منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  ربات های تریدر  »  بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی

بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی

سعید درویشی
1400/01/21
۰

معاملات ارزهای دیجیتال یک شغل تمام وقت است و نیاز به ساعت های زیاد رصد بازار دارد. با این حال ربات های معامله گران توانستند این کار را برای تریدرها آسان تر کنند. یکی از این ربات ها که امکانات زیادی برای شما خواهد داشت، ربات Shrimpy است.

بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی

در این مقاله ربات Shrimpy که یک پلتفرم تریدینگ ارز دیجیتال است را بررسی خواهیم کرد. این ربات بر روی خودکار سازی استراتژی‌های بلند مدت، بررسی پورتفولیو‌ها، استراتژی‌ها و تبادل با سایر معامله‌گران در برنامه‌های اجتماعی تمرکز دارد.آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • با کمک ربات Shrimpy پورتفولیوی ارز دیجیتال خود را به روشی ساده مدیریت کنید
  • استراتژی‌های خود را به صورت طولانی‌مدت و با کمک ربات تریدر اتوماتیک کنید
  • پورتفولیوی (سبد ارزهای دیجیتال که برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید) خود را در طی زمان، تجزیه و تحلیل کنید
  • استراتژی‌های سایر تریدرها را در برنامه‌‌ی معاملات اجتماعی کپی کنید
  • استراتژی‌های خود را قبل از اجرا تست کنید
  • برنامه‌های کاربردی جدید را توسط APIهای ارز دیجیتال توسعه دهید
  • داده‌های تاریخی و زنده‌ی بازار را از صرافی‌های اصلی جمع‌آوری کنید

امکانات ربات Shrimpy

می‌توان تمام ویژگی‌های ربات Shrimpy را به سه قسمت تقسیم کرد: مدیریت، معامله و اتوماسیون.

مدیریت پورتفولیو اجتماعی

مدیریت پورتفولیو اجتماعی مفهومی است که توسط ربات Shrimpy ایجاد شده‌است. برخلاف سایر پلتفرم‌های تریدینگ، ربات Shrimpy به سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا با استفاده از پورتفولیو اجتماعی بتوانند استراتژی‌های معامله‌گران با تجربه را کپی کرده، در مورد استراتژی‌های مختلف بحث کنند و پرتفولیوی خود را اتوماتیک کنند.

ثبت نام در سایت شرمپی

بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی

مدیریت پورتفولیو اجتماعی

ربات Shrimpy برای استفاده از سیگنال‌ها و اندیکاتورها طراحی نشده‌است. در عوض به کاربرانش اجازه می‌دهد تا از طریق اتوماسیون ساده مانند تعادل مجدد، میانگین‌گیری دلار هزینه شده و استاپ لاس، پورتفولیوی خود را به صورت بلند مدت مدیریت کنند.

ربات shrimpy به سرمایه‌گذاران جدید حوزه‌ی ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا در مورد ارز‌های دیجیتال با سرمایه‌گذاران باتجربه‌تر تعامل داشته باشند و با استفاده از اتوماسیون اجتماعی، فعالیت‌هایشان در این حوزه را ساده‌تر کنند.

برای خودکارسازی نمونه‌کارها در برنامه‌های اجتماعی، تنها نیاز به فعال‌سازی رهبر (Leader) است. پس از فعال سازی، ربات shrimpy استراتژی رهبر را کپی کرده و هر به روزرسانی که توسط رهبر انجام می‌شود، به صورت خودکار در ربات کاربر اعمال می‌شود.

اگر علاقه‌ای به استفاده از یک رهبر استراتژی خودکار ندارید، مشکلی نیست. می‌توانید با رهبران مختلف بحث کرده و استراتژی یک رهبر را بدون اینکه نیاز به فعال کردن رهبر خودکار داشته باشید، در برگه‌ی اتوماسیون خود کپی کنید و از دارایی‌هایی که رهبران مختلف در پورتفولیوی خود نگهداری می‌کنند، اطلاعات به دست بیاورید.

بررسی پورتفولیو

شما می‌توانید از طریق داشبورد ربات Shrimpy، پورتفولیوی خود را بررسی کنید. در این بخش ارزهایی که در حساب صرافی‌تان دارید را خواهید دید. ربات Shrimpy از تمام صرافی‌های بزرگ پشتیبانی می‌کند. بنابراین می‌توانید در عین سادگی این داشبورد، به صورت کاملا حرفه‌ای هر یک از صرافی‌های خود را از طریق این ربات بررسی کرده و ارزهای دیجیتال و اطلاعات حساب خود را ببینید.

صفحه کاربری ربات

داشبورد ربات Shrimpy برای ردیابی پورتفولیو بسیار کاربردی است. در داشبورد این ربات می‌توانید بودجه‌ی خود را میان چندین پورتفولیو تقسیم‌بندی کنید. به این صورت روشی مناسب برای ردیابی، مدیریت و خودکار‌سازی وجوه خود از طریق پورتفولیو خواهید داشت.

در ربات Shrimpy، هر پورتفولیو به عنوان یک مجموعه‌ی جداگانه از وجوه در نظر گرفته می‌شود. البته این تفکیک به صورت واقعی در حساب صرافی شما انجام نمی‌شود. به عبارتی ربات Shrimpy به طور هوشمند حرکت وجوه شما را کنترل می‌کند تا بتواند آنها را به صورت منظم و جداگانه در پورتفولیو نگه‌داری کند.

با خودکار‌سازی پورتفولیو، رویدادهای مختلف در برگه‌ی «History» جمع‌آوری می‌شوند. این رویدادها شامل اطلاعات مختلفی از جمله رویدادهای مبادلاتی و چگونگی تغییر استراتژی شما در طول زمان، می‌باشد.

اتوماسیون پورتفولیو

اتوماسیون پورتفولیو با کمک ربات Shrimpy ساده است. برخلاف سایر ربات‌های تریدر که اندیکاتور، سیگنال و آمار ارائه می‌دهند، ربات Shrimpy با تمرکز بر استراتژی‌های بلند‌مدتی که بیشترین اهمیت را دارند، پیچیدگی‌ها را از بین می‌برد.

مدیریت دارایی ها

APIهای ربات Shrimpy برای مبادلات ارزهای دیجیتال

API ربات Shrimpy به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های مدیریت پورتفولیو، ربات‌های تریدر و ردیاب‌ها را بسازند. تنها با استفاده از یک API، توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون نوشتن کد سفارشی برای هر صرافی، به صرافی‌های اصلی متصل شوند. داشتن این توانایی آرزوی هر توسعه دهنده‌ای است و ربات Shrimpy آن را امکان پذیر می‌سازد.API تریدینگ

APIهای این ربات به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد در 16 صرافی پشتیبانی‌شده در ربات Shrimpy، معامله انجام دهند. APIها از سفارشات لیمیت (limit orders) ، سفارشات مارکت (market orders) و مسیریابی سفارش هوشمند (Smart Order Routing) پشتیبانی می‌کنند. هر یک از این سفارشات با سرعت و دقت بالا در صرافی‌ها قرار می‌گیرند.

همانطور که توسعه‌دهندگان برنامه‌های خود را از 1 تا 1 میلیون کاربر مقیاس بندی می‌کنند، موتور تریدینگ ربات Shrimpy نیز با آنها مقیاس بندی می‌شود. یعنی توسعه‌دهندگانی که قصد دارند از ربات Shrimpy استفاده کنند، نیازی به نگرانی در مورد مقیاس‌گذاری زیرساخت‌های خود در هنگام رشد ندارند. ربات Shrimpy به طور خودکار بر روند کار نظارت می‌کند.

لذا توسعه دهندگان می‌توانند زمان بیشتری را صرف تمرکز بر روی محصول خود کرده و در مورد اینکه آیا ربات قادر به مدیریت رشد برنامه‌ی آنها خواهد بود یا خیر، نگرانی نداشته باشند.

مسیریابی سفارش هوشمند (Smart Order Routing)

همانطور که گفته شد، ربات Shrimpy در API خود قابلیتی به نام مسیریابی سفارش هوشمند (Smart Order Routing) را تعبیه کرده‌است. به کمک این ویژگی، توسعه‌دهندگان بهترین روش برای شروع بهینه‌سازی تریدینگ را در اختیار دارند و نیازی نیست به منطق پیچیده‌ای که برای مسیریابی سفارش هوشمند استفاده می‌شود ، فکر کنند.

بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی

نحوه انجام معاملات هوشمند

با مسیریابی سفارش هوشمند، توسعه دهندگان می‌توانند به راحتی دارایی‌ای که قصد خرید و فروشش را دارند، مشخص کنند. ربات Shrimpy در عرض چند ثانیه، مسیرهای ممکن را ارزیابی‌ کرده و معاملات را با بهترین قیمت ممکن انجام می‌دهد. مسیریابی سفارش هوشمند ویژگی‌ای است که تمام توسعه‌دهنده‌ها به آن نیاز دارند.

به عنوان مثال فرض کنید می‌خواهید LTC را با XMR معامله کنید. در بیشتر صرافی‌ها، چندین جفت معاملاتی وجود دارد که این دو دارایی را به هم متصل می‌کند. می‌توانید از اتریوم، ریپل، تتر یا بیت کوین استفاده کنید. ربات Shrimpy به طور خودکار تمام این جفت‌های معاملاتی را بررسی می‌کند تا بهترین قیمت را پیدا کند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که محل واریز وجوه را مشخص کند.

داده‌های لایو (API)

داده‌های لایو (Live Data) مهمترین فاکتور در انجام wpdp معاملات هستند. بدون داده‌های لایو، معامله‌گران نمی‌توانند به صورت آگاهانه در مورد زمان انجام یک معامله تصمیم بگیرند. ربات Shrimpy برای اینکه در انجام معاملات به تریدرها کمک کند، منابعی را فراهم می‌کند که از طریق آنها تریدرها به جدیدترین داده‌های بازار ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند.

می‌توان با استفاده از APIها و از طریق منابع REST یا فیدهای وب‌سوکت (WebSocket)، به داده‌های لایو بازار کریپتوکارنسی دسترسی داشت. هر دو گزینه می‌توانند در شرایط مختلف مزایایی را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند.

داده‌های لایو وب سوکت، برای تعداد زیاد معاملات مناسب هستند. با تغییر قیمت یک ارز در هر صرافی، از طریق وب سوکت به روز رسانی‌هایی به API ارسال می‌شود تا معامله‌گران بتوانند به صورت بلادرنگ تصمیم بگیرند.

از سوی دیگر، منابع اطلاعاتی REST نیز برای تعداد معادلات کم یا برنامه‌های تلفن همراه، ایده‌آل هستند. علاوه بر این منابع اطلاعاتی، ربات Shrimpy از داده‌های لایو کندل‌ها و علامت گذاری‌های کلی قیمت نیز پشتیبانی می‌کند.

API داده‌های تاریخی

اگر تاکنون یک استراتژی معاملاتی را تجزیه و تحلیل کرده‌باشید، حتما از اهمیت داده‌های تاریخی اطلاع دارید. خوشبختانه ربات Shrimpy یکی از قوی‌ترین مجموعه داده‌های تاریخی موجود در بازار کریپتوکارنسی را ارائه می‌دهد. ربات Shrimpy نمودارهای کندل استیک را از سال 2012 به بعد، به همراه سابقه‌ی سفارشات و جز به جز داده‌های معاملات ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. هزینه‌ی دریافت این داده‌ها مشخص است و می‌توانید در ازای خرید این داده‌ها از چند میلیون منبع داده تا میلیاردها منبع داده را جمع‌آوری کنید.

این مجموعه داده‌های تاریخی برای هر فرد، از تریدرهای روزانه گرفته تا موسساتی که برای آموزش راه‌حل‌های پیچیده تریدینگ توسط هوش مصنوعی به سابقه‌ی میلیون‌ها معامله نیاز دارند، ایده‌آل است.

صرافی‌های پشتیبانی شده در ربات Shrimpy

ربات Shrimpy در حال حاضر از 16 صرافی برتر بازار کریپتوکارنسی پشتیبانی می‌کند. این لیست شامل بایننس (Binance)، کو‌کوین (KuCoin)، بیت رکس (Bittrex)، کوین بیس پرو (Coinbase Pro)، بایننس یو اس (Binance US)، بیت رکس گلوبال (Bittrex Global)، کراکن (Kraken)، پولونیکس (Poloniex)، جمینی (Gemini)، بی باکس (Bibox)، بیت مارت (BitMart)، هوبی گلوبال (Huobi Global)، هیت بی تی سی (HitBTC)، اوکی اکسچنج (OKEx)، بیت استمپ (Bitstamp) و بیت فینکس (Bitfinex) است.

برنامه‌ی مدیریت پرتفولیوی اجتماعی و API برای تمام این صرافی‌ها در دسترس است.

قیمت سرویس‌های ربات Shrimpy

در حال حاضر هزینه‌ی استفاده از پلتفرم مبادلات اجتماعی، 19 دلار در ماه است. با کمک این سرویس شما می‌توانید برای مدیریت پورتفولیو، معاملات اجتماعی، آزمایش مجدد و اتوماسیون پورتفولیو، از این سرویس ربات شریمپی استفاده کنید.

اگر در حال توسعه‌ی یک برنامه کاربردی با استفاده از API هستید، هزینه‌ی استفاده از ربات شریمپی نسبت به هدف شما متفاوت خواهد بود. پلن‌های قیمتی این ربات از 14 دلار در ماه شروع می‌شود و در صورتی که به داده‌های تاریخی اضافی یا مدیریت تعداد کاربران بیشتر نیاز داشته باشید، هزینه‌هایتان افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که ربات شریمپی به غیر از هزینه‌ی اشتراک، هیچ کمیسیون معامله یا هزینه‌ی دیگری از شما دریافت نمی‌کند.بررسی ربات Shrimpy: مزایا و معایب

مزایا:

تمرکز بر روی اتوماسیون پورتفولیو

انتخابی مناسب برای مبتدیان

رابط بصری

ایجاد نمایه‌ای از دارایی‌های ارز دیجیتال کاربر

معایب:

عدم پشتیبانی از اسکریپتینگ ربات‌های تریدر

نداشتن برنامه‌ی کاربردی مخصوص تلفن همراه

عدم پشتیبانی از پایانه‌ی معاملاتی

سخن نهایی

ربات شریمپی در حال حاضر از دو سرویس عالی پشتیبانی می‌کند. یک سرویس مناسب سرمایه‌گذاران تازه‌واردی است که می‌خواهند در کنار سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، تجربه‌ی عملی و در عین حال جذابی داشته‌باشند. سرویس دیگر نیز مناسب توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال است که در تلاشند ربات‌های تریدر یا خدمات مقیاس‌پذیر بسازند.

این دو ابزار در کنار هم به دلیل اینکه افراد را به سادگی به صرافی‌ها متصل می‌کنند، به پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال کمک خواهند کرد. نظرات خود را در مورد این مقاله در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
ربات‌های تریدر چگونه بر معاملات صرافی‌ها تأثیر می‌گذارند؟
ربات معاملاتی کوین رول (CoinRule) چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان