منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال استودنت کوین (Student Coin) چیست؟ پلت فرمی برای ایجاد و راه‌اندازی توکن‌های شخصی
ارز دیجیتال استودنت کوین (Student Coin)

ارز دیجیتال استودنت کوین (Student Coin) چیست؟ پلت فرمی برای ایجاد و راه‌اندازی توکن‌های شخصی

سعید درویشی
1400/01/25
۰

استودنت کوین (Student Coin) اولین پلت فرم ارز دیجیتالی است که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی توکن‌های شخصی، شرکتی ، غیر قابل جایگزینی یا NFT و دیفای (DeFi) را طراحی، ایجاد و آنها را مدیریت کنند.

ارز دیجیتال استودنت کوین (Student Coin) چیست؟ پلت فرمی برای ایجاد و راه‌اندازی توکن‌های شخصی

امروزه ارزهای دیجیتال محبوبیت فراوانی به دست آورده‌اند. دلیل این محبوبیت، پتانسیل سودآوری است که این ارزها برای سرمایه‌گذاران خود فراهم می‌کنند. در سیستم‌های مالی سنتی هرگز چنین پتانسیلی وجود نخواهد داشت.

دارایی‌هایی نظیر بیت کوین و اتریوم به دلیل رشد روز افزون خود و به لطف فناوری بلاک چین، در جهان شناخته شده‌اند. با کمک فناوری بلاک چین می‌توان محصولات مختلفی را برای مقابله با مشکلات دنیای واقعی در بخش‌های مختلف ایجاد کرد.

استفاده از ارزهای دیجیتال برای اهداف مختلف، در بین دانشجویانی که در موسسات آموزشی جهان تحصیل می‌کنند، بسیار گسترده شده‌است. در این میان، دانشگاه‌ها به دلیل هزینه‌ای که در زمینه‌ی توسعه‌ی پروژه‌های بلاک چین کرده‌اند، نقش مهمی در پذیرش گسترده‌تر بلاک چین‌ها ایفا می‌کنند.

در این میان، استودنت کوین (Student Coin) یک اکوسیستم بلاک چین اختصاصی را ارائه می‌دهد که در جهت تسریع پذیرش فناوری بلاک چین در موسسات آموزشی در سطح جهان فعالیت می‌کند.حضور استودنت کوین در بیش از 500 موسسه‌ی آموزشی

استودنت کوین، پلت فرمی است که عملکردهای مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این بلاک چین افراد را قادر می‌سازد توکن‌ها و پروژه‌های خود را بدون نیاز به طی کردن مراحل فنی پیچیده بسازند. همچنین این بلاک چین، یک دوره‌ی جامع را برای دانش آموزان فراهم می‌کند تا با فناوری بلاک چین آشنا شوند.

این ارز دیجیتال برای اولین بار در دانشگاه کوزمینسکی (Kozminski) لهستان و با هدف ایجاد انگیزه‌ برای دانشجویان، توسعه یافته‌است. موفقیت استودنت کوین در این موسسه‌ی آموزشی، منجر به گسترش پروژه در سال 2019 شد و بعد از آن دانشگاه‌های بیشتری به اکوسیستم این پروژه ملحق شدند.

جامعه‌ی استودنت کوین در حال حاضر بیش از 10000 عضو دارد. 500 موسسه آموزشی در سراسر جهان از جمله دانشگاه‌های تراز اولی نظیر استنفورد (Stanford) و هاوارد (Havard) در این شبکه فعالیت دارند. دلیل اصلی محبوبیت روزافزون استودنت کوین در موسسات آموزشی این است که این ارز به دانش آموزان امکان می‌دهد پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین را فرا گرفته و پروژه‌های خودشان را بسازند.

نحوه ی عملکرد ارز دیجیتال Student Coin

استودنت کوین، اکوسیستمی گسترده با ویژگی‌های مختلف ارائه می‌دهد. چهار ویژگی عمده در این پلتفرم ارائه می‌شود. در حال حاضر دو ویژگی در دسترس است و دو ویژگی دیگر در سه ماهه‌ی سوم سال 2021 راه اندازی خواهد شد.

ویژگی‌های فعلی استودنت کوین

پنل آموزشی (Educational Panel)

این پنل، بخش آکادمیک استودنت کوین است که از پنج بخش فناوری،اصول ،امنیت ، سرمایه‌گذاری و دارایی تشکیل شده‌است.
دانش آموزان می‌توانند از طریق این پنل، به مباحث مختلف در مورد فناوری بلاک چین از اطلاعات اولیه گرفته تا دانش پیشرفته، دسترسی پیدا کنند. دانش آموزان همچنین می‌توانند از طریق این پنل، دانش خود در مورد ارزهای محبوبی نظیر بیت کوین و اتریوم  افزایش دهند.

دوره‌های ارائه شده در این پنل آموزشی، توسط متخصصان بلاک چین و برای پوشش موضوعات اصلی تهیه شده‌است. در انتهای هر دوره‌ی آموزشی، یک امتحان برای سنجش دانشجو از او گرفته می‌شود.

پلت فرم رأی گیری (Voting Platform)

از طریق این پلت فرم، کاربران می‌توانند در مورد پیشنهادات توسعه‌ی پروژه استودنت کوین رأی دهند، دادخواست‌ها (Petitions) را امضا کنند و در انتخابات دانشگاه خود شرکت کنند. روش رأی دادن استودنت کوین بسیار سریع است و شما را ملزم به ارائه‌ی اطلاعات شخصی و ذخیره‌ی تصمیم خود در بلاک چین نمی‌کند. برای تأیید هویت رأی دهنده، باید یک توکن بومی استودنت کوین به نام STC پرداخت شود.ویژگی‌های در دست توسعه‌ی استودنت کوین

صرافی STC:

صرافی STC، بخش تجارتی اکوسیستم استودنت کوین است و برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده خواهد شد. این صرافی همچنین مرکز اصلی لیست شدن توکن‌های مبتنی بر STC است که از طریق پلت فرم ترمینال STC تهیه شده‌اند.

قرار است صرافی STC در سه ماهه‌ی سوم سال 2021 راه‌اندازی شود و انتظار می‌رود که این صرافی به مقدار قابل توجهی توسط دانشجویان سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

ترمینال STC:

ترمینال STC، بخشی از اکوسیستم استودنت کوین است که در زمینه‌ی ساخت توکن، از دانشجویان و کارآفرینان پشتیبانی می‌کند. با کمک این ترمینال، هر فردی بدون دانش فنی قادر به ساخت توکن‌های دیفای خواهد بود.

ترمینال STC یک پلت فرم تحول آفرین خواهد بود. زیرا دانش آموزان می‌توانند از طریق این ترمینال توکن‌هایی ایجاد کنند که برای تامین هزینه‌ی تحصیلاتشان قابل فروش باشد. بعلاوه این ترمینال از توسعه‌ی توکن‌های NFT نیز پشتیبانی می‌کند. لذا دانشجویان می‌توانند NFT هایی بسازند که در حراجی‌ها قابل فروش باشند.

ترمینال STC قرار است در سه ماهه‌ی سوم سال 2021 راه‌اندازی شود و در کنار صرافی STC، بخشی مهم از اکوسیستم استودنت کوین را تشکیل خواهد داد.

توکن کاربردی Student Coin با نماد تیکر STC

استودنت کوین یک توکن کاربردی به نام STC دارد. این توکن برای انجام کارهای مختلف در اکوسیستم استودنت توکن، استفاده می‌شود.

توکن STC از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا تمام توکن‌هایی که در ترمینال STC ایجاد می‌شوند، به توکن STC وابسته خواهند بود. یعنی ارزش این توکن‌ها، به قیمت توکن STC در زمان توسعه‌ی توکن جدید بستگی خواهد داشت.

عرضه‌ی اولیه‌ی توکن STC در ماه فوریه توسط تیم توسعه دهنده‌ی استودنت کوین آغاز شد و تا پایان آپریل ادامه خواهد داشت. استودنت کوین با جمع‌آوری بیش از 31 میلیون دلار در این مدت، توانسته‌است سرمایه‌ی زیادی را سراسر جهان جمع‌آوری کند.

توکن STC در چهار صرافی یونی سواپ (Uniswap)، کوین تایگر (Cointiger)، صرافی ویوز (waves exchange) و کانگا(kanga) لیست شده‌است.سخن نهایی

استودنت کوین، یک پروژه‌ی جامع است که به شدت در بخش‌های آموزشی دنیا مورد استقبال قرار گرفته‌است. حضور این پلت فرم در چندین دانشگاه برتر، میزان محبوبیت بالای آن را نشان می‌دهد. راه‌اندازی صرافی و ترمینال STC در اواخر سال 2021، نوید‌بخش آینده‌ی روشن این پروژه خواهد بود.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال استورج (Storj) چیست و توکن STORJ چه کاربردهایی دارد؟
15-Best-Cryptocurrency
ارز دیجیتال آگر (Augur)
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
خطرات هاردفورک لندن اتریوم: چه نگرانی‌هایی در مورد به روزرسانی جدید اتریوم وجود دارد؟
سطح کلیدی بیت کوین: عبور بیت کوین از 40 هزار دلار مسیر را برای 100 هزار دلار باز می‌کند
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس