منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  قانون گذاری ارز دیجیتال در راه است: هر آنچه سرمایه گذاران باید در این باره بدانند!
حرکت افزایشی بیت کوین با توجه به علاقه شرکت‌های بزرگ و قانون گذاری بازار کریپتو ادامه دارد

قانون گذاری ارز دیجیتال در راه است: هر آنچه سرمایه گذاران باید در این باره بدانند!

قانون‌های بروز و سازنده دارایی‌های دیجیتال باعث ایجاد نوآوری و شکوفایی اقتصاد می‌شود. به نظر می رسد قانون گذاری صحیح ارز دیجیتال در راه است.

همین هفته، اتر (ETH) مارک چهار هزار دلاری را شکست. این در حالی است که بیت کوین (BTC)، محبوب‌ترین ارز دیجیتالی در جهان، اخیراً با بیش از شصت و سه هزار دلار قیمت به بالاترین قیمت همیشگی خود رسیده است.

در همین حال، دوج کوین “Dogecoin (DOGE)” پس از ظهور “دوج فادر (Dogefather)” ایلان ماسک، در برنامه زنده شنبه شب سقوط کرد. پس از آن بار دیگر حمایت ماسک باعث رشد آن شد. همچنین اخبار مربوط به آثار هنری دیجیتال که قیمت‌های چشم نواز را در قالب علامت‌های غیر قابل معاوضه در سراسر جهان پخش شده است.قانون گذاری ارز دیجیتال نشانه بلوغ بازار

با اینکه ارز دیجیتال امروزه بسیار محبوب شده است اما هنوز همه قانع نشدند که از آن استفاده کنند. جانت یلن، وزیر تازه خزانه داری ایالات متحده، پیش از این مشروعیت و ثبات ارز دیجیتال، آن را به عنوان یک دارایی دارای ارزش جمع آوری شدن نیز زیر سؤال می‌برد.

از این گذشته، فقط سه سال پیش بود که شاهد ترکیدن آخرین حباب بیت کوین بودیم. پس از جهشی که در سال 2017 اتفاق افتاد شاخص بیت کوین با کاهش بیست هزار دلاری مواجه شد، اما فروش آن در سال 2018 ارزش دارایی‌های دیگر را بهم ریخت و مقایسه‌های “تولیپمانیا (Tulipmania)” را به خود جلب کرد.

بنابراین چه چیزی می تواند بازار صعودی 2020-2021 را از چرخه قبلی متمایز کند؟ آیا بیت کوین جایگاه خود را در بازار به دست آورده است و یا هنوز به دنبال هایپ تغییر مسیر می دهد؟

آیا بیت کوین در سال 2020 کرد که ذخیره ارزش قابل اعتمادی است؟

بیت کوینرها به دلیل حمایت غیرتمندانه از یک فناوری جدید و در عین حال ناپایدار، “فرقه گرا” خوانده شده‌اند. اما گیج نشوید: این فقط تکنوفیل ها و میلیاردرهای عجیب و غریب مانند ایلان ماسک نیستند که در ارز دیجیتال غوطه ور می‌شوند. از جی پی مورگان (JPMorgan) گرفته تا پی پال (PayPal) و بلو بلاد وال استریت (Wall Street bluebloods) و سیلیکون ولی استال وارتس (Silicon Valley stalwarts)، به طرزی گسترده اقدام به خرید بیت کوین کرده‌اند.

آیا ارزهای دیجیتال در پی پال با دارایی های سنتی دیجیتالی شده تفاوت دارند؟

مقدار بیت کوین در گردش اکنون بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارد. اکثر مؤسسات مالی بزرگ از جمله غول‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های پرداخت اکنون از ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه علاقه فزاینده سرمایه گذاران خرده فروش به بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک بخش مهم در سیستم مالی جهانی است.

هم زمان، بیت کوین هنوز در یک منطقه خاکستری نظارتی قرار  دارد. ارگانهای مختلف حاکم ده سال گذشته قوانین و مقررات ارز دیجیتال را با هم گره زده‌اند. در بسیاری از موارد، این وصله برای اطمینان سرمایه گذاران اصلی به بازار کافی نیست. برخی از اساسی‌ترین اصول مربوط به حاکمیت ارز دیجیتال هنوز قابل بحث است. به عنوان مثال آیا ارز دیجیتال، دارایی یا اوراق بهادار محسوب می‌شوند؟ خب، همه چیز به کسی که می‌پرسد بستگی دارد!


بی توجهی مدیرعامل بایننس به حوادث چند روز گذشته بازار: وقت آن است که به سرکار بازگردیم


سرمایه گذاران درباره قانون گذاری ارز دیجیتال چه چیزی را باید بدانند؟

یکی از باورهای غلط بزرگ در مورد بیت کوین و به طور کلی ارز دیجیتال این است که بازار خارج از محدوده قانون گذاران است. بنابراین بسیاری بر این باورند این بازار مملو از کلاهبرداران و قانون شکنان خواهد بود. خب همه کسانی که در این بازار حضور دارند می دانند که این حقیقت ندارد.

هر مشاغلی که با مصرف کنندگان در ایالات متحده و سایر حوزه‌های قضایی در ارتباط باشد، مشمول نوعی از استانداردها و قوانین نظارتی است. این استانداردها برای دارایی‌های دیجیتال نیز اعمال می‌شود. ما در مرز یک فناوری جدید هستیم و ممکن است چارچوبی  برای ارز دیجیتال ایجاد نشده باشد. اما قوانین مختلفی در مورد حمایت از مصرف کننده، جلوگیری از پولشویی، مبارزه با کلاهبرداری و سایر زمینه‌ها در ارز دیجیتال اعمال شده است. شرکت‌های کریپتو می‌توانند با شرکت‌های حقوقی همکاری کنند تا قوانین مربوط به تجارت خود را تفسیر کرده و در حد توان خود از آنها پیروی کنند.

قانون گذاران همچنان آشفته به نظر می رسند

اما مقرراتی که برای پیشرفت نوآوری به وجود آمده است؛ ممکن است به زودی تغییر کند: تأیید گری گنسلر، رئیس سابق کمیسیون تجارت فیوچر کالا (CFTC)، که کلاسهایی را در زمینه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال پایه در موسسه فناوری ماساچوست تدریس کرده است، به عنوان رئیس جدید بورس و اوراق بهادار کمیسیون (SEC)، نشان می‌دهد که دولت فعلی قصد دارد با دارایی‌های دیجیتال به طور جدی برخورد کند و تلاش می‌کند نظارتی جامع بر روی این بازار نوپا داشته باشد.

قبل از تصویب دستورالعمل نظارتی در مورد ارزهای دیجیتال، گنسلر اظهار نگرانی کرده است. وی گفته که هنوز منتظر تکمیل قانون گذاری ارز دیجیتال توسط یلن است. در همین حال، کنگره نیز نگاه سختی دارد. ماه گذشته، قانون گذاران، لایحه‌ای را برای ایجاد یک کارگروه متشکل از کارشناسان صنعت و نمایندگان کمیسیون اوراق بهادر و بورس و کمیسیون فیوچر کالا برای ارزیابی چارچوب قانونی و نظارتی موجود در مورد دارایی‌های دیجیتال ارائه دادند.

کریپتو با چهره‌ای دوستانه آماده پذیرش موقعیت خود در دولت بایدن است

پیش بینی مقرراتی که در آینده برای ارز دیجیتال و مدلهای مختلف تجارت در صنعت وضع می‌شود، دشوار است. با این حال، ما شاهد هستیم که قانون گذاران و قوانین وضع شده توسط آنها به طور فزاینده‌ای پیچیده و سازنده می‌شوند. آنها تشخیص می‌دهند که وظیفه دارند به طور فعال از مصرف کنندگان محافظت کنند، نوآوری را ارتقا دهند و یک فضای اقتصادی مثبت ایجاد کنند.

چگونه سرمایه گذاران سازمانی می‌توانند به شرکت‌های ارائه دهنده ارز دیجیتال اعتماد کنند؟

با وجود تعداد زیاد شرکت‌های کریپتو، پیدا کردن یک شرکت قابل برای سرمایه گذاران سازمانی که بتوانند دارایی دیجیتال خود را در آن ایجاد کنند کمی گیج کننده و دشوار شده است و از طرفی بسیار مهم است که بدانند شرکت چگونه تنظیم می‌شود، برای مثال اطلاعاتی که باید در وب سایت آنها در دسترس عموم باشد چگونه تنظیم شده است.

علاوه بر این سرمایه گذاران باید مدل تجاری هر شرکتی را بشناسند، زیرا همه شرکت‌ها یکسان نیستند. مفهوم اساسی پرداخت بازده ممکن است یکسان باشد. با این وجو میزان ریسک ممکن است کاملاً متفاوت تعریف شود. اگر یک شرکت در نحوه فعالیت خود شفاف نیست قطعاً جای نگرانی وجود دارد و اگر نرخ آنها نسبت به رقبایشان بسیار متفاوت است باز هم جای نگرانی دارد. با این حال در کل شناخت شرکتی می‌خواهید در آن سرمایه گذاری کنید خیلی مهم است.قانون گذاری ارز دیجیتال به همت شرکت های فعال انجام پذیر است

برخی از شرکت‌ها ممکن است کار در حوزه‌های قضایی برای تنظیم قوانین خود را انتخاب کنند. با این حال نظارت واقعی، دامن زدن به هزینه اعتماد سازی و تجارت طولانی مدت است. هر شرکتی که ارزش کار با آن را داشته باشد موضع فعال و مشترکی با نهادهای نظارتی خواهد داشت. این یک منظره پیچیده برای پیمایش است. این روند ممکن است برای شرکت‌های نوپا گران تمام شود، اما بخشی از هزینه ساخت ارزش بشکل طولانی مدت است.

وام دهندگان ارزهای دیجیتال می‌خواهند در خط مقدم انقلاب دیجیتالی قرار بگیرند. آنها باید از بازنگری و گفتگو با نهاد های نظارتی استفبال کنند.

در کل سرمایه گذاران باید به دنبال مشارکت با شرکت‌هایی باشند که شفافیت، انطباق، تخصص و انصاف را ارزیابی می‌کنند.
در آخر به این توجه داشته باشید که این مقاله شامل توصیه و یا مشاوره برای سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است و خوانندگان برای تصمیم گیری نهایی باید تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهند.

مطالب مرتبط
ارزهای دیجیتال برای دولت آمریکا می توانند مفید باشند
ارز دیجیتال بانک مرکزی CBDC چین در معاملات آزمایشی به ارزش 1.1 میلیارد یوان دست یافت
توکن کسپر (CSPR) پروژه جدید کسپرلبس کمی از هزینه‌های بالای سوخت کم می‌کند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان