منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  استخرهای استیبل کوین دیفای می‌توانند ناجی بعدی امور مالی غیرمتمرکز باشند
پلتفرم دیفای المنت برای ارائه وامهایی با بازدهی ارز دیجیتال 4.4 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد

استخرهای استیبل کوین دیفای می‌توانند ناجی بعدی امور مالی غیرمتمرکز باشند

رضا باغانی
1400/04/05
۰

استخرهای نقدینگی پربازده 4000 APY (بازده سالانه) در دیفای می‌توانند به زودی جای خود را به استخرهای ایمن‌تر و کم بازده با دارایی‌های استیبل کوین بدهند.

در زمان‌هایی از این دست، که کل بازار ارزهای دیجیتال رو به نزول است و در کل بازار بخشی وجود ندارد که سودده باشد، سرمایه گذاران باید به دنبال راه‌هایی باشند تا بتوانند تا زمان تغییر روند سوددهی داشته باشند و منتظر بازگشت پویایی به بازار بمانند. استخرهای استیبل کوین دیفای اکنون نشانه‌هایی از رشد را از خود بروز می‌دهند. این بخش می‌تواند راه حل نجات دهنده امور مالی غیرمتمرکز در بازه کوتاه مدت برای سرمایه گذاران باشد.

استخرهای استیبل کوین بهترین بخش دیفای

استیبل کوین‌ها به دلیل انعطاف پذیری که در بخش دیفای ایجاد می‌کنند، جدیدترین روند در امور مالی غیرمتمرکز محسوب می‌شوند. به ویژه اینکه پروتکل‌هایی که بیشتر به دارایی‌های وابسته به دلار متکی هستند، همچنان به دارنده‌های توکن ها فرصت‌های کم بازده در شرایط آشفته بازار را ارائه می‌دهند. به نظر می رسد این بخش هنوز هم برای سرمایه گذاران سودده است.

شواهد احتمالی افزایش نفوذ استیبل کوین‌ها را می‌توان در تفاوت بین کاهش قیمت ارزش اتریوم و ارزش کل قفل شده در قراردادهای هوشمند یافت. قیمت اتر 20 درصد بیشتر از افت در کل TVL (ارزش کل قفل شده) بخش دیفای کاهش یافته است.

استخرهای استیبل کوین دیفای می‌توانند ناجی بعدی امور مالی غیرمتمرکز باشند

TVL در قراردادهای هوشمند در مقابل کاهش قیمت اتر

این امر یعنی با توجه به کاهش ارزش اتریوم که از دیرباز بیشترین میزان ارزش قفل شده در دیفای را تشکیل می‌داد ارزش کل قفل شده توانسته حجم خود را بهتر نگه دارد. این به همراه نتیجه مشاهدات زنجیره‌ای نشان از حضور بیشتر استیبل کوین‌ها در این بخش دارد.

افزایش شدید استیبل کوین ها در صرافی های ارز دیجیتال

مقدار کل استیبل کوین‌های موجود در بازار طی سال گذشته از 15 میلیارد دلار به بیش از 113 میلیارد دلار افزایش یافته است. این بخش توسط دلار تتر Tether (USDT) و سکه دلار سیرکل USD Coin (USDC) هدایت می‌شود. این استیبل کوین‌ها باهم سطح نقدینگی موجود در استخرهای پروتکل‌های دیفای را افزایش داده‌اند.

استخرهای استیبل کوین دیفای می‌توانند ناجی بعدی امور مالی غیرمتمرکز باشند

هفت سرمایه برتر از نظر ارزش بازار

برترین استیبل کوین‌ها در درصد زیادی از جفت‌های نقدینگی (LP) موجود در سیستم عامل‌های دیفای سرمایه گذاری شده‌اند. آن‌ها همچنین به عنوان توکن های مستقل که کاربران می‌توانند در پروتکل‌ها مانند اوه (Aave) جهت کسب سود واریز کنند، در نظر گرفته شده‌اند. استخرهای استیبل کوین مستقل، بیشتر آنها را به بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم در حال رشد دیفای تبدیل می‌کنند.

لازم به ذکر است که در زمان شروع به کار دیفای کاربران باید با کسری ثابت نقدینگی جفت ارزهای دیفای را تأمین می‌کردند. هنوز هم اکثر پروتکل‌ها از این قاعده پیروی می‌کنند. با این حال با پیشرفت‌های جدید دیفای امکان سرمایه گذاری توکن ها و مخصوصاً استیبل کوین‌ها در پروتکل‌های وامدهی به وجود آمده است.

در حقیقت، استیبل کوین‌ها منجر به ایجاد زیرمجموعه‌ای از پروتکل‌های دیفای شده‌اند. این بخش تمرکز خود را بر روی زنجیره‌های پایدار یلد فارمینگ گذاشته است. استخرهای استیبل کوین دیفای ضمن اینکه خطر را به حداقل می‌رسانند، راه ایمن‌تری را برای سرمایه گذاران هموار کردند.

علت علاقه به استخرهای نقدینگی استیبل کوین دیفای

در اوایل شکوفایی دیفای، پروتکل‌ها با ارائه بازده بالا کاربران و سپرده‌های جدید را جذب می‌کردند. این بازده‌ها معمولاً در توکن اصلی پروتکل پرداخت می‌شد.

با توجه به داده‌های مساری، اکثر توکن های دیفای در حال حاضر حداقل 75٪ از بالاترین سطح خود فاصله دارند. این باعث شده است بسیاری از سودهایی که کاربران فکر می‌کردند از طریق ذخیره سازی و تأمین نقدینگی به دست آورده‌اند، از بین برود. بنابراین از نظر تجربی ریسک بالای این استخرها سرمایه گذاران را ترسانده است.

با تشکر از قراردادهای هوشمند، کاربران می‌توانند به صورت خودکار سپرده گذاری کنند. این کاربران می‌توانند در پروتکل‌های دیفای استخرهای استیبل کوین را تشکیل دهند. این باعث می‌شود از استرس روزانه بازار مصون بمانند.

استخرهای استیبل کوین دیفای می‌توانند ناجی بعدی امور مالی غیرمتمرکز باشند

سرمایه کل 100 توکن برتر دیفای

پیامدهای فروش 19 مه هنوز سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار داده است. در زمان‌هایی از این دست، فرصت‌های یلد فارمینگ از طریق تأمین نقدینگی استیبل کوین در پروتکل‌های دیفای فراهم می‌شود. این را می‌توان راهی جذاب برای متنوع سازی پورتفولیوی رمزنگاری و حصاری در برابر رکودهای بازار دانست.

نبرد برای نقدینگی پایدار

ظهور پروتکل‌های موفق متمرکز بر استیبل کوین مانند کورو فایننس (Curve Finance) اکنون نبرد در این بازار را سخت‌تر کرده است. کورو صرافی غیرمتمرکزی برای استیبل کوین‌ها است. این صرافی از یک بازارساز خودکار برای مدیریت نقدینگی استفاده می‌کند. سیستم عامل‌هایی مانند یرن فایننس (Yearn.finance)، کانوکس فایننس (Convex Finance) و دائوی استیک (Stake DAO) برای ارائه بهترین مشوق‌ها جهت جذب سهم بیشتری از اکوسیستم کورو تلاش می‌کنند.

تأمین نقدینگی در کورو به عنوان یک LP Στα مانند یک جفت USDC / USDT، به نسخه بلاک چین یک حساب پس انداز شباهت دارد. بسیاری از پروتکل‌های برتر، از جمله سه مورد ذکر شده در بالا، به طور متوسط بین 10 تا 30 درصد بازده برای سپرده‌های استیبل کوین ارائه می‌دهند.

دیفای ناجی بازار ارزهای دیجیتال می شود؟

دیفای اکنون می‌تواند مانند تابستان گذشته ناجی کل بازار ارزهای دیجیتال باشد. سیستم سرمایه گذاری متنوع و غیرمتمرکز آن در دسترس کاربرانی از تمام جهان است. با این حال هنوز هم مشکلی بزرگ وجود دارد و آن پیچیدگی خاص این سیستم عامل‌هاست.

پلتفرم‌هایی مانند اوه و یونی سواپ با پیشگامی در زمینه معرفی فناوری‌های جدید سعی در حل این معضل دارند. تیم اتریوم هم با معرفی هاردفورک لندن و کاهش هزینه معاملات در شبکه اتریوم سعی دارد تا مانع اصلی دیگر را از میان بردارد.

با نزدیک‌تر شدن به زمان انجام این هاردفورک و به روزرسانی جدید اتریوم می‌توان انتظار داشت سرمایه گذاران وفادار و هوشمند بازار ارزهای دیجیتال بیشتر به سمت پلتفرم‌های دیفای جذب شوند.

بازارهای مالی با نوسانات زنده‌اند. نتیجه گیری های احساسی از سقوط و یا افزایش قیمت‌ها می‌توانند ضررهای جبران ناپذیری داشته باشد. استخرهای نقدینگی استیبل کوین دیفای می‌توانند وسیله خوبی برای کسب سود در شرایط فعلی بازار باشند. به خاطر داشته باشید که این فراز و فرودها جزیی از بازار هستند.

سلب مسئولیت

نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات بیت پارس نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است، بنابراین هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید. هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
کوروفای Curve.fi و کسب درآمد از طریق تأمین نقدینگی در پروتکل دی فای آن
پلتفرم دیفای المنت برای ارائه وامهایی با بازدهی ارز دیجیتال 4.4 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد
NFT و دیفای موج جدید کریپتو؛ جاستین سان از علاقه نسل بعدی به حوزه‌های داغ کریپتو می‌گوید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس