قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  یونی سوآپ و کامپاند با رسیدن TVL دیفای به 27.6 میلیارد دلار رکورد شکستند

یونی سوآپ و کامپاند با رسیدن TVL دیفای به 27.6 میلیارد دلار رکورد شکستند

یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد

با افزایش قیمت چشمگیر آلتکوینها و ارزهای دیفای، توکن‌‌‌های حاکمیتی یونی سوآپ و کامپاند به بالاترین قیمت‌های خود در سال 2021 دست یافتند.

یونی سوآپ و کامپاند با رسیدن TVL دیفای به 27.6 میلیارد دلار رکورد شکستند

در تاریخ 30 ژانویه با ادامه داغ شدن کل بخش دیفای، ارزهای دیجیتال UNI و COMP هر دو به بالاترین سطح جدید خود رسیده‌اند. UNI توکن حاکمیتی یونی سوآپ با قیمتی معادل 19.93 دلار رکورد قبلی خود را شکست. از طرفی دیگر توکن حاکمیتی پروتکل کامپاند، COMP نیز توانست به سطح قیمت 340 دلار دست یابد. اکنون توکن یونی سوآپ در حدود 19.18 دلار و توکن کامپاند با قیمت 314 دلار معامله می‌شود.

یونی سوآپ و کامپاند با رسیدن TVL دیفای به 27.6 میلیارد دلار رکورد شکستند

نمودار قیمت کامپاند

در 30 روز گذشته کل بخش مالی غیرمتمرکز در یک روند صعودی قوی قرار داشته است. داده‌های دیفای پالس (DeFi Pulse) نشان می‌دهد ارزش کل قفل شده از 16.43 میلیارد دلار در 2 ژانویه به اوج تاریخی جدید خود یعنی 27.67 میلیارد دلار در 30 ژانویه رسیده است.

یونی سوآپ و کامپاند با رسیدن TVL دیفای به 27.6 میلیارد دلار رکورد شکستند

ارزش کل قفل شده در دیفای

افزایش قیمت COMP به دنبال انتشار نسخه جدیدی از یک ماژول حاکمیت تازه و ارتقا comp به رابط comp.vote توسط کامپاند رخ داده است. این رابط کاربری جدید اکنون به اعضای جامعه امکان می‌دهد تا با رأی دادن به وسیله امضا به جای معاملات درون زنجیره‌ای، در هزینه‌های گس صرفه جویی کنند.دیفای بعد از شکست رابین هود (Robinhood) جذابیت بیشتری پیدا می‌کند

بحث و جدال این هفته پیرامون متوقف کردن کارگزاری‌های سرمایه گذاری در بازارهای سهام شکل گرفت. این رویداد بورس‌های دیفای و رمزنگاری را به عنوان یک گزینه احتمالی به جای بخش مالی متمرکز سنتی پررنگ‌تر کرده است. پس از اتفاقی برای سهام گیم استاپ در بازار بورس افتاد پلتفرم رابین هود معاملات این سهام را متوقف کرد. این کار خشم بسیاری از معامله گران را برانگیخت. اکنون بسیاری از معامله گران به دنبال بازارهای مالی غیر متمرکز و مقاوم در برابر سانسور هستند.

علاوه بر این مشکل تسویه حساب کارگزارهای سنتی بسیار زمان بر است. این در رویدادهای سریعی مانند افزایش قیمت گیم استاپ به ضرر معامله گران تمام می‌شود. مورد دیگر این است که هزینه‌‌‌های این کارگزاران بسیار بیشتر از چیزی است که دیفای در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

به نظر بسیاری از فعالان بازار و رمزنگاری بلاکچین با ارائه معاملات ارزان و سریع می‌تواند این مشکل بزرگ را حل کند. دیفای اکنون بیش از هر زمان دیگری برای معامله گران جذاب شده است. رشد معاملات صرافی یونی سوآپ که بزرگترین صرافی غیرمتمرکز محسوب می‌شود، گواه این ادعاست.

یونی سوآپ و کامپاند با رسیدن TVL دیفای به 27.6 میلیارد دلار رکورد شکستند

حجم معاملات صرافی یونی سوآپ

در توییتی، رابرت لشنر، بنیانگذار کامپاند در این باره اظهارنظر کرد. وی گفت تحولات اخیر نشان داده است که “راه حل بلند مدت” معاملات بورس را باید در بلاکچین جستجو کرد. لشنر به زمانی که معاملات در شرکت‌های سپرده گذاری و تسویه حساب (DTCC) لازم دارند اشاره کرد. وی افزود:”بهتر است که این بازارها نیز با بلاکچین کار کنند.”برنامه یونی سوآپ گرنتز Uniswap Grants باعث رالی ارز دیجیتال UNI شد

برنامه کمک هزینه یونی سوآپ در 20 ژانویه به عنوان راهی برای کمک به گسترش اکوسیستم این صرافی رونمایی شد. این برنامه برای توسعه دهندگان علاقه مند به شرکت در پروژه انجام خواهد شد. یونی سوآپ گرنتز در حال حاضر فرصتی برای ارائه پیشنهاد و دریافت بودجه جهت توسعه پروژه جدید این صرافی غیرمتمرکز است. هدف این است که با گسترش اکوسیستم این صرافی ارزش افزوده به این پلت فرم محبوب آورده شود. اکانت توییتر یونی سوآپ در مورد این برنامه توییتی به شرح زیر منتشر کرد.

“در مدت 14 روز از زمان باز شدن این برنامه، 40 ارسال کمک مالی به “uniswapgrants” انجام شده است.”

از زمان انتشار برنامه کمک هزینه‌ها، قیمت ارز دیجیتال UNI با 160٪ رشد از 7.10 دلار در 21 ژانویه به قیمت فعلی آن 18.51 دلار افزایش یافته است. افزایش بدون سر و صدا TVL (سرمایه کلی قفل شده)، حجم معاملات روزانه و هیجان سرمایه گذاران از راه اندازی v3 در آینده، از دیگر عوامل این رشد است. افزایش قیمت UNI و COMP به عنوان پرچمداران دیفای به بالاترین سطح خود نشانه توجه کاربران به این سیستم مالی است.

نمودار قیمت یونی سوآپ

مطالب مرتبط
عوامل رشد الروند: 5 تحولی که ممکن است باعث روند صعودی EGLD شود
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند
توکنهای برتر ماه مارس: هولو، وان چین و اوریجین پروتکل رشد خیره کننده‌ای را شاهد بودند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟