منو
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف گس هستند
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند

یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف گس هستند

آیا یونی سواپ v3 و smartBCH دو تازه نفس از برندهای قدیمی بازار می‌توانند معادله را به نفع دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز تغییر دهند؟

روزهایی که دیفای به عنوان یک موضوع خبری در صنعت حضور داشت به پایان خود رسیده است. این صنعت اکنون یکی از زیرساخت‌های اصلی بازار ارزهای دیجیتال است. با این حال هزینه‌های گس همچنان بالا است و کندی شبکه اتریوم بزرگ‌ترین مانع بر سر رشد بیشتر دیفای است. آیا یونی سواپ v3 و smartBCH دو تازه نفس از برندهای قدیمی بازار می‌توانند معادله را به نفع دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز تغییر دهند؟

دیفای دیگر فقط مخصوص پیشکسوتان فصلی دنیای رمزنگاری در استفاده از امور مالی غیرمتمرکز نیست. گذشته از افزایش علاقه نهادی، تحولات جدید در دیفای باعث شده است که تجارت دارایی‌های رمزنگاری، استفاده از سیستم عامل‌ها و ایجاد برنامه‌ها برای تازه واردان بیش از هر زمان دیگری در دسترس باشد. به عبارت دیگر، “هزینه گس” فقط مختص اتومبیل نیست و دیگر سرمایه‌های کلان فقط به بانک‌های بزرگ تغلق ندارد. دو تحول در این زمینه، SmartBCH و نسخه جدید صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ هستند. این دو با هدف ساده سازی و بهبود تجربه کاربر دیفای به میدان می‌آیند.آیا دیفای با معرفی یونی سواپ v3 و smartBCH از پس مشکلات برمی آید؟

سیستم عامل‌های غیرمتمرکز و صرافی غیرمتمرکز (DEX) پرداخت های فوری، تبادل اطلاعات بدون نیاز به اعتماد، قابلیت همکاری بلاک چین های متفاوت و برنامه های غیرمتمرکز را امکان پذیر می‌کنند. این‌ها همه به لطف قراردادهای هوشمند ممکن شده است. قراردادهای خودکاری که بدون هیچ گونه مداخله و نظارت شخص ثالث قابل اجرا هستند. به همین ترتیب، برخی از طرفداران رمزنگاری به طور فزاینده‌ای سیستم‌های سنتی مالی و بورس‌ها را به عنوان سیستم‌های عقب مانده و منسوخ می‌دانند.

یکی از گواهی‌های محبوبیت روزافزون دیفای، ارزش کل قفل شده است. این معیار مبلغی است که در حال حاضر در سیستم عامل‌ها، دارایی‌ها و پروتکل‌های غیرمتمرکز دیفای قفل شده است. در زمان انتشار، بیش از 130 میلیارد دلار دارایی “قفل شده” در دیفای وجود دارد. این دارایی‌ها در پروتکل‌های مختلف دیفای سرمایه گذاری شده اند. رشد این معیار افزایش قابل توجه 30 میلیارد دلاری آمریکا در ابتدای سال 2021 را نشان می‌دهد. تجربه کاربری (UX) دشوار و احتیاط عمومی در مورد جهان ناپایدار قیمت رمزنگاری، مانعی برای پذیرش بیش از پیش دیفای در نظر گرفته می‌شود. برخی از تحولات جدید، به دنبال اصلاح این روند هستند.

جهش قیمت ریپل؛ قیمت XRP در 24 گذشته شاهد رشد 40 درصدی بود

SmartBCH برای گس ارزان‌تر

SmartBCH یا اسمارت بیت کوین کش (Smart Bitcoin Cash) یک زنجیره جانبی است. این زنجیره توسط بلاک چین بیت کوین کش (Bitcoin Cash) در حال توسعه است. این زنجیره به دنبال امکان تعامل ارزان‌تر با شبکه اتریوم معرفی شده است. در مواجهه با کارمزد معاملات یا “هزینه‌های گس” کاربران جدید احتمالاً قبل از ارسال اولین توکن ها از این فضا رویگردان می‌شوند. متوسط این هزینه در هنگام انتشار حدود 13 دلار معلق است.

SmartBCH.org ادعا می‌کند که “توان عملیاتی به اندازه یک میلیارد تراکنش در هر 15 ثانیه را در دسترس قرار می‌دهد. با استفاده از این شبکه کاربران بیشتری می‌توانند با هزینه بسیار کم از دیفای بهره مند شوند.” به عبارت دیگر، زنجیره جانبی smartBCH خط لوله را برای معاملات بزرگتر هموار می‌کند. در نتیجه این زنجیره جانبی هزینه گس را برای کاربران عادی دیفای کاهش می‌دهد.

اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، می‌تواند هر دو شبکه بیت کوین کش و اتریوم را در معرض کاربران بسیار گسترده‌تری قرار دهد. با این حال توسعه دهندگان در وایت پیپر توضیح می‌دهند که smartBCH هنوز در مراحل اولیه خود به سر می‌برد.

“اسمارت بیت کوین کش، تا حدود زیادی به عنوان یک نسخه تستی برای آزمایش تکنیک‌های جدید و جسورانه ما در حال توسعه است. هدف این آزمایشات بهینه سازی موتورهای ذخیره سازی و اجرا برای توان زیاد این شبکه است. درست مثل سایر پروژه‌های منبع باز، ممکن است اشکالات و آسیب پذیری هایی در طراحی و اجرای آن وجود داشته باشد.”راه اندازی یونی سواپ ورژن 3 برای قابلیت تنظیم برنامه، و هزینه‌های کم

وقتی نوبت به برنامه ریزی و سرمایه گذاری قابل تنظیم می‌رسد، پلتفرم محبوب دیفای صرافی یونی سواپ پیشتاز است. این صرافی با توکن UNI، بازار را به روش خاص خود پیش می‌برد. ورژن 3 یونی سواپ امروز با ویژگی‌های اضافه شده زیادی راه اندازی شد. این صرافی در نسخه جدیدش قابلیت شخصی سازی، کاربرپسندی و کارآیی بیشتر این پلتفرم را مدنظر قرار داده است.

برترین ارزهای ماه مه در آغاز آلتکوین سیزن با توجه به معیارهای فاندامنتال کدامند؟

یونی سواپ در سال 2018 شروع به کار کرد. این صرافی پس از مواجهه با فورک خودش سوشی سواپ با ایردراپ توکن UNI خود در 17 سپتامبر 2020 مورد توجه گسترده قرار گرفت. UNI توکن حاکمیتی است، که به دارندگان امکان می‌دهد تا در مورد نحوه اجرای پروتکل صرافی نظر دهند.

استیکینگ در یونی سواپ ورژن 3 قرار است برای ارائه دهندگان نقدینگی (LP) نسبت به نسخه‌های گذشته ساده‌تر و قابل تنظیم‌تر شود. ویژگی جدید نقدینگی متمرکز که به LP ها اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را در محدوده قیمت‌های سفارشی به اشتراک بگذارند. از آنجا که نقدینگی به طور مساوی در امتداد منحنی قیمت در V2 توزیع می‌شود، بیشتر آن بدون استفاده باقی می‌ماند. معاملات انجام شده در خارج از محدوده قیمت دارایی‌های انباشته نمی‌توانستند LP را به کارمزد خود برسانند.

تغییر مدل تامین نقدینگی در دکس محبوب دیفای

همانطور که Uniwap.org خاطرنشان می‌کند: “در یونی سواپ ورژن 3، LP می‌تواند سرمایه خود را در محدوده قیمت‌های سفارشی متمرکز کند. این یعنی حجم بیشتری از نقدینگی را با قیمت‌های مورد نظر فراهم می‌کند. با این کار، LP منحنی قیمت‌های منحصر به فردی ایجاد می‌کند که ترجیحات خاص خود را منعکس می‌کند. “

با توجه به تغییر در نحوه تأمین نقدینگی، موقعیت‌ها دیگر توسط توکن های قابل معاوضه ERC-20 نشان داده نمی‌شوند؛ بلکه به عنوان توکن های غیر قابل معاوضه (NFT) نمایش داده می‌شوند. با این وجود، “یادداشت‌های صرافی” می‌توانند از طریق قراردادهای جانبی یا سایر پروتکل‌های شریک، موقعیت‌های مشترک را قابل انعطاف کنند.

بعلاوه اینکه، “حتی با این پیشرفتهای پیشگامانه طراحی، هزینه گس ورژن 3 صرافی در شبکه اصلی اتریوم کمی ارزان‌تر از ورژن 2 است.”تغییر عجیب منبع کد یونی سواپ

هنوز هم یونی سواپ از طرف منتقدان مورد حمله واقع می‌شود. چنین پلتفرم محبوبی گاهی اوقات همراه با فداکاری ادراک اخلاقی رمزنگاری منبع باز است. همانطور که یاهو فایننس در آوریل گزارش داد، “مهم‌ترین انتقاد نسبت به یونی سواپ ورژن 3 مجوزی است که تحت آن کار می‌کند. کد دیگر برای اهداف عملی باز نیست. فورک دیگری از یونی سواپ ورژن 3 تا 2 سال دیگر امکان پذیر نخواهد بود. “

مطالب مرتبط
افزایش محبوبیت دکس ها: پنکیک سواپ و یونی سواپ باعث ترافیک شبکه ها شدند
میکر دائو MakerDAO : نحوه کسب درآمد و استفاده از پلتفرم دیفای آن
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
دور زدن کارمزدهای اتریوم
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
کراکن Kraken اولین صرافی رمزنگاری که موفق به دریافت مجوز بانکی می‌شود
صرافی جمینی (Gemini)، همه چیز در مورد صرافی ارز دیجیتال دوقلوهای وینکلووس
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی