منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  دکس شیبا سواپ ShibaSwap تنها یک روز پس از راه اندازی به 1 میلیارد دلار ارزش قفل شده رسید
ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) چیست و چرا قیمت آن در حال افزایش است؟

دکس شیبا سواپ ShibaSwap تنها یک روز پس از راه اندازی به 1 میلیارد دلار ارزش قفل شده رسید

پلت فرم جدید دکس شیبا اینو، شیبا سواپ 24 ساعت پس از راه اندازی، به ارزش کل قفل شده‌ای فراتر از 1 میلیارد دلار دست یافت. این دکس از نظر امنیت با مشکلات عدیده ای روبرو است.

دکس جدید شیبا اینو با استقبال گسترده ای روبرو شد.تراکنش های زیاد این دکس، هزینه‌های شبکه اتریوم را افزایش داده است. با این حال نگرانی‌هایی در مورد شفافیت و امنیت دکس شیبا سواپ وجود دارد.

دوج کوین (DOGE) به جهانیان ثابت کرده است، حتی پروژه‌ای که به صورت شوخی آغاز شده می‌تواند در فضای ارزهای دیجیتال ارزش و شهرت کسب کند. این پدیده دریچه‌ای برای چندین ارز دیجیتال “میم” برای دستیابی به جایگاه خود باز کرد. نگاهی گذرا به لیست توکن های پرطرفدار در کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) نشان می‌دهد که میم کوین‌ها جایگاه خوبی پیدا کرده‌اند.

راه اندازی دکس شیبا سواپ در میان هشدارهای عدم شفافیت امنیتی

آخرین میم کوینی که توانست نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کند شیبا اینو “Shiba Inu (SHIB)” است. شیبا پروژه‌ای است که در ابتدا به خاطر نحوه عجیب توزیع توکن و بازاریابی اش محبوب شد. این ارز روند صعودی خوبی داشت تا وقتی که خالق اتریوم (ETH) ویتالیک بوترین بیش از یک میلیارد دلار از توکن های SHIB ارسال شده به کیف پولش را به صندوق مقابله با کووید هند اهدا کرد. پس از این اتفاق این ارز در روند نزولی گرفتار شد.

دکس شیبا سواپ ShibaSwap تنها یک روز پس از راه اندازی به 1 میلیارد دلار ارزش قفل شده رسید

نمودار قیمت توکن شیبا

بسیاری از تحلیلگران تصور می‌کردند که این پروژه همراه با سایر میم کوین‌ها که رشد عجیبی داشتند، سقوط می‌کند و پس از آن محو خواهد شد. با این حال شیبا اینو در عوض به عنوان یک پروژه در حال رشد ظاهر شد. این ارز با راه اندازی دکس شیبا سواپ، ییلد فارمینگ و ساختار دائو (DAO) جدید جوانه زده است.

راه اندازی دکس شیبا سواپ هزینه‌های گس اتریوم را افزایش می‌دهد

هیجان در جامعه شیبا اینو در تاریخ 6 ژوئیه با انتشار دکس شیبا سواپ، به اوج خود رسید. این دکس یک رابط تعویض توکن برای دارندگان توکن شیبا محسوب می‌شود.

دکس شیبا سواپ #ShibaSwap اکنون راه اندازی شد!

– (Shibtoken) 6 ژوئیه 2021

هزینه‌های گس اتریوم از زمان ارتقا برلین (Berlin) تقریباً به طور بی سابقه‌ای رو به کاهش بود. با این وجود راه اندازی دکس شیبا سواپ منجر به افزایش قابل توجهی در هزینه‌های گس شده است. این اتفاق توسط جو مک کان (Joe McCann) معامله گر محبوب توییتر برجسته شد.

اگر اتر اسکن (Etherscan) را بررسی کنیم می‌بینیم که گازلر شماره 1 هزینه گس دکس شیبا سواپ است.

شماره 3 این جدول توکن شیبا SHIB $ است.

و شماره 4 تبدیل کننده شیبا است.

– جو مک کان ◎ (joemccann) 6 ژوئیه 2021

در حالی که از زمان ارسال این توییت، آمار اندکی تغییر کرده است، سه آدرس قرارداد شناسایی شده توسط مک کان در بین ده گازلر برتر گس باقی مانده‌اند. میگریتور شیبا اکنون از نظر هزینه‌های تولید شده در سه ساعت گذشته در رتبه سوم قرار دارد.

دکس شیبا سواپ ShibaSwap تنها یک روز پس از راه اندازی به 1 میلیارد دلار ارزش قفل شده رسید

9 گازلر برتر گس اتریوم

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌شود، تنها قرارداد دیگری که در طی 24 ساعت گذشته هزینه‌های بیشتری ایجاد کرده است، ورژن دو یونی سواپ (Uniswap V2) است. سه قرارداد مرتبط با SHIB در مجموع بیش از 1.7 میلیون دلار هزینه در طول 24 ساعت گذشته ایجاد کرده‌اند.

ارزش کل قفل شده در دکس شیبا سواپ از مرز 1 میلیارد دلار است

برخی از شبکه‌ها متهم شده‌اند که از معاملات اسپم برای افزایش فعالیتهای زنجیره‌ای خود استفاده می‌کنند. با این وجود این مورد در مورد شیبا اینو صدق نمی‌کند. ارزش کل قفل شده بر روی این سیستم عامل تنها یک روز پس از راه اندازی آن از مرز 1 میلیارد دلار گذشته است.

1 میلیارد دلار #TVL (ارزش کل قفل شده) در یک روز!
باورنکردنی!

– Shib (Shibtoken) 7 ژوئیه 2021

این نشانه ای از پشتیبانی قدرتمند رابط کاربری تازه منتشر دکس شیبا سواپ توسط کاربران است. این دکس اکنون بر اساس داده‌های دیفای لاما (Defi Llama) از نظر کل ارزش قفل شده در لیست 30 دپ برتر قرار دارد.

در زمان نگارش این مقاله، ارزش کل قفل شده در پروژه بیشتر از کوییک سواپ “Quickswap (QUICK)” و “مدکس Mdex (MDX)” است.

هیجان اولیه پس از انتشار دکس شیبا سواپ منجر به افزایش 14 درصدی قیمت SHIB در 6 ژوئیه شد. با این حال قیمت از آن زمان به 0.00000867 دلار رسیده است که 78 درصد پایین‌تر از اوج 0.0000388 دلاری این توکن است.

آیا دکس شیبا سواپ بی خطر است؟ بررسی ایمنی دیفای سیفتی به آن نمره فقط 3٪ می‌دهد

علیرغم موفقیت سریع دکس شیبا سواپ در بین صرافی‌های غیرمتمرکز، هشدارهایی نیز وجود دارد. برخی از کارشناسان اعلام کردند تأمین کنندگان نقدینگی این دکس در حال ریختن سرمایه به پروتکلی مبهم با امنیت ضعیف هستند.

با توجه به محبوبیت شیبا اینو (SHIB)، در میان شور و هیجانی که ایلان ماسک در بازار میم کوین‌ها ایجاد کرد، توسعه دهندگان دکس خود را با بازده های جذاب برای ارائه دهندگان نقدینگی در 7 ژوئیه راه اندازی کردند.

در 8 ژوئیه، بازرسان سیستم عامل دیفای سیفتی (DeFi Safety) گزارشی در مورد دکس شیبا سواپ منتشر کردند. آن‌ها به این پروتکل نمره امنیت 3٪ را دادند. این میزان امنیت بسیار کمتر از سطح 70٪ است که سایت به عنوان استاندارد در نظر گرفته است.

تامین کنندگان نقدینگی پول خود را به سیاهچاله می ریزند

با توصیف امتیاز به عنوان “یک شکست ویرانگر”، دیفای سیفتی اعلام کرد دکس شیبا سواپ تنها در دو مورد از 22 معیار توانسته است رتبه‌ای کسب کند. این پروتکل تنها 30٪ برای شفافیت اطلاعات ارائه شده در وایت پیپر خود به دست آورد.

نویسنده این بررسی رکس های گیت (Rex Hygate)، بنیانگذار سکیو ات (SecuEth) و کالیبرن کانسالتینگ (Caliburn Consulting) است. وی تیم ناشناس دکس شیبا سواپ را به عدم شفافیت در قراردادها و اسناد متهم کرد. های گیت به این واقعیت اشاره کرد که هیچ مخزن نرم افزار عمومی، سابقه توسعه یا روش آزمایش کد این دکس را در خود ندارد.

دکس شیبا سواپ نمره تحقیرآمیز 3٪ را کسب کرده است. اگر به دنبال یک مثال بارز در مورد سهل انگاری مطلق در یک پروتکل هستید، بیش از این به دنبال آن نباشید. شفافیت صفر. شما پول خود را در یک سیاه چاله قرار می‌دهید.

– (@ DefiSafety) دیفای سیفتی 7 ژوئیه 2021

وجوه در این دکس تحت کنترل یک فرد یا نهاد است

در 7 ژوئیه، توسعه دهنده سالیدیتی (Solidity)، جوزف اسکیاریزی (Joseph Schiarizzi)، مقاله‌ای منتشر کرد. وی در این مقاله هشدار داد که قرارداد سهامداری دکس شیبا سواپ در بیشتر روز اول فعالیت خود فقط تحت کنترل یک آدرس بوده است.

دکس شیبا سواپ از آن زمان قرارداد را به یک حساب چند امضایی که شش نفر از 9 مالک ایمن را ملزم به توافق در مورد معاملات، قبل از اجرای آن می‌کند، به روز کرده است. اسکیاریزی هشدار می‌دهد که هر یک از آدرس‌ها ممکن است تحت کنترل یک نهاد واحد باشد:

“چندین نفر از این مالکان ایمن دارای حسابهای جدید بدون معامله و بدون اتریوم هستند. بنابراین آنها به احتمال زیاد فقط توسط توسعه دهنده واحد دکس شیبا سواپ ایجاد شده اند.  این یعنی توسعه دهندگان بدون مشکل می توانند در مورد وجوه تصمیم گیری کنند.”

اسکیاریزی بر خطرات مرتبط با عملکرد قرارداد مهاجرت تحت کنترل یک نهاد واحد تأکید کرد. وی اذعان کرد که دارندگان قرارداد “به سادگی می‌توانند یک قرارداد مهاجرت جدید مستقر کنند که تمام توکن های استخرهای نقدینگی (LP) را برای آن ها ارسال می‌کند.”

کریس بلک (Chris Blec)، تحلیلگر واچ دیفای (Watch DeFi)، هشدارهای اسکیاریزی را در مورد خطرات امنیتی شیبا سواپ برای 22،000 دنبال کننده خود به اشتراک گذاشت و بررسی دیفای سیفتی را برجسته کرد.

⚠️ دیروز مشاهده شد که تمام وجوه موجود در دکس شیبا سواپ توسط 1 حساب اتریوم قابل تخلیه است.

شیبا سواپ سپس مالکیت خود را به جی نوسیس مولتی سیگ (Gnosis multisig) جدید با امضا کنندگان ناشناخته و آدرس‌های جدید تغییر داد.

مشکل: امکان ایجاد یک مولتی سیگ و ایجاد مالکیت تمام کلیدها توسط توسعه دهندگان وجود دارد.

–  (ChrisBlec) 7 ژوئیه 2021

سلب مسئولیت

این مقاله صرفا جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. همه چیز در مورد دکس شیبا سواپ تا این لحظه مبهم است. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم تا واضح شدن شرایط این دکس از استیکینگ در شیبا سواپ پرهیز کنید.

مطالب مرتبط
بانک اطلاعاتی جدید سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال
ارز دیجیتال اتر: چه چیزی به ارز دیجیتال اتریوم (Ether) ارزش می دهد؟
سیستم پرداخت پی‌پل(PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان