قیمت بیت کوین
۷۸۵,۳۰۸,۱۸۲تومان
32,175دلار
7.59
قیمت اتریوم
۳۰,۰۵۳,۰۴۲تومان
1,231.68دلار
5.82
قیمت تتر
۲۴,۳۷۸تومان
1دلار
0.03
قیمت پولکادات
۳۸۷,۹۹۴تومان
15.90دلار
3.87
خانه  »  اخبار  »  پذیرش بیت کوین در جهان را کشورهایی با اقتصاد پیشرفته رهبری می کنند یا نه؟

پذیرش بیت کوین در جهان را کشورهایی با اقتصاد پیشرفته رهبری می کنند یا نه؟

اخبار اخبار بیت کوین
محمد شفیعی
20 شهریور 99
۰
12
این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می کنند

طبق شاخص پذیرش رمزنگاری جهانی Chainalysis ، کشورهایی که بالاترین نرخ استفاده از ارز رمزنگاری شده و پذیرش بیت کوین را دارند، اقتصاد پیشرفته ای ندارند. به طور خلاصه شاخص پذیرش رمزنگاری جهانی از چین آنالیز نشان می دهد ونزوئلا، روسیه و اوکراین جهان را در پذیرش رمزنگاری رهبری می کنند.

10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می کنند

تنها اقتصادهای توسعه یافته در 10 کشور برتر چین و ایالات متحده هستند.

سه کشور آفریقایی در میان 10 کشور برتر قرار دارند.

این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می کنند

این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می کنند

با اینکه پذیرش ارزهای رمزپایه در دستیابی به اقتصادهای جریان اصلی پیشرفت زیادی داشته است، لزوماً ابرقدرت های اقتصادی جهان نیستند که در پذیرش بیت کوین پیشگام هستند.

آیا می دانید؟

طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی بلاکچین چین آنالیز، از 10 کشوری که بیشترین استفاده از ارز رمزنگاری شده و پذیرش بیت کوین را دارند، تنها دو کشور از کشورهای پیشرفته هستند: چین و ایالات متحده.

این شرکت تحقیقاتی روش جدیدی را با عنوان Global Adoption Crypto Index برای سنجش فعالیت ارزهای رمزنگاری شده در میان شهروندان عادی در سراسر جهان ایجاد کرد. چین آنالیز در یک پست وبلاگ نوشت: “هدف برجسته کردن کشورهایی است که بیشترین سهم از فعالیت مالی خود را به پذیرش بیت کوین و ارز رمزنگاری شده منتقل کرده اند.”


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

در این گزارش آمده است: “در حالی که معاملات و گمانه زنی ها برای اقتصاد ارزهای رمزپایه مهم هستند، ما می خواهیم شاخص ما بر پذیرش عمومی توسط کاربران روزمره تأکید کند.”

شاخص پذیرش بیت کوین و رمزنگاری جهانی، جمعیت هر کشور و اندازه اقتصاد آن را هنگام ارزیابی چهار معیار حساب می کند: ارز دیجیتال دریافت شده بر روی زنجیره، ارزش سرمایه های خردی که درون زنجیره ای جابه جا شده است، تعداد سپرده های رمزنگاری درون زنجیره ای و حجم تجارت در صرافی ها.

چه کشورهایی رتبه اول تا سوم را دارند.

از میان 154 کشوری که این شرکت مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، دریافت که اوکراین، روسیه و ونزوئلا از نظر پذیرش بیت کوین و استفاده از رمزنگاری، جهان را رهبری می کنند و بعلاوه ی چین، کنیا، ایالات متحده، آفریقای جنوبی، نیجریه، کلمبیا و ویتنام، 10 کشور برتر در زمینه ی پذیرش رمزارزها را تشکیل می دهند.

داده های این شرکت در ادامه ی تحقیقات محقق مستقل مت آلبورگ، بنیانگذار سایت تجزیه و تحلیل بیت کوین، یوزفول تولیپ انجام گرفته است. آلبورگ قبلاً خاطرنشان کرده بود که آفریقا و آمریکای لاتین در حال حاضر علاقه زیادی به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین دارند.

ونزوئلا، کلمبیا دو قطب پذیرش بیت کوین  در آمریکای لاتین هستند

به عنوان مثال، در آمریکای لاتین، با توجه به داده های دریافت شده از یوزفول تولیپ و همچنین استفاده از داده هایی که توسط چین آنالیز تعریف شده است، این ونزوئلا و کلمبیا هستند که در حال حاضر از نظر حجم معاملات بیت کوین پیشتاز هستند.

به ویژه ونزوئلا توجه چین آنالیز را به خود جلب كرد، زیرا شرایط فعلی ژئوپلیتیك آن را تقریباً “یك مطالعه موردی” كامل برای اكوسیستم بیت کوین می داند.

در این گزارش آمده است: “داده های ما نشان می دهد زمانی كه واحد پول فیات بومی این كشور به دلیل تورم ارزش خود را از دست می دهد، ونزوئلایی ها بیشتر به دنبال پذیرش بیت کوین و استفاده از ارز رمزنگاری شده هستند.”

در همین حال، کلمبیا با وجود مقررات سختگیرانه حاکم بر این صنعت، در رده نهم جهان در پذیرش رمزنگاری قرار دارد و به عنوان گلوگاهی برای پذیرش گسترده تر عمل می کند.

با این حال، قانون گذاران در کلمبیا به طور فعال در تلاشند تا کشور را ” بیت کوین دوست” کنند و تلاش می کنند مقرراتی را که تجارت و سایر فعالیت ها را محدود می کند، کاهش دهند.

افزایش تعداد خودپردازهای بیت کوین و فن آوری های پرداخت در کلمبیا همچنین ممکن است سیگنالی برای سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و کارآفرینان خارجی باشد که منطقه را برای رونق رمزگذاری مناسب تر می کند.

مطالب مرتبط
قیمت 500 هزار دلاری بیت کوین بر اسای پیش بینی برادران وینکلوس
بازار رمزارز از دیروز 8 میلیارد دلار از دست داد
بانک اطلاعاتی جدید سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد