قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  در حالی که استلار با مشکل اعتبارسنج‌های غیرفعال روبرو شده است، ریپل موفقیتی بزرگ در دادگاه کسب کرد

در حالی که استلار با مشکل اعتبارسنج‌های غیرفعال روبرو شده است، ریپل موفقیتی بزرگ در دادگاه کسب کرد

در حالی که استلار با مشکل اعتبارسنج‌های غیرفعال روبرو شده است، ریپل موفقیتی بزرگ در دادگاه کسب کرد

ریپل توانست دادگاه را متقاعد کند که سازمان بورس و اوراق بهادار از استانداردی دوگانه در مورد ارزهای دیجیتال برخوردار است، در همین حال رقیب سنتی این شبکه پرداخت، استلار با مشکل خاموشی اعتبارسنج‌ها مواجه شده است.

در حالی که استلار با مشکل اعتبارسنج‌های غیرفعال روبرو شده است، ریپل موفقیتی بزرگ در دادگاه کسب کرد

یک پیروزی بزرگ برای آزمایشگاه‌های ریپل مستقر در سانفرانسیسکو اتفاق افتاد. دادگاه به این شرکت بلاک چین اجازه داد به اسنادسازمان اوراق بهادار و کمیسیون ارز ایالات متحده دسترسی پیدا کند. آن‌ها می‌خواهند جزییات بحث این سازمان در مورد اینکه آیا توکن‌‌‌های XRP ریپل مشابه ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم است، دست یابند.

ماه گذشته میلادی پیشنهادی برای اجبار SEC به انتشار اسناد جلسات تصمیم گیری در مورد بیت کوین و اتریوم توسط ریپل مطرح شده بود. این کار با این استدلال انجام شد که این شرکت “تحت استفاده از هاوی (Howey)، ماده اقتصادی معامله در XRP، با بیت کوین و Ether تفاوتی ندارد. این‌ها ارزهایی هستند که مدیر هینمن علناً اظهار داشت، اوراق بهادار نبودند.”ریپل چه تفاوتی با بیت کوین و اتریوم دارد؟

در حقیقت، بحث مشابه بخشی از پاسخ مقدماتی ریپل بود که در ژانویه مطرح شد:

“چگونه SEC روفتار خود توضیح می‌دهد. این سازمان به مردم گفت که BTC و ETH اوراق بهادار نیستند، سپس ادعای خلاف آن را برای XRP صادق می‌داند؟”

به همین ترتیب، SEC ادعا کرده بود که ریپل مانند بیت کوین نیست زیرا این شرکت “یک نهاد” است. نهاد ریپل این دارایی‌ها را ایجاد کرده و به فروش رسانده است. SEC صریحاً گفته بود: “این ارزها اساساً متفاوت هستند.”

برای بحث در مورد این دستور بود که یک کنفرانس تلفنی برای 6 آوریل برنامه ریزی شد. با این حال، در آنچه که برای سازمان تنظیم مقررات بورس شکست بزرگی محسوب می‌شود، در جریان این کنفرانس بود که قاضی سارا نتبورن “بخش عمده‌ای از درخواست متهم” را پذیرفت.

البته طبق این حکم، آژانس بورس و اوراق بهادار مجبور به انتشار ارتباطات ایمیل کارکنان و کارمندان نخواهد بود.

“سایر اطلاعات، مانند صورتجلسه SEC و یادداشت‌هایی که تفسیر آژانس یا نظرات مربوط به رمزنگاری را بیان می‌کنند، احتمالاً قابل بررسی هستند.”

در اینجا، شایان ذکر است که قاضی نتبورن درهای دادگاه را برای هر یک از طرفین باز گذاشت. آن‌ها می‌توانند با مدارک و ادعاهای خاصی که دارند، به دادگاه بازگردند.

این می‌تواند خاتمه دعوای ریپل و سازمان بورس باشد

دادخواست فوق طی چند ماه گذشته تنش زیادی را بین طرفین درگیر به وجود آورده است. ریپل و مدیران آن گارلین هوس (Garlinghouse) و لاردن (Larden) مسئله‌ای دیگر را نیز مطرح کرده‌اند. به گفته آنها “برای تقریباً یک دهه، SEC شاهد رشد و توسعه XRP بود. این در حالی است که هیچ راهنمای رسمی‌مبنی بر غیرقانونی بودن فروش آن صادر نمی‌کرد”. SEC ادعا می‌کند که متهمان سعی کرده‌اند آژانس را مورد محاکمه قرار دهند.

به گفته متیو سلیمان، مشاور گارلین هوس، به عنوان مثال، اگر دیدگاه SEC در مورد XRP مشابه بیت کوین و اتر باشد، “بازی تمام خواهد شد”.

در این رابطه، شایان ذکر است که وکیل جرمی‌هوگان نیز اخیراً به این مساله اشاره کرده است. وی گفت در یک سند عمومی‌ثبت شده توسط SEC در تاریخ 2016 آزمایشگاه‌های ریپل به عنوان “یک شرکت ارز دیجیتال” معرفی شده است.

“SEC اکنون باید برای دادگاه توضیح دهد که چگونه “ارز دیجیتال” به ” اوراق بهادار” تبدیل شده است.

در مورد XRP، اخیراً این ارز در شرایط صعودی قرار دارد. ریپل در ماه آوریل بیش از 90 درصد رشد کرده است و توانسته رتبه 4 جدول را از تتر برباید. با آخرین حکم دادگاه، می‌توان انتظار داشت که ارز دیجیتال علی رغم اصلاح قیمت در زمان انتشار، به رشد خود ادامه دهد.شبکه استلار (Stellar) با مشکل اعتبار سنج‌های آفلاین روبرو شده است

پس از فریز شدن شبکه در سال 2019، استلار رقیب سنتی ریپل با بحران دیگری مواجه شده است. با توجه به داده‌هایی که در دسترس عموم قرار گرفته است، این شبکه ساعت‌ها قادر به پردازش معاملات نبوده است.

قیمت XLM در حال سقوط است

به روزرسانی رسمی‌استلار نشان می‌دهد که برخی از اعتبارسنجهای مهم به دلیل نقص فنی غیرقابل توضیح از شبکه خارج شده‌اند. از ساعت 13:26، مهندسان صندوق توسعه استلار (SDF) مشکلات فنی را که منجر به از بین رفتن اعتبار سنج‌ها شد، بررسی کردند. این بلاک چین همچنین نمی‌تواند بلاک‌های جدید را پردازش کند. علت این امر این است که اعتبار سنج‌ها در حال حاضر آفلاین هستند.

در به روزرسانی ارائه شده توسط شبکه مطرح شده است که آن‌ها نمی‌دانند چه زمانی این مشکل را برطرف می‌شود. یعنی مشخص نیست کی این سیستم پرداخت به حالت عادی برمی‌گردد. کاربران اظهار داشتند آخرین معامله بیش از 10 ساعت قبل انجام شده است.

در این میان، صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ (Bitstamp) به دلیل ادامه مشکلات واریز و برداشت، توکن XLM، را به طور موقت متوقف کرده است. از زمان انتشار این خبر، قیمت این توکن از 0.57 دلار به حدود 0.49 دلار رسیده است.

همانطور که قبلاً ذکر کردیم، این نوع مشکل برای استلار بی سابقه نیست. در سال 2019، شبکه به طور ناگهانی مسدود شد و برای مدت دو ساعت، بررسی معاملات انجام نشد. گره‌های بنیاد توسعه استلار هیچ گونه مسئولیتی در مورد خرابی ندارند. با این حال وضعیت کنونی این شبکه شکنندگی بلاک چین استلار را آشکار می‌کند. در بیت کوین یا سایر بلاک چین‌‌‌های PoW، چنین زمان خرابی غیر قابل تصور است.

همگام سازی‌‌‌های فعلی بین اعتبار سنج‌ها برای فعال نگه داشتن شبکه به فرایند رمزگذاری پیچیده بستگی دارد. استلار نیز چیز متفاوتی نیست. با این حال، اشکالات کوچک نرم افزار می‌تواند باعث ایجاد اختلالات متناوب شود.

یک مثال دیگر بلاک چین سولانا (Solana) است. این شبکه در دسامبر سال 2020 به طور مشابه با 6 ساعت خاموشی مواجه شد.کوین بیس برای بررسی موضوع دست به کار شده است

برای رفع اشکال، کوین بیس تأیید کرده است که آنها در حال بررسی موضوع هستند. در مارس 2019، (XLM) در شبکه صرافی کوین بیس قرار گرفت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هفته گذشته کوین بیس را در فهرست نزدک پذیرفت. این امر نمایانگر پذیرش ضمنی مقررات تجارت در ارزهای دیجیتال توسط این صرافی است. این اقدام پس از پیروزی نسبی ریپل برای طرفداران ارز دیجیتال یک برد بزرگ محسوب می‌شود.

به جای یک عرضه اولیه، شرکت مستقر در سانفرانسیسکو قصد دارد معاملات خود را در 14 آوریل آغاز کند. پس از جلوگیری از یرگزاری IPO در ماه مارس، این شرکت، عرضه سهام در معاملات آتی کالاهای ایالات متحده را اجرا کرد.

در آخرین هفته نزدک در بخش خصوصی، ارزش کوین بیس حدود 90 میلیارد دلار تخمین زده شد. با لیست شدن مستقیم این شرکت در نزدک سهام کوین بیس در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

مشکل استلار و پیروزی ریپل در برابر SEC جریان سرمایه گذاران به این ارزها را تغییر خواهد داد.

مطالب مرتبط
پرونده تتر در نیویورک حل و فصل شد، تبرئه شدن یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال جهان
صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) از دامنه های غیر قابل سانسورپشتیبانی می کند.
انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟