منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس
سهم گذاری دارایی یا لانچ پول محصول جدید بایننس برای سرمایه گذاری دارایی های رمزنگاری

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

سعید درویشی
1400/03/13
۱

در این راهنمای تصویری تمام چیزی که شما برای معامله در بایننس فیوچرز لازم دارید آورده شده است. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید به راحتی در معاملات آتی بایننس فعالیت کنید.

معاملات آتی یا فیوچرز بایننس بازار مالی مشتقات ارزهای دیجیتال است. شما در این بازار می‌توانید با استفاده از اهرم یا لوریج سود بیشتری از پیش بینی‌های خود کسب کنید. لازم به ذکر است که سود بیشتر به معنای ضرر بیشتر هم هست. بنابراین ما معاملات فیوچرز بایننس را به افراد تازه کار پیشنهاد نمی‌کنیم.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز

برای انجام معاملات در بایننس فیوچرز بعد از راهنمای تصویری بیت پارس به یک حساب معمولی بایننس نیز دارید. اگر هنوز در بایننس حساب باز نکرده‌اید نگران نباشید. در راهنمای تصویری بایننس فیوچرز ما فکر همه چیز بوده‌ایم. پس بیایید از ابتدا و با باز کردن حساب معمولی بایننس شروع کنیم.

چطور یک حساب بایننس فیوچرز افتتاح کنیم:

قبل از افتتاح حساب بایننس فیوچرز، به یک حساب بایننس معمولی نیاز دارید.

اگر یک حساب بایننس ندارید، می‌توانید به بایننس بروید و بر روی گزینهٔ ثبت نام در گوشه سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

راه اندازی اکانت معمولی بایننس

سپس این مراحل را دنبال کنید:

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و یک رمز عبور امن ایجاد کنید. اگر شناسه ارجاع دارید، آن را در محل شناسه روگذار (پیست) کنید.
اگر شناسه ارجاع ندارید، می‌توانید از لینک ارجاع ما برای دریافت 10٪ تخفیف در هزینه‌های معاملات spot / margin استفاده کنید
وقتی آماده شدید، روی گزینه ایجاد حساب کلیک کنید.

به زودی یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد. برای تکمیل ثبت نام، دستورالعمل‌های موجود در ایمیل را دنبال کنید.

سپس وارد حساب بایننس خود شوید و نشانگر موس خود را روی نوار بالای صفحه منتقل کنید و روی USD (S) -M Futures کلیک کنید. اکنون اولین قدم را در راهنمای تصویری بایننس فیوچرز برداشته اید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

انتخاب معاملات آتی

برای فعال کردن حساب فیوچرز بایننس خود طبق راهنمای تصویری بر روی دکمه Open now کلیک کنید. تمام شد، شما آماده‌ ترید ارز دیجیتال هستید!

نکات مهم قبل از شروع راهنمای تصویری بایننس فیوچرز

 • اگر با استفاده از صرافی بایننس آشنا نیستید، می توانید مقاله آموزش کامل صرافی بایننس را مطالعه کنید.
 • اگر می‌خواهید پلتفرمی را بدون به خطر انداختن بودجه واقعی آزمایش کنید، می‌توانید Futures testnet را امتحان کنید.

چگونه به حساب بایننس فیوچرز خود وجه واریز کنیم

می‌توانید وجوه خود را بین کیف پول مبادله‌ای خود (کیف پولی که در بایننس استفاده می‌کنید) و بایننس فیوچرز (کیف پولی که در فیوچرز بایننس استفاده می‌کنید) به صورت متوالی منتقل کنید.

برای انتقال وجه به کیف پول فیوچرز خود، روی انتقال در سمت راست صفحه بایننس فیوچرز کلیک کنید. مبلغی را که می‌خواهید منتقل کنید مشخص کنید و روی تأیید انتقال کلیک کنید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

جابجایی وجوه بین حساب معمولی و فیوچرز

باید در مدت زمان کوتاهی بتوانید موجودی اضافه شده به فیوچرز والت خود را ببینید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید می‌توانید جهت انتقال را با استفاده از نماد پیکان دوتایی، تغییر دهید. این تنها راه تأمین بودجه کیف پول فیوچرز شما نیست.

همچنین می‌توانید از وجوه خود در کیف پول مبادله‌ای به عنوان وثیقه استفاده کرده و USDT را برای معاملات آتی از صفحه موجودی‌های کیف پول فیوچرز خود وام بگیرید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

جابجایی وجوه بین حساب معمولی و فیوچرز2

به این ترتیب، مجبور نیستید بودجه را مستقیماً به کیف پول فیوچرز خود منتقل کنید. اما مطمئناً باید USDT را که قرض گرفته‌اید پس دهید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

وام گرفتن دارایی

راهنمای تصویری رابط بایننس فیوچرز

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

رابط کاربری بایننس فیوچرز

1. در این بخش، می‌توانید پیوندهایی به سایر صفحات بایننس، مانند COIN-M Futures (قراردادهای سه ماهه)، API Access، Spot و فعالیت‌های دیگر پیدا کنید. در زیر زبانه [Information] می‌توانید پیوندهایی به سؤالات متداول مربوط به فیوچرز، نرخ بودجه، قیمت شاخص و سایر داده‌های بازار پیدا کنید.

در سمت راست نوار بالا جایی است که می‌توانید به حساب بایننس خود، از جمله داشبورد خود دسترسی پیدا کنید. به راحتی می‌توانید موجودی و سفارش کیف پول خود را در کل اکوسیستم بایننس بررسی کنید.

2. این جایی است که می‌توانید:

 • بر روی نام قرار داد فعلی بروید، و قرار داد را انتخاب کنید. (به طور پیش فرض BTCUSDT).
 • نرخ هدف را بررسی کنید. (البته این مهم است که مراقب آن باشید، همانطور که پرداخت بدهی (liquidations) بر اساس نرخ هدف مشخص می‌شود.
 • نرخ بودجه مورد انتظار و شمارش معکوس تا دور بعدی تأمین مالی را بررسی کنید.
 • نمودار فعلی خود را مشاهده کنید. می‌توانید بین نمودار اصلی یا نمودار TradingView یکپارچه جابجا شوید. با کلیک روی [Depth]، عمق دفتر سفارشات فعلی را به صورت واقعی نشان می‌دهید.
 • داده‌های دفتر سفارشات مستقیم را مشاهده کنید. می‌توانید دقت دفتر سفارش را در منوی کشویی گوشه سمت راست بالای این قسمت تنظیم کنید (به طور پیش فرض 0.01).
 • خوراک مستقیم معاملات قبلی را که در پلتفرم انجام شده مشاهده کنید.
راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

دفتر سفارشات

هر زمان که فلشی در گوشه پایین سمت راست یک ماژول مشاهده می‌کنید، به این معنی است که می‌توانید آن عنصر را حرکت داده و اندازه آن را تغییر دهید. به این ترتیب، شما به راحتی می‌توانید طرح رابط سفارشی خود را ایجاد کنید!

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

تغییر اندازه پنجره ها

3. این جایی است که می‌توانید فعالیت تجاری خود را کنترل کنید. می‌توانید بین پوشه‌ها (tabs) جابجا شوید تا وضعیت فعلی موقعیت‌ها و سفارشات فعلی باز و قبلاً اجرا شده خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید یک معامله کامل و تاریخ معاملات را برای یک دوره معین دریافت کنید.

این همچنین جایی است که می‌توانید موقعیت خود را در صف حذف خودکار تحت ADL (مهم است که در دوره‌های نوسان زیاد به آن توجه کنید) کنترل کنید.

4. این جایی است که می‌توانید دارایی‌های موجود خود را بررسی کنید، سپرده گذاری کنید کریپتوی بیشتری خریداری کنید. این مکان همچنین جایی است که می‌توانید اطلاعات مربوط به قرارداد فعلی و موقعیت‌های خود را مشاهده کنید. برای جلوگیری از انحلال سرمایه (liquidations) حتماً به Margin ratio توجه داشته باشید.

با کلیک بر روی Transfer، می‌توانید وجهی را بین فیوچرز والت و بقیه اکوسیستم بایننس منتقل کنید.

5. این قسمت ورود سفارش شماست. توضیحات دقیق ما در مورد انواع سفارشات موجود را در ادامه مقاله مشاهده کنید.

این مکان همچنین جایی است که می‌توانید بین Cross Margin و Isolated Margin جابجا شوید. لوریج (leverage) خود را با کلیک بر روی میزان لوریج فعلی خود تنظیم کنید (به طور پیش فرض 20 برابر).

چگونه لوریج خود را تنظیم کنیم؟

فیوچرز بایننس به شما امکان می‌دهد تا به صورت دستی لوریج هر قرارداد را تنظیم کنید. برای انتخاب قرارداد، به بالا سمت چپ صفحه بروید و بر روی قرارداد فعلی حرکت کنید (به طور پیش فرض BTCUSDT).

برای تنظیم لوریج، به قسمت ورود سفارش بروید و روی میزان لوریج فعلی خود کلیک کنید (به طور پیش فرض 20 برابر). با تنظیم نوار لغزنده یا با تایپ کردن آن در جای مشخص شده، میزان لوریج (leverage) را مشخص کنید و بر روی [تأیید] کلیک کنید.

شایان ذکر است که هرچه اندازه موقعیت بزرگتر باشد، میزان لوریجی که می‌توانید استفاده کنید کمتر است. به همین ترتیب، هرچه اندازه موقعیت کوچکتر باشد، از لوریج بزرگ‌تری می‌توانید استفاده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که استفاده از لوریج بزرگ‌تر خطر انحلال بیشتری را به همراه دارد. تریدرهای تازه کار باید مقدار لوریجی را که استفاده می‌کنند را به دقت بررسی کنند.

تفاوت نرخ هدف (Mark Price) با آخرین قیمت چیست؟

برای پرهیز از افزایش‌های ناگهانی و انحلال (liquidations) غیرضرروی سرمایه، در دوره‌های افزایش نوسانات، بایننس فیوچرز از نرخ نهایی و نرخ هدف استفاده می‌کند.

درک آخرین قیمت آسان است. این به معنای آخرین قیمتی است که قرارداد با آن معامله شده است. به عبارت دیگر، آخرین معامله در تاریخ معاملات آخرین قیمت را تعریف می‌کند. این برای محاسبه PnL تحقق یافته شما (سود و ضرر) است. نرخ هدف برای جلوگیری از دستکاری قیمت طراحی شده است.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

قیمت مارک

این محاسبه با استفاده از ترکیبی از داده‌های بودجه و سبدی از داده‌های قیمت از مبادلات چند نقطه‌ای انجام می‌شود. نرخ انحلال (liquidation) و PnL غیر واقعی شما براساس نرخ هدف محاسبه می‌شود. لطفاً توجه داشته باشید که نرخ هدف و آخرین قیمت ممکن است متفاوت باشد.

وقتی نوع سفارشی را تنظیم می‌کنید که از نرخ توقف به عنوان ماشه استفاده می‌کند، می‌توانید انتخاب کنید کدام قیمت را می‌خواهید به عنوان ماشه استفاده کنید – آخرین قیمت یا نرخ هدف.

برای اینکه این کار را انجام دهید نرخی را که قصد دارید از آن استفاده کنید در منوی کشویی تریگر در پایین قسمت ورود سفارش انتخاب کنید.

چه نوع سفارشاتی موجود است و چه زمانی باید از آن‌ها استفاده کرد؟

انواع مختلفی از سفارش وجود دارد که می‌توانید در فیوچرز بایننس استفاده کنید:

سفارش محدود

سفارش محدود، سفارشی است که شما با یک نرخ محدود در دفتر سفارش می‌دهید. وقتی سفارش محدودی می‌دهید، معامله فقط در صورتی انجام می‌شود که قیمت بازار به قیمت محدود شما (یا قیمت بهتری) برسد. بنابراین، می‌توانید از سفارشات محدود برای خرید با قیمت پایین‌تر یا فروش با قیمت بالاتر از قیمت فعلی بازار استفاده کنید.

سفارش بازار

سفارش بازار، سفارش خرید یا فروش با بهترین قیمت موجود است. این در برابر سفارشات محدودی است که قبلاً در دفتر سفارش قرار داده شده است. هنگام ثبت سفارش در بازار، هزینه‌هایی را به عنوان یک متقاضی بازار پرداخت خواهید کرد.

سفارش توقف ضرر

ساده‌ترین راه برای درک سفارش توقف ضرر، تقسیم آن به قیمت توقف و محدود کردن قیمت است. نرخ توقف صرفاً نرخی است که موجب محدودیت سفارش می‌شود، و حدود نرخ، نرخ محدودیت سفارشی است که ایجاب شده است. این بدان معنی است که پس از رسیدن به قیمت توقف، سفارش محدود شما بلافاصله روی دفتر سفارش قرار می‌گیرد. اگرچه قیمت‌های توقف و محدود می‌تواند یکسان باشد، اما این یک الزام نیست.

در واقع برای شما امن‌تر است که نرخ توقف (نرخ ماشه) را کمی بالاتر از نرخ مجاز سفارشات فروش یا کمی پایین‌تر از قیمت سقفی سفارشات خرید را تعیین کنید. این عمل بعد از رسیدن به نرخ توقف احتمال پر شدن سقف سفارش شما را افزایش می‌دهد.

سفارش توقف بازار

مشابه سفارش توقف محدود، در سفارش توقف بازار از قیمت توقف به عنوان تریگر استفاده می‌شود. با این حال، هنگامی که نرخ توقف حاصل می‌شود، در عوض سفارش بازار را تحریک می‌کند.

سفارش محدود برداشت سود

اگر بفهمید سفارش توقف ضرر چیست، به راحتی می‌فهمید که سفارش محدود برداشت سود چیست. سفارش محدود برداشت سود شبیه سفارش توقف ضرر، نیاز به یک نرخ ماشه دارد و آن نرخی که آغازگر سفارش است، یک مرز نرخ و نرخ مرز سفارش سپس به دفتر سفارش افزده می‌شود.

مشابه سفارش توقف محدود، شامل یک قیمت ماشه، قیمتی که سفارش را تحریک می‌کند و یک قیمت محدود، قیمت سفارش محدودی که سپس به دفتر سفارش اضافه می‌شود.

تفاوت اساسی بین سفارش توقف ضرر و سفارش محدود برداشت سود در این است که دستور محدودیت سود فقط می‌تواند برای کاهش موقعیت‌های باز استفاده شود.

سفارش محدود برداشت سود ابزار به درد بخوری است برای مدریت ریسک و خاتمه سود در سطح نرخ مشخص. همچنین می‌تواند همراه با انواع دیگر سفارشات مانند مرز توقف سفارش که به شما این امکان را می‌دهد که کنترل بیشتری بر موقعیت‌های خود داشته باشید، مورداستفاده قرار گیرد.

لطفاً توجه داشته باشید که این‌ها سفارشات OCO نیستند.

به عنوان مثال، اگر سفارش توقف ضرر شما به زمانی رسد که شما یک دستور حد سود دهی فعال داشته باشید، تا زمانی که به صورت دستی آن را کنسل کنید، ترتیب سود دهی به طور فعال باقی می‌ماند. شما می‌توانید در قسمت ورود به سفارش، گزینه سفارش سقف سود را تنظیم کنید.

سفارش بازار برداشت سود را انتخاب کنید

مشابه برداشت سود محدود ، در یک سفارش بازار برداشت از نرخ توقف به عنوان تریگر استفاده می‌شود. در هرصورت در حالتی که قیمت به نرخ توقف برسد اینبار سفارش به قیمت بازار ارسال خواهد شد. در بخش ثبت سفارش شما قابلیت تعیین میزان سود مورد نظر در یک معامله مشخص را دارید. در این حالت شما می‌توانید سفارش فروش را پایین‌تر از نرخ توقف تبیین کنید.

دنبال کردن توقف ضرر

دنبال کردن توقف ضرر به شما کمک می‌کند تا سود خود را محدود کنید در حالیکه ضررهای بالقوه را در موقعیت‌های آزاد خود محدود می‌کنید.

برای یک موقعیت لانگ، این بدان معنی است که اگر قیمت بالا برود، دنبال کردن مرز توقف با قیمت بالا می‌رود. با این حال، ردیابی توقف از حرکت باز می‌ایستد.

اگر قیمت درصد مشخصی (به اصطلاح Callback Rate نامیده می‌شود) را در جهت دیگر حرکت دهد، سفارش فروش صادر می‌شود.
این حالت در مورد موقعیت کوتاه نیز صادق است، نه برعکس باید عمل شود.

دنبال کردن مرز توقف با بازار به سمت پایین حرکت می‌کند اما در صورت شروع صعود بازار حرکت را متوقف می‌کند. اگر قیمت درصد مشخصی را در جهت دیگری حرکت دهد، سفارش خرید صادر می‌شود. قیمت فعال قیمتی است که دنبال کردن مرز توقف سفارش را تحریک می‌کند. اگر قیمت فعال سازی را مشخص نکنید، به صورت آخرین قیمت یا نرخ هدف پیش فرض خواهد بود. می‌توانید در پایین قسمت ورود سفارش، قیمت مورد نظر خود را به عنوان ماشه تعیین کنید.

Callback rate تعیین‌کننده مقدار درصدی است که دستور trailing stop order قیمت را دنبال می‌کند. پس اگر callback rate را ۱ درصد تنظیم کنید دستور trailing stop order قیمت را با فاصله ۱ درصدی دنبال می‌کند. اگر قیمت بیش از یک درصد در خلاف جهت معامله شما حرکت کند، یک دستور خرید یا فروش (بسته به دستور اولیه) صادر می‌شود.

اگر قیمت بیش از 1٪ در جهت مخالف‌ترید ارز دیجیتال شما حرکت کند، یک دستور خرید یا فروش صادر می‌شود (بستگی به جهت ترید ارز دیجیتال شما دارد).

نحوه استفاده از ماشین حساب فیوچرز بایننس.

می‌توانید ماشین حساب را در بالای قسمت ورود سفارش پیدا کنید. به شما امکان می‌دهد مقادیر را قبل از ورود به یک موقعیت بلندمدت یا کوتاه مدت محاسبه کنید. می‌توانید نوار لغزنده لوریج را در هر برگه تنظیم کنید تا از آن به عنوان مبنای محاسبات خود استفاده کنید.

ماشین حساب دارای سه زبانه است:

• PNL – از این برگه برای محاسبه حاشیه اولیه، سود و ضرر (PnL) و بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) خود بر اساس قیمت ورودی و خروجی در نظر گرفته شده و اندازه موقعیت استفاده کنید.

• Target Price ز این برگه برای محاسبه اینکه برای رسیدن به بازده درصد مطلوب باید از موقعیت خود خارج شوید، استفاده کنید.
• نرخ پرداخت بدهی (Liquidation Price) – از این برگه برای محاسبه برآورد قیمت انحلال خود بر اساس موجودی کیف پول، قیمت ورودی مورد نظر و اندازه موقعیت استفاده کنید.

آموزش تصویری نحوه استفاده از حالت حصار (hedge) در بایننس فیوچرز

در حالت حصار، می‌توانید موقعیت‌های لانگ و شورت را همزمان برای یک قرارداد واحد حفظ کنید. خب، فرض می‌کنیم که شما انتظار دارید که روند صعودی بیت‌کوین مدت‌زمان بیشتری ادامه داشته باشد، پس یک موقعیت معاملاتی خرید (long position) باز دارید.
در عین حال، ممکن است بخواهید موقعیت‌های شورت را در بازه‌های زمانی کمتری اتخاذ کنید.

حالت حصار (Hedge) به شما امکان می‌دهد این کار را انجام دهید. در این حالت، موقعیت‌های کوتاه سریع شما بر موقعیت طولانی شما تأثیر نمی‌گذارد.

حالت موقعیت پیش فرض حالت یک طرفه است. این بدان معناست که شما نمی‌توانید موقعیت‌های بلند و کوتاه را همزمان برای یک قرارداد واحد باز کنید. اگر بخواهید این کار را انجام دهید، موقعیت‌ها یکدیگر را لغو می‌کنند.

بنابراین، اگر می‌خواهید از حالت حصار استفاده کنید، باید آن را به صورت دستی فعال کنید. در اینجا نحوه انجام این کار وجود دارد.
به سمت راست بالای صفحه خود بروید و [Preference] را انتخاب کنید. به زبانه [Position Mode] رفته و [Hedge Mode] را انتخاب کنید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

استفاده از هج مود

لطفاً توجه داشته باشید که اگر سفارشات یا موقعیت‌های باز دارید، نمی‌توانید حالت موقعیت خود را تنظیم کنید.

نرخ بودجه یا فاندینگ ریت چیست و چگونه می‌توان آن را بررسی کرد؟

نرخ بودجه اطمینان حاصل می‌کند که قیمت یک قرارداد آتی دائمی تا آنجا که ممکن است نزدیک به قیمت دارایی اساسی باشد.
در اصل، تریدرها بسته به موقعیت باز خود به هم پرداخت می‌کنند.

آنچه تعیین می‌کند کدام یک از طرفین دستمزد بگیرند با توجه به تفاوت بین قیمت آتی همیشگی و قیمت لحظه‌ای تعیین می‌شود.
وقتی نرخ تأمین وجه مثبت است، موقعیت‌های معاملاتی خرید (longs) به آن‌هایی که در موقعیت فروش (shorts) هستند؛ پول پرداخت می‌کنند. زمانی که نرخ تأمین وجه منفی است، عکس حالت فوق رخ می‌دهد.

بنابراین نرخ بودجه برای شما چه معنایی دارد؟

خوب، بسته به موقعیت‌های باز شما و نرخ سرمایه‌گذاری، شما یا پول پرداختی را پرداخت یا دریافت خواهید کرد. در بایننس فیوچرز، این پرداخت‌های مالی هر 8 ساعت پرداخت می‌شود. شما می‌توانید زمان و میزان سرمایه برآورد شده دوره مالی بعدی را در بالای صفحه، بعد از نرخ هدف بررسی کنید.

اگر می‌خواهید نرخ‌های قبلی بودجه را برای هر قرارداد بررسی کنید، بر روی [Information] بروید و [Funding Rate History] را انتخاب کنید.

دستورهای معاملاتی Post-Only، Time in Force و Reduce-Only چیست؟

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

گزینه ریدیوس انلی

هنگامی که از سفارشات محدود استفاده می‌کنید، می‌توانید دستورالعمل‌های اضافی را به همراه سفارشات خود تنظیم کنید. در بایننس فیوچرز، این موارد می‌توانند دستورالعمل‌های Post-Only یا Time in Force (TIF) باشند و ویژگی‌های اضافی سفارشات محدودتان را تعیین می‌کنند.

در قسمت پایین قسمت ورود سفارش می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

Post-Only به این معنی است که سفارش شما همیشه ابتدا به دفتر سفارش اضافه می‌شود و هرگز در مقابل یک سفارش موجود در دفتر سفارش اجرا نمی‌شود.

این درصورتی مفید است که فقط مایل به پرداخت هزینه‌های خالق و یا سازنده (بیمه) ((maker باشید.

دستورالعمل‌های TIF به شما امکان می‌دهد مدت زمانی را که می‌خواهید سفارشات شما قبل از اجرا یا انقضا فعال باقی بماند را تعیین کنید.

برای دستورالعمل‌های TIF می‌توانید یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید:

• GTC (Good Till Cancell): این سفارش تا زمانی فعال باقی می‌ماند که پر یا لغو شود.

• (Immediate Or Cancel) IOC: سفارش بلافاصله (یا به طور کامل یا جزیی) اجرا خواهد شد. اگر فقط تا حدی اجرا شود قسمت پر نشده این سفارش لغو خواهد شد.

• FOK (Fill Or Kill): سفارش باید به طور کامل پر شود. اگر نه، اصلاً ً اجرا نخواهد شد.

زمانی که در حالت تک انتخابی هستید، علامت زدن بر روی کاهش فقط این اطمینان را می‌دهد که سفارشات جدیدی که تنظیم کرده‌اید فقط کاهش می‌یابد و هرگز موقعیت‌های باز فعلی خود را افزایش نمی‌دهد.

وقتی موقعیت شما در معرض خطر انحلال سرمایه (liquidated) است؟

انحلال سرمایه زمانی اتفاق می‌افتد که زمانی می‌افتد که تراز حاشیه شما به پایین‌تر از حاشیه نگهداری مورد نیاز سقوط می‌کند. موجودی مارجین برابر با موجودی حساب آتی بایننس شما به‌علاوهٔ سود – زیان محقق نشده (unrealized PnL) است. پس سود و زیان شما بر مقدار موجودی مارجین شما اثرگذار بوده و می‌تواند آن را کاهش داده یا افزایش دهد.

اگر از حالت حاشیه عرضی استفاده می‌کنید، این بالانس در تمام موقعیت‌های شما به اشتراک گذاشته خواهد شد. اگر از مد حاشیه رانده‌شده استفاده می‌کنید، این بالانس را می‌توان به هر موقعیت منحصر به فرد اختصاص داد. مارجین نگهداری حداقل مقداری است که شما نیاز دارید تا یک موقعیت معاملاتی را باز نگهدارید

این تفاوت با توجه به اندازه موقعیت شما متفاوت است.موقعیت‌های بزرگتر به حاشیه نگهداری بالاتری نیاز دارند. می‌توانید نسبت حاشیه فعلی خود را در گوشه پایین سمت راست بررسی کنید. اگر Margin Ratio شما به 100٪ برسد، موقعیت‌های شما منحل می‌شود. وقتی انحلال سرمایه اتفاق می‌افتد، همه سفارشات باز شما لغو می‌شوند. در حالت ایده‌آل، باید موقعیت‌های خود را پیگیری کنید تا از انحلال خودکار که با هزینه اضافی همراه است جلوگیری کنید.

اگر موقعیت شما نزدیک به انحلال است، ممکن است مفید باشد که به جای انتظار برای انحلال خودکار، موقعیت دستی را ببندید.

حذف خودکار چیست و چگونه می‌تواند بر شما تأثیر بگذارد؟

هنگامی که اندازه حساب یک معامله گر به زیر 0 می‌رسد، صندوق بیمه برای پوشش خسارات استفاده می‌شود. با این حال، در برخی محیط‌های بسیار متغیر بازار، صندوق بیمه ممکن است قادر به رسیدگی به زیان‌ها نباشد و موقعیت‌های باز برای پوشش دادن آن‌ها باید کاهش یابد.

این بدان معناست که در مواقعی مانند این، موقعیت‌های باز شما نیز می‌توانند در معرض خطر کاهش قرار بگیرند. ترتیب این کاهش موقعیت‌ها توسط یک صف تعیین می‌شود، جایی که سودآورترین و بالاترین میزان سوددهی معامله گران در جلوی صف قرار دارند.
با قرار گرفتن در بالای [ADL] در [Positions tab] می‌توانید موقعیت فعلی خود را در صف بررسی کنید.

راهنمای تصویری بایننس فیوچرز: آموزش 0 تا 100 معاملات آتی در بایننس

اندیکاتور ADL

نکته‌های پایانی در آموزش تصویری بایننس فیوچرز

قراردادهای آتی مشتقات مشترکی هستند که به بازرگانان تعهد خرید یا فروش دارایی در آینده را می‌دهند. اما برخلاف قراردادهای آتی سنتی، قراردادهای آتی دائمی تاریخ تسویه ندارند. هنوز هم، مشتقات می‌توانند برای معامله گران بی‌تجربه گیج کننده باشند، بنابراین درک نحوه کار این قراردادها قبل از ریسک مالی بسیار مهم است.

همانطور که اشاره کردیم ابزار، Binance Futures Testnet موقعیتی را فراهم آورده که بتوانید پلتفرم و قابلیت‌های آن را بدون اعمال ریسک به اصل سرمایه‌تان امتحان کنید. پس بهتر است پس از مطالعه راهنمای تصویری بایننس فیوچرز به بایننس سر بزنید و ابتدا در این تست نت معاملات آتی را تمرین کنید.

مطالب مرتبط
الگوی فنجان و دسته (Cup and Handle) چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟
صرافی کوینکس
صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال
فرستادن دیدگاه
 • milad
  3 ماه پیش پاسخ

  سلام وقتتون بخیر ، من وقتی گزینه open now رو میزنم با پیغام complete identity verification in order to open a futures account. مواجه میشم . vpn هم با سرور ثابته، باید چکار کنم؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنین..

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether