گردش مالی ماهیانه یونی‌سوآپ از کوین‌بیس پیشی گرفت. آیا دیفای دیوانه شده است؟

تحت تأثیر دیوانگی سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)، صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ در ماه سپتامبر 15.3 میلیارد دلار گردش مالی داشت. با این گردش مالی یونی‌سوآپ از کوین‌بیس که 13.6 میلیارد دلار در این ماه گردش مالی داشت، پیشی گرفته است.

 گردش مالی ماهیانه یونی‌سوآپ از کوین‌بیس پیشی گرفت

تحت تأثیر دیوانگی دیفای، گردش مالی ماهیانه یونی‌سوآپ از کوین‌بیس پیشی گرفت
تحت تأثیر دیوانگی دیفای، گردش مالی ماهیانه یونی‌سوآپ از کوین‌بیس پیشی گرفت

رشد یونی‌سوآپ از زمان راه اندازی توکن UNI، و به دلیل ایجاد حاکمیت غیرمتمرکز و راه اندازی ییلد فارمینگ تسریع شده است.

یونی‌سوآپ همچنین اخیراً توانسته از 2 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده فراتر رود. این اولین پلتفرم دیفای است که این میزان ارزش را در خود کل قفل کرده است.

ییلد فارمینگ امکانی است که در آن کاربران در ازای دریافت پاداش دارایی‌های دیجیتال خود را در پلتفرم‌های غیرمتمرکز قفل می کنند. ییلد فارمینگ در فضای دیفای به شدت محبوب شده است.

نهنگ‌های رمزنگاری از پروتکل‌های دیفای استفاده می‌کنند تا نرخ بالایی از بازده را کسب کنند.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

اگرچه دیفای یک اکوسیستم از برنامه‌های غیرمتمرکز را قادر می‌سازد تا به محصولات مالی از جمله ارزهای رمزپایه دسترسی داشته باشند. اما ییلد فارمینگ تنها برای نهنگ‌های رمزنگاری که قادر به قفل کردن مقدار زیادی رمزنگاری در دیفای هستند، سودآور است.

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم قبلاً از ییلد فارمینگ حمایت می کرد و در صحبت های اخیرش گفت که این یک “کسب و کار کوتاه مدت” است که در بلند مدت واقع بینانه نخواهد بود.

طبق دیفای پلاس، صنعت دیفای در حال حاضر تقریباً 11 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده TVL دارد. و یونی‌سوآپ با سهم 21.24 درصدی بیشترین سلطه را دارد.، طی هفته گذشته با 3 درصد رشدسهم این صرافی از 20 درصد عبور کرد.

حجم معاملات یونی‌سوآپ همچنین در ماه گذشته سه روز متوالی از کوین‌بیس پیشی گرفته بود. این برتری با زمان راه اندازی سوشی‌سوآپ که پاداش بیشتری برای ارائه دهندگان نقدینگی در سیستم عامل خود ارائه می‌داد از دست رفت.

اگرچه حجم معاملات یونی‌سوآپ بار دیگر از حجم معاملات کوین‌بیس بیشتر شده است، اما یک معامله گر ارز رمزنگاری شده از جنبه‌ای دیگر به این خبر نگاه کرده است.

زک وول گفت:”من توییت های زیادی را مشاهده می‌کنم که پیشی گرفتن حجم معاملات یونی‌سوآپ از کوین‌بیس را جشن می‌گیرند. بنابراین یک صرافی با بیش از 13000 بازار به سختی حجم معملات یک صرافی با 93 بازار را پشت سر گذاشت؟ باور نکردنی وای.”

وی افزود که بسیاری از محققان و حامیان یونی‌سوآپ به جای اینکه به تصویر بزرگتر نگاه کنند، مقایسه داده‌های کوتاه مدت دیفای را برگزیده‌اند.

آیا دیفای اینجا است تا بماند؟

بازار ارزهای رمزنگاری شده در یک ماه گذشته یک دوره پرثبات برای بیت کوین و پرنوسان برای آلتکوین‌ها را پشت سر گذاشته است. بیت کوین نتوانسته است به سطح مقاومت خود در 12000 دلار برسد.

سایر آلتکوین‌ها نیز حرکت مشابهی را داشته‌اند. در همین حال بخش دیفای یک رکورد جدید در کل ارزش قفل شده را تجربه کرده است. با این حال توکن های دیفای افت های شدیدی را تجربه کرده اند و دارندگانشان بسیار زیان دیده اند.

این شرایط نشان می دهد که سرمایه‌گذاران به شدت به پروتکل‌های دیفای اطمینان دارند و از آن راضی هستند.

بزرگترین مانع پیش روی این صنعت مشکل مقیاس پذیری اتریوم است. البته راه حل های لایه دو و بلاکچین های دیگری مانند اسمارت چین بایننس و ترون در حال آماده‌سازی زیرساخت ها جهت مهاجرت این پلتفرم ها هستند.

به نظر دیفای آمده است تا بماند و فعالان و کاربران رمزنگاری به شدت به این بخش نوظهور ایمان دارند.

5/5 (1 نظر)

درباره ی محمد شفیعی

مقاله نویس ، محقق و علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

بیتمکس BitMEX درگیر مشکلات حقوقی و حاوی اخباربد برای DeFi دیفای است

بیتمکس BitMEX درگیر مشکلات حقوقی و حاوی اخباربد برای DeFi دیفای است

طرفداران دیفای (DeFi) اظهار داشتند که اتهامات اخیر علیه بیتمکس BitMEX می‌تواند به محبوبیت محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *