منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال با پشتوانه طلا: 5 توکن برتر که ارزش طلا را نمایندگی می‌کنند
ارز دیجیتال با پشتوانه طلا: 5 توکن برتر که ارزش طلا را نمایندگی می‌کنند

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا: 5 توکن برتر که ارزش طلا را نمایندگی می‌کنند

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا ابتکاری برای دستیابی افراد عادی به بازار سنتی و بزرگ طلا است. این توکن ها در بسیاری از صرافی ها لیست شده اند و قابل معامله هستند.

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا: 5 توکن برتر که ارزش طلا را نمایندگی می‌کنند

شناسایی ارزهای دیجیتال برتر با پشتوانه طلا، تقریباً مشابه ارزیابی تأمین کنندگان طلا سنتی است. ارزهای انتخابی بیت پارس از قدیمی‌ترین توکن ها تا ارزهای جدیدتر را در بر می گیرد. بزرگ‌ترین مزیت نسخه‌های دیجیتال طلا قابلیت تقسیم و انتقال به هر میزان است.

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا به عنوان یک کالای حفاظتی جدید و ثابت در بازار رمزنگاری ظاهر شده است. همانطور که توجه بسیاری از مشتاقان طلا در بازار سنتی به بازار کریپتو جلب شده است اغلب آنها مطمئن نیستند که از کجا شروع کنند. پرت مینت گلد توکن (Perth Mint Gold Token)

پرت مینت گلد توکن PMGT با حمایت طلا در ضرابخانه پرت دولت استرالیای غربی پشتیبانی می‌شود. خلوص و وزن طلا توسط دولت صادر می‌شود، ضرابخانه از طریق برنامه گلد پس (GoldPass) گواهینامه‌های دیجیتال طلا را صادر می‌کند.

سپس این گواهینامه‌ها برای پشتیبان گیری از توکن های PMGT استفاده می‌شوند. گواهینامه‌ها با نسبت 1: 1 پشتیبانی می‌شوند و در صرافی‌هایی مانند کیوکوین (KuCoin) معامله می‌شوند.

با کارمزد حضانت صفر، نگهداری و بیمه، توکن های PMGT دارایی‌های طلای مقرون به صرفه و جایگزینی رقابتی برای محصولات سنتی طلا، مانند ETF های طلا و حواله های طلای بانکی هستند. PMGT همچنین در بازارهای سنتی طلا قابل معامله است.

با استفاده از اینفینی گلد (InfiniGold)، مقدار پشتیبان طلا برای هر PMGT می‌تواند در زمان واقعی در برابر مانده حساب‌های گلدپس منتشر شده توسط پینت مینت (Pinth Mint) تأیید شود. این بدان معناست که دارندگان لازم نیست منتظر حسابرسی ماهانه باشند تا مطمئن شوند که 100٪ از توکن ها کاملاً پشتیبانی می‌شوند.

آندریاس روف، مدیر عامل شرکت اینفینی گلد، در مورد ارزش توکن های پشتیبانی شده با شمش طلای تأیید شده توسط دولت گفت:

“از آنجا که ضرابخانه پرت بزرگترین پالایشگاه طلای تازه استخراج شده در جهان است، ما حجم نقدینگی بی سابقه‌ای داریم. ما می‌توانیم این ذخایر عظیم را با توکن طلای پرت مینت به بازار عرضه کنیم. ما فقط چند شمش طلا خریداری نکرده‌ایم تا آنها را در یک صندوق قرار دهیم و سپس توکن شان را صادر کنیم. ما می‌توانیم به میلیاردها دلار طلای ذخیره شده در ضرابخانه پرت دسترسی داریم.”

منابع PMGT برای طلای فیزیکی کاملاً قابل بازخرید است، هرچند نقدینگی آن اندک است.

دیجیکس گلوبال (DigixGlobal)

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا (DGX) توسط دیجیکس گلوبال مستقر در سنگاپور ارائه می‌شود. هر توکن نشان دهنده 1 گرم طلا است که در ذخایر کانادا و سنگاپور نگهداری می‌شود. انجمن شمش، ذخایر را کاملاً تأیید و بیمه می‌کند.

توکن های DGX صرفاً با خرید و فروش نمایندگی‌های دیجیتالی توکن، شمش‌های طلا را به طور قابل تقسیم، قابل بازخرید و قابل انتقال می‌کنند. سازندگان دیجیکس گلوبال این فرایند را برای دیجیتالی کردن دسترسی به طلا طراحی کردند.

برای مبادله توکن ها با طلای فیزیکی هزینه‌ای معادل 1 درصد در نظر گرفته شده است. شرکت هزینه دموراژ را که هزینه ذخیره سازی طلا است، در نظر می‌گیرد. توکن های دیجیکس طلا بسیار کم معامله می‌شوند و حجم بازار آنها کمتر از 5 میلیون دلار است.ارز دیجیتال با پشتوانه طلای پکس (PAX Gold)

پکسوس (Paxos)، یک شرکت تراست ایالتی در نیویورک است. این شرکت توکن های PAXG را صادر می‌کند. ارز دیجیتال PAXG با یک اونس از شمش طلای 400 اونسی که در خزانه‌های برینک (Brink) لندن ذخیره شده پشتیبانی می‌شود. طلای اصلی با حق مالکیت کامل متعلق به دارنده توکن توسط پکسوس حراست و نگهداری می‌شود.

پکسوس به موجب قوانین ایالات متحده موظف است از توکن های PAXG با ذخیره سرمایه اجباری پشتیبانی کند. سازندگان طلای پکس این توکن را به عنوان توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم راه اندازی کردند. توکن های PAXG در سراسر جهان قابل معامله هستند. این ارز دیجیتال با پشتوانه طلا با شمش‌های موجود در ذخایر لندن قابل معاوضه‌اند. بازار ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا PAXG حدود 128 میلیون دلار است.

تتر گلد (Tether Gold)

تتر بزرگ‌ترین صادرکننده استیبل کوین با پشتوانه USD، ارز دیجیتال خود با پشتوانه طلا و توکن XAUT را عرضه کرد. به طور رسمی توسط تی جی کامدیتی لیمیتد (TG Commodities Limited) ارائه می‌شود. هر XAUT با یک اونس طلا از شمش‌های ذخیره شده در لندن پشتیبانی می‌شود.

ذخایر طلای تتر در یک خزانه در بانک‌های سوئیس نگهداری می‌شوند. دارندگان توکن می‌توانند از طریق وب سایت تتر به جستجوی شماره سریال شمش‌های طلای اختصاصی خود بپردازند. تتر همچنین به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد که طلای خود را به صورت فیزیکی تحویل بگیرند یا با پول نقد آن را جایگزین کنند.

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا در بلاک چین ترون و اتریوم قرار دارند. کاربران می‌توانند معاملات را در کاوشگران بلاک مانند اتراسکن (Etherscan) ردیابی کنند.

در حال حاضر، ارزش XAUT حدود 134 میلیون دلار است. بیت فینکس (Bitfinex) اولین صرافی بود که XAUT را لیست کرد.

ملد گلد (Meld Gold) 

استارتاپ استرالیایی ملد گلد با ایجاد پروتکلی در بلاک چین الگوراند (Algorand) برای ساخت یک توکن طلای غیرمتمرکز همکاری کرده است.

این شرکت فناوری یک پلت فرم دیجیتالی ایجاد کرده است که قصد دارد نحوه خرید و فروش طلا را تغییر دهد. ملد گلد در زنجیره تأمین طلای موجود ادغام می‌شود تا تجارت سریعتر و تسویه طلا را از طریق توکن سازی انجام دهد.

سازندگان، این پلت فرم را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که سرمایه گذاران بتوانند از طریق توکن های طلای فیزیکی و طلای دیجیتال معامله کنند. مایکل پنبه، مدیر ملد گلد، در مورد مزایای این سیستم عامل نسبت به کسانی که در صنعت طلا هستند، از ضرابخانه‌ها، پالایشگاه‌ها، فروشندگان، تا خزانه‌ها صحبت کرد:

” برای اولین بار با اتصال مستقیم خریداران و فروشندگان در یک سیستم دیجیتال، شفافیت در بازار طلا به ارمغان می‌آید. در حال حاضر، بازار طلا دسترسی محدود و تسلط کمی به زنجیره تأمین خود دارد. این امر تجارت را بسیار وقت گیر، گران و ناکارآمد می‌کند.”

پیشنهاد ملد گلد کمی متفاوت است. به گفته پیتر آگوست، مدیر عامل شرکت ضرابخانه ملبورن، ملد گلد می‌خواهد از فناوری بلاکچین “نه تنها تقلید بلکه بهبود بازار واقعی طلا” استفاده کند.

با گفتن این موارد، مزایا یکسان هستند: افزایش کارایی، شفافیت و قابلیت دسترسی. هنریک آندرسون، مدیر ارشد سرمایه گذاری آپلولو کپیتال (Apollo Capital)، صندوق رمزنگاری برجسته استرالیا، گفت:

“اساساً، Meld در حال ایجاد ارز دیجیتال برای صنعت طلا و بالعکس است. اکنون کل بازار طلا به صنعت سرمایه گذاری خرده فروشی متصل خواهد شد. تأثیر بالقوه بسیار زیاد است: این فقط آغاز در هم شکسته شدن مرزها بین امور مالی سنتی و دیجیتال است. “مزایای ارز دیجیتال با پشتوانه طلا

دارندگان ارز دیجیتال با پشتوانه طلا از داشتن طلا لذت می‌برند در حالی که از اشکالات مرتبط با طلای فیزیکی، از جمله هزینه‌های ذخیره سازی و دسترسی محدود، اجتناب می‌کنند.

با این حال، ارزهای ثابت با پشتوانه طلا هنوز هم جز کوچکی از بازار ارزهای دیجیتال هستند. همچنان استیبل کوین‌ها با پشتوانه USD قسمت بسیار بیشتری از اکوسیستم در دست دارند.

مطالب مرتبط
شناسه تراکنش ارز دیجیتال یا TxID چیست و چگونه صحت تراکنش ها را در بلاکچین بررسی کنیم
توکن CoinEx یا (CET) چیست؟
ارز دیجیتال استورج (Storj) چیست و توکن STORJ چه کاربردهایی دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether