منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلاک چین اتریوم
فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلک چین اتریوم

فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلاک چین اتریوم

سعید درویشی
1400/01/14
۰

فوتبال فانتزی سوراره یک بازی مبتنی بر اتریوم است که فوتبال، ورزش‌های فانتزی و توکن‌های غیر قابل جایگزینی یا NFTها را در قالب یک تجربه کلکسیونی با هم ترکیب می‌کند. بیت پارس در این مقاله نحوه‌ی استفاده از این بازی محبوب را آموزش می‌دهد.

فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلاک چین اتریوم

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • فوتبال فانتزی سوراره یک بازی فوتبال فانتزی با استفاده از توکن‌های غیر قابل جایگزینی است.
  • این بازی به شما امکان می‌دهد کارت‌های دیجیتالی بیش از صد تیم فوتبال را خریداری کنید، مالکیت آن‌ها را در اختیار داشته‌باشید و آن‌ها را بفروشید.
  • شما می‌توانید برای برنده شدن جوایز و همچنین خرید و فروش کارت‌های بازی، در لیگ‌های فانتزی صف آرایی کرده و مسابقه دهید.


ورزش های فانتزی بخش پر رونق بازار NFT ها

ورزش‌های فانتزی، یک تجارت پر رونق جهانی هستند. پیش بینی می‌شود که این بازار تا سال 2027 به میزان 48.6 میلیارد دلار رشد داشته باشد. در تجارب سنتی فوتبال کامپیوتری، کاربران بازیکنان حرفه‌ای مورد علاقه خود را آماده می‌کنند، ترکیب هفتگی خود را می‌چینند و در مسابقه‌های فوتبال شرکت‌کرده و امتیاز جمع آوری می‌کنند.

فوتبال فانتزی سوراره یک بازی متفاوت است. اگرچه سوراره هنوز هم یک بازی فوتبال فانتزی است، اما به جای اینکه تنها نام بازیکنان را از لیست پیش‌نویس فوتبال فانتزی سوراره انتخاب کنید، کارت‌های توکنیزه شده و رمزنگاری شده‌ی مبتنی بر بلاک چین اتریوم را خریداری می‌کنید. سپس شما صاحب این توکن‌های NFT خواهید بود و می‌توانید آن‌ها را به عنوان ارز دیجیتال خرید و فروش کنید. بعلاوه جوایز زیادی، چه به صورت ارز دیجیتال و چه به صورت کارت‌های بازی نادر و ارزشمند در این بازی در نظر گرفته شده‌است.

سوراره یک بازی فوتبال فانتزی است که با مالکیت دیجیتال اشیای دنیای واقعی همراه شده‌است. این همراهی، مفهومی است که به لطف افزایش قیمت NFTهای ورزشی مانند ان بی ای تاپ شات (NBA Top Shot) در ماه‌های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌است. در ادامه‌ی این مقاله نگاهی می‌اندازیم به نحوه‌ ی کار بازی فوتبال فانتزی سوراره.

سوراره (Sorare) چیست؟

سوراره یک بازی فوتبال فانتزی آنلاین و مبتنی بر وب و رمزنگاری است. این بازی شبیه بازی‌های فوتبال سنتی است. در این بازی شما در هر هفته با استفاده از ستاره‌های حرفه‌ای فوتبال و آمار مربوط به آن‌ها در زمین (از جمله تعداد گل و پاس گل) یک تیم تشکیل می‌دهید. هدف شما در این بازی این است که با جمع‌آوری بیشترین امتیاز در هر هفته، سایر کاربران لیگ‌ها را شکست دهید.

فوتبال فانتزی سوراره بازیکنان بیش از 100 تیم بین‌المللی در لیگ‌های مختلف را در لیست خود قرار داده‌است و شما با خرید کارت‌های دیجیتالی قابل معامله این بازیکنان از مارکت این بازی، آنها را به تیم خود اضافه خواهید کرد. تیم‌های این بازی شامل یوونتوس، آث میلان، لیورپول، پاری سن ژرمن ، رئال مادرید و تیم‌های لیگ ژاپن هستند. بعلاوه بازیکنان بزرگ لیگ‌های برتر جهان نیز در لیست بازیکنان فوتبال این بازی قرار دارند.

این بازی چندین لیگ مختلف را که می‌توانید در آنها ثبت نام کنید، ارائه می‌دهد. از جمله این لیگ‌ها میتوان لیگ تازه کار برای تازه واردان، لیگ‌های منطقه‌ای خاص و یک لیگ برای ترکیب بازیکنان جوان زیر 23 سال را نام برد.

هنگامی که به یک لیگ می‌پیوندید، می‌توانید با استفاده از کارت‌هایی که در حساب خود دارید، هر هفته تیم جدیدی را نشکیل دهید. پس از اتمام هفته، امتیازات بازی براساس عملکرد واقعی بازیکنان جمع می‌شود. سپس کاربران فوتبال فانتزی سوراره با بیشترین امتیاز، پاداشی با اتر و کارت‌های کمیاب بازی دریافت می‌کنند.

با ارزش‌ترین کارت فوتبال فانتزی سوراره تا به امروز، کارت منحصر به فرد کریستیانو رونالدو ستاره یوونتوس است. این کارت در مارس 2021 به قیمتی نزدیک به 290،000 دلار فروخته شد.

واوو! به FC Camembert که به تازگی رکورد قیمت بازار فوتبال فانتزی سوراره ما را شکسته است، تبریک می‌گوییم. کارت منحصر به فرد کریستیانو رونالدو با قیمت 289920 دلار در بازار فوتبال فانتزی سوراره خریداری شد.

فصل: 2020-2021
سریال: 1/1
قیمت: 289920 دلار

— Sorare (@SorareHQ) March 14, 2021

فوتبال فانتزی سوراره چه ویژگی خاصی دارد؟

سوراره چند مورد خاص که برای مردم بسیار هیجان‌انگیز است را در یک جا جمع‌آوری کرده‌است. یعنی فوتبال، بازی‌های ورزشی فانتزی، کلکسیون‌های ورزشی و توکن‌هایNFT. سوراره این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهد که هیچ تجربه‌ای مشابه با آن در فضای بازی‌های کامپیوتری وجود ندارد.

با این که ان بی ای تاپ شات، بزرگترین مجموعه‌ی آیتم‌های کلکسیونی مبتنی بر توکن NFT است، اما اصلا شبیه بازی نیست. اما فوتبال فانتزی سوراره حال و هوای یک بازی مسابقه‌ای واقعی و به سبک فانتزی دارد. فوتبال فانتزی سوراره در کنار هیجان بالقوه پیروزی، برای افرادی که بدشان نمی‌آید برای تیم‌های خوب پول خرج کنند، پاداش‌های معنی‌داری نیز دارد.نحوه‌ی شروع کار با فوتبال فانتزی سوراره

مانند سایر بازی‌های رایگان، شما می‌توانید بدون صرف حتی یک سنت بازی سوراره را شروع کنید. بدین منظور کافی است تا به سادگی در وب سایت سوراره ثبت نام کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و حداکثر 12 کارت بازی معمولی و رایگان دریافت کنید.

فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلک چین اتریوم

روند ثبت نام در بازی سوراره

این کارت‌ها هیچ ارزشی در دنیای واقعی ندارند و قابل فروش نیستند. اما شما می‌توانید مانند سایر کارت‌های بازی از آنها در لیگ‌های فانتزی استفاده کنید. در طول فرایند ثبت نام، شما باید تیم‌های مورد علاقه‌ی خود را از بین تیم‌های مجاز بازی انتخاب کنید. سپس باید لیگ خود را انتخاب کرده و به آرایش تیم خود بپردازید.

فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلک چین اتریوم

انتخاب ترکیب اصلی تیم

شما در این فرایند ساده، اصول بازی را می‌آموزید. سپس می‌توانید با مراجعه به بازار بازی، کارت‌های NFT مبتنی بر بلاک چین اتریوم را خریداری کنید.

در برگه‌ی نیو ساینینگز “New Signings” شما می‌توانید برای خرید کارت‌های جدید، قیمت مورد نظرتان را پیشنهاد دهید. کاربران می‌توانند در برگه‌ی ترنسفر مارکت “Transfer Market” کارت‌های خود را با یک قیمت ثابت بفروش برسانند. معمولا این قیمت بسیار بالاتر از قیمت خریداری شده‌ی ابتدایی است.

فوتبال فانتزی سوراره (Sorare)، بازی فوتبال مبتنی بر بلک چین اتریوم

بازار نقل و انتقالات سوراره

آینده‌ی بازی فوتبال فانتزی سوراره

سوراره با کمک سرمایه‌گذاران برجسته‌ای نظیر الکسیس اوهانیان (Alexis Ohanian)، بنیان گذار ردیت (Reddit) و گری واینرچوک (Gary Vaynerchuk) توانست در فوریه 2021 سرمایه‌ای معادل 50 میلیون دلار برای سری آ ، جمع آوری کند. رشد قابل توجه حجم معاملات این بازی طی سال 2020 و آغاز سال 2021 همراه با افزایش محبوبیت توکن‌های NFT، رای اعتماد بزرگی به این بازی داده‌است.

ما خوشحالیم که از باشگاه نمادین آ ث میلان رادر سوراره استقبال می‌کنیم!
اولین نسخه‌ی کارت بازی آ ث میلان در حال حاضر حراج شده‌است.

کارت‌های دیجیتال رسمی باشگاه #ACMilan را در لینک زیر خریداری کنید:

— Sorare (@SorareHQ) March 25, 2021سخن نهایی

تیم توسعه دهنده‌ی سوراره گفته‌است که تیم‌های خود را گسترش خواهد داد. آنها روی یک اپلیکیشن تلفن همراه اختصاصی نیز کار خواهند کرد. فوتبال یک بازی جهانی است و فوتبال فانتزی سوراره در حال حاضر مجوز تیم‌های زیادی از سراسر اروپا، آمریکا و آسیا را دارد. اما هنوز تیم‌های زیادی برای اضافه کردن به این لیست وجود دارد. به نظر می‌رسد که با روندی رشد این بازی و توکن‌های NFT، به مرور میلیون‌ها کاربر دیگر نیز مجذوب کارت‌های دیجیتالی ورزش‌های فانتزی خواهند شد.

مطالب مرتبط
گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت
رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟
ارز دیجیتال چیا (XCH) چیست؟ چگونه می توان آن را با یک هارد دیسک استخراج کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether