منو
بیت پارس  »  آموزش  »  آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال  »  گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت
گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت

گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت

گلس نود یکی از مهم‌ترین شرکت‌های تحلیل داده‌های زنجیره‌ای در اکوسیستم بیت کوین است. این شرکت داده‌های بلاکچین را به 250 معیار اطلاعات عملی برای مشتریان خود تبدیل می‌کند. این موارد از ورودی و خروجی صرافی‌ها تا فعالیت نهنگ‌های بیت کوین را پوشش می‌دهد.

گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت

گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت

گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت

مدیر ارشد تکنولوژی (CTO) گلس نود، رافائل شولتزه-کرافت از مطالعه مغز به کاوش در اعماق بلاکچین بیت کوین رسید. او با تحلیل داده‌های این بلاکچین احتمال اصلاح بیشتر این ارز در کوتاه مدت را زیاد می‌داند.مقدمه

در سال 2012، بنیانگذار رابط کاربری گلس نود رافائل شولتزه-کرافت در مورد بیت کوین چیزی نشنیده بود. او به عنوان یک دانشمند مغز و اعصاب تازه کار، مشغول اتصال مغز افراد به کامپیوتر بود.

استفاده از امواج مغزی و تبدیل آنها به دستورات ساده چالش برانگیز است. مغز به قدری پیچیده است که تفسیر آن نیاز به مهارت‌های ریاضی قوی دارد. با این وجود، با وجود مهارت‌های فزاینده، شولتزه-کرافت از اطلاعات کمی که درباره مغز می‌آموزیم ناامید شد. شش سال بعد، او دیگر در حال مطالعه مغز نبود. در عوض او روی بیت کوین متمرکز شد. او توانسته با ایجاد معیارهای جدید تحلیل درون زنجیره‌ای را بسیار دقیق و کارآمد کند. به گونه‌ای که داده‌های گلس نود پای ثابت اکثر تحلیل‌های بیت کون در چند سال گذشته شده است.

“درک بلاکچین بیت کوین بسیار بسیار آسان است. شولتز-کرافت به پایگاه خبری دیکریپت گفت:”طراحی این سیستم تحلیل داده زیبا و ساده است”. ” شما بخشهایی از مغز را درک می‌کنید اما دیدگاه جهانی را درک نمی‌کنید. “

در حالی که به نظر می‌رسد بیت کوین و مغز بشر جدا از هم هستند، اما تلاش برای درک آنها از یک روش اساسی پیروی می‌کند.

“اگر شما از داده‌ها استفاده می‌کنید، درک بهتر عملکرد، اعم از بلاکچین، یک شرکت یا مغز به یک شکل است. شما از داده‌ها برای درک آن استفاده می‌کنید، ارزش استخراج می‌کنید، بینش استخراج می‌کنید. این‌ها کارهایی است که من انجام می‌دهم. “

ساخت گلس نود

شولتزه-کرافت در کلمبیا متولد شد، اولین بار در سال 2013 درباره بیت کوین شنید. با این وجود زیاد این زمینه را پیگیری نکرد. در سال 2016 زمانی که او در برلین زندگی می‌کرد، به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری بود. همکار سابق وی او را به سمت بیت کوین و اتریوم هدایت کرد. در آن سال، وی در حالی که به عنوان یک دانشمند داده کار می‌کرد، با برخی از سرمایه گذاران رمزنگاری سوئیس ملاقات کرد و فهمید که می‌تواند تکنیک‌های خود را در بلاکچین بکار گیرد.

وی گلس نود را در آوریل 2018 با دو بنیانگذار دیگر راه اندازی کرد. ایده اولیه این بود که یک نمای کلی از چشم انداز صنعت رمزنگاری به دست بیاورد. او با تجزیه و تحلیل احساسات در توییتر، بررسی آخرین مقالات و اخبار شروع کرد. در ادامه او سعی کرد با اتصال به همه صرافی‌های ارزهای دیجیتال پایگاه داده خود را قوی‌تر کند. اما تیم به سرعت در مورد تمرکز دقیق‌تر تصمیم گرفت: آن‌ها بر آن شدند تا خود بلاکچین را مورد مطالعه قرار دهند.چالش های تحلیل داده های بلاکچین

شولتزه-کرافت توضیح می‌دهد که دو چالش اصلی در مورد داده‌های بلاکچین وجود دارد. اولاً، از نظر راه اندازی زیرساخت‌ها، اجرای گره‌ها و به طور منظم در اختیار گرفتن همه داده‌ها بسیار گران است. دوم، از بین بردن نویز و هیاهوی پیرامون بلاکچین ها بسیار دشوار است. به عنوان مثال، اگر صرافی ذخیره کیف پول سرد خود را منتقل کند، این امر به نظر یک رویداد مهم است که در آن مقدار زیادی بیت کوین منتقل شده است، اما در واقعیت تأثیر این کار بسیار کمتر است.

اکنون گلس نود 259 معیار ارائه می‌دهد: از تماشای نهنگ‌ها در حال جمع آوری بیت کوین، تا بررسی میزان واریز بیت کوین به صرافی‌ها. روز شولتزه-کرافت به عنوان یکی از بنیانگذاران و CTO، بین مدیریت جلسات مشتری و تعمیق در این داده‌ها سپری می‌شود. از آنجا که او با آنچه در سطح بلاکچین بیت کوین اتفاق می افتد بسیار آشنا است، همچنین دیدگاه منحصر به فردی در مورد آنچه واقعاً رخ می دهد دارد.

اطلاعات کلیدی در مورد بلاکچین بیت کوین

سه بخش اصلی از داده‌های زنجیره‌ای وجود دارد که شولتزه-کرافت برای درک بازار فعلی بیت کوین به بررسی آن‌ها می‌پردازد. با تحلیل این داده‌ها اهدافی که ممکن است این ارز در آینده به آن برسد را محاسبه می‌کند.

داده های صرافی ها

در مرحله اول داده‌های صرافی‌ها است. وی، به سرعت کاهش میزان بیت کوین در صرافی‌ها که منجر به بحران عرضه می‌شود، اشاره کرد.

“من فکر می‌کنم این برای قیمت بیت کوین بسیار صعودی است. چیزی که ما از نزدیک به آن نگاه می‌کنیم. “

اما همه این بیت کوین‌ها به کجا می‌رود؟ او استدلال کرد که احتمالاً به کیف پول‌های سرد می‌رود. جایی که بیت کوین برای مدت طولانی در آن ذخیره می‌شود. وی خاطرنشان کرد که ذخایر کوین بیس (Coinbase) به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این ممکن است به این دلیل باشد که خرید 425 میلیون دلار بیت کوین توسط مایکرواستراتژی (MicroStrategy) از طریق این صرافی انجام شده است.

“شما می‌توانید ببینید، در ماه‌های منتهی به آن اعلامیه، در کوین بیس افت شدید ذخایر بیت کوین رخ می‌دهد. افت قابل توجه بیش از 8000 بیت کوین در روز. در کل، در طول تابستان، ذخایر 80 هزار بیت کوین کاهش یافت. “شاخص های بازار

دومین عنصر مورد توجه او، طیف وسیعی از شاخص‌های بازار است که به شناسایی دوره‌های طولانی مدت بازار کمک می‌کند. وی به سود / ضرر خالص تحقق نیافته، ریسک ذخیره و امتیاز MVRV-Z اشاره کرد.

“این‌ها شاخص‌های بازار جهانی هستند که این چرخه‌های جهانی را نشان می‌دهند، اما در هیچ کجای بالایی قرار ندارند و قیمت در بالاترین سطح خود قرار دارد. این بسیار سرسخت است آنقدر وارونه است که این شاخص‌ها نشان می‌دهند. ما فقط در ابتدای این بازار گاو نر هستیم. “

رفتار سرمایه گذاران بلند مدت

سوم، او به رفتار دارندگان بلند مدت نگاه می‌کند. وی متوجه شد که سکه‌های قدیمی بیشتر شروع به حرکت می‌کنند.

وی گفت، “حالا شما می‌توانید بگویید که این حرکت نزولی است. آن‌ها در اصل فروشنده‌های اصلی هستند که شروع به فروش می‌کنند اما این فقط پول هوشمند است”. “برای به دست آوردن سود، این فقط نشانه بازار گاو نر است”.

وی همچنین گفت که بلاکچین بیت کوین در حال فعال شدن است. آدرس‌های فعال‌تر و نهادهای فعال‌تر وجود دارد. همه اینها به مشارکت بیشتر کاربران در خود بلاکچین بیت کوین اشاره دارد.

و برای شولتزه-کرافت، این فقط اطلاعات بیشتری برای سوخت موتورهای گلس نود است.

مطالب مرتبط
اجماع اثبات سهام نمایندگی (DPoS) چیست؟ چه تفاوتی با اثبات سهام و اثبات کار دارد؟
افزایش قیمت معمولاً به معنای افزایش نوسانات است
موارد استفاده از NFTها
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether