز تأیید آن نیست. ریسک فوق العاده بالا

– CZ 🔶 Binance (cz_binance) 10 مه 2021

داستان پشت ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

علاوه بر یک سکه میم مبتنی بر اتریوم و رقیب دوج کوین، ارز دیجیتال شیبا اینو دقیقاً چیست؟ طبق اطلاعات وب سایت رسمی این ارز، SHIB به عنوان “آزمایشی در ساخت جامعه خودجوش غیرمتمرکز” ایجاد شده است. اولین سکه با طرح سگ‌های متعدد است. LEASH توکن دیگری است که هرچند به تعداد محدود منتشر شده اما سودهای چشمگیری به خود دیده است. در همین حال، BONE یک “قاتل دوج کوین” در آینده است که در کنار صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ “ShibaSwap (DEX)” راه اندازی می‌شود. حتی یک “woofpaper” (وایت پیپر) وجود دارد که جزئیات برنامه‌های تیم را توضیح می‌دهد.

توکنومیکس عجیب و هوشمندانه

در مجموع 1000 تریلیون SHIB استخراج شده است. توسعه دهندگان ناشناس پشت ارز دیجیتال شیبا اینو بیش از نیمی از کل عرضه را، یعنی چیزی بیش از 505 تریلیون SHIB، به آدرس بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین ارسال کرده‌اند. توسعه دهندگان این مقدار را “سوزانده شده” یا خارج از بازار می‌دانند، به طور بالقوه ارزش توکن های موجود برای تجارت را افزایش می‌دهند، اما بوترین به منابع دریافتی خود دسترسی دارد.

اگر به نظرتان خیلی از اینها مضحک یا حتی مزخرف به نظر می‌رسد، شما احتمالاً تنها نیستید. اما دوج کوین قبل از تبدیل شدن به سکه برتر 2021 و صحبت طرفداران مانند مارک کوبان و ایلان ماسک، مدت‌هاست که یک ارز رمزنگاری شده “شوخی” محسوب می‌شد. آیا شیبا اینو می‌تواند سیر مشابهی را دنبال کند؟ حداقل وقتی نوبت افزایش قیمت شگفت آور است، این اتفاق افتاده است.

اما برای هر کسی که می‌خواهد رمزنگاری خود را به میلیون‌ها دلار در SHIB برساند، هرچه قیمت بالاتر برود، این کار چالش برانگیزتر می‌شود. این ارز در حال حاضر در حجم سرمایه 13 میلیارد دلار نشسته است. این بدان معناست که حتی بازده 10X از خرید امروز به حجم بازاری به بزرگی 130 میلیارد دلار نیاز دارد. این حجم بازار یعنی شیبا اینو بتواند بایننس کوین “Binance Coin (BNB)” را به عنوان سومین ارز دیجیتال در بازار پشت سر بگذارد. ممکن است بازار رمزنگاری دیوانه وار به نظر برسد، اما این دیوانگی نیست … درست است؟

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً برای اهداف اطلاعاتی و آموزشی نوشته شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. قبل از هر اقدام مالی ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید.

مطالب مرتبط
دارایی بیت کوین ناکاموتو چقدر است؟ خالق بیت کوین چه مقدار از آن را برای خود نگه داشته است
Huobi Chain هیوبی چین چیست؟ آن چه در رابطه با توکن هوبی Huobi باید بدانیم.
کاهش ارزش بیت کوین تا صفر در آیندهٔ دور ممکن است؟ چطور این اتفاق رخ خواهد داد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether