قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  پذیرش بیت کوین در جهان را کشورهایی با اقتصاد پیشرفته رهبری می‌کنند یا نه؟

پذیرش بیت کوین در جهان را کشورهایی با اقتصاد پیشرفته رهبری می‌کنند یا نه؟

اخبار اخبار بیت کوین
سعید درویشی
1399/06/20
۰
این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می کنند

طبق شاخص پذیرش رمزنگاری جهانی Chainalysis، کشورهایی که بالاترین نرخ استفاده از ارز رمزنگاری شده و پذیرش بیت کوین را دارند، اقتصاد پیشرفته ای ندارند. به طور خلاصه شاخص پذیرش رمزنگاری جهانی از چین آنالیز نشان می‌دهد ونزوئلا، روسیه و اوکراین جهان را در پذیرش رمزنگاری رهبری می‌کنند.

10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می‌کنند

تنها اقتصادهای توسعه یافته در 10 کشور برتر چین و ایالات متحده هستند.

سه کشور آفریقایی در میان 10 کشور برتر قرار دارند.

این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می‌کنند

این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می‌کنند

با اینکه پذیرش ارزهای رمزپایه در دستیابی به اقتصادهای جریان اصلی پیشرفت زیادی داشته است، لزوماً ابرقدرت‌‌‌های اقتصادی جهان نیستند که در پذیرش بیت کوین پیشگام هستند.

آیا می‌دانید؟

طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی بلاکچین چین آنالیز، از 10 کشوری که بیشترین استفاده از ارز رمزنگاری شده و پذیرش بیت کوین را دارند، تنها دو کشور از کشورهای پیشرفته هستند: چین و ایالات متحده.

این شرکت تحقیقاتی روش جدیدی را با عنوان Global Adoption Crypto Index برای سنجش فعالیت ارزهای رمزنگاری شده در میان شهروندان عادی در سراسر جهان ایجاد کرد. چین آنالیز در یک پست وبلاگ نوشت: “هدف برجسته کردن کشورهایی است که بیشترین سهم از فعالیت مالی خود را به پذیرش بیت کوین و ارز رمزنگاری شده منتقل کرده اند.”


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

در این گزارش آمده است: “در حالی که معاملات و گمانه زنی‌ها برای اقتصاد ارزهای رمزپایه مهم هستند، ما می‌خواهیم شاخص ما بر پذیرش عمومی‌توسط کاربران روزمره تأکید کند.”

شاخص پذیرش بیت کوین و رمزنگاری جهانی، جمعیت هر کشور و اندازه اقتصاد آن را هنگام ارزیابی چهار معیار حساب می‌کند: ارز دیجیتال دریافت شده بر روی زنجیره، ارزش سرمایه‌‌‌های خردی که درون زنجیره ای جابه جا شده است، تعداد سپرده‌‌‌های رمزنگاری درون زنجیره ای و حجم تجارت در صرافی ها.

چه کشورهایی رتبه اول تا سوم را دارند.

از میان 154 کشوری که این شرکت مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، دریافت که اوکراین، روسیه و ونزوئلا از نظر پذیرش بیت کوین و استفاده از رمزنگاری، جهان را رهبری می‌کنند و بعلاوه ی چین، کنیا، ایالات متحده، آفریقای جنوبی، نیجریه، کلمبیا و ویتنام، 10 کشور برتر در زمینه ی پذیرش رمزارزها را تشکیل می‌دهند.

داده‌‌‌های این شرکت در ادامه ی تحقیقات محقق مستقل مت آلبورگ، بنیانگذار سایت تجزیه و تحلیل بیت کوین، یوزفول تولیپ انجام گرفته است. آلبورگ قبلاً خاطرنشان کرده بود که آفریقا و آمریکای لاتین در حال حاضر علاقه زیادی به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین دارند.

ونزوئلا، کلمبیا دو قطب پذیرش بیت کوین  در آمریکای لاتین هستند

به عنوان مثال، در آمریکای لاتین، با توجه به داده‌‌‌های دریافت شده از یوزفول تولیپ و همچنین استفاده از داده هایی که توسط چین آنالیز تعریف شده است، این ونزوئلا و کلمبیا هستند که در حال حاضر از نظر حجم معاملات بیت کوین پیشتاز هستند.

به ویژه ونزوئلا توجه چین آنالیز را به خود جلب کرد، زیرا شرایط فعلی ژئوپلیتیک آن را تقریباً “یک مطالعه موردی” کامل برای اکوسیستم بیت کوین می‌داند.

در این گزارش آمده است: “داده‌‌‌های ما نشان می‌دهد زمانی که واحد پول فیات بومی‌این کشور به دلیل تورم ارزش خود را از دست می‌دهد، ونزوئلایی‌ها بیشتر به دنبال پذیرش بیت کوین و استفاده از ارز رمزنگاری شده هستند.”

در همین حال، کلمبیا با وجود مقررات سختگیرانه حاکم بر این صنعت، در رده نهم جهان در پذیرش رمزنگاری قرار دارد و به عنوان گلوگاهی برای پذیرش گسترده تر عمل می‌کند.

با این حال، قانون گذاران در کلمبیا به طور فعال در تلاشند تا کشور را ” بیت کوین دوست” کنند و تلاش می‌کنند مقرراتی را که تجارت و سایر فعالیت‌ها را محدود می‌کند، کاهش دهند.

افزایش تعداد خودپردازهای بیت کوین و فن آوری‌‌‌های پرداخت در کلمبیا همچنین ممکن است سیگنالی برای سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و کارآفرینان خارجی باشد که منطقه را برای رونق رمزگذاری مناسب تر می‌کند.

مطالب مرتبط
لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می شود
بکت Bakkt در آخرین تاریخ انقضا باعث کاهش 65٪ حجم معاملات آینده بیت کوین می شود
حریم خصوصی بیت کوین بسیار مهم است
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی