قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد

یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد

یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد

یونی سواپ ورژن 3 ویژگی‌هایی را به کاربران معرفی می‌کند که باعث می‌شود بازده تامین نقدینگی بیشتر شود و خطر معاملات کاهش یابد.

با افزایش عبور TVL (ارزش کل قفل شده) از 13.7 میلیون دلار به 8.5 میلیارد دلار از زمان شروع یونی سواپ نسخه 2، برخی از تحلیلگران معتقدند که راه اندازی v3 این صرافی غیرمتمرکز می‌تواند جرقه تجمع بعدی برای کل عرصه دیفای باشد.

یونی سواپ ورژن 3 نقدینگی متمرکز، اوراکل‌های بهتر و ردیف‌های جدید هزینه را اضافه می‌کند. این صرافی غیرمتمرکز با پروتکل‌های تجاری مانند سوشی سواپ (SushiSwap) و پنکیک سواپ (PancakeSwap) برای جذب کاربران رقابت می‌کند.

محصولات و ویژگی‌های جدید هر هفته در عرصه نوپای امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) معرفی می‌شوند. بنابراین برترین صرافی غیرمتمرکز در جهان دیگر نمی‌تواند آرام بنشیند.یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود

فردا، یونی سواپ، که در ماه مه گذشته به نسخه 2 ارتقا یافت، قصد دارد نسخه 3 پروتکل خود را منتشر کند. این نسخه به کاربران نوید کنترل بیشتر بر نقدینگی ارائه شده توسط کاربران و کاهش ریسک معاملات را می‌دهد.

دیفای اکنون یک صنعت چند میلیارد دلاری است که توانسته تا حدودی به رقیبی برای سیستم مالی سنتی مانند بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری شود. این صنعت با استفاده از قراردادهای هوشمند که بر بستر یک شبکه بلاک چین ساخته شده‌اند فعالیت می‌کند. از طریق دیفای می‌توان وام دریافت کرد، سود سهام را بدست آورد، توکن مبادله کرد و بر روی ارزش آینده توکن‌ها شرط بندی کرد.

اتریوم اکنون دارای سرمایه 391 میلیارد دلاری در بازار است. بیش از 89 میلیارد دلار ارز دیجیتال در پروتکل‌های دیفای مبتنی بر اتریوم سرمایه گذاری شده است. این نشان می‌دهد این بخش برای رشد بلاک چین (و احتمالاً قیمت آن) بسیار مهم است.

مختصری درباره صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ

یونی سواپ محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز یا دکس (DEX) مبتنی بر اتریوم است. این دکس به کاربران امکان می‌دهد توکن هایی را که از طریق شبکه اتریوم اجرا می‌شوند مبادله کنند. یونی سواپ خود یک بازارساز خودکار (AMM) است. این بدان معنی است که به جای الزامات خرید و فروش، به الگوریتم‌های قیمت گذاری دارایی‌ها متکی است. کسانی که در این سیستم عامل هستند با قفل کردن توکن هایی که در اختیار دارند نقدینگی را تأمین می‌کنند. دیگران می‌توانند این توکن‌ها را قرض بگیرند و به تأمین کنندگان نقدینگی سود پرداخت کنند.

توکن‌‌‌های “ERC20” در این صرافی شامل سکه‌های پایدار وابسته به دلار مانند USDT و USDC و همچنین توکن‌‌‌های حاکمیتی مانند میکر (Maker) و اوه (Aave) است. توکن‌‌‌های حاکمیتی رأی گیری درباره این پروتکل‌ها را تسهیل می‌کند.

طبق گزارش کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، طی 24 ساعت گذشته، یونی سواپ حجم معاملات خود را تقریباً 1.9 میلیارد دلار اعلام کرده است. این حجم معاملات به بزرگترین صرافی‌های اسپات متمرکز مانند بایننس (Binance) یا هوبی (Huobi) حتی نزدیک هم نیست. این صرافی‌ها به ترتیب 68.8 میلیارد دلار و 20.7 میلیارد دلار حجم معاملات روزانه را ثبت کرده‌اند. با این حال همانطور که یونی سواپ در 23 مارس در وبلاگ خود نوشت، بدون شک این “زیرساختی مهم برای امور مالی غیرمتمرکز” است. هدف یونی سواپ ورژن 3 ساخت “انعطاف پذیرترین و کارآمدترین AMM طراحی شده” است.این دکس در پروتکل جدیدش سه ویژگی جدید را برجسته می‌کند

اولین نقدینگی متمرکز است. یونی سوپ در بیانیه مطبوعاتی ماه مارس خود نوشت: ” بازارسازان خودکار در طول تاریخ از همه [تأمین کنندگان نقدینگی] خواسته‌اند که استراتژی‌های مشابهی داشته باشند و سرمایه را در کل منحنی قیمت از 0 تا بی نهایت واریز کنند.” “با این کار، آن‌ها نتوانسته‌اند انتظارات افراد را از اقدام قیمت در آینده برآورده کنند.” نتیجه نقدینگی متمرکز این است که معامله گران برای دستیابی به نتایج لازم نیست سرمایه آنچنانی را در خط قرار دهند.

علاوه بر این، یونی سواپ ورژن 3 ردیف‌های درآمدی بیشتری را اضافه می‌کند. با این کار معامله گران می‌توانند هنگام معامله دارایی‌های بی ثبات، که مستعد تغییر قیمت در هنگام شروع معامله و حین انجام آن هستند، سطح ریسک خود را تعیین کنند.

سرانجام، این نسخه اوراکل‌های “آسان‌تر و ارزان‌تر” را ارائه می‌دهد. این اوراکل‌ها از به روز بودن قیمت اطمینان حاصل می‌کنند و بنابراین خطر ضرر به علت داده‌های بد را کاهش می‌دهند.

این‌ها از ویژگی‌های پیشرفته معاملاتی هستند که برای تازه کارها چندان منطقی نخواهد بود. با این حال به گفته یونی سواپ این می‌تواند بازدهی بیشتری را برای معامله گران فصلی دیفای به همراه داشته باشد.

رقابت شدید دکس‌ها در سال 2021

یونی سواپ ورژن 3 این را یادآور می‌شود که رقابت بین دکس‌ها تا چه حدی شدت گرفته است. در اوایل سال جاری، سایبر برنامه‌هایی را برای عرضه نسخه 3.0 صرافی بدون نیاز به مجوز خود منتشر کرد. این انتشار همچنین با هدف کاهش ریسک معامله گرانی که با دارایی‌های ناپایدار معامله می‌کنند، انجام شد. سوشی سواپ که به عنوان فورکی از یونی سواپ ساخته شده است، در زمستان برنامه‌هایی را برای جلب نقدینگی بیشتر از طریق همکاری با سایر پروتکل‌های دیفای و راه اندازی سیستم وام دهی خود منتشر کرد. با این کار این صرافی می‌تواند وام بیشتری را پرداخت کند.

علاوه بر این، بایننس صرافی متمرکز قدرتمند سال گذشته اسمارت چین (BSC) خود را ایجاد کرد. این بلاک چین برای میزبانی از برنامه‌های دیفای، از جمله دکس‌ها راه اندازی شد. پنکیک سواپ مستقر در BSC سهم بازار یونی سواپ را در ماه گذشته بسیار کاهش داده است.

با رقابت بسیار زیاد، به محض تسلط بر ویژگی‌های جدید یونی سواپ ورژن 3، احتمالاً باید منتظر ورژن 4 این پروتکل باشیم.

آیا عرضه یونی سواپ ورژن 3 باعث رونق جدید دیفای خواهد شد؟

با ارزش کل قفل شده در امور مالی غیرمتمرکز اتریوم که اکنون 89 میلیارد دلار است، بازار مشتاقانه منتظر است ببیند که آیا راه اندازی یونی سواپ ورژن 3 می‌تواند کاتالیزور برای بازار گاوی جدید دیفای باشد.

پیش بینی می‌شود که کاهش احتمالی هزینه‌های اتریوم با انجام به روزرسانی EIP-1559 در ماه ژوئیه، ارزش بیشتری به یونی سواپ ورژن 3 خواهد داد. آخرین نسخه این صرافی نیز پس از اجرای راه حل لایه‌های دو، در اوپتیمیسم (Optimism) راه اندازی می‌شود.

با ویژگی نقدینگی متمرکز جدید که نوید محصولات با بازده منحصر به فرد و قابل تنظیم را به کاربران می‌دهد، به نظر می‌رسد یک بخش نوپای دیفای متخصص در توکن سازی بازده‌های آتی آماده شکوفایی است.

یونی سواپ ورژن 3 بهره وری و نقدینگی سرمایه را برای توکن‌‌‌های مصنوعی ساخته شده با UMA بهبود می‌بخشد.

ویژگی تعیین کننده این ارتقا “نقدینگی متمرکز” است. این به تأمین کنندگان نقدینگی امکان کنترل بیشتر بر نحوه تأمین نقدینگی را می‌دهد.

– UMA (UMAprotocol) 3 مه 2021استفاده از پروژه‌‌‌های جدید جهت بالا بردن بازده

پروژه‌های نوظهوری مانند الکمیکس (Alchemix) اخیراً با امکان بازده توکن سازی در آینده از رشد خوبی برخوردار شده‌اند. این در حالی است که ارزهایی مانند الکمیست کوین (Alchemist Coin) از قراردادهای امپل فورث (Ampleforth) استفاده می‌کنند. با این کار به کاربران امکان ایجاد توکن‌‌‌های غیر قابل معاوضه را می‌دهند. این توکن‌ها نشان دهنده ادعای هزینه‌های تأمین کننده نقدینگی در یونی سواپ ورژن 3 در آینده است.

بعلاوه، صرافی‌های غیرمتمرکز جدید برای تسهیل تجارت در بازده‌‌‌های توکن سازی شده در آینده نوآوری دارند. پندل (Pendle) ماه گذشته 3.5 میلیون دلار از سرمایه گذاران بزرگ برای ساخت یک بازارساز خودکار متخصص در دارایی‌های پرنوسان جمع آوری کرده است.

آدام کوکرین، درمورد اتمام پیشنهاد LBP عمومی‌پندل، معاملات آتی را ایجاد “یک دسته کاملاً جدید از بازار در فضای دیفای” توصیف کرد.

پس از راه اندازی یونی سواپ ورژن 2 چه اتفاقی برای صنعت دیفای رخ داد

یونی سواپ ورژن 2 از 18 مارس 2020 در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی شد. در آن زمان، این صرافی غیرمتمرکز تقریباً 13.7 میلیون دلار ارزش کل قفل شده داشت. این در حالی بود که ارزش کل قفل شده TVL بخش دیفای بسیارگسترده تر و در حدود 550 میلیون دلار بود.

علی رغم جنجال بسیاری در مورد محبوبیت سیاست لیست باز خود در میان کلاهبرداران و جعل هویت و هزینه‌های تجاری نسبتاً بالای آن در مقایسه با برخی از سیستم عامل‌های متمرکز، TVL یونی سواپ در ماه آگوست بیش از 100 میلیون دلار رسید در حالی که TVL کل دیفای تا سپتامبر به 7.5 میلیارد دلار دست یافته بود.

یونی سواپ با مجموعه‌ای از حملات خون آشام از سوی رقبایش روبرو شد. پس از آن این صرافی برای خنثی کردن خروج نقدینگی سیستم عاملش، در ماه سپتامبر توکن بومی‌خود را بین کاربران توزیع کرد. پس از یونی سواپ ورژن 2 راه اندازی شد که ماه را با TVL بیش از 2 میلیارد دلار به اتمام رساند.

بازارهای دیفای در سه ماهه پایانی 2020 سرد شدند. این در حالی بود که بیت کوین به بالاترین رقم خود به بیش از 20،000 دلار رسید. با این حال TVL دیفای از ابتدای سال 2021 افزایش یافت و ارزش قفل شده در یونی سواپ از 2.15 میلیارد دلار به 8.53 میلیارد دلار رسیده است.

حجم معاملات هفتگی یونی سواپ برای اولین بار 10 میلیارد دلار عبور کرد!!!

10 میلیارد دلار در هفته بیش از 0.5 تریلیون دلار در سال است

– Hayden Adams (haydenzadams) 20 آوریل 2021

بنابراین می‌توان حدس زد پروتکل جدید می‌تواند صنعت دیفای را با موج جدیدی از کاربران روبرو کند.

مطالب مرتبط
ادامه مشکلات ریپل؛ سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا دادخواست دیگری علیه ریپل مطرح کرد
عیسی بیت کوین - ارزهای دیجیتال می تواند دنیای ما را بهشت یا جهنم کند
پلتفرم دیفای پولکا مارکتز (Polkamarkets) توانست در ماه اول راه اندازی رشد خوبی داشته باشد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟