منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رشد عجیب وب دلار همه را شگفت زده کرد؛ پولکادات در کوین بیس لیست می‌شود
رشد عجیب وب دلار همه را شگفت زده کرد؛ پولکادات در کوین بیس لیست می‌شود

رشد عجیب وب دلار همه را شگفت زده کرد؛ پولکادات در کوین بیس لیست می‌شود

رضا باغانی
1400/03/25
۰

بازار ارزهای دیجیتال فضای شگفت انگیزی و خطرناکی است. حجم بازار یک ارز ناشناس فقط در عرض سه ساعت میلیاردها دلار جهش کرد. وب دلار با رشد عجیب خود ناگهان به جایگاه 17 در بین ارزهای برتر بازار دست یافت. این درحالی است که پولکادات با اعلام لیست شدن در کوین بیس و آغاز حراج پاراچین ها تنها توانست 16 درصد افزایش یابد.

در بازار ارزهای دیجیتال اتفاقات ناخوشایند زیادی رخ می دهد که باید مراقب آنها بود. در یک طرح کلاهبرداری پامپ و دامپ که توسط یک صرافی ناشناس انجام شد شاهد رشد عجیب یک ارز ناشناخته بودیم. هنوز هیچ اطلاعاتی از عاملان این طرح در دست نیست.

با این حال نباید از بازار ارزهای دیجیتال ناامید شد. پولکادات نماینده اصلی web 3.0 در بازار ارزهای دیجیتال در شرف لیست شدن در کوین بیس رشد 16 درصدی را شاهد بود. این شبکه همچنین در حال اجرای برنامه حراج پاراچین های خود است. این اتفاق بار دیگر سرمایه گذاری مطمئن را به فعالان بازار یادآوری می کند.

ارزهای با پشتوانه در صرافی های مورد اطمینان بهترین شیوه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستند. با عدم توجه به شت کوین هایی که یک شبه ره صد ساله می روند می توان این بازار را برای آینده پایدارتر کرد.

شروع روند صعودی بازار با رشد عجیب وب دلار

در عرض سه ساعت نزدیک به 65/7 میلیارد دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. این اتفاق عجیب باعث رشد 164,842% وب دلار یک ارز ناشناخته در صرافی ناشناخته ای شد. این پامپ قدرتمند این ارز را به جایگاه 17 جدول رساند البته مدتی بعد وب دلار 99 درصد سقوط را تجربه کرد.

قیمت این توکن که با نام وب دلار “WebDollar (WEBD)” شناخته می‌شود، از 0.0003711 دلار به 0.6121 دلار بین ساعت 9 و 12 به وقت گرینویچ رسیده است. این رقم اندکی بیش از 164،842٪ سود را برای آن رقم زد. با این وجود، افزایش قیمت همراه با کاهش شدید حجم بود. اقدام قیمت وحشی و فراز و فرود در این سه ساعت توالی پامپ ها و تخلیه‌های باورنکردنی را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های جمع آوری شده توسط کوین مارکت کپ (CoinMarketCap.com)، اولین جهش WEBD باعث شد سرمایه بازار آن از 1.84 میلیون دلار در 9:45 به 1.5 میلیارد دلار در 9:59 برسد. این جهش این فقط 14دقیقه زمان برد.

پس از آن، از ساعت 10:39 به وقت گرینویچ، سرمایه بازار به 5.12 میلیون دلار کاهش یافت. در پی آن حجم بازار وب دلار با جهش دیگری به 9.5 میلیارد دلار در ساعت 11:29 رسید.

در یک برهه از زمان، وب دلار با رشدی عجیب از پروتکل‌های بزرگ بلاک چین مانند استلار (Stellar)، ویچین (VeChain) و ترون (Tron) پیشی گرفت. این امر وب دلار را به هجدهمین پروژه بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرد.

رشد عجیب وب دلار همه را شگفت زده کرد؛ پولکادات در کوین بیس لیست می‌شود

دامپ و پامپ های متوالی وب دلار

اما پس از آن، ارزش بازار توکن با بیش از 99 درصد سقوط در کمتر از دو ساعت راه خود را ادامه داد. تنش عجیب وب دلار پس از سقوط 9.5 میلیارد دلاری حجم بازارش به پایان رسید. در ساعت 07:00 به وقت گرینویچ روز سه شنبه، حجم بازار به حدود 10.38 میلیون دلار بازگشت. در همین حال رتبه بندی وب دلار پس از پایان یافتن حرکت دیوانه وارش، از 18 به 873 کاهش یافت.

صرافی ایندوکس (IndoEx) عامل رشد عجیب وب دلار

اقدام قیمت وب دلار در روز دوشنبه مشخصات کلاهبرداری های پامپ و دامپ توکن را نشان داد. به طور کامل، سرمایه بازار این پروژه با چند میلیارد دلار پامپ شد. با کمب پیگیری می توان دریافت 99.23٪ از فعالیت‌های تجاری این ارز از یک صرافی بی نام نشان به نام ایندوکس نشات گرفته است.

رشد عجیب وب دلار همه را شگفت زده کرد؛ پولکادات در کوین بیس لیست می‌شود

حجم معاملات وب دلار در ایندوکس

IndoEx LTD با شماره شرکت 12029621 در انگلستان ثبت شده است. گفته می‌شود این صرافی توسط شخصی به نام کالینز اسپنسر (Collins Spencer) اداره می‌شود. اسپنسر به طور همزمان به عنوان مدیر اجرایی و مدیر مالی ایندوکس فعالیت می‌کند. شخص دیگری به نام گریس نورث (Grace North)، در حال حاضر به عنوان مدیر فناوری ایندوکس فعالیت می‌کند.

مشخصات مربوط به ایندوکس نامشخص است

تلاش کوین تلگراف برای یافتن این دو مدیر در لینکدین (LinkedIn) و توییتر (Twitter) هیچ نتیجه‌ای نداشت. در همین حال، بررسی‌های قبلی ایندوکس توسط مشتریان این صرافی نشان داد مشتریان اسپنسر و نورث را به داشتن هویت جعلی متهم می‌کنند.

“Leo99” در گلایه خود در فروم بیت کوین تاک (BitcoinTalk.org) نوشت: “اسپنسر کالینز (مدیر عامل / مدیر مالی)، گریس نورث (CTO) افرادی جعلی هستند. این افراد به عنوان پشتیبانی در چت تلگرامی کار می‌کنند. این افراد به طور مداوم حل همه مشکلات را به آینده موکول می‌کنند یا پیام‌ها را نادیده می‌گیرند.”

نگاهی عمیق‌تر به پرونده‌های رسمی “IndoEx LTD” در دفتر ثبت انگلیس حقایق دیگری را نشان داد. به نظر می‌رسد این شرکت در نوامبر 2020 ابلاغیه‌ای را به دلیل عدم انتشار جزئیات سهامداران خود دریافت کرده است. گویا این شرکت فقط یک سهامدار به نام کالینز اسپنسر دارد. اسپنسر دارای 1200 سهم است و این اشاره به این دارد که ایندوکس یک شرکت شخصی است.

ثبت اسناد انگلیس بعداً اخطار علیه IndoEx LTD را صادر کرد. با این وجود، صرافی بدون تأیید سازمان مالی انگلیس (FCA) به کار خود ادامه می‌دهد.

رشد عجیب وب دلار همه را شگفت زده کرد؛ پولکادات در کوین بیس لیست می‌شود

عدم وجود اطلاعات از صرافی ایندوکس در ثبت اسناد انگلیس

تحقیق در مورد رشد عجیب وب دلار منجر به سه نتیجه اصلی شد:

  • پامپ و دامپ قیمت وب دلار WEBD از یک صرافی به نام ایندوکس نشات گرفته است که تحت نظارت یک نهاد ثبت شده در انگلستان به نام IndoEx LTD فعالیت می‌کند.
  • کالین اسپنسر، تنها سهامدار شرکت، در هیچ کجای شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد.
  • نمایه لینکدین ایندوکس به داشتن 10-50 کارمند افتخار می‌کند. با این حال تنها سه نفر از آنها از خدمات رسانه‌های اجتماعی تجاری استفاده می‌کنند. همه آنها نمایه‌های لینکدین مخفی دارند و از اندونزی هستند، نه از انگلستان.

تاکنون شواهد نشان می‌دهد که ایندوکس در طرح پامپ و دامپ توکن WEBD در روز دوشنبه نقش مهمی داشته است. در جلسه روز سه شنبه 15 ژوئن معاملات این توکن بسیار پایین بود.

لیست شدن پولکادات در کوین بیس و راه اندازی پاراچین ها باعث رشد توکن DOT

هشتمین ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال از نظرسرمایه بازار پس از اعلامیه لیست شدن در کوین بیس پرو (Coinbase Pro) رشد خوبی را مشاهده کرد.

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس به زودی معاملات ارز دیجیتال DOT، توکن اصلی پولکادات را آغاز می‌کند. این صرافی در پست وبلاگ خود گزارش داد که نقل و انتقالات ورودی قبلاً آغاز شده است و معاملات در 16 ژوئن آغاز می‌شود.

از آن زمان DOT بیش از 16 درصد افزایش یافته است. این اتفاق چیزی است که در بازار ارزهای دیجیتال معمولاً “اثر کوین بیس” نامیده می‌شود. در گزارشی از شرکت تجزیه تحلیل مساری (Messari)، میانگین بازدهی پنج روز پس از لیست شدن توکن ها در کوین بیس حدود 91٪ است.

به گزارش مساری، این رقم بسیار بالاتر از لیست شدن در صرافی‌های رقیب است. صرافی‌های بزرگ مانند بایننس (Binance)، کراکن (Kraken)، اف تی ایکس (FTX)، جمینی (Gemini) و اوکی اکس (Okex) از این اثر بی بهره‌اند.

پولکادات نماینده اصلی web3.0

پولکادات یک پلت فرم “چند زنجیره‌ای” است. این شبکه به دنبال گردآوری شبکه‌های مختلف در یک اکوسیستم یکپارچه پا به میدان گذاشت. به عنوان مثال بیت کوین و اتریوم نمی‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند زیرا با استفاده از فناوری‌های مختلف ساخته شده‌اند. این عدم همکاری در کل بخش رمزنگاری رایج است.

پولکادات توسط گوین وود، یکی از بنیانگذاران اولیه اتریوم ساخته شده است. این شبکه شاید اولین پروژه‌ای است که امیدوار است بتواند این مسئله را به صورت کامل حل کند. تورچین (Thorchain) و سولانا (Solana) نیز در این بازار رقابت می‌کنند. با این وجود فناوری وود هنوز چندین مرحله تا رسیدن به هدف خود فاصله دارد.

قبل از راه اندازی، هر یک از اجزا ابتدا باید در شبکه کوساما پولکادات راه اندازی و آزمایش شود. کوساما (Kusama) به نوعی شبکه آزمایشی پولکادات است. این شبکه محیطی را ارائه می‌دهد که قبل از آن می‌توان هر قسمت از شبکه پولکادات را آزمایش کرد.

این روزها، تیم به طور منظم آزمایش‌های جدیدی را نیز بر روی کوساما آغاز کرده است. پاراچین ها و اوراکل‌های این شبکه چند زنجیره‌ای از بلاک چین ها، در ظرفیت پایین، از قبل در کوساما راه اندازی شده‌اند. مرحله بعدی چیزی به نام حراج پاراچین است که در آن پروژه‌های مختلف شرط بندی می‌کنند تا در محیط کوساما جایگاهی کسب کنند. وود می‌نویسد، این حراج‌ها تا ژوئیه ادامه خواهند داشت.

نتیجه گیری

اینجا تفاوت بین توکن های کلاهبرداری و توکن های پروژه محور مشخص می‌شود. همانطور که همیشه گفته‌ایم در انتخاب دارایی و محل معاملات خود بسیار دقت کنید. همیشه از صرافی‌های اصلی و خوش آوازه استفاده کنید. هیچگاه در توکن هایی که از برنامه آنها مطلع نیستید سرمایه گذاری نکنید. این بازار با توجه به عدم قانونگذاری در حال حاضر بسیار خطرناک است.

مطالب مرتبط
بیت کوین و NFT ها در شروع هفته با توجه به اعلامیه دولت مبنی توزیع کمک‌های مالی رشد کردند
توکن های XRP و DOGE پس از پامپ شدید آخر هفته سقوط می‌کنند
توکن بلاکچین چین لینک Chainlink به اوج قیمت بی سابقه ای در تاریخ خود رسید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس