قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند؟

سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند؟

سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند

طی چند هفته گذشته، عملکرد توکن‌‌‌های صرافی‌ها بسیار خوب بوده است. در این میان پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز، سوشی سواپ و یونی سواپ در آستانه توسعه‌‌‌های مهمی‌هستند.

سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند؟

صرافی‌های غیرمتمرکز یا دکس‌ها (DEX) در طی چند ماه گذشته فعالیت‌های قابل توجهی را ثبت کرده‌اند. سوشی سواپ (SushiSwap) و یونی سواپ (Uniswap) به عنوان رهبر، هدایت این صنعت را به عهده دارند. با این حال، توکن Sushi از زمان متهم شدن به عنوان یکی از پروژه‌های کلاهبرداری دیفای، توانسته به خوبی ارزش خود را در بازار حفظ کند.SUSHI سیگنال‌‌‌های متناقضی را صادر می‌کند

همانطور که داده‌های شرکت تحلیلی گلس نود نشان می‌دهد، حجم معاملات سوشی سواپ در بازه زمانی 7 روزه به بالاترین رقم 17.5 میلیون دلار رسیده است. این معیار به حجم معاملات انجام نسبت به حجم توکن‌‌‌های منتقل شده سوشی اشاره دارد. فعالیت بیشتر روی زنجیره نشان دهنده استفاده بیشتر توکن است. در عین حال، حجم میانگین معاملات SUSHI به پایین‌ترین سطح 4 ماهه خود رسیده است. این نشان می‌دهد متوسط معاملات انجام شده در این اواخر به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند

تراکنش‌‌‌های توکن SUSHI

آماری که از وب سایت سوشی سواپ (Sushiswap) گرفته شده حاکی از آن است که حجم معاملات 24 ساعته در حال حاضر حدود 306 میلیون دلار است. این رقم هنوز با 1.6 میلیارد دلار ثبت شده در 23 فوریه فاصله بسیار زیادی دارد. کاهش حجم، عقب نشینی اخیر را تأیید می‌کند. با این حال در 24 ساعت گذشته، این حجم 10.34٪ افزایش یافته است.

سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند

نقدینگی سوشی سواپ

در مقابل، نقدینگی این صرافی طی 24 ساعت گذشته ضربه بزرگی را متحمل شده و 13.52٪ کاهش یافته است. نقدینگی این صرافی در روز گذشته از 3.64 میلیارد دلار به 3.08 میلیارد دلار کاهش یافته است.

راه پیشرفت سوشی سواپ چیست؟

طبق گفته‌های جوزف دلونگ، مدیر ارشد تکنولوژی “Sushi.com” معیارهای اندازه گیری شده، در طرح سوشی تداخل ایجاد نمی‌کند. قراردادهای سوشی اکنون در سیستم عامل‌های مختلفی که شامل بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، فانتوم (Fantom)، پولی گون (Polygon)، مون بیم (Moonbeam) و زنجیره xDai است، مستقر می‌شوند.

به نظر فعالان این صنعت این کاهش با توجه به افزایش فعلی هزینه‌های گس در شبکه اتریوم طبیعی محسوب می‌شود. ماینرهای اتریوم بیش از 1.6 تریلیون دلار هزینه معاملات را در سه ماهه اول سال 2021 دریافت کرده‌اند. این امر باعث شده بسیاری از پروژه‌ها همچنان به دنبال راه حل‌های دیگر برای گسترش پلتفرم‌های خود باشند.

سوشی سواپ احتمالاً به دست آوردن بلاک چین‌‌‌های بیشتر را در برنامه خود قرار داده است. این صرافی به ادغام در سایر سیستم عامل‌ها ادامه می‌دهد. گسترش سوشی سواپ در سایر بلاک چین‌ها را می‌توان نشانه انعطاف پذیری این پروتکل و تلاشش جهت افزایش فعالیت دانست.

سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند

نمودار قیمت SUSHI

تجزیه و تحلیل نمودار نشان می‌دهد که این دارایی در طی هجوم نزولی به خوبی عمل کرده است. یک حرکت صعودی ممکن است به سوشی اجازه دهد تا قبل از پایان مارس 2021 به سمت ATH (بالاترین قیمت تاریخی) جدید خود حرکت کند. این ارز در حال حاضر، بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه حرکت می‌کند. بنابراین افزایش رو به بالا ممکن است در چند روز آینده روی دهد.توکن UNI صرافی یونی سواپ با معرفی V3 به جمع ده ارز برتر بازار رسید؛ 50 دلار هدف بعدی است؟

همانطور که سوشی سواپ در حال گسترش اکوسیستم خود در بلاک چین‌‌‌های مختلف است، یونی سواپ نیز بیکار ننشسته است. با تلاطم بازار امور مالی غیرمتمرکز توکن بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز UNI با 50 درصد رشد در هفته گذشته به قیمت 33 دلار رسیده است. اکنون UNI توکن یونی سواپ بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دیفای محسوب می‌گردد. این ارز از نظر حجم سرمایه بازار در لیست ده ارز برتر رمزنگاری جهان نیز قرار دارد.

در زمان انتشار این مقاله و طبق داده‌های مربوط به مساری، (UNI) با رشد 8 درصدی با قیمت 33،07 دلار و حجم بازار 17.16 میلیارد دلار معامله می‌کند. این افزایش قیمت UNI را به هشتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم بازار تبدیل می‌کند.

این پروتکل صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم در فضای دیفای بسیار محبوب شده است. از ابتدار سال 2021 تاکنون، قیمت UNI بیش از 600 درصد افزایش یافته است.

اجرای نسخه 3 یونی سواپ در سال 2021 انجام خواهد شد

شنبه گذشته، 6 مارس، صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ اعلام کرد که قصد دارد نسخه 3 خود را اواخر امسال راه اندازی کند. در نسخه موجود 2، این صرافی پیشرو دارای ارزش قفل شده‌ای برابر با 3.5 میلیارد دلار است.

با این حال، شبکه اخیراً از هزینه‌های بالای گس اتریوم و اسلیپیج (لغزش قیمت) رنج می‌برد. مدیر عامل یونی سواپ، هیدن آدامز اشاره کرد که آنها پروتکل V3 را در سال 2021 منتشر خواهند کرد. این ورژن شامل بهبودهایی در زمینه کارایی سرمایه و کاهش اسلیپیج خواهد بود. ماه گذشته آدامز در توییتی نوشت:

“در سال 2019 ورژن اول یونی سواپ ثابت کرد AMM‌ها می‌توانند با صرافی‌های سنتی رقابت کنند. در سال 2020 ورژن دوم این صرافی ثابت می‌کند AMM‌ها می‌توانند کارهایی را انجام دهند که صرافی‌های سنتی از انجام آن عاجزند. در سال 2021 ورژن 3 یونی سواپ با اسلیپیج و کارایی سرمایه سروکار خواهد داشت. این ورژن می‌خواهد ثابت کند AMM‌ها می‌توانند از صرافی‌های سنتی در همه جنبه‌ها پیشی بگیرند.”

گزارش شده است، یونی سواپ احتمالاً با ادغام راه حلهای مقیاس لایه 2 مشکل لغزش‌ها را حل خواهد کرد. همچنین، علاقه مندان به صنعت مشتاقانه منتظر اعلام برنامه کامل ارتقا Un Uniswap”” هستند.

از طرف دیگر، ازدحام شبکه و افزایش هزینه‌های گس، کاربران یونی سواپ را مجبور به مهاجرت به پروتکل‌های دیگر دکس مانند سیستم عامل سوشی سواپ مستقر در اسمارت چین بایننس می‌کند.

تاثیر به روز رسانی EIP-1559 بر پروتکل‌‌‌های دیفای

اما آخرین اعلامیه اجرای “EIP-1559” برای یونی سواپ خبر مثبتی است. با استاندارد سازی ساختار هزینه‌ها، نگرانی از بابت گس کاهش خواهد یافت. تحلیلگران در حال حاضر قیمت هدف تا پایان سال جاری را برای UNI بیش از 50 دلار پیش بینی می‌کنند.

“تحت تأثیر خبر انتشار نسخه V3 و قفل شدن مبالغ جدید در این پروتکل، ارزش بازار UNI به رتبه هشتم رسید. تحلیلگران اظهار داشتند UNI در مدت کوتاهی به 50 دلار می‌رسد و امسال یکی از 5 ارز برتر خواهد بود. علاوه بر این، ارتقا “EIP-1559″ اتریوم مزایای بیشتری نیز برای یونی سواپ و سوشی سواپ به همراه خواهد داشت.”

– وو بلاکچین (WuBlockchain @) 8 مارس 2021سخن پایانی

نبرد بین صرافی‌‌‌های متمرکز و غیر متمرکز در سال 2021 دیدنی خواهد بود. با توجه به مشکلات و محدودیت‌‌‌های قانونی صرافی‌‌‌های متمرکز، دکس‌ها به شدت محبوب شده اند. با این حال هنوز مشکل بزرگ آسیب پذیری امنیتی قراردادهای هوشمند به قوت خود باقی است. از سوی دیگر صرافی قدرتمند بایننس در حال گسترش صرافی‌‌‌های غیرمتمرکز خود است. این صرافی‌ها می‌توانند به رقبای صرافی‌‌‌های قدیمی‌تر و محبوب تری مانند یونی سواپ و سوشی سواپ تبدیل شوند.

مطالب مرتبط
ترون و تتر: چرا USDT اکنون بر روی بلاک چین ترون بیش از اتریوم عرضه می‌شود؟
توکن UNI یونی‌سوآپ Uniswap سرانجام برای این جامعه راه اندازی می شود
فاندامنتال بیت کوین و اتریوم عالی به نظر می‌رسد در حالی که از لحاظ تکنیکال اوضاع مساعد نیست
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟