منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بلاک چین  »  آمریکایی‌ها آماده برای رمزنگاری: تحقیقات نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند
آمریکایی‌ها آماده برای رمزنگاری: تحقیقات نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند

آمریکایی‌ها آماده برای رمزنگاری: تحقیقات نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند

رضا باغانی
1400/04/13
۰

آمریکایی‌ها با بالاترین نمره 7.13، در مقام اول "آماده‌ترین مردم برای استفاده از رمزنگاری" در جهان هستند. این در حالی است که تحقیقات نشان داده علاقه به ارزهای دیجیتال به دلیل نفرت از ارزهای فیات نیست.

بستر داده‌های ارز دیجیتال کریپتو هد (Crypto Head) ایالات متحده آمریکا را به عنوان آماده‌ترین کشور برای پذیرش گسترده دارایی‌های دیجیتال و رمزنگاری معرفی کرده است. طبق گزارشات دیگر آماده بودن برای رمزنگاری بین آمریکایی‌ها به دلیل تنفر از ارزهای فیات نیست. تحصیلات، استفاده از اپ های پرداخت موبایل و مرد بودن به عنوان دلایل اصلی این امر مطرح می شود.

از طرف دیگر، قبرس کشوری است که پس آمریکایی‌ها بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارد. انگلیس با وجود خصومت دولتش با رمزنگاری پنجمین کشور در این لیست است.

پس از آمریکایی‌ها چه ملت هایی برای رمزنگاری آماده هستند؟

با وجود ناامن بودن دارایی‌های دیجیتال از نظر مقررات، محبوبیت آنها در بین سرمایه گذاران در حال افزایش است. در حالی که هر کشور رویکرد خاص خود را نسبت به بازار دارد، کریپتو هد نشان داد که کدام کشورها بیشتر به آن گرایش دارند.

این پلتفرم چندین آمار از جمله جستجوهای رمزنگاری سالانه گوگل در هر 100000 نفر، افزایش سالانه پرسشهای رمزنگاری و تعداد خودپردازها را برای محاسبه میزان آمادگی برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال بررسی کرده است. در طی این تحقیقات مشخص شد آمریکا با شاخص 7.13 از 10، آماده‌ترین کشور برای پذیرش دارایی‌های دیجیتال است. مقام دوم اما متعلق به قبرس با 6.47 است. این در حالی است که بقیه 5 کشور برتر سنگاپور (6.30)، هنگ کنگ (6.27) و انگلستان (6.06) هستند.

با در نظر گرفتن موضع تند دولت انگلیس در مورد رمزنگاری، جایگاه پنجم موفقیت بزرگی برای انگلیسی‌ها به نظر می‌رسد. جالب اینجاست که کشور کوچک اسلوونی با کمی بیش از 2 میلیون نفر جمعیت با شاخص 5.96 در رتبه 7 قرار دارد.

وقتی صحبت از تعداد خودپردازهای رمزنگاری می شود آمریکا برتری قابل ملاحظه ای دارد. بزرگترین اقتصاد جهان با اختلاف قابل توجهی در این زمینه پیشرو است. در ایالات متحده 17،436 دستگاه وجود دارد. به این معنی که به ازای هر 19،023 شهروند آمریکایی یک دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال وجود دارد. جایگاه دوم متعلق به کانادا است که تنها 1400 دستگاه خودپرداز دارد. با این حال، بیشترین تراکم در هنگ کنگ است. جایی که می‌توان هر سه مایل مربع یک دستگاه فروش خودکار رمزنگاری پیدا کرد.

قبرس ارزهای دیجیتال را دوست دارد

کریپتو هد مشخص کرد براساس تعداد جستجوها در هر 100000 نفر قبرس بیشترین علاقه مند به دارایی‌های دیجیتال را دارد. طبق آمار، بیش از 30٪ از مردم محلی در سال گذشته “رمزنگاری” را گوگل کرده‌اند.

کشورهای کوچک سنگاپور و جبل الطارق با درصد بسیار مشابه مانند قبرس به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. با کمال تعجب، ایالات متحده آمریکا که در رده بندی ATMها در جایگاه نخست قرار داشت، حتی در میان 10 کشور اول این لیست نیست.

شایان ذکر است که این آمار سالانه 20783 جستجوی رمزنگاری گوگل در هر 100000 نفر در کانادا را نشان می‌دهد. حتی اگر این تعداد کم به نظر برسد، با این وجود باز هم افزایش علاقه 213 درصدی در طول یک سال را نشان می‌دهد و به این کشور آمریکای شمالی کمک می‌کند تا شاخص 5.86 را به دست آورد.

آمریکایی‌ها آماده برای رمزنگاری هستند اما هنوز به ارزهای فیات باور دارند

بانک تسویه حساب‌های بین المللی مقاله تحقیقی جدیدی را منتشر کرده است. این نهاد در مقاله خود فرضیه ای را که می گوید “سرمایه گذاری در رمزنگاری” ناشی از بی اعتمادی به ارزهای فیات یا دارایی های قانونگذاری شده است، رد می‌کند.

تحقیقات انجام شده توسط بانک تسویه حساب‌های بین المللی نشان می‌دهد سرمایه گذاران رمزنگاری از بانک‌ها متنفر نیستند. طبق این مطالعه، کسانی که ضد فیات هستند رمزنگاری را بررسی می‌کنند اما در نهایت در این بازار نیز سرمایه گذاری نمی‌کنند. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به علت دیجیتالی شدن افراد است. امکاناتی مانند استفاده از برنامه‌های بانکداری تلفن همراه، تحصیلات بالاتر و آشنایی با فناوری های جدید احتمال سرمایه گذاری در رمزنگاری را افزایش می‌دهد.

چه چیزی مردم را برای رمزنگاری آماده کرده است؟

محققان در بانک تسویه حساب‌های بین المللی که کنسرسیومی از بانک‌های مرکزی است دلایل جالبی برای علاقه به رمزنگاری یافته‌اند. آن‌ها نفرت از پول نقد یا وال استریت را که به طور کلی عامل اصلی علاقه به رمزنگاری عنوان می‌شد، رد کرده‌اند. البته این تحقیقات موارد مثبت‌تر را مطرح می‌کنند. همگام شدن با فن آوری به روز، مرد بودن و تحصیلات بالا از دلایل اصلی علاقه به رمزنگاری است.

در یکی از آخرین مقالات BIS، که در روز پنجشنبه منتشر شد، این نهاد با استفاده از تجزیه و تحلیل آماری این نظریه را که سرمایه گذاران رمزنگاری به دلیل بی اعتمادی به ارزهای فیات یا دارایی های قانون گذاری شده مانند سهام وارد این بازار شده‌اند را رد می‌کند.

تحلیلگران داده‌های حاصل از نظرسنجی انجام شده در ایالات متحده در مورد انتخاب سیستم پرداخت مصرف کننده را بررسی کرده‌اند. در این نظرسنجی از 3،273 نفر خواسته شده بود تا امنیت و راحتی پول نقد، پرداخت های بانکی و پرداخت های آنلاین را با دادن امتیاز یک تا پنج مورد ارزیابی قرار دهند.

به نظر می‌رسد که مردم به پول نقد و بانک‌ها و برنامه‌های پرداخت آنلاین اعتماد دارند. پاسخ‌ها به طور متوسط از 2.7 تا 4 است. افرادی که به فناوری سنتی بانکی امتیاز کمتری می‌دادند، تمایل داشتند که در مورد ارزهای دیجیتال اطلاعاتی کسب کنند. با این حال به احتمال زیاد در آنها سرمایه گذاری نمی‌کنند.

بنابراین، چه کسی در واقع در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می‌کند؟

طبق این گزارش افرادی که از این فناوری استفاده می‌کنند به شرح زیر هستند.

دارندگان کارت بدهی 1.9 درصد بیشتر احتمال دارد که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. کاربران پی پل (PayPal) حدود 2 درصد بیشتر و برنامه‌های پرداخت تلفن همراه 3.5 درصد بیشتر از بقیه احتمال دارد در این بازار سرمایه گذاری نمایند.

به عبارت دیگر، تعداد زیادی از آمریکایی‌ها آماده پذیرش رمزنگاری هستند. در ایالات متحده، چهار پنجم افراد کارت بدهی دارند، یک چهارم آنها از برنامه‌های پرداخت استفاده و تقریباً 40٪ در سال گذشته از پی پل استفاده کرده‌اند. مردان نیز بیشتر در رمزنگاری سرمایه گذاری می‌کنند.

تحصیلات نیز می‌تواند نشان دهد که چه کسی در کدام ارزهای دیجیتال ممکن است سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاران XRP تحصیلات بیشتری دارند. این در حالی است که طرفداران لایت کوین کمترین تحصیلات را دارند. بیت کوینر ها در وسط رنج قرار می‌گیرند.

افراد با تحصیلات بالاتر به محض سرمایه گذاری در رمزنگاری، تمایل به یک “ویژگی پایدار” دارند. آن‌ها میل به HODL یا نگهداری طولانی مدت رمزنگاری دارند. تحصیلات بالاتر به طور متوسط احتمال نگه داشتن سکه تا سال آینده پس از خرید را بیش از 50٪ افزایش می‌دهد.

مطالب مرتبط
اوپن دکس OpenDEX می خواهد مدل دی فای را به بلاکچین بیت کوین بیاورد
CBDC یورو: بانک مرکزی فرانسه قدمی دیگر در ایجاد ارز دیجیتال منطقه یورو برداشت
موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان