منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  سه ترفند سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال که بانک‌های بزرگ نمی‌خواهند شما بدانید
سه ترفند سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال که بانک‌های بزرگ نمی‌خواهند شما بدانید

سه ترفند سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال که بانک‌های بزرگ نمی‌خواهند شما بدانید

بیژن وثوقی
1400/06/18
۰

در اینجا به سه ترفند سرمایه‌گذاری ساده اشاره می‌کنیم که می‌تواند تریدرهای کوچک را در بازار ارزهای دیجیتال در برتری جدی قرار دهد.

بازار ارزهای دیجیتال به مرور در حال پیشرفته شدن است. همراه با تکامل بازار شاهد ورود بازیگران بزرگ و قدرتمندی مانند بانک ها است. بانک ها با استفاده از مدیران دارایی با تجربه سعی می کنند تا از این بازار درآمد کسب کنند. مدیران دارایی از ترفندهای خاص خود استفاده می کنند. با دانستن این ترفندها شما نیز می توانید در برابر آنها مسلح شوید. در ادامه سه ترفند مهم برای سرمایه‌گذاری در این بازار را به شما آموزش خواهیم داد.

سه ترفند سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال که مورد استفاده بانک هاست

بانک‌های بزرگ مدت‌هاست که ارز، گواهی سهام و اشیای گران‌بها مانند طلا و جواهرات را به نیابت از مشتریان خود ذخیره کرده‌اند. اکنون، به لطف تغییر سیاست اخیر توسط تنظیم‌کننده بانکداری فدرال، آنها می‌توانند بیت‌کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را نیز نگهداری کنند. در حقیقت، بانک‌ها نه‌تنها جمع‌آوری ارزهای دیجیتال را آغاز کرده‌اند، بلکه آنها را با استفاده از سه کلید اصلی برای ترید موفق، در صرافی های ارز دیجیتال استفاده کرده‌اند. این سه ترفند می توانند قدرت شما را در بازار افزایش دهند.

ترفند معاملاتی شماره 1: روان‌شناسی جمعیت

همه ما می‌دانیم که وقتی ایلان ماسک (Elon Musk) می‌گوید بپر، دوج‌کوین (DOGE) می‌گوید: «چقدر بالا؟». لحظات کلیدی وجود دارد که جمعیت بارهاوبارها به شیوه‌ای مشابه واکنش نشان داده است. تاریخ دوباره تکرار می‌شود. به همین دلیل است که تریدرهای حرفه‌ای دائماً در حال جستجو در اینترنت، اخبار و منابع مختلف به دنبال نشانه‌های گویای افزایش موج فعالیت‌های بازار هستند تا موجی را به سمت سود بیشتر سوق دهند.

شما برای پیدا کردن این اخبار نیاز دارید تا شبانه روز زمان خود را به جستجو در گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی کنید. هر شایعه ای نیاز به بررسی کردن دارد. شایعه ها حتی اگر حقیقت هم نداشته باشند با توجه به فراگیر شدنشان توانایی ایجاد پالس در بازار را دارند.

موارد مورد علاقه جامعه کریپتو را پیدا کنید. ترندهای بازار را در هنگام شکل گیری بشناسید و سعی کنید گزینه های مختلفی از هر دسته بندی را در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهید.

ترفند معاملاتی شماره 2: اخبار فوری

اعلامیه‌های بزرگ از بازیگران اصلی دنیای ارزهای دیجیتال می‌تواند موجب جابه‌جایی در بازار شود. لیست شدن دارایی‌های جدید در صرافی های ارز دیجیتال، موافقت‌نامه‌های مشارکت بین شرکت‌های بزرگ و حتی شرکت‌های سنتی مانند پی پال (PayPal) که اعلام کرده‌اند انقلاب ارزهای دیجیتال را پذیرفته‌اند، می‌تواند باعث شود قیمت‌ها سر به فلک بکشند. به همین دلیل است که تریدرهای حرفه‌ای از سیستم‌های قدرتمند برای نظارت بر وب جهت شناسایی اخبار بازارساز استفاده می‌کنند.

این اخبار همیشه اول از طریق اکانت های رسمی این شرکت ها منتشر می شود. بهتر است آن ها را مخصوصا در توییتر دنبال کنید. توییتر شبکه اجتماعی اصلی صنعت کریپتو است. مدیران پروژه ها را بشناسید و آن ها را دنبال کنید تا اخبار دست اول را به دست آورید.

ترفند معاملاتی شماره 3: احساس سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال

احساسات سرمایه گذاران را می توان به راحتی از طریق تجزیه و تحلیل واکنش های آنها در شبکه اجتماعی شناسایی کرد. بانک‌های بزرگ با استفاده از تجزیه‌وتحلیل عمیق احساسات، مکالمات رسانه‌های اجتماعی موجود در دسترس عموم را در پلتفرم‌هایی مانند توییتر بررسی می‌کنند تا بفهمند کدام ارزهای دیجیتال با هیجان در اینترنت موردبحث قرار می‌گیرند.

همیشه ترندهای گوگل و توییتر را بررسی کنید بات ها و پیج های زیادی این آمار را برای شما منتشر می کنند. بهتر است از این ابزارها استفاده کنید.

جمع‌آوری این سه ترفند سرمایه‌گذاری در کنار هم، معامله گرانی مانند شما را جلوتر از بازار قرار می‌دهد.

دسترسی به سه ترفند سرمایه‌گذاری با استفاده از پلتفرم های جهانی

استارتاپ‌ها نیز برای اینکه توسط بانک‌های بزرگ کنار زده نشوند، در حال ورود به بازی هستند و از همان تجزیه‌وتحلیل عمیق و الگوریتم‌های مورداستفاده بانک‌ها، استفاده می‌کنند. برخی از این استارت آپ ها داده‌ها را با کسری از هزینه‌ای که بانک‌ها پرداخت می‌کنند در اختیار تریدرهای شخصی قرار می‌دهند. چرا آنها این کار را انجام می‌دهند؟ به بیان ساده‌تر، به‌ این‌ علت که تعداد تریدرهای شخصی بسیار بیشتر از بانک‌ها است. در حقیقت، طبق دفاتر عمومی که این ارزهای دیجیتال را در دسترس قرار داده‌اند، اکثر معاملات ارزهای دیجیتال در سطح جهان توسط تریدرهای شخصی انجام می‌شود.

با مارکتس پرو / Markets Pro آشنا شوید

اخبار بازارساز را در اولین لحظه‌ای که در دسترس قرار می‌گیرد دریافت کنید

الگوریتم Markets Pro دقیقا برپایه همان الگوریتمی است که بانک ها استفاده میکنند. به‌محض اینکه سیستم اعلامیه‌ای را شناسایی کرد، مشترکان Markets Pro هشداری دریافت می‌کنند با سرعتی که بر اغلب منابع اجتماعی و رسانه‌های دیگری که در آن تریدرها به طور معمول اخبار قابل‌اجرا را پیدا می‌کنند، غلبه می‌کند. این امر به مشترکان Markets Pro اجازه می‌دهد تا سریع‌تر از بقیه بازار در اخبار فوری عمل کنند.

ورتکس اسکور (VORTECS™ Score)

ورتکس اسکور (VORTECS™ Score) یک مقایسه الگوریتمی از چندین معیار اصلی بازار درباره هر کوین بر اساس سال‌ها داده تاریخی است. این مقایسه ارزیابی می‌کند که آیا چشم‌انداز یک دارایی در هر لحظه باتوجه‌به سابقه تاریخی قیمت آن، سالم است یا خیر. به این فکر کنید که یک میز معاملاتی کامل در یک صندوق مدیریت ریسک و سرمایه دارید که تمام تحقیقات خود را در یک نمره ساده بین 1 تا 100 ساده سازی کرده و در اختیار شما قرار میدهد.

ورتکس (VORTECS) مخفف حجم، چشم‌انداز، قیمت واقعی، حجم توییت، ارتفاع، اعتمادبه‌نفس و احساسات است؛ یعنی اجزای مورداستفاده در محاسبه امتیاز. این مدل به دنبال الگوهای سازگار در پیکربندی‌های مختلف این معیارها است و آنها را با اقدامات بعدی قیمت مطابقت می‌دهد تا مشخص شود که آیا الگوهای خاصی به طور مداوم قبل از تجمع یا افت قیمت درگذشته شکل گرفته‌اند یا خیر.

یک جامعه تریدر ارز دیجیتال پرشور

بسیاری از مشترکان Markets Pro در سرور دیس کورت (Discord) فعال هستند؛ جایی که استراتژی‌های ترید کردن را به اشتراک می‌گذارند، در مورد پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدید بحث می‌کنند و بینش بازار را آشکار می‌کنند. این مجمع همچنین از مصاحبه‌های هفتگی اختصاصی و AMA (انجمن بازاریابی آمریکا) از متخصصان صنعت و تأثیرگذاران کلیدی و همچنین کارشناسان تحریریه کوین تلگراف (Cointelegraph) بهره می‌برد.

مارکتس پرو چیزی بیشتر از مجموع اجزای آن است. این ابزار ضروری شما برای رقابت با افراد حرفه‌ای و اطمینان از این است که چیز بزرگ بعدی را از دست ندهید.

نتیجه گیری

ما به شما سه ترفند سرمایه‌گذاری آموزش دادیم و برخی از منابع جهانی را معرفی کردیم. با این حال اگر نمی توانید از این ابزارها استفاده کنید بیت پارس کار را برای شما آسان کرده است. با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی به روزترین اخبار را در کسری از ثانیه دریافت کنید. به یاد داشته باشید بیت پارس به شما سیگنال نمی دهد. ما اینجاییم تا با هم یک جامعه قدرتمند از تریدرهای حرفه ای در ایران بسازیم.

مطالب مرتبط
سینثتیکس Synthetix و راه های کسب درآمد از طریق سهم گذاری در پروتکل دی‌فای آن
معامله با فرکانس بالا چیست؟ چگونه می‌توان این شیوه معامله را در بازار ارزهای دیجیتال به کار بست
فروش توییت با NTF: چگونه توییت‌های خود را به توکن‌های NFT تبدیل کرده و آنها را بفروشیم؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether