قیمت بیت کوین
۱,۲۸۷,۶۴۹,۴۶۴تومان
49,052دلار
4.70
قیمت اتریوم
۴۰,۶۵۳,۹۵۹تومان
1,558.08دلار
7.84
قیمت کاردانو
۳۱,۸۸۵تومان
1.22دلار
4.85
قیمت بایننس کوین
۶,۵۳۵,۷۰۷تومان
249.03دلار
11.11
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی

تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی

تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی

ما با فرصتی روبرو شده‌ایم تا با یک تریدر حرفه‌ای سابق وال استریت مصاحبه کنیم. این معامله گر از بینش تریدرهای بازار ارز دیجیتال برای ما می‌گوید.

تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی

تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی

تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی

تریدر حرفه‌ای بودن یعنی چه؟ چه مدت شما معامله گر هستید؟ تجربه تجارت در کدام بازارها را دارید؟

تریدر حرفه‌ای شخصی است که سود معاملاتش تنها منبع درآمد او است. من حدود 20 سال است که در بیشتر بازارهای ایالات متحده – NYSE، Nasdaq AMEX، CME، CBOE معامله می‌کنم. ترید ارزهای دیجیتال را از ابتدای سال 2018 آغاز کردم.سابقه شما چیست؟ چگونه تصمیم گرفتید وارد تجارت شوید؟

آنچه مرا به سمت ترید سوق داد، مفهوم کسب درآمد بدون نیاز به انجام کار طاقت فرسا بود. مفهومی که وقتی نوجوان بودم با خواندن “یادآوری‌های یک اپراتور سهام” ادوین لوفر و “تأمین کننده مالی” تئودور درایزر، آن را کشف کردم. به نظر من جالب این است که می‌توان فقط با استفاده از قدرت ذهنیت خود در معاملات بازارهای مالی سود سریع بدست آورد. بعداً، من به مدرسه آیوی لیگ (Ivy League) رفتم و در آنجا در رشته اقتصاد و دارایی تحصیل کردم. پس از فارغ التحصیلی از این مدرسه چند سال در وال استریت به کار مشغول شدم. پس از اندوختن دانش و تجربه کافی، کار برای شرکت‌های سرمایه گذاری را رها کردم. تمام پس انداز خود را در یک حساب کارگزاری قرار دادم و از آن زمان به بعد شروع به معاملات شخصی خودم کردم.

چگونه از بازارهای مالی سنتی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شدید؟

این کار چندان دشواری نبود زیرا به استثنای برخی تفاوت‌های ظریف، بازارهای مالی از این نظر شبیه هستند که همه آنها تحت تأثیر همان ذهنیت جمعی قرار دارند. علاوه بر این من از معامله در دیگر بازارها صرف نظر نکرده‌ام. به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال نمی‌تواند تمام اوقات کاری من را پر کند. بنابراین زمانی که بازار ارزهای دیجیتال “خواب” است، من در بازارهای دیگر فعالیت می‌کنم. به عنوان مثال، یکی از داغترین روندهای فعلی بازار، افزایش قابل توجه سهام شرکت های فناوری است که در بازارهای سهام ایالات متحده و کانادا معامله می‌شوند.

چه مهارت‌ها و ویژگی‌هایی برای تریدرهای بازار ارز دیجیتال لازم است؟

این کار به هیچ آموزش آکادمیک یا مهارت خاصی احتیاج ندارد. با این حال برخی ویژگی‌های اساسی ابزارهای معاملاتی را باید آموخت. مکانیک فرآیند تجارت و آرایش روانشناختی بازار را باید درک کرد، زیرا این‌ها زیربنای تصمیم تجاری است. همچنین، داشتن استقامت جسمی و روانی، نظم و انضباط از مهمترین ارکان ترید حرفه‌ای است. توانایی پذیرش سریع اشتباه و درس گرفتن از اشتباهات خیلی اهمیت دارد.از چه ابزارهای تجاری و تحلیلی استفاده می‌کنید؟ آیا ربات‌های تریدر را به خدمت می‌گیرد؟

بازار ارزهای دیجتال هنوز بیش از حد بی ثبات و متحول شونده است. با این شرایط، این بازار نمی‌تواند با هر مجموعه مدل تحلیلی مطابقت داشته باشد، بنابراین من و اکثر تریدرهای بازار ارز دیجیتال فقط از منابعی که اطلاعات اولیه قیمت را ارائه می‌دهند مانند کوین سیسصد و شصت (Coin360) وکوین مارکت کپ (Coinmarketcap) استفاده می‌کنیم. در صرافی هیت بی تی سی HitBTC معاملات اصلی خود را انجام می‌دهم. تمام معاملات من به صورت دستی انجام می‌شوند. ربات‌های معاملاتی در اوایل، هنگامی که فقط چند نفر برای برنامه نویسی API دارای استراتژی‌های آربیتراژ بودند، امتیاز بیشتری به معامله گران می‌دادند، اما وقتی رقابت بالا رفت، سرانجام این ربات‌ها به نظر ناکارآمد آمدند.

آیا از تحلیل تکنیکال برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنید؟

خیر. تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده از شاخص‌های نموداری است که فقط بر اساس سابقه عملکرد قیمت می‌تواند مفید باشد. اما همانطور که خیلی اوقات در بازار ارزهای دیجیتال می‌بینیم، گذشته به ندرت نشانگر عملکرد قیمت در آینده است. من فقط حرکت شتاب و احساسات معامله گران را رصد می‌کنم تا جهت بازار را تعیین کنم.

کدام یک از سکه‌ها را به عنوان علاقه مندی یا دارای پتانسیل در نظر می‌گیرید؟ آیا سرمایه گذاری بلند مدت نیز دارید؟

اول از همه، من یک معامله گر کوتاه مدت هستم (نه یک سرمایه گذار). این یعنی من بدون هیچ ارتباط احساسی یا مشتاقانه با آنچه که تجارت می‌کنم وارد معامله می شوم. بنابراین به جای داشتن لیستی از کوین‌های دلخواه، من فقط پس از ایجاد فرصت جدید شروع به تمرکز و پیش بینی می‌کنم. بعد از این، من بیشتر از استراتژی شورتینگ بهره می‌گیرم (شرط بندی روی پایین آمدن قیمتها)، بنابراین “پتانسیل” برای من می‌تواند به معنای حرکت رو به پایین قیمت نیز باشد.

در مورد “HODL” در بسیاری از موارد، من دیده‌ام که مردم به امید سود سریع چیزی را خریداری می‌کنند و وقتی قیمت آن کاهش می‌یابد، خود را متقاعد می‌کنند که نگه داشتن آن یک راه حل مناسب است. آن‌ها فکر می‌کنند اگر صبور باشند، سرانجام دوباره قیمت‌ها بالا می‌روند. در واقع، شما فقط روی یک ضرر غیر واقعی نشسته‌اید و پول شما در یک معامله بد گرفتار شده است، که برای فرصت‌های دیگر در دسترس نیست. بنابراین HODL می‌تواند به نوعی دام تبدیل شود. البته مگر اینکه در ابتدا قصد داشته باشید سرمایه گذاری طولانی مدت داشته باشید و مهم نیست که چه چیزی را نگه می دارید.

چه میزان سود را در هر معامله برای تریدرهای حرفه‌ای واقع بینانه می دانید؟

این واقعاً بستگی دارد: در دوران اوج بازار ارزهای دیجیتال در سال 2017 دستیابی به سود 10 برابر، 20 برابر حتی 100 برابر برای تردرهای حرفه‌ای غیرمعمول نبود. با این حال باید بدانید که همه اینها در متن یک فرصت کاملاً منحصر به فرد در بازار بود. چنین فرصت‌هایی غالباً اتفاق نمی‌افتد. آخرین باری که اتفاق مشابهی رخ داده بود، در دوران رونق “dot com” و سال 1999 بود. به نظر من، بازده 20-50٪ فوق العاده است، اما همه چیز به دارایی خاص، شرایط بازار و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.رایج‌ترین خطراتی که تریدرهای حرفه‌ای را در بازار ارزهای دیجیتال تهدید می‌کند چیست؟

علاوه بر ریسک معمول بازار (پایین آمدن قیمت دارایی)، یک معامله گر ارزهای دیجیتال در معرض خطراتی است که معمولاً در بازارهای اصلی وجود ندارد:

1) خطر قانون گذاری

در این برهه از زمان، صنعت رمزنگاری هنوز تا حد زیادی قانون گذاری نشده است، بنابراین تریدرهای حرفه‌ای این بازار توسط نهادهای حاکمیتی محافظت نمی‌شوند. معنای این نکته این است که شما در این بازار کاملا بی دفاع و پشتیبان هستید. عدم تنظیم مقررات همچنین خطر دستکاری توسط انواع بازیگران بزرگ بازار ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد.

2) ریسک دارایی

در صورت تشخیص کلاهبرداری سکه / توکن، حتی صرافی ارزهای دیجیتال تمام دارایی‌های مربوطه قفل می‌شود و وجوه به مدت نامشخص مسدود می‌شوند. در مواردی این زمان به بینهایت می‌رسد.

3) ریسک حضانت صرافی

صرافی می‌تواند هک گردد. توسط صاحبان خود، تعطیل یا حتی ورشکسته شود، در این صورت وجوه مشتری را در معرض خطر کامل قرار خواهد گرفت.

4) خطر “ذخیره سازی” ارزهای دجیتال

رعایت نکردن اصول رایج قوانین امنیتی ارزهای دیجیتال باعث از دست رفتن کامل دارایی می‌شود. (کلید خصوصی / رمز عبور کیف پول گمشده یا سرقت شده، استفاده از Wi-Fi نا امن و غیره)

5) خطرات “تراکنش” ارزهای دیجیتال

ارسال تصادفی دارایی های دیجیتال به آدرس کیف پول اشتباه برگشت پذیر نیست و منجر به از دست دادن کل آن می‌شود.

6) خطر تغییرات شبانه بازار

بازار ارزهای دیجیتال 7 روز در هفته و 24 ساعت در روز باز هستند. بنابراین نظارت بر روند بازار از نظر جسمی غیرممکن است.برای شروع معاملات ارزهای دیجیتال چقدر سرمایه لازم است؟

سرمایه کمی که برای پوشش هزینه‌های سپرده گذاری / برداشت، کمیسیون‌های معاملاتی و حداقل کارمزد صرافی لازم است. از آنجا که در ابتدا اشتباه خواهید کرد، بهتر است هزینه چنین “آموزشی” را به حداقل برسانید. من فکر می‌کنم 1000 دلار کافی است.

چگونه ریسک بازار را کنترل و مدیریت می‌کنید؟

ریسک بخشی اساسی و اجتناب ناپذیر در معاملات مالی است. شما فقط در صورت به خطر انداختن چیزی می‌توانید چیزی بدست آورید. اما ریسک باید اندازه گیری و کنترل شود. یک راه این است که میزان معامله بیش از حد توان از دست دادن شما نباشد. گسترش ریسک در میان چندین دارایی (به عنوان مثال متنوع سازی) نیز ایده خوبی است.

از دید شما به عنوان یکی از تریدرهای حرفه ای وضعیت بازار ارزهای چگونه است؟

من فکر می‌کنم که بازار رمزنگاری در حال حاضر بسیار پراکنده است. ما در آینده شاهد ادغام صرافی‌ها، فروشندگان اطلاعات و غیره خواهیم بود. همچنین، من فکر می‌کنم به دلیل افزایش مقررات و قانونی شدن فعالان بازار، نوسان قیمت کاهش خواهد یافت.

کلام پایانی

معاملات ارزهای دیجیتال می‌تواند کاری بسیار پر سود باشد اما به خاطر داشته باشید بدون دانش و تجربه کافی با سرمایه‌ای بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید وارد این بازار نشوید. این کار ممکن است لطمات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

مطالب مرتبط
میانگین هزینه دلار بیتکوین: (DCA Bitcoin) چه زمانی باید چه مقدار بیتکوین بخریم؟
صرافی یونی‌سوآپ Uniswap بهترین صرافی غیر متمرکز
معاملات آربیتراژ ارزهای دیجیتال چیست؟ هر آنچه شما باید درباره آن بدانید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند