منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال ترتل کوین (TRTL) چیست؟ یکی از محبوب ترین ارزها برای استخراج
ارز دیجیتال ترتل کوین (TRTL) چیست؟ یکی از محبوب ترین ارزها برای استخراج

ارز دیجیتال ترتل کوین (TRTL) چیست؟ یکی از محبوب ترین ارزها برای استخراج

ترتل کوین دقیقاً چیست و آیا ارزش این را دارد که آن را سبد ارزهای دیجیتال خود قرار دهید؟ در این مقاله نگاهی عمیق به این پروژه خواهیم انداخت.

در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به یکی از جالب‌ترین پروژه‌های ارز دیجیتال. ترتل کوین یک ارز دیجیتال کوچک است که کاملاً خصوصی و سریع است و استفاده‌ی آسانی دارد. همچنین یکی از معدود ارزهایی است که می‌توانید به راحتی با پردازنده‌ی کامپیوتر شخصی خود آن را استخراج کنید.

اما ترتل کوین دقیقاً چیست و آیا ارزش این را دارد که آن را سبد ارزهای دیجیتال خود قرار دهید؟ در این مقاله نگاهی عمیق به این پروژه خواهیم انداخت.

ارز دیجیتال ترتل کوین (Turtlecoin) چیست؟

ترتل کوین یک ارز دیجیتال است که در سال 2017، آغاز به کار کرده‌است. توسعه دهندگان این پروژه به نام Bebop و Rocksteady می خواستند پروژه‌ای را آغاز كنند كه روی فناوری و توسعه‌ی جامعه متمركز باشد. پروژه‌ای که به بودجه‌ی زیادی برای ماینینگ، ICO یا بازاریابی نیاز نداشته باشد.

آنچه در مورد این پروژه از اهمیت بیشتری برخوردار است، مواردی است که در زمینه‌ی استفاده از تکنولوژی در این بلاک چین به کار برده شده است. بیایید نگاهی به برخی از این موارد بیندازیم.

فناوری ارز دیجیتال ترتل کوین

علی‌رغم این واقعیت که ترتل کوین در ابتدا به عنوان یک پروژه‌ی سرگرمی آغاز شده‌است، اما بخشی از ویژگی‌هایش آن را به یک سکه‌ی پیشرفته تبدیل کرده‌است. این ویژگی‌ها به خصوص برای استفاده‌ی تازه کارها مناسب است. برخی از مشخصات فنی خاص مرتبط با ترتل کوین عبارتند از:

زمان بلاک کوتاه (Short Block Times)

بلاک تایم ترتل تنها 30 ثانیه است. این زمان بسیار کمتر از بلاک تایم 10 دقیقه‌ای بیت کوین است. یعنی معاملات در ترتل کوین بسیار سریع‌تر از ارزهای دیجیتال سرشناس انجام می‌شوند.

تراکنش‌هایی که به ترتل کوین ارسال می‌کنید، حدود ده برابر سریع‌تر از معاملات بلاک چین بیت کوین تأیید می‌شوند. این امر به ویژه امروزه با توجه به سرعت پایین انجام تراکنش‌های بلاک چین‌های مطرح، بسیار حائز اهمیت است.

ویژگی‌های حریم خصوصی ترتل کوین

با توجه به اینکه ترتل کوین از الگوریتم هش کریپتو نایت (CryptoNight) استفاده می‌کند، مانند مونرو (XMR) که یکی از مهمترین سکه های حفظ حریم خصوصی است، بسیاری از ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی را دارد. هر معامله‌ای که در شبکه‌ی ترتل کوین ارسال می‌کنید، خصوصی است.

ترتل کوین از میکسینز (Mixins) استفاده می‌کند. با استفاده از میکسینز، ترتل کوین کلید خصوصی شما را با کلیدهای دیگر کاربران مخلوط می‌کند. میکسینز بر اساس مفهومی به نام امضاهای “Borromean Ring” که توسط بلاک استریم ساخته شده‌است، طراحی شده‌اند.

اگر یک کاربر مشکلی با عمومی بودن معاملاتش نداشته باشد، می‌تواند تعداد میکسینز را صفر انتخاب کند. اما این روش برای کسانی که می خواستند معاملاتشان خصوصی باقی بماند بهینه نبود. لذا ترتل کوین پروتکل خود را ارتقا داده است و هر تراکنش به حداقل 7 میکسینز نیاز دارد.

ماینینگ آسان ارز دیجیتال ترتل کوین

یکی از بزرگترین مشوق‌های ورود کاربران جدید به ترتل کوین، ماینینگ این ارز دیجیتال است. بلاک تایم کوتاه و پاداش بلاک منطقی، به این معنی است که ضرب سکه در ترتل کوین آسان است. اگر می‌خواهید آمار مرتبط با پاداش و سختی استخراج این ارز را به دست بیاورید، می‌توانید از کاوشگر بلاک رسمی ترتل کوین استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل جذابیت این سکه، موضع مخالف توسعه دهندگان آن با ASIC است. اگرچه ASIC ها می‌توانند قدرت هش را در شبکه‌ی ترتل کوین افزایش دهند، اما این امر به عدم تمرکز شبکه آسیب می‌رساند و یافتن بلاک‌ها را برای ماینرهایی که از پردازنده‌های متوسط استفاده می‌کنند، سخت می‌کند. برای مقابله با این موضوع، توسعه دهندگان ترتل کوین اخیراً فعالیت‌هایی برای محدود کردن ماینینگ با ASIC انجام داده‌اند. این در واقع همان کاری است که مونرو نیز در پاسخ به همین تهدید، انجام داده‌است.
ماینینگ ترتل کوین نسبتاً آسان است. این روزها با توجه به رقابت شدیدی که در ماینینگ برخی از بلاک چین‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات کار (PoW) به وجود آمده است، این سادگی کاملاً نادر است. شما می‌توانید ترتل کوین را با پردازنده کامپیوتر شخصی خود استخراج کنید.

استخرهای ماینینگ ترتل کوین

اگر قصد پیوستن به استخرهای ماینینگ ترتل کوین را دارید، تعدادی گزینه برای شما وجود دارد که می‌توانید با استفاده از کاوشگر بلاک چین ترتل کوین اطلاعاتی در موردشان به دست بیاورید.

اگر یک استخر ماینینگ هش ریت زیادی داشته باشد، ممکن است شبکه بیش از حد متمرکز شود. پس دقت کنید که برای جلوگیری از این امر، سعی کنید به برخی از استخرهای کم طرفدار‌تر بپیوندید. بدین صورت علاوه بر افزایش عدم تمرکز، از نظر اقتصادی نیز سود بیشتری خواهید برد، زیرا ماینر کمتری برای تقسیم پاداش بلاک وجود دارد.

کیف پول کاربرپسند

توسعه دهندگان ترتل کوین با هدف استفاده‌ی آسان این ارز، یک رابط کاربری گرافیکی ساده را برای این ارز طراحی کرده‌اند. در پلتفرم‌های ویندوز و مک و لینوکس می‌توانید از کیف پول‌های گولانگ (Golang)، وین فورمز (Winforms)، پایتون (Python)، الکترون (Electron) برای ذخیره‌ی ترتل کوین استفاده کنید.

قراردادهای هوشمند کارای (Karai)

ترتل کوین قراردادهای هوشمند کارای را توسعه داده‌است. قراردادهای هوشمند کارای اجازه می‌دهد تا شبکه‌ی ترتل کوین به عنوان بستری برای توسعه‌ی برنامه‌های توزیع شده یا دپ‌ها استفاده شود. بدین صورت ترتل کوین می‌تواند با بسیاری از بلاک چین‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند نظیر اتریوم، نئو و موارد مشابه رقابت کند. اگرچه با توجه به خصوصی بودن بلاک چین ترتل کوین، این قراردادهای هوشمند نیز خصوصی خواهند بود.

انجمن ترتل کوین

یکی از بزرگترین نقاط قوت ترتل کوین جامعه‌ی ترتل کوین است. با توجه به اینکه این پروژه تیم بازاریابی یا بودجه ICO ندارد، توسعه دهندگان و کاربران جامعه‌ی ترتل کوین این وظیفه را بر عهده دارند که به گسترش پذیرش این ارز دیجیتال کمک کنند. توسعه دهندگان کاربران جدید را به مشارکت در این امر تشویق می‌کنند و انتقادات کاربران را بررسی می‌کنند. این فضای فراگیر به رشد بیش از حد جامعه‌ی ترتل کوین کمک کرده‌است.

سخن نهایی

ترتل کوین می‌تواند یک پروژه‌ی ایده آل برای سرمایه گذاری باشد. همانطور که می‌دانید پتانسیل بازگشت سرمایه‌ی یک سکه‌ی میکروکپ به مراتب بیشتر از آلت کوین‌های تثبیت شده‌است.

علاوه بر این تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که نرم افزار ماینینگ ترتل کوین را دانلود کرده و کار ماینینگ خود را شروع کنید. به نظر می‌رسد که صرف کمی زمان و توان محاسباتی برای به دست آوردن ترتل کوین، سودمند خواهد بود.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال NKN و پروژه نیو کایند آف نتورک (New Kind Of Network) چیست؟
شاردینگ در بلاکچین به چه معناست؟ چگونه با این روش مشکل مقیاس پذیری حل می‌شود؟
دیفای DeFi چیست
فرستادن دیدگاه
 • فرید
  3 ماه پیش پاسخ

  سلام
  خسته نباشید
  آیا با سرور یا سرور مجازی میشه ماینینگش کرد؟
  شرایطش چگونه هست؟

  • Bitpars
   3 ماه پیش پاسخ

   درود بر شما. در لینک زیر درباره ماینینگ ترتل کوین توضیحات کاملی ارائه شده است :

   https://bitpars.com/how-to-mine-turtle-coin/

 • محمد۱۶۷
  4 ماه پیش پاسخ

  سلام خوب نرم افزار ترتل کوین برای استخراج کجاست حداقل لینک بدین دانلود کنیم

  • Bitpars
   4 ماه پیش پاسخ

   درود بر شما. لینک زیر :

   https://docs.turtlecoin.lol/guides/mining/mining

 • Alirezashakibi28@gmail.com
  4 ماه پیش پاسخ

  سلام روز خوش چطوری باید نرم افزار ماینینگ trtl را پیدا کنم لطفاً اگه میدونید راهنمایی بفرمایید

  • Bitpars
   4 ماه پیش پاسخ

   درود بر شما. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه ماینینگ ترتل کوین trtl coin لطفا لینک زیر را دنبال کنید :

   https://steemit.com/crypto/@guidedcrypto/how-to-mine-turtlecoin-trtl-coin-cpu-and-gpu-mineable-coin

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان