منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بلاک چین  »  تست نت بلاکچین کوینکس: شبکه آزمایشی کوینکس اسمارت چین (CSC) راه اندازی شد
تست نت بلاکچین کوینکس

تست نت بلاکچین کوینکس: شبکه آزمایشی کوینکس اسمارت چین (CSC) راه اندازی شد

نوید رحیمی
1400/03/11
۰

شبکه آزمایشی بلاکچین صرافی کوینکس که به نام کوینکس اسمارت چین "CoinEx Smart Chain (CSC)" شناخته می‌شود، راه اندازی شد.

تست نت بلاکچین کوینکس پس از دو هفته عملکرد داخلی پایدار، در تاریخ 31 مه 2021 به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت.

اسمارت چین کوینکس CSC یک بلاک چین برای توسعه قراردادهای هوشمند است. این بلاک چین توسط تیم زنجیرهٔ عمومی CoinEx برای امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و بر اساس اصل عدم تمرکز و تولید بلاک‌های بدون نیاز به مجوز ایجاد شده است. اسمارت چین کوینکس می‌تواند یک محیط کارآمد و کم هزینه درون زنجیره‌ای را برای توسعه دهندگان فراهم کند. توسعه دهندگان هم اکنون می‌توانند برنامه‌های قرارداد هوشمند غیرمتمرکز (DApps) و ذخیره دارایی‌های دیجیتال را در تست نت بلاکچین کوینکس انجام دهند.اسمارت چین کوینکس از اثبات سهام استفاده می کند

اثبات شده است که اثبات کار (PoW) یک راه حل عملی برای شبکه‌های غیرمتمرکز است. با این حال این مکانیزم اجماع سازگار با محیط زیست نیست. اثبات کار برای حفظ امنیت شبکه به تعداد زیادی از شرکت کنندگان نیاز دارد. اجماع مبتنی بر اثبات سهام (PoS) سازگارتر با محیط زیست است و از نظر عملکرد (با زمان تولید بلاک کمتر و ظرفیت تراکنش بالاتر) از اجماع مبتنی بر PoW پیشی گرفته است. اجماع مبتنی بر PoS بدون آسیب رساندن به تمرکز زدایی توسط جامعه قابل تغییر است.

پروتکل اجماع CSC دارای زمان تولید بلاک کوتاه‌تر از اتریوم است. اسمارت چین کوینکس از مکانیزم حاکمیت بر زنجیره مبتنی بر سهام استفاده می‌نماید. تست نت بلاکچین کوینکس حداکثر 101 پیشنهاد دهنده بلاک را بدون نیاز به مجوز پشتیبانی می‌کند. سازگاری CSC با اتریوم به این معنی است که تقریباً همه DApp ها، اجزای اکوسیستم و ابزارهای اتریوم می‌توانند مستقیماً یا فقط با تغییرات جزئی به CSC منتقل شوند.

کاوشگر و سایر امکانات پس از راه اندازی تست نت بلاکچین کوینکس (CSC) اجرا می‌شوند

با توجه به نقشه راه توسعه CSC، تیم زنجیره عمومی CoinEx در پایان آوریل، CSC Faucet را به اتمام رسانده است. این تیم وایت پیپر و مستندات توسعه دهنده CSC را در ماه مه منتشر کرده است. تست نت بلاکچین کوینکس به همراه طرح صندوق کمک به پروژه‌های نوپا نیز دیروز راه اندازی شده است. این تیم قرار است در ماه ژوئن، کاوشگر بلاک اسمارت چین کوینکس CSC Explorer و شبکه اصلی CSC را آزاد کند. در روزهای آینده به طور مداوم اکوسیستم CSC بهبود خواهد یافت.

توسعه دهندگان و کاربران می‌توانند پس از راه اندازی تست نت از CSC بلاکچین کوینکس استفاده کنند. توسعه دهندگان می‌توانند با ایجاد امکانات بی نهایت در دنیای دیفای، برنامه‌های کاربردی را بر روی CSC مستقر و توسعه دهند. کاربران عادی نیز می‌توانند در دیفای شرکت کرده و پروژه‌های مربوط به آن را کشف کنند.

CSC ضمن اطمینان از سازگاری بین اتریوم و نسخه‌های به روزرسانی شده در آینده، به طور مداوم باعث بهبود توان بلاکچین می‌شود. در آینده استفاده راحت‌تر از مشتری بلاک چین، ارتقا امنیت خدمات حضانت و ارائه خدمات چند زنجیره‌ای توکن متنوع‌تر می‌شود. در همین حال، غنی سازی برنامه‌های غیرمتمرکز یکی از جهات توسعه کوینکس در آینده خواهد بود.صندوق کمک به پروژه های نوپا همراه با تست نت بلاکچین کوینکس راه اندازی شد

یک طرح صندوق کمک به پروژهای نوپا 10 میلیون دلاری نیز راه اندازی شده است. این طرح توسعه دهندگان بیشتری را ترغیب می‌کند تا در پروژه‌های دیفای شرکت کنند.

بنیاد CSC برای تسهیل همکاری بین اکوسیستم امور مالی متمرکز CeFi و اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز کوینکس تدابیری اندیشیده است. جذب توسعه دهندگان بیشتر برای ایجاد برنامه‌های متمرکز در CSC، با این صندوق 10 میلیون دلاری به عنوان حرکتی برای حمایت از پویایی اکوسیستم کوینکس در صنعت بلاکچین تنظیم می‌شود.

به دنبال راه اندازی این صندوق، یک مسابقه پروژه دیفای برای تشویق توسعه دهندگان بیشتر آغاز می‌شود. پروژه‌های امیدوار کننده دیفای تا 100000 دلار از صندوق پشتیبانی دریافت می‌کنند. بنیاد CSC همچنین پروژه‌های برجسته دیفای را از نظر سرمایه، فن آوری و بازاریابی حمایت خواهد کرد.

صرافی کوینکس خوشحال است که توسعه دهندگان جدید و توانایی برای استفاده از صندوق CSC درخواست می‌کنند. این توسعه دهندگان در تلاشند تا پروژه‌های دیفای خود را در CSC بسازند. از کسانی که تجربه توسعه نرم افزارهای دیفای در بلاک چین های دیگر را دارند نیز استقبال می‌شود تا پروژه‌های خود را به CSC منتقل کنند. بنیاد CSC همچنین خدمات ساخت دروازه را برای توسعه دهندگان پروژه با تقاضای صدور دارایی دیجیتال در چندین زنجیره فراهم می‌کند.

کوینکس امکانات ویژه ای برای توسعه دهندگان در نظر گرفته است

کوینکس سعی دارد تا پروژه‌های محبوب دیفای را به بلاکچین خود دعوت کند. بنیاد CSC نقدینگی پروژه‌های برجسته‌ای را که ممیزی امنیتی را پشت سر می‌گذارند فراهم می‌کند. این بنیاد CET را به عنوان پاداش به توسعه دهندگان پروژه‌های برتر، برجسته و نوآورانه اهدا می‌کند. علاوه بر این، پروژه‌های برتر حق دارند سکه‌ها را درصرافی کوینکس لیست کنند. این پروژه‌ها از منابع موجود در اکوسیستم کوینکس از جمله خدمات تبلیغاتی در ماتریس رسانه‌های جدید بهره مند شوند.

بیانیه هشدار: بنیاد CSC هیچگونه ممیزی امنیتی بر روی پروژه‌ها انجام نمی‌دهد. با این حال می‌تواند همکاری بین توسعه دهندگان و آژانس‌های امنیتی مجاز برای حفاظت مشترک از پروژه‌ها را تسهیل کند.

کوینکس از پروژه‌های بیشتری استقبال می‌کند که برای صندوق CSC درخواست نمایند. این صرافی قصد دارد توسعه دهندگان بتوانند برنامه‌های دیفای بیشتری ایجاد کنند و از امکانات بی نهایت CSC بهره مند شوند.اخبار منفی در اسمارت چین بایننس

در همین راستا شاهد هستیم که برنامه های دیفای اسمارت چین به شدت مورد حملات وام فلش قرار می گیرند. این شبکه در اوج فعالیت خود با مشکلات بزرگی روبرو شد. باید دید آیا کوینکس می تواند شبکه ای پایدارتر از بایننس اسمارت چین ارائه دهد.

مطالب مرتبط
روند رو به افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال برای گمبلینگ در سال 2021 ادامه خواهد داشت؟
قاتل اتریوم در بین بلاک چین‌ها؟ داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که رقبا هنوز خیلی از ETH عقب هستند
رول آپز کارتزی Cartesi رویکردی منحصر به فرد در مقیاس پذیری اتریوم ارائه می‌دهند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان