منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  توقف فروش خرس‌های بیتکوین؛ آلتکوین ها با توقف BTC و ETH در سطوح کلیدی رشد کردند
کسب سود در بازار خرسی

توقف فروش خرس‌های بیتکوین؛ آلتکوین ها با توقف BTC و ETH در سطوح کلیدی رشد کردند

بازگشت قیمت بیتکوین به 40000 دلار فقط یکی از معدود نشانه‌هایی است که احتمال توقف فروش خرس‌ها را نشان می‌دهد. در حالی که کمبود حجم خرید مانع از شکست قیمت بیتکوین و اتریوم پس از تکمیل الگوی معکوس سر و شانه‌ها شد، آلتکوین ها به رهبری پالی گان صعود خوبی را تجربه کردند.

معامله گران کم کم نگرانی در مورد ممنوعیت ارزهای دیجتیال در چین و پیشنهاد مالیات برای درآمد حاصل از معامله رمزنگاری در ایالات متحده را فراموش می‌کنند. در همین حال قیمت بیت کوین در 26 مه افزایش یافت و سطح 40،000 دلار را شکست. این ارز دیجیتال قبل از آنکه بخاطر برداشت سود کاهش یابد، به بالاترین قیمت روزانه 40855 دلار رسید.

در این بین، تحلیل گرانی مانند چدز (Cheds) و کوروس ای کی (Korous AK) انتظار دارند بیت کوین در کوتاه مدت به 42،000 دلار برسد. با این حال اکثر تحلیل گران در مورد مواضع صعودی بیشتر احتیاط می‌کنند. آن‌ها منتظر هستند تا روند بازار شروع حرکت صعودی را تأیید کند.

اگر بیت کوین میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA 200 روزه) خود را پس بگیرد، که در حال حاضر چیزی در حدود 40،600 دلار است می‌توان از سر گیری روند صعودی را تأیید کرد. این موج در طول تاریخ به عنوان یک کف قیمت قوی در برابر روند نزولی بلند مدت عمل کرده است.

توقف فروش خرس‌های بیتکوین؛ آلتکوین ها با توقف BTC و ETH در سطوح کلیدی رشد کردند

نمودار قیمت بیت کوین و میانگین متحرک های سادهداده های زنجیره بیت کوین نوید بخش توقف فروش خرس‌ها

پشتیبانی بیشتر از چشم انداز صعودی بیت کوین از طریق داده‌های موجود در فعالیت‌های بلاک چین صورت گرفت. حداقل سه معیار متمرکز بر بلاک چین نشان می‌دهد که خرسهای بیتکوین پس از سقوط به 30000 دلار فروش خود را متوقف کرده‌اند.

انتقال بیت کوین به صرافی‌ها کاهش می‌یابد

پلت فرم تحلیلی زنجیره‌ای گلس نود (Glassnode) در اوایل 26 مه جدولی را منتشر کرد. این جدول‌ نشان می‌دهد که تعداد کل آدرس‌های ارسال کننده بیت کوین به صرافی‌های ارزهای دیجیتال در یک بازه زمانی هفت روزه کاهش یافته است.

توقف فروش خرس‌های بیتکوین؛ آلتکوین ها با توقف BTC و ETH در سطوح کلیدی رشد کردند

جریان ورودی بیت کوین به صرافی ها

این معیار که “تعداد آدرسهای واریز کننده به صرافی ها” لقب گرفته است، تعداد آدرسهای منحصر به فردی را نشان می‌دهد که به عنوان فرستنده در تراکنش ارسال وجه به صرافی‌ها ظاهر می‌شوند. به بیان ساده، این کاهش تعداد معامله گران جدید بیت کوین را نشان می‌دهد که ممکن است بخواهند BTC را صرافی‌ها منتقل کنند. ارسال بیت کوین به صرافی بدان معناست که آن‌ها می‌خواهند بیت کوین را بفروشند یا آن را با دارایی‌های دیگر معامله کنند.

معامله گران / سرمایه گذاران جدید مستعد واکنش احساسی بیشتری نسبت به نوسان وحشی قیمت‌ها در بازار هستند. با این وجود، میزان ارسال کنندگان منحصر به فرد بیت کوین به صرافی‌ها هنوز هم فشار بالقوه فروش را نشان می‌دهد.

NVT به سطح معکوس صعودی کلاسیک می‌رسد

در همین حال، داده‌های گلس نود نشان می‌دهد که میانگین خروجی هفت روزه در سیگنال ارزش شبکه به معامله شبکه (NVT) بیت کوین به کمترین حد 14 ماه کاهش یافته است.

به نظر می‌رسد با کاهش سیگنال NVT به پایین‌ترین سطح مارس 2020، احساسات نزولی بیت کوین کم کم محو می‌شود. این خود نشانه دیگری از توقف فروش بیتکوین توسط خرس‌ها است.

توقف فروش خرس‌های بیتکوین؛ آلتکوین ها با توقف BTC و ETH در سطوح کلیدی رشد کردند

شاخص NVT بیت کوین

همانطور که نمودار بالا نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین هنگامی که سیگنال NVT سطح 500 نمودار ساعتی را لمس کرد، واکنش صعودی نشان داد. تنها بر اساس فراکتال، این معیار نشان می‌دهد که در بازار بیت کوین یک چرخش صعودی شدید وجود دارد. اکنون این ارز 36٪ بالاتر از سطح پایینی خود یعنی 30،000 دلار است.روند صعودی آدرس‌های تجمیع کننده بیت کوین

یکی دیگر از معیارهای گلس نود نشان می‌دهد که آخرین افت قیمت بیت کوین در از بین بردن احساسات صعودی بلند مدت سرمایه گذاران موفق نبوده است. “تعداد آدرس‌های انباشت” درست زمانی که نرخ بیت کوین در 19 مه 30،000 دلار رسید، مجموعاً به بالای 545،000 رسید.

گلس نود آدرس انباشت را به عنوان آدرسهایی تعریف می‌کند که حداقل دارای دو معامله ورودی بیت کوین بوده‌اند. این آدرس‌ها هرگز بیت کوینی را خرج نکرده‌اند. سرویس تجزیه و تحلیل این آدرس‌ها را دارندگان طولانی مدت می‌داند.

در طی سقوط قیمت BTC، میلیاردها دلار موقعیت اهرمی را نابود شد. بنابراین جهش در آدرس‌های انباشت نشان می‌دهد که گاوها با باز کردن موقعیت‌های لانگ فشار فروش را جذب می‌کنند. این نشانه دیگری از فرسودگی روند نزولی است. با توقف فروش خرس‌ها، گاوهای بیتکوین تلاش می‌کند 40000 دلار را به سطح پشتیبانی جدید تبدیل کنند.

آلتکوین ها در حالی اوج می‌گیرند که قیمت بیتکوین و اتریوم نزدیک به سطوح کلیدی متوقف شده است

در تاریخ 26 مه، شتاب صعودی، بیت کوین و آلتکوین ها را به سمت یک روند امدادی سوق داد. البته این شتاب تا حدودی فروکش کرد زیرا معامله گران هنوز از اتفاقات بعدی بازار مطمئن نیستند.

تلاش صبح زود گاوهای بیت کوین برای رساندن (BTC) قیمت به بالای 40،000 دلار با مقاومت سختی روبرو شد. اکنون این دارایی دیجیتال حرکت خود را از دست داده و به سطح پشتیبانی 38،000 دلار سقوط کرده است.

علیرغم ادامه مبارزه، چند نشانه مثبت مانند کاهش در واریز BTC به صرافی‌ها و روند صعودی در آدرس‌های تجمیع کننده بیتکوین نشان می‌دهد که خرس‌ها فروش خود را متوقف کرده‌اند. به نظر می‌رسد که روند اصلاح طولانی مدت به پایان خود نزدیک شده است.

در اوایل روز، اتر (ETH) نیز نزدیک به سطح 3،000 دلار صعود کرد. با این حال عقب نشینی در قیمت BTC باعث شد که قیمت بزرگترین آلت کوین بازار نیز به زیر 2800 دلار برسد.پالی گان از سرگیر روند صعودی در بین آلتکوین ها را رهبری می‌کند

اکثر ارزهای دیجیتال بسیار کمتر از بالاترین سطح خود معامله می شوند که به تازگی تعیین شده است. با این حال قیمت پالی گان، “Polygon (MATIC)” توانست روند نزولی را بشکند. این در حالی است که این پروژه راه اندازی پشته SDK خود را اعلام کرد. این ویژگی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی بلاک چین های متصل به اتریوم خود را راه اندازی کنند.

قیمت MATIC با 50٪رشد از پایین ترین سطح 1.51 دلار به بالاترین قیمت روزانه در 2.44 دلار رسیده است.

از دیگر عملکردهای قابل توجه در بین آلتکوین ها می توان به سود 89٪ برای شبکه اسکیل “SKALE (SKL)” و تجمع 67٪ انجین کوین “Enjin Coin (ENJ)” اشاره کرد.

در حال حاضر حجم کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال 1.7 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 42.5٪ است. این کاهش دوباره تسلط بیت کوین بر بازار را نشان می دهد.

مطالب مرتبط
شبکه پرداخت ریپل شاهد موج شدید تقاضاها است
نتیجه انتخابات آمریکا باعث افت بازار ارزهای دیجیتال شد. بیت کوین به محدوده 15 هزار دلار بازگشت
خروج بیت کوین از صرافی های ارز دیجیتال همیشه یک سیگنال صعودی نیست
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether