منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  کلون‌های دوج کوین: 6 توکنی که با توجه به محبوبیت DOGE به بازار عرضه شدند
دوج کوین در روز دوج (DOGE Day) به رشد سهمگین خود ادامه می‌دهد

کلون‌های دوج کوین: 6 توکنی که با توجه به محبوبیت DOGE به بازار عرضه شدند

محبوبیت روزافزون دوج کوین کلون‌های بی شماری را به صحنه رمزنگاری آورد. امروز شش مورد از مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد: SHIBA، SHIBAPUP، KISHU، HUSKY، DOGES، DOGET

بازار ارزهای رمزنگاری شده در ماه‌های اخیر به یک نمایش عجیب تبدیل شد که شاید بتوان دوج کوین را باعث آن دانست. سکه میمی که از سال 2013 به عنوان یک شوخی آغاز شد، و بنیانگذار آن دارایی خود را برای خرید یک هوندا سیویک قدیمی در آن روز فروخت، هشت سال پس از تولدش در میان بهترین ارزهای بازار حضور قدرتمندی دارد.

برخی از مشهورترین و تأثیرگذارترین افراد مشهور مانند ایلان ماسک، اسنوپ داگ، مارک کوبان و غیره به طور عمومی این ارز را مورد حمایت قرار می‌دهند. ارز دیجیتال DOGE توجه مردم را به خود جلب کرد و از نظر قیمت و شهرت سرسام آور افزایش یافت.


ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) چیست و چرا قیمت آن در حال افزایش است؟


کلون‌های دوج کوین بعد از رشد این ارز به بازار آمدند

با نرخ بازگشت سرمایه پنج رقمی در کمتر از نیم سال، تا حدودی انتظار می‌رفت که دیگران سعی کنند آن را دنبال کنند. این همان چیزی است که واقعاً اتفاق افتاده است. جامعه رمزنگاری همیشه وقتی شاهد یک خلاقیت است، کپی برداری‌ها از چپ و راست ظاهر می‌شوند.

در حالی که برخی از آنها قدمتی بیش از رشد دوج دارند، محبوبیت آنها در چند هفته گذشته شکوفا شد.. امروز، برخی از کلون‌های دوج کوین موجود در بازار را بررسی خواهیم کرد.

شیبا اینو “Shiba Inu (SHIB)” قاتل دوج کوین

این ارز که بدون هدفی خاص به وجود آمده خود را “توکن میم غیرمتمرکز” و قاتل دوج کوین (Dogecoin KILLER) معرفی می‌کند.

وایت پیپر این ارز ووف پیپر (Woofpaper) نامیده می‌شود. در صفحه 22 ووف پیپر نوید می‌دهد که این سکه میم 100٪ غیرمتمرکز است. این همان چیزی است که بنیانگذار ناشناس پروژه، ریوشی به آن متعهد شده است.

اگرچه هنوز تاریخ از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد، اما این پروژه اظهار داشت: “اختصاص داده شده به ساخت بهترین اکوسیستم غیرمتمرکز (DECO) بر روی کره زمین”. اساساً، این بدان معناست که توسعه دهندگان در حال کار بر روی یک صرافی غیرمتمرکز هستند. اگر این صرافی غیرمتمرکز واقعاً ایجاد شود، شیبا سواپ (ShibaSwap) نامیده خواهد شد.

ووف پیپر توضیح داد که این دکس سه “توکن اصلی” را که در شیباسواپ وارد می‌شوند لیست می‌کند. توکن های – SHIB، LEASH و BONE. این چیزی است که مقاله می‌گوید (واقعاً چنین می‌گوید):

“در شیبا سواپ، شما می توانید Shib را در ازای توکن BONE مبادله کنید. بهترین مربیان حتی Shibas خود را به SWAP آموزش می‌دهند، که به توله سگ اجازه می‌دهد یک رمز را با رمز دیگر مبادله کند. “

توکن SHIB ساخته شده بر روی اتریوم علیرغم اینکه در نزدیکی عرضه یک محصول واقعی نبود، در هفته‌های گذشته دستاوردهای وصف ناپذیری را مشاهده کرده است. کپی DOGE از سه شنبه گذشته بیش از 1500 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر هجدهمین دارایی دیجیتال بزرگ است که دارای سقف بازار 12 میلیارد دلار است.

علاوه بر این، اوایل این هفته پذیرش این ارز گسترش یافت. اکنون بایننس، SHIB را در سیستم عامل خود لیست کرده است.

طبق داده‌های کوین گکو (CoinGecko) اطلاعات SHIB در زمان نوشتن این مقاله:

قیمت: 0.000017 دلار

حجم سرمایه در بازار:8 میلیارد دلار

عرضه در گردش / کل عرضه: 497،739،233،280،414 / 1،000،000،000،000،000

صرافی اصلی: بایننس

سکه هاسکی (HUSKY)

در حالی که SHIBA INU خود را به عنوان قاتل دوج کوین تبلیغ می‌کند، هاسکی کوین با افتخار سکه به وجود آمده در 2013 را تأیید می‌کند. این ارز در وایت پیپر خود می‌گوید “از ایلان ماسک و دوج کوین الهام گرفته شده است.” علاوه بر این، در وب سایت پروژه می‌توانید بخوانید که هاسکی خود را “برادر کوچک دوج کوین” معرفی می‌کند.

این ارز نیز همچنین یکی از کلون‌های دوج کوین و مبتنی بر میم است. این ارز نیز هدف خود را به عنوان “آزمایشی” که توسط یک جامعه غیرمتمرکز انجام می‌شود عنوان می‌کند. به این معنی که “هیچ بنیانگذار، هیچ نشانی از تیم وجود ندارد.”

توسعه دهندگان 45٪ از کل عرضه را به یونی سواپ Uniswap و 5٪ توکن تیم را قفل کرده و “کلیدها را دور انداخته‌اند”. 50٪ باقیمانده توسط ارسال به آدرس بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین سوزانده شد. البته مشخص نیست که بوترین با این دارایی چه کار خواهد کرد. در روزهای گذشته وی توکن های شیبایی را که به کیف پولش ریخته شده بود خارج کرد.

هاسکی قول می‌دهد که “تا زمانی که بوترین توکن های ما را راگ پول نکند”، به رشد، بقا و توسعه خود ادامه خواهد داد.

هاسکی در فوریه امسال راه اندازی شد و قبلاً یک پل با اسمارت چین بایننس ساخته است. همچنین قول داده است که یک دکس داشته باشد. این صرافی غیرمتمرکز، باید تا پایان ژوئیه 2021 منتشر شود. شبکه اصلی باید تا دسامبر وارد شود و براساس ZEC خواهد بود.

به گفته کوین گکو، هاسکی کوین از چندین هفته گذشته نیز لذت برده است. قیمت آن در بیستم آوریل به بالاترین حد خود رسیده است.

مطابق داده‌های کوین گکو وضعیت هاسکی در زمان نوشتن این مقاله این گونه است:

قیمت: 0.00000004 دلار

کل عرضه: 39،159،500،000،000،000 شیبا پاپ (SHIBAPUP) کلون یکی از کلون‌های دوج کوین

شاید SHIBA PUP با الهام از SHIBA INU وارد شده باشد زیرا “ایلان [ماسک] آن را درخواست کرده است.” یا حداقل این چیزی است که وب سایت آن‌ها می‌گوید. ما تمایل داریم آن را باور کنیم زیرا یک لیوان با علامت “I LOVE ELON” بر روی آن قرار دارد.

علاوه بر این، سایت دارای یک بخش اختصاص یافته به توییت های ایلان ماسک مربوط به سگ‌های رمزنگاری مختلف است.

خارج از رابطه عاشقانه یک طرفه با مدیر عامل تسلا، ShibPup می‌گوید قرارداد آن توسط Bscscan تأیید شده است. توکن این کلون از کلون‌های دوج کوین برای خرید در پنکیک سواپ PancakeSwap در دسترس است.

مطابق داده‌های کوین گکو اطلاعات SHIBAPUP در زمان نوشتن این مقاله:

قیمت: 6.38 دلار

کل عرضه: 1،000،000

صرافی اصلی: پنکیک سواپ

کیشو اینو (KISHU)

یکی دیگر از کلون‌های دوج کوین که به عنوان کیشو اینو ارائه می‌شود. این ارز نیز ادعا می‌کند “کاملاً غیرمتمرکز و متعلق به جامعه سرگرم کننده و سرزنده آن است.” این پروژه نوید پاداش فوری را برای کاربران می‌دهد. یعنی دارندگان KISHU 2٪ از هر معامله در شبکه را دریافت می‌کنند.

همانند اکثر موارد، KISHU توکن ERC-20 است و کل عرضه آن 100 کوادریلیون است. کوین گکو (CoinGecko) در چند روز گذشته یک افزایش گسترده در حرکت قیمت را نشان می‌دهد. این توکن از روز یکشنبه 150 درصد افزایش یافته است.

این ارز هم مانند نمونه‌های قبلی نوید راه اندازی یک صرافی غیرمتمرکز به نام کیشو سواپ (KISHU Swap) را می‌دهد. این ارز در نهایت قول می‌دهد در صرافی‌های متمرکزی مانند کوین تایگر (CoinTiger) لیست شود.

مطابق اطلاعات CoinGecko اعداد KISHU در زمان نوشتن این مقاله:

قیمت: 0.00000001 دلار

عرضه کل: 1000000000000000000

دوج توکن “Doge Token (DOGET)”

نه، این دوج کوین نیست بلکه یکی دیگر از کلون‌های آن به نام دوج توکن (Doge Token) است. این پروژه می‌گوید که نسخه دوستدار محیط زیست برادر بزرگ محبوب‌تر دوج کوین است. با این حال این توکن با خلاقیت زیادی این بار در شبکه استلار (Stellar) اجرا می‌شود. وب سایت دوج توکن می‌گوید، در نتیجه، این منجر به افزایش کارایی می‌شود که ” آن را می‌توان بیش از حد بیان کرد”.

دوج توکن ادعا می‌کند قربانی حمله 51٪ نمی‌شود و به همین دلیل خود را “آسیب ناپذیر” می‌داند. روند ساده حسابرسی باعث شده است “از اعتماد بیشتری نسبت به دوج کوین برخوردار باشد.”

اطلاعات DOGET ، در زمان نوشتن این مقاله:

قیمت: 0.003339 دلار

حجم سرمایه بازار: 26 میلیون دلار

کل عرضه: 9،996،778،208

تبادل پیشرو: استلار ترم (StellarTerm)دوج سواپ “DOGEswap (DOGES)”

این کپی در واقع با دکس در حال کار با همان نام همراه است. وایت پیپر می‌گوید این پروتکل در ماه‌های آینده خدمات مختلفی را اضافه خواهد کرد. یعنی اینها شامل مدیریت دارایی غیرمتمرکز، NFT و هنر دیجیتال، صفحه راه اندازی (لانچ پد) و صرافی غیرمتمرکز و مکانیسم‌های جمع آوری و یلد فارمینگ است.

این تیم همچنین در حال کار بر روی یک توکن حاکمیتی است که به جامعه اجازه می‌دهد رأی دهند. فعلاً رأی دادن تنها در مورد سوزاندن DOGES (سکه بومی فعلی) در دسترس است. کاربران می‌توانند “هر مقدار” DOGES را در سیستم عامل سهام خود قرار دهند و در نتیجه پاداش کسب کنند.

با وجود اینکه از دیروز کمی پایین آمده است، از اواسط آوریل DOGES بیش از 300 درصد افزایش یافته است.

اطلاعات DOGES، در زمان نوشتن این مقاله:

قیمت: 79.5 دلار

سرپوش بازار: 1.6 میلیون دلار

عرضه در گردش: 20000

نتیجه گیری

همانطور که شاهد هستید بسیاری از پروژه‌های شت کوین بدون هدف واقعی اگر بدبین نباشیم راه اندازی شدند. این ارز ها در بهترین شرایط سرگرمی عده‌ای برنامه نویس جوان و بی تجربه هستند. شاید بعضی از آنها در آینده موارد استفاده‌ای بیابند و شاید هم کلاهبرداری راگ پول باشند. کسی از آینده بازار خبر ندارد.

ما در بیت پارس سعی می‌کنیم تمام وجوه بازار ارزهای دیجیتال را به شما نشان دهیم تا در دام سرمایه گذاری احساسی نیفتید. با توجه به تبلیغات گستره ایلان ماسک و دیگر سلبریتی ها در رابطه با دوج کوین کلون‌های بیشماری به بازار معرفی شدند. هیچ گاه بدون تحقیقات کافی روی این ارزها سرمایه گذاری نکنید. این کار نه تنها باعث از بین رفتن سرمایه شما بلکه باعث از بین رفتن اعتماد سرمایه گذاران جدید به این بازار می‌شود.

به طور کلی حفظ سرمایه‌های شما و کاهش ریسکتان در بازار به ما و تمامی فعالان بازار ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. ما همگی در یک کشتی نشسته‌ایم.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال با پشتوانه طلا: 5 توکن برتر که ارزش طلا را نمایندگی می‌کنند
الگوریتم اثبات ظرفیت (PoC) چیست؟چگونه با فضای هارد دیسک ارز دیجیتال استخراج کنیم؟
محاسبات کوانتومی چیست
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان