منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020
استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

دنیای ارزهای رمزپایه با ایجاد مفاهیم جدیدی نظیر استیکینگ Staking دسترسی بهتر به سیستم‌های مالی را برای همه امکان پذیر می‌کند. این مفاهیم به کاربران امکان می‌دهد تا از حداکثر سود حاصل از دارایی‌های رمزنگاری خود بهره ببرند. در حالی که دیفای و ییلد فارمینگ یکی از مفاهیم جذاب در این زمینه شده‌اند. مفهوم دیگری که در این صنعت محبوب است، استیکنیگ یا سهم گذاری ارزهای دیجیتال است.

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه

استیکینگ Staking یا سهم گذاری مفهومی مربوط به شبکه‌های بلاکچین با الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake (PoS است. این عمل راهی برای کسب درآمد از طریق خرید و نگهداری ارزهای رمزپایه پیش روی کاربران قرار داده است. در این مقاله، اصول سهم گذاری و مبانی محاسبهٔ درآمد را توضیح خواهیم داد. پس از آن بهترین کوین‌ها و توکن‌های دارای این قابلیت را بررسی می‌کنیم.

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

سهم گذاری یا  استیکینگ Staking چیست؟

سهم گذاری ارزهای رمزنگاری مکانیزمی است که در آن کاربران رمزنگاری، توکن‌های خود را برای مدت زمان مشخص در بلاکچین قفل می‌کنند. در عوض، کاربران پاداش‌هایی به صورت رمزارز دریافت می‌کنند. مشابه این کار را بانک‌ها انجام می‌دهند. در بانک‌ها در ازای باز کردن حساب سپرده‌ی طولانی مدت درصدی سود به دارایی شما تعلق می‌گیرد.

این فرآیند سهم‌گذاری یا استیکینگ Staking ، اجرای شبکه بلاکچین را تسهیل می‌کند. این کار به منظور پشتیبانی از شبکه‌های بلاکچین با الگوریتم اجماع اثبات سهام PoS انجام می‌شود.

الگوریتم اثبات کار PoW

در شبکه‌های بلاکچین با الگوریتم اثبات کار PoW، مانند بیت کوین، سازوکار اجماع بر سر اضافه شدن یک معامله به بلاکچین، از طریق استخراج یا ماین رخ می‌دهد. این کار به قدرت محاسباتی و به دنبال آن انرژی بسیار زیادی نیاز دارد. از طرفی تجهیزات آن در دسترس همه با توان‌های مالی مختلف نیست و این امر باعث نوعی انحصار در این زمینه شده است. مشکل بزرگ دیگر نیز عدم مقیاس پذیری این شبکه‌های بلاکچین است. شبکه بلاکچین بیت کوین یا اتریوم در حال حاضر از مشکل مقیاس‌پذیری رنج می برند. در این شبکه‌ها تراکنش‌ها باید در صف‌های طولانی برای تایید منتظر بماند. در صورت نیاز به تایید سریع‌تر شما مجبور به پرداخت کارمزدهای بیشتر هستید.

الگوریتم اثبات سهام PoS

در مقابل، سازوکار اثبات سهام به منظور تسهیل اجماع و تأیید تراکنش‌ها، اعتبار سنج‌های خاصی را انتخاب می‌کند. در بیشتر موارد، کاربرانی که بیشترین میزان سرمایه را در بلاکچینی خاص قفل کرده‌اند، برای تأیید اعتبار انتخاب می‌شوند. این کاربران با تأیید تراکنش‌ها مانند ماینرها عمل می‌کنند. با این تفاوت که بجای محاسبات ریاضی و دستگاه‌های رایانه‌ای برای تأیید از سهام خود برای داشتن این حق استفاده می‌کنند. مکانیسم PoS در مقایسه با مکانیسم PoW، قدرت محاسبات پایین و مقیاس پذیری بهتر را ارائه می‌دهد.

به همین دلیل است که شبکه اتریوم سعی دارد با به روزرسانی اتریوم 2.0 این سازوکار اجماع را به بلاکچین خود بیاورد. هم اکنون بیش از 2 میلیون اتر معادل 800 میلیون دلار آماده سهم‌گذاری یا استیکینگ Staking در شبکه جدید اتریوم است.

کاربران وجوه را قفل می‌کنند تا بتوانند تراکنش‌های بلاک چین PoS را تأیید کنند. در ازای ذخیره رمزنگاری، به کاربران توکن‌های شبکه بلاکچین پرداخت می‌شود. درست مثل ماینرها که با تأیید تراکنش‌ها، کوین‌های جدید بلاکچین را پاداش می‌گیرند. بازده سود در ازای قفل کردن رمزهای رمزگذاری شما باعث محبوبیت این مفهوم به ویژه در چند سال اخیر شده است. به این صورت همان‌طور که شما از افزایش قیمت توکن خود بهره‌مند می‌شوید به صورت سالانه از نگهداری آن سود کسب می کنید.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

بهترین سکه‌ها برای سهم گذاری یا استیکینگ Staking

در طول سال‌ها، به دلیل افزایش محبوبیت مفهوم استیکینگ Staking ، لیست بلاکچین‌های اثبات سهام به طور قابل توجهی افزایش یافته است. ما در اینجا برخی از بهترین سکه‌های PoS موجود در سال 2020 را معرفی خواهیم کرد.

توکن NOW) NOW)

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

توکن NOW دارایی دیجیتال بومی یکی از صرافی‌های برجسته ارزهای رمزپایه چنج‌نو (ChangeNOW) است. این توکن دسترسی کاربران به بی شمار محصولات داخلی موجود در اکوسیستم NOW را ارائه می‌دهد. در طول سال‌ها، با افزایش محبوبیت و پذیرش محصولات این صرافی، استقبال قابل توجهی از توکن NOW صورت گرفته است.

اکنون این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد توکن بومی آن را در شبکه قفل کنند و متناسب با مدت زمانی که توکن NOW را سهم گذاری یا استیکینگ Staking کرده‌اند، پاداش‌های سالانه دریافت کنند. هر چه میزان توکن بیشتر باشد، پاداش‌های بیشتری هم خواهید گرفت. یک کاربر می‌تواند با حداقل 10 توکن NOW (چیزی کمتر از یک دلار) شروع کند. با ابزارهای ارائه شده در کیف پول این صرافی مانند (BEPTools ’Token Freezer) و یا (Guarda Wallet’s staking) می‌توان توکن ها را در این شبکه قفل کرد. پس از این، پروتکل این صرافی به طور خودکار به صورت هفتگی سود را محاسبه و پاداش را پرداخت می‌کند. قیمت پایین توکن NOW باعث شده موانع کمتری در برابر سهام‌گذاران باشد.

توکن (Tezos (XTZ

دومین توکن در لیست سکه‌های استیکینگ Staking ما تزوس (Tezos) است. تزوس یک شبکه بلاک چین است که با مکانیزم اثبات سهام کار می‌کند. این بلاکچین فرآیند حاکمیت خود را نیز با استفاده از مکانیزم رأی دادن به کاربران شبکه منتقل کرده‌است. به این معنی که سهام داران در تزوس علاوه بر کسب سود از این راه حق رأی در موردد تغییرات شبکه را نیز دارند.

توکن بومی تزوس XTZ است. کاربران از طریق سهم گذاری یا استیکینگ Staking دارایی خود، توکن XTZ کسب می‌کنند. در این شبکه بلاکچین خاص روند به دست آوردن توکن به «بیکینگ» معروف است. بیکرها معاملات و بلوک‌ها را تأیید می‌کنند و در ازای آن توکن XTZ دریافت می‌کنند. هر چه یک سهامدار XTZ بیشتری در شبکه قفل کند، متعاقباً در حاکمیت شبکه بلاکچین تزوس حق رأی بیشتری دارد. XTZ نیز به یکی از سکه‌های محبوب برای اعتبار سنج‌ها تبدیل شده است. اعتبارسنج‌ها مسئولیت تأیید معاملات و تولید توکن XTZ را بر عهده می‌گیرند. در مقابل، آن‌ها برای انجام این عملیات، هزینه‌ای را دریافت می‌کنند. سهم‌گذاری یا استیکینگ Staking در شبکه تزوس سالیانه 5-6٪ سود به همراه دارد.

توکن (Cosmos (ATOM

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

یکی دیگر از شبکه‌های بلاکچین در لیست سکه‌های اثبات سهام، کازماس (Cosmos) است. کازماس پلتفرمی است که امکان توسعه کاربردهای مختلف بلاکچین را فراهم می‌کند. این شبکه قابلیت همکاری بین شبکه‌های مختلف بلاکچین را نیز تسهیل می‌کند. کازماس در سال 2019 راه اندازی شد و بر روی پروتکل تندرمینت (Tendermint) عمل می‌کند و از مکانیزم PoS بهره می‌برد.

توکن ATOM را می‌توان از طریق سهم گذاری یا استیکینگ Staking به دست آورد. کاربران می‌توانند از طریق واگذاری یا اجرای گره اعتبارسنج به کازماس دسترسی پیدا کنند. شما می‌توانید این مسئولیت را به یک گره اعتبار سنج دیگر نیز واگذار کنید. در عوض، گره اعتبارسنج درصد مشخصی را برای انجام خدمات دریافت می‌کند. کاربرانی که یک گره اعتبار سنج یا نمایندگی را اجرا می‌کنند می‌توانند سالیانه بازدهی بین 8-10٪ را بدست آورند.

توکن (Decred (DCR

دیکرد (Decred) در سال 2016 راه اندازی شد و بر اساس یک مدل منحصر به فرد ساخته شده است. این شبکه ترکیبی از الگوریتم‌های اثبات کار(PoW) و اثبات سهام (PoS) است. مکانیسم ترکیبی با تمرکززدایی PoW امنیت بهتری را به ارمغان می‌آورد. از طرفی دیگر PoS حاکمیت زنجیره‌ای را امکان پذیر می‌کند.

با اثبات کار، ماینرها همچنین می‌توانند برای پردازش و اعتبار سنجی معاملات در پروتکل دیکرد شرکت کنند. با استفاده از اثبات سهام، کاربران می‌توانند توکن های DCR موجود خود را برای حق رأی در پیشنهادات حاکمیت بر زنجیره مورد استفاده قرار دهند. استخراج کنندگان 60٪ پاداش بلاک دریافت می‌کنند در حالی که دارندگان سهام یا استیکینگ Staking از 30٪ پاداش بهره مند می‌شوند. کاربران می‌توانند با رأی دادن یا از طریق واگذاری حق رأی خود در تصمیمات حاکمیت شبکه بلاکچین شرکت کنند. ذینفعان می‌توانند قدرت اعتبارسنجی را به استخرهای سهام اختصاص دهند. بازده سالانه ذخیره سازی توکن DCR در حال حاضر در حدود 6٪ است اما کاربران باید حداقل 138 توکن DCR سرمایه گذاری کنند.

توکن (Algorand (ALGO

استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020

الگوراند (Algorand) یک شبکه بلاکچین است که مشکلات موجود در اکوسیستم بلاک چین در زمینهٔ مقیاس پذیری، امنیت و عدم تمرکز را حل می‌کند. شبکه بلاکچین با سازوکار اجماع از طریق اثبات سهام (PoS) کار می‌کند.

کاربران می‌توانند از طریق سهم گذاری یا استیکینگ Staking توکن بومی الگوراند به دست بیاورند. برخلاف نمونه‌های قبلی ما، این شبکه اجازه انتقال حق رأی به سایر گره‌ها را ارائه نمی‌دهد. با این روش احتمال وجود مجموعه‌ای از کاربران با حداکثر قدرت رأی را از بین می‌برد که در نتیجه عدم تمرکز را به وجود می‌آورد. این شبکه یک فرآیند نسبتاً ساده برای سهم گذاری دارد. کاربران باید توکن های ALGO را در کیف پول خود نگه دارند. داشتن حداقل 1 ALGO به طور خودکار به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق سهم گذاری یا استیکینگ Staking پاداش کسب کنند. در حال حاضر، با قفل کردن این توکن، سالیانه 5-6٪ سود به دست می‌آید.

کلام پایانی در باره استیکینگ Staking

همان طور که همیشه گفته‌ایم ما در بیت پارس سعی داریم بهترین و به روزترین راه‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را به شما ارائه دهیم. که سهم گذاری یا استیکینگ Staking یکی از آن ها است. از آنجا که این صنعت بسیار نوظهور است هنوز با بسیاری ناهمواریها بر سر راه خود روبرو است. این مقاله توصیه‌ای برای استفاده یا عدم استفاده از روش های مطرح شده ندارد. بخاطر داشته باشید قبل از ورود به هر بازار و کسب و کاری ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید. بعد از آن هیچ گاه سرمایه‌ای که توان از دست دادنش را ندارید در بازارهای مالی وارد نکنید. همان‌طور که مطلع هستید بازار رمزنگاری بسیار پر نوسان است.

مطالب مرتبط
کسب درآمد منفعل در کوینکس: راهنمای تصویری 0 تا 100 تأمین نقدینگی در بازارساز خودکار کوینکس
استراتژی معاملاتی QFL یا کوییک فینگر لوک (Quickfinger Luc) چیست و چه کاربردی در کریپتوکارنسی دارد
سلفیش ماینینگ بیت کوین چیست و چه مشکلاتی را برای شبکه ایجاد می کند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether