منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند
برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند

برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند

به نظر می‌رسد فاندامنتال مثبت باعث رشد قوی بیت کوین شده است. با این حال ممکن است برداشت سود مانع از دستیابی این ارز به 50 هزار دلار شود.

بیت کوین پس از شکستن مقاومت 45000 دلار در حال پیشروی است. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این دارایی می‌تواند با مقاومت کمی در راه رسیدن به 50،000 دلار روبرو خواهد شد. با این حال، یک شاخص تکنیکال نشان می‌دهد که افزایش برداشت سود توسط معامله گران در حال انجام است.

بیت کوین با افزایش بیش از 5.5 درصدی قیمت بیت کوین پس از باز شدن بازار در روز دوشنبه به کانون توجه معامله گران بازگشت. حرکت ناگهانی و صعودی، بسیاری از سرمایه گذاران را با توجه به ضررهای قابل توجه طلا در همان مدت شگفت زده کرد. با این حال با توجه به اصلاح قیمت این ارز به نظر می‌رسد برداشت سود معامله گران اصلی‌ترین مانع بر سر راه بیت کوین 50 هزار دلاری است.

خیز بیت کوین به سمت 50 هزار دلار بدون توجه به برداشت سود معامله گران

بر اساس مدل خرید و فروش در محدوده قیمت (IOMAP) سایت اینتو دبلاک (IntoTheBlock) می توان اطلاعاتی در مورد خرید و فروش درون زنجیره ای بیت کوین به دست آورد. طبق این داده ها نزدیک به 560،000 آدرس پیش از این بیش از 580،000 BTC را بین قیمت 43،150 تا 44،540 دلار خریداری کرده‌اند. از طرف دیگر بیش از 1 میلیون آدرس 700،000 BTC را با قیمت متوسط 39،650 دلار خریده‌اند. چنین موانع بزرگی به طور بالقوه می‌تواند قدرت مهار افت قیمت ناشی از اصلاح شدید در صورت فروش را داشته باشد. با این حال برداشت سود در قیمت های بالاتر توسط معامله گران قدیمی محتمل است.

برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند

مدل IOMAP بیت کوین

علاوه بر این، هیچ دیوار فروش عمده‌ای پیش روی بیت کوین تا نزدیک به 50 هزار دلار هنوز وجود ندارد. مدل IOMAP نشان می‌دهد که تنها منطقه مورد علاقه بین 48،640 تا 50،000 دلار است. در این نقطه قیمت، حدود 550،000 آدرس تقریباً 361،000 BTC را در خریداری کرده‌اند.

این واقعیت که منطقه تقاضا قوی تر از منطقه عرضه سربار است نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند قبل از عقب نشینی بعدی خود بیشتر پیشرفت کند. با این حال حرکت اصلاحی در حدود قیمت 50 هزار دلار اجتناب ناپذیر است.

شاخص های تکنیکال از برداشت سود معامله گران خبر می دهند

علیرغم خوش بینی که معیارهای زنجیره‌ای نشان می‌دهند، برخی از شاخص‌های تکنیکال آنقدرها صعودی نیستند.

شاخص تام دیمارک سکوئنشال (Tom DeMark (TD) Sequential) سیگنال فروش را در نمودار 12 ساعته بیت کوین ارائه کرده است. شکل نزولی به عنوان یک شمعدان سبز ایجاد شده است که نشان دهنده اصلاح یک تا چهار شمعدان 12 ساعته یا شروع شمارش معکوس برای شروع روند منفی است.

برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند

خروج نمودار بیت کوین از مثلث کاهشی

بیت کوین اکنون به هدف 46000 دلاری پیش بینی شده توسط مثلث نزولی در 26 ژوئیه رسیده است. بنابراین افزایش برداشت سود معامله گران قریب الوقوع به نظر می‌رسد.

با در نظر گرفتن مدل IOMAP و TD Sequential، منطقی است که فرض کنیم که بیت کوین می‌تواند قبل از بسته شدن شمع 12 ساعته، مرحله دیگری را ببیند. افزایش قابل توجه سفارشات خرید در حدود قیمت‌های کنونی ممکن است BTC را به سمت مانع 48،640-50،000 دلار هدایت کند.

در حدود این سطح قیمت، سرمایه گذاران می‌توانند منتظر اصلاح قیمت بیت کوین به سمت 40 هزار دلای باشند. این حرکت چشم انداز ارائه شده توسط مجموعه TD را تأیید می‌کند.

اخبار بسیار صعودی بازار را تحت تاثر قرار داده است

این روند صعودی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال 140 میلیارد دلار به همراه داشت. روند گاوی اخیر سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را به محدوده 2 تریلیون دلار رساند. با این حال، این فقط مرحله اولیه حرکت صعودی بازار است. به گفته تحلیلگران، اخبار و داده‌ها پیش بینی می‌کنند که روزهای بهتری در راه است.

اولین ETF سبز از برزیل

اخباری از برزیل مبنی بر راه اندازی اولین ETF بیت کوین (BITH11) در این کشور منتشر شده است. این خبر توسط معامله گران در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از کارشناسان حتی آن را به عنوان یک خبر “صعودی واقعی” تلقی می‌کنند.

به نظر می‌رسد صندوق جدید قابل معامله مبتنی بر بیت کوین (ETF) برنامه‌هایی هم برای کاهش اثر بیت کوین دارد. این صندوق از بخشی از درآمد مدیریت برای جبران کربن تولید شده توسط استخراج بیت کوین استفاده می‌کند.

اعتقاد بر این است که راه اندازی BITH11 توسط روجریو سانتانا، مدیر B3 (بورس اصلی برزیل) بر کل بازار رمزنگاری تأثیر مثبت می‌گذارد:

“ETF جدید سرمایه گذاران را قادر می سازد تادر بازار برترین ارز دیجیتال جهان سرمایه گذاری کنند. این صندوق همه پتانسیل رشد و ذخیره ارزش بیت کوین، به صورت قانونگذاری شده، امن و پایدار را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد.”

کوین بیس از خرید بیت کوین با اپل پی پشتیبانی می‌کند

بسترهای معاملاتی همیشه نقش مهمی در تسهیل معاملات تجاری دارند.

کوین بیس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در آمریکا و رمپ ورودی شرکت‌های بزرگ است. این صرافی اخیراً اعلام کرده است که به کاربران خود اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال را با اپل پی (Apple Pay) خریداری کنند. از سوی دیگر کوین بیس واریز فوری تا مبلغ 100000 دلار پول نقد را نیز برای آنها امکان پذیر کرده است. این امر باعث سهولت و سرعت بیشتر معاملات می‌شود.

روز پنجشنبه در وبلاگ کوین بیس آمده است:

“امروز، ما روشهای جدید و بدون دردسر را برای فعال کردن خریدهای ارز دیجیتال با کارتهای نقدی متصل به اپل پی و گوگل پی معرفی می‌کنیم. مبلغ برداشت فوری تا 100000 دلار برای هر تراکنش به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته ارائه می‌شود.”

عدم تعادل عرضه و تقاضا

رالی بی وقفه خریداران بیت کوین در سال جاری، به ویژه پس از بالاترین رکورد 65000 دلار در آوریل، در حال حاضر منجر به شوک عرضه شده است. ویلی وو، یک تحلیلگر برجسته زنجیره‌ای با اشاره به این امر توضیح می دهد که چرا قیمت بیت کوین پایین تر از ارزش ان است.

وی امروز داده های خود را به روز کرد. طبق نظر وو ارزش دقیق 53.200 دلار با توجه به شوک عرضه بیت کوین در دسترس است.

در حال حاضر هم اخبار و هم داده‌های موجود در بازار خوش بینانه هستند. این داده ها اوج صعودی آگوست و حتی فصل آخر امسال را نشان می‌دهند. مهم نیست که معامله گر بلند مدت هستید یا کوتاه مدت، بیت کوین انتخاب عاقلانه‌تری است.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفا جهت اهداف خبری منتشر شده است. بیت پارس هیچ توصیه ای جهت سرمایه گذاری ارائه نمی دهد. قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بیتگو(Bitgo) قصد دارد رپد بیت کوین (Wrapped) را در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی کند
مدیر عامل گلدمن ساکس معتقد است که قانون گذاری بیت کوین برای یک "تکامل بزرگ" مهیا شده است
بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether