منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  معامله یا ترید بیت کوین ، نکات کلیدی و چالش های پیش روی اولین ارز رمزنگاری شده
نکات کلیدی در معامله یا ترید بیت کوین

معامله یا ترید بیت کوین ، نکات کلیدی و چالش های پیش روی اولین ارز رمزنگاری شده

سعید درویشی
1399/06/20
۰

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در جهان، ارزهای سنتی را با چالشی جدی مواجه می کند. با این حال، معامله یا ترید بیت کوین با توجه به تاریخچه قیمت آن، نوسانات زیادی دارد.

نکات کلیدی در معامله یا ترید بیت کوین

در زیر چهار مرحله وجود دارد که به شما در معامله یا ترید بیت کوین کمک می کند:

1. مکانیزم های معامله یا ترید بیت کوین

معامله یا ترید بیت کوین را از دو طریق می توان انجام داد : الف) خرید خود بیت کوین و امید به فروش آن با سود بیشتر ب)  پیش بینی ارزش آن بدون اینکه هیچ وقت واقعا صاحب آن باشید. CFD (قرارداد مابه التفاوت) به معنای اخیر عمل می کند. CFD این امکان را برای شما فراهم می کند تا با قراردادی بجای معامله یا ترید بیت کوین یا سایر سهام ها از پیش بینی قیمت آنها در بازار سود کسب کنید. این یک محصول خریداری شده است، به این معنی که شما در ابتدا باید سپرده کوچکی را بگذارید و با پیش بینی یک موقعیت در آینده سهام خریداری شده را به فروش برسانید. این کار می تواند سود خوبی برای شما ایجاد کند. البته باید توجه داشت که در صورت پیش بینی اشتباه ضرر هم خواهید کرد.

نکات کلیدی در معامله یا ترید بیت کوین

نکات کلیدی در معامله یا ترید بیت کوین

هنگام معامله یا ترید بیت کوین ، آیا لازم است از صرافی استفاده کنم؟

برای موضع گیری در مورد قیمت بیت کوین، آنچه شما نیاز دارید یک حساب ترید IG (یکی از مشهورترین بروکرهای بازار بورس نزدک) است. با این حال، هنگامی که با CFD های بیت کوین سر و کار دارید، مستقیماً با صرافی ها در تماس نیستید. به عبارت دیگر، شما خرید و فروش قیمت های خرید و فروش از چند صرافی را انجام می دهید.

صرافی های بیت کوین نیز به همان روال بورسهای سنتی کار می کنند. این سرمایه گذاران را قادر می سازد ارز رمزنگاری شده را از شخص دیگر خریداری یا به آن واگذار کنند. اما وقتی از نزدیکتر به آنها نگاه کنید تفاوت هایی بین آنها خواهید یافت.

سرویس و موتورهای انطباق آنها قابل اعتماد نیستند. این می تواند منجر به کاهش دقت اجرا معاملات در بازارها شود.

آنها محدودیت ها و هزینه هایی را برای برداشت و واریز از حساب تجاری شما تحمیل می کنند، مثلا بدون تایید هویت شما نمی توانید روزانه بیش از دو بیتکوین در صرافی بایننس جا به جا کنید. و مهمترین نکته برای نهایی شدن سفارش خود باید چندین قیمت را بپذیرید.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

2. عواملی که قیمت بیت کوین را تغییر می دهند

نوسانات بیت کوین آن را به فرصتی جذاب برای معامله یا ترید بیت کوین تبدیل می کند. به دلیل فعالیت بازار بیت کوین به طور مداوم، این نوسانات می تواند در هر زمان از روز اتفاق بیفتد. بیت کوین از نگرانی های مختلف سیاسی و اقتصادی که ارز سنتی را تحت تأثیر قرار می دهند، دور است. با این حال، به دلیل سن پایین، عدم اطمینان زیادی همچنان وجود دارد که به طور منحصر به فرد به این واقعیت که هویت رمزارزها هنوز برای بسیاری از سرمایه گذاران ناشناخته است برمی گردد.

هر یک از این عوامل می تواند قیمت آن را به طور ناگهانی و قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد، و به همین دلیل، شما باید در مورد این نوسانات احتمالی تحقیق کنید و بدانید که چگونه می توانید از این نوسانات استفاده کنید.

عرضه بیت کوین

حتی اگر تعداد محدودی بیت کوین وجود داشته باشد، آخرین بیت کوین در سال 2140 استخراج خواهد شد. این نکته از دو منظر قابل بررسی است اول اینکه محدودیت عرضه ممکن است باعث افزایش قیمت سرسام آور آن شود (همانطور که تاکنون نیز اتفاق افتاده است) اما از سوی دیگر این نایابی شاید باعث عدم دسترسی به این ارز و کنار گذاشته شدن آن از معاملات شود.

حجم سرمایه BTC در بازار

ارزش بازار معامله یا ترید بیت کوین هم تأثیرگذار است زیرا حجم سرمایه بیشتر، نوسانات را کمتر و قدرت دارایی را بیشتر می کند. اکنون بیت کوین حجم بازاری در حدود 220 میلیارد دلار دارد که نسبت به سن و شرایط غیرمتمرکزش رقم قابل توجهی است اما در برابر دیگر دارایی ها مانند طلا و سهام بسیار اندک است.

پذیرش صنعت کریپتو

آنچه باید منتظر ماند تأثیر بیت کوین بر صحنه شرکت ها است زیرا هنوز به طور کلی توسط اکثر مشاغل در سراسر جهان پذیرفته نشده است. بدیهی است که بلاکچین (تکنولوژی زیربنایی بیت کوین) در بسیاری از صنایع نفوذ کرده است و همین طور خود بیت کوین اکنون به عنوان سرمایه در بسیاری از شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد اما هنوز با پذیرش کامل در جریان اصلی فاصله ی زیادی دارد.

3. استراتژی های معامله یا ترید بیت کوین

تجارت روزانه

هنگامی که به صورت روزانه معامله یا ترید بیت کوین می کنید، نیاز به موضعی دارید که حرکات تصادفی در کوتاه مدت را مورد توجه قرار دهد. و بهتر است معاملات خود را تا پایان روز به اتمام برسانید. اگر می خواهید از فرصت های کوتاه مدت در بازار بیت کوین استفاده کنید، این یک استراتژی موثر است. این کار را با توجه به الگوهای در حال ظهور یا اخبار انجام دهید.

خرید و فروش فوری برای استفاده از اختلاف قیمت ها

این زمانی است که شما یک حرکت روزانه را شناسایی کرده اید. و در طی این حرکت شما با سودهای اندک خرید و فروش های فوری می کنید. برای مثال شما بیت کوین را در قیمت 10000 دلار معامله یا ترید می کنید و سپس در قیمت 10050 دلار به فروش می رسانید و منتظر اصلاح می شوید وقتی قیمت به 10030 دلار رسید باز خرید انجام می دهید و این بار در قیمت 10060 می فروشید. اینگونه با استفاده از نوسانات سودهای اندکی کسب می کنید.

اگر می خواهید خود را در موقعیتی قرار دهید که سودهای مداوم اما اندکی بدست آورید، این یک استراتژی شایسته است. این زمانی است که شما نمی خواهید منتظر یک سقوط یا صعود قابل توجه شوید.

نوسان معاملات

این زمانی است که شما روندها را در لحظه ایجاد مشاهده کرده اید و در آن موقعیت وارد بازار می شوید تا جایی که روند علائم معکوس را نشان می دهد از موقعیت خارج می شوید.

اگر تصمیم دارید از شانس حرکت بازار استفاده کنید، این استراتژی ترجیحی برای شما است.

تجارت خودکار

توصیه می شود فرآیندهای خود را در معامله یا ترید بیت کوین به صورت خودکار انجام دهید و از طرف خود در برابر تغییر شرایط بازار واکنش نشان دهید. این کار را می توانید با ربات های تریدر انجام دهید و یا از قراردادهای اختیاری صرافی ها بهره ببرید.

اگر خود را یک معامله گر منفعل می دانید بهترین استفاده از این استراتژی است.

4.مراحل تجارت بیت کوین

باز کردن یک حساب کاربری

اگر می خواهید CFD را معامله کنید به یک حساب معاملاتی IG نیاز خواهید داشت. انجام این کار آسان است و وقتی پولی به حساب خود اضافه کردید می توانید اولین موقعیت خود را بدست آورید.

در غیر این صورت می توانید به راحتی از پلتفرم های معاملاتی متمرکز مانند بایننس کوین بیس (البته بایننس به تازگی بستر معاملاتی غیر متمرکز خود را راه اندازی کرده است) و یا غیر متمرکز مانند یونی سوآپ بهره ببرید.

برنامه معاملاتی تعیین کنید

ایجاد یک برنامه تجاری همیشه یک حرکت هوشمندانه است. این کار با استراتژی معاملاتی شما همراه است. اگر تازه وارد بازار شده اید، باید این دو مورد را در نظر بگیرید. یک طرح تجاری به شما کمک می کند تا بدون توجه به میزان بالای سهام، تصمیمات عینی بگیرید. این برنامه باید طوری باشد تا معامله یا ترید بیت کوین را در زمانهای بسیار زیاد باز نکنید و با سود های اندک اما مداوم از بازار خارج شوید.

مطالعه خود را انجام دهید

برای درک اینکه قیمت بعدی این ارز رمزپایه چیست، باید تحقیق کنید و از آخرین اخبار بیت کوین مطلع شوید به این نکته توجه کنید اخبار تاثیر بسیار زیادی بر روند قیمت بیت کوین دارد و نباید هیچ گاه از اخبار جا بمانید. انجام این کار قبل از شروع معامله یا ترید بیت کوین بسیار ضروری است.

هنگامی که به دنبال تفسیر رفتار بیت کوین هستید، نمودارها ابزاری مهم هستند. داده های گذشته شاخص بسیار خوبی برای پیشرفت بازار در آینده است. مقایسه بازه های زمانی نیز می تواند بینش بهتری در مورد الگوها و روندهای در حال ظهور ارائه دهد.

تجارت انجام دهید

با استفاده از یک بستر معامله ی وب، پس از تصمیم گیری در مورد موقعیت خود، ملزم به انجام معامله خواهید شد.

شما باید مبلغی را که تصمیم دارید در معامله یا ترید بیت کوین وارد کنید را مشخص کنید. در حالی که این کار را انجام می دهید، شما می توانید شرایط مناسب خود را تعریف کنید: می توانید کفی برای خارج شدن از موقعیت خود تعیین کنید تا وقتی بازار به نفع شما نیست از ضرر بیشتر جلوگیری کند و همینطور یک مقدار مشخص یا یک محدودیت برای زمانی که حرکت به نفع شما است. همیشه موقعیت خود را بررسی کنید. محدودیت ها و توقف ها برای مدیریت صحیح ریسک مهم هستند.

توجه داشته باشید که اگر پیش بینی کنید قیمت بیت کوین افزایش می یابد، باید “خرید” کنید. اگر اعتقاد دارید که ارزش آن کاهش می یابد باید “بفروشید”.

برای نهایی کردن موقعیت خود، باید معکوس معاملات اولیه خود را انجام دهید. این بدان معنی است که اگر در ابتدا خرید کردید، باید همان مقدار را بفروشید.

به یاد داشته باشید هیچ وقت نباید بیشتر از سرمایه ای که آمادگی از دست دادنش را دارید وارد بازار شوید. با تمام اندازه گیری ها بازار بیت کوین بسیار بی ثبات است.

مطالب مرتبط
کوروفای Curve.fi و کسب درآمد از طریق تأمین نقدینگی در پروتکل دی فای آن
کسب درآمد از طریق اعطای وام در پروتکل دیفای اوه (Aave)
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال برای معامله گران و تریدرهای تازه وارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether