منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) چیست؟ مروری بر کیف پول تل کوین
ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) چیست؟ مروری بر کیف پول تل کوین

ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) چیست؟ مروری بر کیف پول تل کوین

تل کوین یک برنامه تلفن همراه است که به عنوان یک کیف پول ارزدیجیتال شناخته شده است. این پلتفرم به عنوان یک بانک دیجیتال عمل می‌کند.

پلتفرم تل کوین مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و نام توکن آن همنام خودش (TEL) است. کاربران اکوسیستم تل کوین می‌توانند در عرض چند ثانیه برای همدیگر تل کوین ها را ارسال کنند. یکی از اهداف تل کوین، ارزان‌ترین حد ممکن انتقال است.

تل کوین در میان اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان شرکایی دارد. این امر دسترسی به پایگاه گسترده کاربران تلفن همراه را برای شرکت آسان می‌کند. در سراسر جهان حدود پنج میلیارد کاربر تلفن هوشمند وجود دارد. تل کوین آنها را به عنوان مشتری بالقوه می‌داند و تمام تلاش خود را می‌کند تا راه حل‌های بصری در اختیار آنها قرار دهد حتی افرادی که قبلاً علاقه‌ای به ارزهای دیجیتال نداشتند، استفاده از تل کوین برایشان سخت نباشد.همه چیز درباره کیف پول و ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin)

در این مقاله به بررسی مهمترین حقایق مربوط به عملکرد این پلتفرم، جوانب مثبت و منفی آن و سطح امنیت آن می‌پردازیم. همچنین می‌فهمیم که آیا تل کوین کلاهبرداری است یا سیستمی قانونی.

تل کوین چیست؟

تل کوین اولین بستر مبتنی بر بلاک چین است که با مخابرات تلفن همراه کار می‌کند. ارز دیجیتال تل کوین توسط اپراتورهای مخابراتی محلی که با تل کوین شریک هستند توزیع می‌شود. این شرکت در سال 2017 در بازار ظاهر شد. این پروژه به عنوان پاسخی به این واقعیت ایجاد شده است که فقط تعداد کمی از کسانی که تلفن‌های هوشمند دارند حساب بانکی دارند.

ایده پشت تل کوین این بود که قابلیت‌های بانکی را برای کسانی که تلفن‌های هوشمند دارند اما حساب بانکی ندارند و فرصت باز کردن آن را هم ندارند، در دسترس قرار دهد. بیش از این، تل کوین تلاش می‌کند تا انتقال سریعتر و ارزان‌تر از هر بانکی انجام شود. دو میلیارد نفر (یک سوم جمعیت بزرگسال) حساب بانکی ندارند، به این معنی که آن‌ها نمی‌توانند پول ارسال کنند، به صورت آنلاین خرید کنند و سایر کارهای اساسی مالی را انجام دهند. بیشتر این افراد در کشورهای در حال توسعه (به ویژه در خاورمیانه و جنوب صحرای آفریقا) زندگی می‌کنند. تل کوین وظیفه خود را تأمین فرصت‌های بنیادی مالی این افراد می‌داند.

تل کوین چگونه این کار می کند؟

به لطف مشارکت با شرکت‌های مخابراتی تلفن همراه، تل کوین به یک راه حل سریع و ساده برای مشکل انطباق با سیاست شناخت مشتری (KYC) و دسترسی مشتری دست یافته است. در واقع، شرکت‌های تلفن همراه قبلاً این کار را انجام داده‌اند. تل کوین فقط فرصت‌های گسترده‌تری را برای مشتریان این شرکت‌ها فراهم می کند. یکی از امکانات جانبی این پلتفرم، پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال است. همه کسانی که از تل کوین به عنوان پول تلفن همراه استفاده می‌کنند، می‌توانند در تجارت ارزهای دیجیتال نیز شرکت کنند. کیف پول ارز دیجیتال تل کوین، کیف پولی چندکاره است به این معنی که می‌تواند با کیف پول تلفن همراه مورد نظر کاربر ادغام شود. این ویژگی روش دیگری است که این ارزدیجتال را بسیار کاربرپسند می‌کند.

کاربران دیگر شرکت‌های مبتنی بر بلاک چین مجبورند هر از چند گاهی با روش‌های سخت سیاست مشتری خود را بشناس کنار بیایند. آنها حساب‌های بانکی خود را به سختی به این سیستم عامل‌ها متصل می کنند. این واقعیت که تل کوین به ارائه دهندگان محلی تلفن همراه متکی است این مشکل را حل می‌کند.

بخش گسترده‌ای از داده‌های شخصی در حال حاضر توسط مخابرات جمع آوری شده است. بنابراین کاربران تل کوین نیازی به ارائه اطلاعات زیادی ندارند. بدون تلاش اضافی از طرف کاربر، تل کوین با سیاست شناخت مشتری سازگار می‌شود. برای سودآوری شرکای شبکه‌های مخابراتی به این گونه است که، تل کوین سود خود را با آنها تقسیم می‌کند تا این شرکت‌ها چیزی از این مشارکت از دست ندهند.همکاری تل کوین با شرکت های مخابراتی

فلسفه این شرکت همزیستی با سیستم‌های مخابراتی و پول تلفن همراه است و نه جایگزینی آنها. چنین رویکردی به تل کوین کمک می‌کند تا مشکل پایگاه کم کاربر را حل کند. علاوه بر این، مردم مجبور نخواهند بود که مزایای خدماتی را که سالها استفاده می‌کنند در ازای یک سیستم عامل جدید مبتنی بر ارزدیجیتال، فدا کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند آن را امتحان کنند و سپس تصمیم بگیرند که می‌خواهند از آن استفاده کنند یا خیر، بدون اینکه نیازی به کنار گذاشتن ویژگی‌هایی که دوست دارند باشند.

آنچه مهم است این است که افرادی که به ارائه دهندگان سرویس‌های مخابراتی خود عادت کرده‌اند اعتماد بیشتری به تل کوین دارند زیرا که آن یک سیستم عامل مبهم نیست. کاربران به واسطه شریک ارائه دهنده قابل اعتمادشان با این شبکه در ارتباط هستند.

ویژگی خوب آن، این است که کاربران ارز دیجیتال تل کوین می‌توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی، در سطح جهان پول ارسال کنند. این امکان به افرادی که در حال حاضر مجبورند فقط به صورت نقدی پرداخت کنند، فرصت‌های جدید برای خرید کالا به صورت آنلاین را می‌دهد. واقعیت خوب دیگر در مورد برنامه تل کوین این است که حجم آن کمتر از پنج مگابایت است.

ویژگی‌های تل کوین

هر کاربر تل کوین یک کیف پول ارزدیجیتال چند امضایی دریافت می‌کند که امنیت قوی دارایی‌ها را فراهم می‌کند. همانطور که همه ما می دانیم، تمرکززدایی ایمنی بودجه کاربران را به سطح کاملاً جدیدی می‌رساند.

کیف پول را می‌توان خیلی سریع ایجاد کرد. تنها کاری که باید انجام شود تهیه شماره تلفن و تنظیم رمز شش رقمی است. رابط کیف پول کاملاً ساده و کاربر پسند است. صفحه اصلی مانده حساب را نشان می‌دهد. این در حالی است که قسمت پایین تاریخچه معاملات را نمایش می‌دهد. توابع زیادی در برنامه موجود نیست. قرار بر این بوده تا همه چیز ساده باشد تا طیف گسترده‌ای از مردم جذب آن بشوند.

به عنوان مثال، هیچ ارز مبادله‌ای دیجیتالی داخل کیف پول و یا در سایر قسمت‌های آن وجود ندارد که بتوان آن را مفید و ضروری دانست. صفحه اصلی کیف پول تنها اقدام موجود یعنی ارسال پول را پیشنهاد می‌کند. مطمئناً توسعه دهندگان قصد داشتند کیف پول تل کوین را به ابزاری مفید برای زندگی روزمره تبدیل کنند، نه یک پلتفرم بزرگ با مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاص.

هنگامی که معامله آغاز می‌شود کاربر به خلاصه صفحه هدایت می‌شود؛ یک صفحه بافر مهم که در صورت بروز اشتباه، تغییر پارامترهای معامله همچنان امکان پذیر است. وقتی معامله در خلاصه صفحه تأیید شود، قابل برگشت نیست و کامل شده. این ویژگی مفیدی است که به افراد اجازه می‌دهد از حوادث ناخوشایند جلوگیری کنند.

هزینه‌ها

هزینه معاملات ثابت است و در هر معامله صد و بیست و پنج تل کوین تعیین می‌شود، صرف نظر از مبلغی که باید ارسال شود. در حال حاضر، صد و بیست و پنج تل کوین معادل حدود 6.5 دلار آمریکا است. کاربران مجبور نیستند محاسبه کنند که چقدر کارمزد می‌دهند زیرا هزینه آنها یکسان است.

البته، هزینه ثابت برای معاملات بزرگ سودآورتر است، با این حال، در حال حاضر صد و بیست و پنج تل کوین حتی برای نقل و انتقالات کوچک نیز مبلغ زیادی نیست. در لحظه نوشتن این مقاله، این شرکت در حال بازنگری در سیاست هزینه‌های سپرده گذاری خود است و ادعا می‌کند که آن را زیر دو و نیم درصد تنظیم کرده است. هنوز اطلاعات دقیق‌تری در مورد این موضوع وجود ندارد.آیا استفاده کردن از این شبکه ایمن است؟

چندین نکته مثبت و منفی در مورد امنیت کیف پول تل کوین وجود دارد. اول اینکه، هیچ شکی به کلاهبرداری در مورد تل کوین وجود ندارد. این شرکت کاملاً شفاف است. ممکن است به نظر برسد که آنها اطلاعات زیادی در وب سایت خود نمایش نمی‌دهند اما اطلاعات زیادی در صفحات میان برد آنها وجود دارد و همچنین عوامل پشتیبانی فوری آنها به طور مرتب اطلاعات جدید را به اشتراک می‌گذارند. در چندین بستر رسانه اجتماعی می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. این واقعیت که این شرکت در حال حاضر با چندین ارائه دهنده خدمات مخابراتی بزرگ معامله کرده است، حقانیت آن را افزایش می‌دهد.

با این حال، ممکن است برخی از کاربران از این واقعیت که برنامه چنین ویژگی امنیتی اثبات شده‌ای مانند احراز هویت دو مرحله‌ای (FA 2) را ارائه نمی‌دهد، ناامید شوند. اما دارندگان کیف پول تل کوین می‌توانند از فیس آیدی (Face ID) به عنوان جایگزین احراز هویت دو عاملی استفاده کنند که حتی به نوعی اعمال آن آسان‌تر است.

علاوه بر این، یک رمز شش رقمی وجود دارد که اجباری است. این واقعیت که همه کاربران تل کوین مشتری شرکت‌های مخابراتی هستند، یک سطح امنیتی اضافی ایجاد می‌کند. در صورت فعالیت مخرب، اطلاعات شخصی آنها توسط نیروی انتظامی قابل بازیابی است. به طور کلی، استفاده از تل کوین کاملاً ایمن است و تنها نقص امنیتی آن عدم وجود احراز هویت دو مرحله‌ای است. اما سایر گزینه‌های امنیتی وجود دارد که استفاده از تل کوین را ایمن می‌کند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟
ارز دیجیتال سکرت (SCRT) چیست؟ همه چیز درباره سکرت نتورک پروژه جدید استارت آپ انیگما
ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent چیست؟ همه چیز درباره این اکوسیستم اشتراک فایل غیرمتمرکز
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس