منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU
استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

در حالی که دیگر نمی‌توان از استخراج خانگی بیت کوین سود کسب کرد، هنوز چندین ارز دیجیتال دیگر وجود دارند که استخراج کنندگان کوچک را قادر می‌سازند با استفاه از رایانه شخصی و GPU از استخراج آنها سود کسب کنند.
تعداد بیشتری ارز وجود دارد که می‌توان آن‌ها از این طریق استخراج کرد. ما در مقالهٔ زیر پیشتر آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

ارزهای دیجیتال قابل استخراج خانگی و معرفی بهترین آنها

بهترین ارزهای رمزپایه برای استخراج خانگی  با پردازنده‌های گرافیکی در سال 2020:

AEON ) AEON)

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

آئئون AEON یا سکه آنلاین الکترونیکی ناشناس، به عنوان یک هارد فورک از الگوریتم اجماع اولیه مونرو کریپتونوت (Monero CryptoNote) به وجود آمد. امروزه این ارز دیجیتال به دلیل ویژگی‌های نوآورانه خود به یک ارز رمزپایه محبوب تبدیل شده است.

آئئون به دلیل اینکه قابل استخراج بر روی موبایل است، به ارز مناسبی برای استخراج خانگی تبدیل شده است. زنجیره بلاک زیربنای این ارز دیجیتال برای فیلتر کردن داده‌های بارگیری شده در دستگاه براساس ظرفیت ذخیره سازی آن طراحی شده است. در نتیجه، اجرای زنجیره بلاک و الگوریتم اجماع آن بر روی دستگاه‌هایی که فضای ذخیره سازی آنها محدود است، مانند (CPUs) سی‌پی‌یوها، بدون هیچ گونه فشار اضافه‌ای کار آسانی است.

AEON یک کوین با محوریت حفظ حریم خصوصی است و نسخه اصلاح شده پروتکل کریپتو نوت خود را با نام کریپتونایت لایت (Cryptonite-light) به کار می‌گیرد. کریپتونایت لایت بلاکچین زیربنایی را به روشی سریع بررسی می‌کند. زمان استخراج یک بلاک در این ارز با محوریت حفظ حریم خصوصی، تنها چهار دقیقه است.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

استخراج خانگی  Beam

بیم(Beam) سکه‌ای برای حفظ حریم خصوصی است که در اوایل سال 2019 به عنوان اولین اجرای پروتکل موبایل ویمبل (MimbleWimble) راه اندازی شد که معطوف به حفظ حریم خصوصی، قابلیت انعطاف پذیری و مقیاس پذیری است. علاوه بر این، بیم به لطف الگوریتم استخراج هشی (Hashii) به گونه‌ای ساخته شد که بتوان آن را از طریق GPU استخراج کرد.

برای استخراج خانگی  BEAM، ابتدا باید کیف پول رسمی را بر روی دسک تاپ خود بارگیری کرده و بلاک چین بیم را همگام سازی کنید. در مرحله بعدی، باید تنظیمات را با روشن کردن ویژگی Run Local Node و تنظیم رشته‌های استخراج بر روی یک عدد بزرگتر از صفر پیکربندی کنید. سپس، یک آدرس کیف پول ایجاد می‌کنید که در آن پاداش استخراج خود را دریافت خواهید کرد. سرانجام، پردازنده‌های گرافیکی خود را بهم متصل کنید و استخراج BEAM را شروع کنید.

(Ethereum Classic (ETC

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) در سال 2016 و پس از هارد فورک شدن اتریوم برای بازیابی توکن های از دست رفته در هک بدنام DAO راه اندازی شد. بخشی از جامعه اتریوم با این هارد فورک موافقت نکردند و در نتیجه، استخراج زنجیره اصلی اترزم (Etherzem) را ادامه دادند، که پس از آن به اتریوم کلاسیک معروف شد.

بلاکچین اتریوم کلاسیک دارای ویژگی‌های مشابه اتریوم است. این بلاکچین مانند اتریوم شامل قرارداد هوشمند و استفاده از الگوریتم اثبات کار می‌شود که استخراج خانگی  آن را امکان پذیر می‌کند. مورد دوم آن را به یک کوین محبوب برای ماینرها تبدیل کرده است.

مانند اتریوم، اتریوم کلاسیک از الگوریتم ات‌هش (Ethash) استفاده می‌کند، به این معنی که می‌توان آن را با استفاده از GPU استخراج کرد. فرآیند نصب برای استخراج اتریوم کلاسیک در واقع همانند اتریوم است.

شما باید کلاینت دسک تاپ رسمی را بارگیری کنید. بلاکچین را همگام سازی کرده و پردازنده‌های گرافیکی خود را برای ETC خود پیکربندی کنید. علاوه بر این، برای افزایش جوایز استخراج، می‌توانید به استخرهای استخراج بپیوندید.

سختی شبکه اتریوم کلاسیک در ماه‌های گذشته بسیار پایین آمده است و این همان‌طور که به نفع ماینرهاست، امکان حملات 51 درصدی یا حداکثری را افزایش داده است. اتریوم کلاسیک در چند ماه اخیر سه بار مورد حمله حداکثری قرار گرفته است.

استخراج خانگی  (Feathercoin (FTC

فدرکوین (Feathercoin) در سال 2013 به عنوان فورکی از لایت کوین (Litecoin) راه اندازی شد. این ارز دیجیتال از الگوریتم هش نئواسکریپت (NeoScrypt) استفاده می‌کند، که در هنگام راه اندازی این ارز دیجیتال منحصر به فرد بود. زیرا برای پشتیبانی از استخراج پردازنده و GPU طراحی شده است. از این رو، در میان توسعه دهندگان و استخراج کنندگان خانگی بسیار محبوب است.

فدرکوین به دلیل الگوریتم هش خاصش، برای استخراج خانگی GPU مناسب است. با این حال، روند راه اندازی خیلی سرراست نیست. بسته به سیستم عاملی که دستگاه شما با آن کار می‌کند، ابتدا باید یک گره مرکزی فدرکوین (Feathercoin Core Node) را بارگیری کنید. سپس، باید آن را به صورت دستی پیکربندی کنید تا متناسب با شرایط خاص دستگاه شما باشد. اگر تازه وارد فناوری بلاکچین باشید، ممکن است راه اندازی برای شما قدری مشکل یاشد. ما استخراج این ارز را به کاربران و استخراج کنندگان حرفه‌ای‌تر پیشنهاد می‌کنیم. پس از اتمام راه اندازی، توصیه می‌کنیم به یک استخر استخراج بپیوندید تا سود خود را به حداکثر برسانید.

(Haven Protocol (XHV

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

پروتکل هیون (Haven) یک پروژه رمزنگاری نسبتاً ناشناخته است و سرمایه آن در زمان نوشتن این مقاله در حدود 25،000،000 دلار بود. این ارز دیجیتال نیز فورک مونرو است و بنابراین بسیاری از ویژگی‌های محافظت از حریم خصوصی را از این بلاکچین معروف به ارث برده است.

علاوه بر این، هدف پروتکل هیون این است که کاربران بتوانند بدون نیاز به نگرانی در مورد نوسانات قیمت، وجوه خود را در آنچه “ذخیره سازی برونی” می‌نامد ذخیره کنند. این کار با استفاده از قراردادهای هوشمند و استیبل کوین‌های بومی شبکه امکان پذیر است.

پروتکل هیون از الگوریتم کریپتونایت هیون (CryptoNight Haven) استفاده می‌کند که ماینرها را قادر می‌سازد از GPU برای استخراج XHV استفاده کنند.

برای استخراج خانگی  Haven، شما باید نرم افزار رسمی را بارگیری کنید، بلاکچین را همگام سازی کنید، کیف پول خود را متصل و در نهایت GPU های خود را وصل نمایید و ادامه دهید!

(Horizen (ZEN

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه شخصی و GPU

هاریزن(Horizen) یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی محرمانه در لیست بهترین ارزهای رمزپایه برای استخراج خانگی است. این ارز دیجیتال در سال 2017 و به دنبال یک هارد فورک از زنجیره بلاک پدر خود زی کلاسیک (Zclassic) راه اندازی شد. این فورک از اختلافات بر سرراه اندازی زی کلاسیک به وجود آمد. به اعتقاد اعضای جامعه این فورک به نفع توسعه دهندگان است. پس از راه اندازی، ابتدا نام این کوین زن‌کش (ZenCash) بود که بعدها به نام تجاری هاریزن تغییر نام داد.

ZEN از الگوریتم ایکویی‌هش (Equihash) استفاده می‌کند، که در برابر ASIC مقاوم است. همان‌طور که می دانید ASIC به معنی مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است که بیشتر دستگاه‌های ماینر را شامل می‌شود. این امر سبب شده این ارز برای استخراج در خانه مناسب باشد. علاوه بر این، هاریزن بهترین پاداش را در میان کوین‌های الگوریتم ایکویی‌هش دارد.

استخراج خانگی هاریزن یک روند کاملاً ساده را در بر می‌گیرد. سرویس گیرنده رسمی را در رایانه خود بارگیری کنید. برنامه را نصب کنید و تنظیمات GPU خود را پیکربندی کنید. پس از تکمیل تنظیمات، به یک استخر استخراج بپیوندید تا بازده بالقوه خود را بهینه کنید.

(Vertcoin (VTC

ورتکوین (Vertcoin) در سال 2014 راه اندازی شد. هدف اصلی این ارز پایبندی به عدم تمرکز ایده آل توسط ساتوشی ناکوموتو در اوراق سفید بیت کوین است. توسعه دهندگان این دارایی دیجیتال احساس کردند که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه پیشرو به دلیل افزایش استفاده از ASIC بیش از حد متمرکز شده‌اند. در نتیجه، آن‌ها ورتکوین را راه اندازی کردند که برای مقاومت در برابر ASIC طراحی شده بود.

ورتکوین الگوریتم اثبات کار (Lyra2RE) را به کار می‌برد. این الگوریتم فقط از طریق استفاده از CPU و GPU قابل استخراج است. با توجه به این ملاحظه الگوریتمی، ورتکوین یک انتخاب محبوب برای استخراج خانگی است.

علاوه بر این، استخراج ارز دیجیتال یک فرآیند ساده است زیرا توسعه دهندگان آن یک کاوشگر با یک کلیک ایجاد کرده‌اند. شما می‌توانید با عضویت در استخر استخراج هش ریت خود را به حداکثر برسانید. با این کار شانس خود برای کسب پاداش بلاک را افزایش خواهید داد.

کلام آخر:

استخراج خانگی ارزهای دیجیتال کاری سودده است که هزینه و وقت چندانی از شما نمی‌گیرد. البته به خاطر داشته باشید برای سود حداکثری نیاز به سیستم‌های رایانه‌ای نسبت قوی خواهید داشت. البته از آنجایی که این سیستم‌ها برای کارهای دیگر نیز قابل استفاده‌اند صرف هزینه برای آنها مانند دستگاههای ماینر نیست. وقتی شما یک دستگاه ایسیک خریداری می‌کنید در صورت سخت‌تر شدن شبکه این دستگاه سودآوری نخواهد داشت و از آن استفادهٔ دیگری هم نمی‌توان کرد. یکی از بی خطرترین راه‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال استخراج خانگی آنهاست.

مطالب مرتبط
استخراج بیت کوین با GPU
بازار داغ بیت کوین: شرکت‌های سرمایه گذاری خریدار شده‌اند ولی ماینرها فروشنده نیستند
ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان