منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  ترامپ، مالیات و هک‌ها: 5 موردی که در این هفته روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد
ترامپ، مالیات و هک‌ها: 5 موردی که در این هفته روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد

ترامپ، مالیات و هک‌ها: 5 موردی که در این هفته روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد

ترامپ، مالیات و هک‌ها: 5 موردی که در این هفته روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد

ترامپ، مالیات و هک‌ها: 5 موردی که در این هفته روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد

بیت کوین هم‌زمان با افشای مشکلات مالیاتی ترامپ به 11000 دلار هجوم می‌برد. البته هک 150 میلیون دلاری کوکوین (KuCoin) هنوز می‌تواند باعث کاهش انگیزهٔ گاوها شود.

ترامپ، مالیات و هک‌ها: 5 موردی که در این هفته روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد

بیت کوین این هفته را با هجوم به 11000 دلار شروع کرده است، اما خطر شکاف آتی بورس شیکاگو همچنان وجود دارد. این مقاله نگاهی می‌اندازد به پنج عاملی که می‌توانند حرکت قیمت بیت کوین را در هفته آینده شکل دهند.

با افشاگری در مورد پرونده مالیاتی ترامپ بیتکوین به محدوده 11000 دلاری بازگشت

روز یکشنبه پس از یک هفته عملکرد نامطلوب قیمت، افزایش غیرمنتظره‌ای در قیمت بیت کوین ایجاد شد. این به لطف تحقیق در مورد سوابق مالیاتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده بود که نتایج آن توسط نیویورک‌تایمز منتشر شد. در این مقاله عنوان شد ترامپ در سال 2016 و هنگام انتخابات فقط 750 دلار مالیات پرداخت کرده است، البته ترامپ از ادعاهای قبلی در مورد ارتباطش با روسیه در آن زمان تبرئه شده است.

بااین‌وجود، انتشار این خبر می‌تواند تأثیراتی بر رقابت انتخاباتی ترامپ در انتخابات سال جاری داشته باشد و بازارها کاملاً از این موضوع تأثیر پذیرفته‌اند. خود ترامپ برای مخفی نگه‌داشتن سوابق مالیاتی خود بسیار جنگیده است و در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید پاسخ داد: “این اخبار کاملاً جعلی است. “.

نمودار هفت روزه قیمت بیتکوین

نمودار هفت روزه قیمت بیتکوین

قیمت بیت کوین بیش از هر دورهٔ دیگری بالای 10 هزار دلار مانده است

قیمت بیتکوین روز یکشنبه باز هم به 11000 دلار رسید. سپس با وجود مقاومت در حدود 10،950 دلار به سطحی کمتر از 10900 دلار بازگشت. این امر نشان‌دهندهٔ این است که بیتکوین برای خارج شدن از منطقه 10،000 تا 11،000 دلار ناکام مانده است.

علی‌رغم عدم پیشرفت قیمت به بالای 11000 دلار، حرکت بیت کوین در این ماه همچنان افزایشی مانده است. همان‌طور که توسط تحلیلگران ذکر شد، BTC / USD اکنون 64 روز است که با قیمت بالای 10000 دلار معامله می‌شود.

آنتونی پمپلیانو، بنیان‌گذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، در توییتی گفت: “بیت کوین رکورد 63 روز ماندن بالای 10 هزار دلار شکسته است و فقط نشانه‌هایی از بالاتر رفتن از خود بروز می‌دهد.” “بازار به‌اشتباه احساس می‌کند روند کاهشی است. هنوز هم برای تغییر عقیده دیر نشده است. “

برخی دیگر بر این باورند که دلایلی برای تغییر روند قیمت وجود دارد. در صورت کاهش قیمت تا حمایت 10200 دلار، شکاف آتی بازار بورس شیکاگو (CME) در محدوده 9600 دلار می‌تواند روند کاهشی را تشدید کند.
در تجزیه‌وتحلیل روز شنبه، مایکل ون د پوپ، تحلیلگر بازار بنگاه خبری کوین‌تلگراف، این شکاف را هدف بازار کاهشی اعلام کرده است. در صورت شکسته شدن حمایت‌ها احتمال سقوط تا این قیمت بسیار بالا خواهد بود.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته

افزایش خرید بیت کوین با سقوط دلار آمریکا و رکود اقتصادی محتمل است. نظر استیون روچ

وندهای درون زنجیره‌ای بیت کوین علیرغم اصلاح اخیر، نشان از حرکت افزایشی‌اش دارد


فاکتورهای فاندامنتال بیت کوین به خبرهای منفی واکنشی نشان نمی‌دهد

فاکتورهای فاندامنتال شبکه بیت کوین همچنان قوی‌تر از همیشه به نظر می‌رسند، که نشان‌دهنده فعالیت بالای ماینرها است. با شروع هفته، هر دو میانگین نرخ هش و سختی شبکه همچنان صعودی باقی مانده است. حتی سختی شبکه در 5 روز گذشته افزایش 5.1 درصدی را تجربه کرده است.

متوسط هش بیت کوین نیز در ماه سپتامبر به بالاترین میزان خود رسیده است و هنوز هم در حال رشد است. رشد این شاخص نشان از سلامت بازار بیتکوین و اعتماد ماینرها به قیمت‌های بالاتر از 10000 دلار دارد.

میانگین روزانه نرخ هش بیتکوین در ماه گذشته

میانگین روزانه نرخ هش بیتکوین در ماه گذشته

قدرت دلار ایندکس (DXY) نتوانست رشد بیتکوین را متوقف کند

داستان ترامپ تأثیر کمی بر روی قدرت دلار آمریکا داشت. بیت کوین در ماه‌های اخیر ارتباط معکوس قدرتمندی با دلار نشان داده است. شاخص قدرت دلار آمریکا (DXY) در هفته گذشته حرکت صعودی داشت با افشاگری مالیاتی علیه ترامپ متوقف شد.
این شاخص نسبت قدرت دلار به ارزهای یورو، ین ژاپن، پوند انگلیس، دلار کانادا، کرون سوئد و فرانک سوئیس است. هرچه دلار در برابر ارزهای دیگر قوی‌تر باشد قیمت مواد خام و سهام کاهش می‌یابد.

قدرت گرفتن این شاخص به‌شدت در ایجاد حرکت نزولی جفت ارز BTC / USD تأثیر دارد. علی‌رغم این، بیت کوین طی هفته گذشته بهتر از حد انتظار قیمت خود را حفظ کرد. این ثبات نشان می‌دهد که رابطه بیتکوین با این شاخص ممکن است کاهش یابد.
هفته گذشته، ویلی وو، پیش‌بینی کرد که بیت کوین “به‌زودی” روابط خود با بازارهای سنتی، ازجمله سایر محافظ‌های تورم مانند طلا را قطع خواهد کرد.
درعین‌حال، هرگونه حرکت قاطع در DXY می‌تواند در کوتاه‌مدت بر روند قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

نمودار یک ماهه شاخص قدرت دلار

نمودار یک ماهه شاخص قدرت دلار

150 میلیون دلار پول هک شده کوکوین به حرکت آمده است

بازارهای بیت کوین مدتی گرفتار پیامد هک سنگین صرافی کوکوین در کره جنوبی خواهند بود. این هک چهارمین هک بزرگ تاریخ بیتکوین است.
مقداری از 150 میلیون دلار دزدیده‌شده از صرافی کوکوین به صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ (Uniswap)، که از “سازنده بازار خودکار” (AMM) بهره می‌برد منتقل‌شده است. احتمالاً این پول برای معاملهٔ توکن‌های دیفای و سایر ارزهای رمزپایه استفاده خواهد شد.

طبق اطلاعات وال آلرت، طی دو روز گذشته میلیون‌ها دلار در قالب توکن‌های مختلف غیرقابل‌شناسایی به یونی‌سوآپ منتقل‌شده است. هک کوکوین مستقیماً شامل بیت کوین نبوده و به نظر می‌رسد BTC / USD تأثیر خاصی از این اتفاق نگرفته است. این رفتار بیتکوین کاملاً مخالف چیزی است که در سال‌های گذشته شاهد بودیم. هک‌ها اغلب باعث نوسان شدید قیمت بیتکوین می‌شدند. این اتفاقات نشانهٔ قدرت گرفتن بازار ارزهای دیجیتال است.

مطالب مرتبط
پایان اصلاح بازار: نشانه‌هایی از امکان اتمام روند کاهشی کوتاه مدت در بازار
قیمت 500 هزار دلاری بیت کوین بر اسای پیش بینی برادران وینکلوس
شتاب در پذیرش رمزارزها به رهبری کروناویروس
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether