منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی
اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی

اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی

داده‌ها همچنان می گویند، بیت کوین هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به اوج قیمت در این بازار صعودی دارد. این در حالی است که افزایش قیمت در آوریل ممکن است “به” سرمایه گذاران بستگی داشته باشد. اگر آنها برداشت سود خود را برای یک روز دیگر بگذارند.

اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی

بیت کوین هفته جدیدش را در محدوده‌ای کاملاً آشنا آغاز می‌کند. با این حال رکوردشکنی بیت کوین، دور از دسترس به نظر می‌رسد.

پس از آخر هفته مثبت، پادشاه ارزهای دیجیتال از افت قیمت عمیق‌تر از آنچه در هفته گذشته مشاهده شد، جلوگیری کرد. به نظر می رسد 50،000 دلار به عنوان پشتیبانی باقی مانده است. بعد از این چه اتفاقاتی ممکن است؟

بیت پارس نگاهی می‌اندازد به پنج عاملی که ممکن است اقدام قیمت بیت کوین در روزهای آینده را شکل دهند.

بازار سهام در شرایط بحرانی

روز دوشنبه زمانی هیجان انگیز برای سهام ایالات متحده بود. ترس از تأثیر فروش به ارزش 20 میلیارد دلار در روز جمعه افزایش یافت.

سفارشات غافلگیرکننده بازیکنان بزرگ گلدمن ساکس و مورگان استنلی که بیشتر سهام فناوری را هدف قرار داده‌اند، ظاهراً، معامله گران را به دردسر انداخت. این به محض افتتاح بازار در وال سنت در روز دوشنبه، به نمایش در آمد.

شریف فرها، مدیر سهام، به بلومبرگ گفت: “تریدرها در همه جا داستان را می‌دانند و به صفحه نمایش بازار چسبیده‌اند.”

نوسانات موجود در سهام به معنای تأثیر مثبت در بازار بیت کوین است. با این حال میزان نهایی آن به حرکاتی بستگی دارد که در زمان نوشتن مقاله ناشناخته مانده است.

آندریاس لیپکو، استراتژیست در بانک آلمانی کام دایرکت (Comdirect) افزود: “بازارها می‌توانند در ابتدای هفته به روشی دوستانه شروع به معامله کنند.”

“اگرچه در حال حاضر فعالیت‌های عمده سودآوری و تجارت غیرمعمول وجود دارد، اما اکنون این عدم تقارن بازار می‌تواند به خوبی پردازش شود.”

سایر عوامل کلان شامل کاهش قیمت نفت است. اگرچه این مسئله برای معامله گران تیزبین BTC به اندازه سهام فشار آور نیست. جلسه اوپک پلاس اواخر این هفته، همراه با حل احتمالی بحران کانال سوئز، با افزایش انتظارات از افزایش عرضه، قیمت‌ها را پایین می‌آورد.قیمت BTC “هنوز هم در حال تحکیم” در محدوده 56،000 تا 58000 دلار است

برای بازارهای بیت کوین، حداقل اوایل روز دوشنبه، این داستان ادغام ادامه داشت.

شنبه و یکشنبه برای معامله گرانی که شاهد نزول BTC / USD به پایین‌ترین سطح بودند، حمایت 50،000 دلار مقداری آرامش خاطر ایجاد کرد.

اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی

نمودار قیمت بیت کوین03.30

این حمایت از سقوط جدی‌تر جلوگیری کرد. بسیاری مرحله بعد از شکسته شدن پشتیبانی 50 هزار دلار را 46 هزار دلار برآورد کرده بودند.

در زمان نوشتن این مقاله، BTC دقیقاً همان مکانی است که هفته پیش در آن قرار داشت. به نظر می‌رسد هنوز بیت کوین قادر به مقابله با آنچه که به یک دریای وسیع فروشنده تبدیل شده است، تا رسیدن به اوج قیمت کنونی‌اش یعنی 61،700 دلار نیست. مایکل ون دو پوپه، تحلیلگر بازارهای کوین تلگراف، روز یکشنبه این مطلب را عنوان کرد.

“سناریوی بیت کوین تاکنون در حال اجرا است. در این سناریو مقاومت حیاتی نمی‌تواند در یک مرحله شکسته شود. در هر صورت، این بد نیست.”

“اگر بیت کوین در 54 هزار دلار نتواند پشتیبانی خود را حفظ کند، من فرض می‌کنم که شاهد اجرای این سناریو خواهیم بود. هنوز ادغام ادامه دارد.”

این نگرش انتظار و مشاهده، در بین تحلیلگران را در پی اوج‌های تاریخی بیت کوین مشخص کرده است. به گفته آنها، عواقب شوک بسته حمایتی در قالب چاپ و عرضه ذخایر ارزی و عدم فروش از هودلرهای قوی هنوز احساس نشده است.

رسیدن بیت کوین به اوج جدید در آوریل به هزینه‌های مصرف کننده بستگی دارد

طبق گزارش سرویس تحلیلی زنجیره‌ای گلس نود (Glassnode)، عملکرد قیمت در آوریل به فعالیت سرمایه گذاران خرده فروشی “وابسته” خواهد بود.

گلس نود در آخرین گزارش خود که هفته گذشته منتشر شد، اختلاف غیرمعمول بین هزینه‌های مصرف کننده ایالات متحده و درآمد ناشی از بسته های حمایتی ویروس کرونا را برجسته کرد.

در دفعات اول اهدای بسته های حمایتی به طور قانونی قرنطینه در بعضی مناطق انجام شد. به دلیل توزیع بسته‌های حمایتی در میان مردم، پول بیشتری وجود دارشت، اما هیچ جا برای صرف آن نبود.

اکنون، با بازگشایی شهرها، تعادل ایجاد می‌شود. تقاضای فزاینده مصرف کننده به یک روایت اصلی تبدیل می‌شود.

یان هاپل، در توییتر خود نوشت: “اکنون بسیاری از خانوارها به دلیل بسته‌های حمایتی جدید و کاهش هزینه‌ها در حین قرنطینه، یک بافر اضافی برای درآمد دارند.”

“آیا آنها این سرمایه گذاری را در بازارها انجام می‌دهند یا بدهی‌ها را پرداخت می‌کنند؟ عملکرد آوریل بیت کوین به این نکته بستگی خواهد داشت. “

اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی

نسبت درآمد به هزینه سرانه در آمریکا

یک پست وبلاگ نیز استدلال می‌کند که هنوز تأثیر جدیدترین چک های محرک، به ارزش 1400 دلار، در اقتصاد لمس نشده است.

گلس نود گفت: “بسته محرک اخیر بسیار بزرگتر از بسته ماه ژانویه بود. با این وجود بازارهای جهانی تاکنون تأثیرات کمی از آن در خود احساس کرده‌اند.”

“اندازه گیری اینکه چک ها تا امروز به خانوارها رسیده است دشوار است. مهم‌تر اینکه این بار خرده فروشی با کمال میل چگونه می‌خواهد پول را پس انداز یا هزینه کند. این با توجه به اینکه برای مدتی این آخرین محرک پولی است، نکته کلیدی خواهد بود.”

در همین حال گزارش‌های تأیید نشده نشان می‌دهد که دور بعدی چک ها ممکن است زودتر از آنچه تصور می‌شود، توزیع شود.

RSI می‌گوید بیت کوین سود بیشتری به دست خواهد آورد

شاخص‌های تکنیکال بیت کوین در بازه‌های زمانی طولانی نشان از دستیابی به اوج جدید دارند.

آخرین مورد تاثیرگذار در روند بیت کوین شاخص مقاومت نسبی (RSI) است که اکنون وارد مرحله “اوج” خود می‌شود. به طور سنتی این افزایش با افزایش قیمت همراه است.

تحلیلگر کوآنت (Quant) پلن بی (PlanB)، خالق مدل سهام به جریان قیمت بیت کوین، نشان داد که چگونه RSI نسبت به نقطه چرخه‌های هالوینگ بیت کوین نوسان می‌کند.

نمودار مقاومت نسبی پلن بی

RSI نشان می‌دهد که سال بعد از هالوینگ معمولاً از نظر افزایش قیمت بهترین است، سال 2021 با سال 2013 یا 2017 تفاوتی نخواهد داشت.

وی در آخر هفته عنوان کرد: “RSI ماهانه بیت کوین حتی 95 هم نیست. در بازارهای صعودی گذشته 2011، 2013 و 2017 حداقل 3 ماه بالاتر از 95 بودیم. هنوز برای اوج قیمت بیت کوین زود است.”

در همین حال سهام موجود در این چرخه هالوینگ، بسته به مدل دقیق مورد استفاده، بهای متوسط 10000 یا 288000 دلار BTC / USD را می‌طلبد.ترس و حرص خونسرد و آرام می‌ماند

از نظر تمایل سرمایه گذاران، افزایش قیمت آخر هفته تأثیر خنثی در احتمال فروش فوری داشت.

این مطابق با معیار کلاسیک بازار، ترس و طمع کریپتو است.

اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی

نمودار طمع و ترس بیت کوین

مقیاس بین 0 و 100 این شاخص، احساس بازار نسبت به اقدام قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد. این معیار نتیجه گیری می‌کند که آیا فعالیت‌های اخیر به این معنی است که سرمایه گذاران از ترس ریزش بازار دست به فروش می زنند یا از روی طمع سکه های خود را برای قیمت های بالاتر نگه می دارند.

سفر به بالاترین رکوردهای قبلی 58،300 دلار در ماه فوریه، علائم هشدار دهنده‌ای از شاخص ایجاد کرد که در کنار BTC / USD، اوج‌های همیشه را پدید آورد. این شاخص تا 1 مارس شاهد کاهش امتیازات خود از 94/100 به 38/100 بود، اما بعد از آن دوباره به اواسط 70 بازگشت.

در زمان نگارش این شاخص، 72/100، طبقه بندی شده به عنوان “طمع” در میان سرمایه گذاران اندازه گیری می شود. با این حال هنوز هم فضای زیادی برای رشد قبل از ورود به منطقه فروش دارد، که به عنوان “حرص و آز شدید” نشان داده می‌شود.

مطالب مرتبط
نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان "نهنگ" ها و "ماهی" ها افزایش می‌یابد
بازار مشتقات بیت کوین: بازار اسپات این بار قیمت بیت کوین را هدایت می کند
آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether