قیمت بیت کوین
۱,۲۲۸,۷۰۴,۰۰۶تومان
47,488دلار
4.04
قیمت اتریوم
۳۸,۲۷۰,۲۵۳تومان
1,479.17دلار
5.99
قیمت تتر
۲۵,۸۷۶تومان
1دلار
0.02
قیمت کاردانو
۲۹,۴۹۶تومان
1.14دلار
0.58
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.

تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.

تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.

شاید آنچه در مورد دنیای مدرن جالب است میزان تکامل فناوری و نوآوری آن مثل تلور TELLOR است. دنیا دیگر هرگز مثل سابق نبوده است. عصر حاضر به عنوان عصر وب 2 ،عصر انتشار لقب گرفته است، زیرا هر کسی در هر کجا می تواند محتوا ایجاد کند و آن را به سمت دیگر جهان “منتقل کند”. دنیا به یک دهکده تبدیل شد.

تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.

دهه ی 2010 بلاکچین را برای ما به ارمغان آورد. هفت سال بعد، مفهوم دپ ریشه دوانید. دپ برنامه های معمولی هستند که بجای یک سرور متمرکز و واسطه ها از یک دفتر توزیع شده و قرارداد هوشمند برای اجرا کردن دستورات استفاده می کنند.

اتریوم با رو کردن تلور TELLOR  نشان داد چیزهایی بیشتر از آنچه در چشم انداز بلاکچین وجود داشت، ممکن است. بله، قراردادهای هوشمند که به واسطه ی آن اتوماسیون حذف می شود که این عامل باعث نوآوریهای زیادی شد. این نوآوری در صنعت مالی ناآرام رخنه کرد و اکنون ما سیستم دارایی غیرمتمرکز یا دی فای را داریم.

تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.

تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.

این فقط آغاز کار دی فای است.

دی فای سیستم مالی غیرمتمرکز باز است که در آن صاحبان  اتریوم  یا واحد پول محلی یک بستر قرارداد هوشمند برای مثال   (Cosmos (ATOM، می توانند دارایی های خود را از طریق  یک استیبل کوین وام دهند یا از طریق وثیقه گذاشتن آنها وام بگیرند. دی فای انقلابی در امور مالی سنتی ایجاد کرده است. و اتریوم پایه این نوآوری بسیار محبوب است.

اما دی فای انحصاری نیست، همه کاره است و شامل صرافی ها و برنامه های وام است. در زمان نوشتن این مقاله، بیش از 8 میلیارد دلار اتریوم  در برنامه های دی فای قفل شده است.

حجم سرمایه گذاری دیفای

حجم سرمایه گذاری دیفای

مشهورترین این پلتفرم ها MakerDAO است، جایی که وام گیرندگان با قفل کردن ETH به عنوان وثیقه، استیبل  کوین DAI را دریافت می کنند. در این میان وام دهندگان می توانند از نرخ بهره بالاتر از نرخ سود بانکها بهره مند شوند.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

رابطه دبفای و اوراکل

اما دی فای نمی تواند بدون اوراکل کار کند. اوراکل ها پورتال هایی هستند که اطلاعات مفید، قابل اعتماد و همیشه بررسی شده خارج از زنجیره های واقعی را پردازش می کنند و می توانند این اطلاعات را به قراردادهای هوشمندی که برنامه های دی فای توسط آنها اجرا می شوند، منتقل کنند.

مسئله این است که اتریوم و سیستم عامل های مشابه برای ارزیابی ها، تسویه حساب ها و حل و فصل اختلافات به منابع معتبر نیاز دارند. و دی فای و توسعه دهندگان باید “مشکل اوراکل” را قبل از پیشرفت های دیگر حل کنند.

این امر حیاتی است زیرا باید اوراکل های ایمنی را که از طریق آنها داده های پایدار ارائه می شوند توسعه دهند، وگرنه کل بازار در معرض خطر قرار می گیرد، و در نتیجه همانطور که همه می دانیم دی فای سقوط خواهد کرد.

به عبارت دیگر، طبیعت خودمحور و ایزوله بودن قراردادهای هوشمند عادی امکان استفاده کامل از برخی برنامه های دی فای را که برای فعال سازی به داده های خارجی نیاز دارند، فراهم نمی کند.

تلور TELLOR  چیست؟

تلور TELLOR  راه حل ارائه شده برای این مشکل است: یک اوراکل غیر متمرکز و امن مبتنی بر اتریوم برای استفاده در دپهای  دی فای

تلور TELLOR یک راه حل آسان و قابل اجرا است که از طریق آن دپهای دی فای می تواند داده های با ارزشی را برای قراردادهای هوشمند دریافت کنند.

فیدهای داده های آنها پایدار و قابل اعتماد است زیرا از ماینرهای جدا از هم استفاده می کنند که از طریق سیستم اثبات کارProof-of-Work رقابت می کنند تا ارزش رسمی داده های دی فای درخواستی را ارائه دهند.

تریبیوت یا توکن TRB در ازای هر ارسال موفق داده استخراج می شود اما بخشی از آن- حدود 10٪ – توسط شرکت برای توسعه اکوسیستم گرفته می شود. این سهم توسعه دهنده به خزانه تیم موسس می رود تا بودجه ی تیم را تأمین کند.

تلور TELLOR  می گوید این امر جهت “حفظ قیمت مناسب برای استخراج سودآور و ایجاد یک شبکه امن” ضروری است و در نتیجه انگیزه ها را بین استخراج کنندگان و تیم بنیانگذار تلور هماهنگ می کند.

تلور TELLOR : اوراکل غیرمتمرکز و الگوریتم اجماع ترکیبی

تلور TELLOR  پروژه ای است که از روی یک نیاز ساخته شده است. سازندگان آن پیش از این Daxia را راه اندازی کرده بودند، این پروتکل مشتقات در اتریوم ایجاد شده بود که به یک اوراکل احتیاج داشت.

اوراکل تلور tellor

اوراکل تلور tellor

Daxia توکن هایی ایجاد می کند که نمایانگر اضلاع بلند یا کوتاه یک جفت معامله ای هستند و برای اجرای آن در قراردادهای هوشمند نیاز به اوراکل داشت.

برای تأمین نیازهای این پروتکل، این تیم تلور TELLOR  را ساخت، یک اوراکل غیر متمرکز که کاملاً نیازهایش را برآورده می کرد.

با آگاهی از اینکه دی فای پتانسیل یک صنعت چند میلیاردی را دارد، تلور شبکه ای از استخراج کنندگان سهام ساخته است که در آن از طریق سیستم اثبات کار Proof-of-Work می توانند داده های قیمت گذاری مطمئن و پایدار را برای صنعت در حال رشد به دست آورند.

آیا می دانید؟

اوراکل تلور TELLOR یک بانک داده زنجیره ای است که در آن ماینرها برای افزودن امتیاز داده در ازای پاداش هایی به نام Tributes “” یا TRB با یکدیگر رقابت می کنند. ماینرها، به عنوان مشوق برای هر ارسال و راهنمایی مبلغ پایه 5 TRB دریافت می کنند.

سپس اشخاص علاقه مند با پرداخت کارمزد به اوراکل تلور TELLOR  درخواست داده های مورد نیاز خور را به صورت غیرمتمرکز می دهند. سپس اوراکل با جستجو بهترین داده را می یابد و یک چالش اثبات کار برای حل توسط ماینرها ایجاد می کند. سپس داده های قیمت گذاری را جمع آوری کرده و آنها را به صورت زنجیره ای در می آورد.

به عنوان سپر امنیتی دیگر، ماینرها باید سهام خود در تلور TELLOR  را اثبات کنند. برای شرکت در استخراج، هر ماینر باید 1000 TRB در اختیار داشته باشد. این کار برای این است که افراد مخرب نتوانند به شبکه دسترسی داشته باشند.

تلور ترکیبی از اثبات کار و اثبات سهام، یک استاندارد طلایی در اجماع باعث شده این پروتکل برتری بزرگی نسبت به دیگر اوراکلهای غیرمتمرکز رقیب داشته باشد. علاوه بر این، کیفیت داده ها به مراتب بالاتر است زیرا درخواست ها هر 10 دقیقه ساخته می شوند.

تریبیوت یا توکن TRB کلیدی برای تلور TELLOR  است و کار آن این است که:

با پرداخت به ماینرها به عنوان تشویق امنیت را تأمین کند. و البته این توکنها برای سهم گذاری مورد نیاز هستند.

برای ایجاد یک اکوسیستم و جامعه نیرومند تلور نیاز است. این امر تنها با اطمینان از توزیع مداوم توکن حاصل می شود.

اطمینان از یک سیستم پایدار.

تیم سازنده

برندا بویا مدیر عامل و بنیانگذار این پروتکل است. او یک توسعه دهنده اتریوم و اقتصاددان سابق در دولت ایالات متحده است. پیش از آن، وی توسعه دهنده اصلی و معاون اصلی Daxia بود.

نیکلاس فت CTO (مدیر ارشد تکنولوژی) است. او به طور فعال در حال طراحی و توسعه سیستمی برای دسترسی و اعتبارسنجی خارج از زنجیره داده در اتریوم است. پیش از آن او بنیانگذار و مدیرعامل داکسیا بود.

مایکل زمروز از بنیانگذارن است. او خود را به عنوان یک متخصص در زمینه توسعه، برقراری ارتباط، اجرا و حفظ اقدامات ابتکاری استراتژیک توصیف می کند. قبل از آن او مدیر ارشد استراتژی در داکسیا بود.

شرکا

آزمایشگاه های Binance ، ConsenSys و MakerDAO سرمایه گذاران و شرکای اصلی تلور TELLOR  هستند.

سال گذشته، آنها همچنین با Radar Relay ، یک پلت فرم تجارت P2P (نظیر به نظیر) همکاری کردند.

توکنومیک و توزیع

همانطور که گفته شد TRB یک توکن کاربردی مبتنی بر اتریوم است که سوخت سیستم  تلور TELLOR  را تأمین می کند. قابل توجه است که آنها ICO انجام ندادند. در عوض، آنها یک سهم برای توسعه دهنده در نظر گرفته اند. 10٪ پاداش های استخراج به خزانه موسسان تعلق می گیرد.

” سهم توسعه به ما امکان می دهد فقط در صورت ارائه یک محصول پیشرفته و مورد نیاز بازار، تأمین مالی مورد نیاز برای ایجاد شبکه اوراکل پایدار و ایمن خود را بدست آوریم. اگر این کار را نکنیم، قیمت توکن به شدت سقوط می کند و علاقه ای به تلور TELLOR  وجود نخواهد داشت، خواه کار ماینرها باشد یا پروژه های واقعی با استفاده از اوراکل. “

“بنابراین به جای اینکه میلیونها دلار در عرضه ی اولیه سرمایه جمع کنیم و بعد پروژه از بین برود، ما بدون هیچ چیز دست به کار شدیم و یک پروژه پیشرفته را عملی کرده ایم. این تعهد و انگیزه مناسب همان چیزی است که ما بدنبال آن هستیم. “

طبق داده های CoinGecko، یکی از پایگاههای معتبر داده های کریپتو، این رمزارز در زمان انتشار با قیمت 61/6 دلار و با حجم معاملات 24 ساعته 226،265 دلار معامله شد. اما قیمت آن در مدت 24 ساعت 17٪ و در کمتر از یک ماه 130٪ افزایش یافته است.

در کل 1.5 میلیون توکن TRB وجود خواهد داشت  که  960هزار تای آن در گردش است. حجم بازار سرمایه ی آن در حال حاضر بیش از 48 میلیون دلار است و در رتبه 150 قرار دارد.

TRB به طور فعال در IDEX معامله می شود، جایی که TRB / ETH محبوب ترین جفت معاملاتی است که حجم معاملات روزانه 74994 دلار را در اختیار دارد. سایر صرافی های پشتیبانی کننده از آن شامل Vitex ، Citex و Bilaxy است.

کاتالیزورهای کوتاه مدت

تلور TELLOR  پروژه ای است که از روی ضرورت ایجاد شده است. تیم می داند که باید چه مشکلی را حل کند و آوازه ی راه حل آنها به خوبی برای سازندگان دپ های دی فای طنین انداز شده است. به عنوان بازتابی از اهداف آنها، توکن 330 برابر از پایین ترین سطح خود یعنی 0.18 دلار افزایش یافته است.

تیم پرقدرت و باتجربه مدیریت تلور بخشی از Daxia ، یک پروتکل مشتقات مبتنی بر اتریوم بودند.

تلور TELLOR  از رهبر صنعت دی فای ، MakerDAO و آزمایشگاه های Binance سرمایه گذاری دریافت کرده است.

صرافی غیرمتمرکز بایننس این توکن را لیست کرده است و از این فناوری  پشتیبانی می کند.

ایده انصراف از عرضه ی اولیه و انتخاب سهم توسعه دهنده به جای ICO ، قصد واقعی آنها را از پیشرفت بیان می کند و اینکه آنها به شکوفایی پروژه اعتقاد دارند.

کاتالیزورهای بلند مدت

میزان اتریوم  قفل شده در سیستم عامل دی فای همچنان در حال افزایش و اخیراً از مرز 8 میلیارد دلار عبور کرده است. مبانی حمایتی DappRadar همچنین نشان می دهد که افراد بیشتری با بلاکچین ارتباط برقرار می کنند و به خصوص اتریوم و دی فای را آزمایش خواهند کرد. این پیشرفت بسیار بزرگی است و برای یک پلتفرم که به دپهای دی فای خدمت می کند، فقط زمان لازم دارد تا سرمایه های بیشتری از شرکتهای Fortune 500 و موارد مشابه دریافت کند.

چرخه پذیرش تلور tellor

چرخه پذیرش تلور tellor

عرضه ی کل TRB نسبتاً کم و ثابت است. هیچ پیش استخراجی وجود ندارد. محبوبیت تلور TELLOR  فقط به معنای تقاضای بیشتر برای TRB است و نیروهای بازار به معنای قیمت گذاری فراتر از بالاترین رقم جهانی هستند.

تلور TELLOR  می تواند روی هر زنجیره ای با قابلیت قرارداد هوشمند کار کند. این به این معنی است که جمع آوری اطلاعات بین زنجیره ای امکان پذیر است.

تیم توسعه در حال کار بر روی “ایجاد یک اوراکل امن، مقیاس پذیر و بر اساس تقاضای قراردادهای هوشمند در رسیدن به پتانسیل واقعی خود است.” تحقیق در مورد اجرای الگوریتم دانش صفر برای کاهش هزینه های کارمزد و جلوگیری از خطا، و گزارش و نظارت خودکار قبلاً توسط این تیم انجام شده است.

مطالب مرتبط
گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز
توکن های اهرمی FTX چیست و چگونه در ترید ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
دفتر روزانه ترید یا ژورنال معاملاتی چیست؟ چگونه به معاملات ارز دیجیتال خود نظم دهیم
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز