منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است
عرضهٔ استیبل کوین USDC در سال 2020، 250٪ افزایش‌یافته است

استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

عرضه استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس که به دلار آمریکا متصل است، از ماه ژوئیه 80 درصد رشد کرده است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در عرضه دیده می‌شود.

استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

عرضه استیبل کوین USDC با پشتیبانی صرافی کوین بیس به‌سرعت در حال نزدیک شدن به 2 میلیارد دلار است و در دو ماه 80٪ رشد کرده است.

سایر استیبل کوین ها نیز افزایش چشمگیری داشته‌اند، در این سال تاکنون DAI و استیبل کوین بایننس BUSD بیش از 700 درصد رشد کرده‌اند.

افزایش اقبال عمومی استیبل کوین USDC با رونق دی فای و همچنین چندین مزیت داخلی که نسبت به رقبایش دارد، اتفاق افتاده است.

به نظر می‌رسد که هیچ توقفی در رشد عرضهٔ استیبل کوین ها وجود ندارد، اما به‌ویژه استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس، سودهای گسترده‌ای را در سال جاری گزارش کرده است که آن را تبدیل به دومین ارز پرکاربرد کرده است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از Coin Metrics، میزان کل عرضه استیبل کوین USDC به 1.8 میلیارد دلار رسیده است که از ابتدای جولای بیش از 80 درصد و از ابتدای سال 2020 بیش از 250 درصد افزایش‌یافته است.

USDC استیبل کوین متصل به دلار است که توسط سنتر کانسورتیوم Centre Consortium صادر می‌شود، این شرکت برای همکاری بین صرافی کوین بیس و شرکت خدمات پرداخت سیرکل Circle تأسیس‌شده است. استیبل کوین USDC در سپتامبر 2018 راه‌اندازی شد و بیش از 500 میلیون USDC تا ابتدای سال 2020 صادرشده است.

✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

چرا استیبل کوین ها؟

بازار استیبل کوین ها در سال جاری رشد کرده است.

عرضهٔ استیبل کوین پاکسوس Paxos ، PAX با 28 درصد رشد سالیانه به بیش از 285 میلیون دلار افزایش‌یافته است، در همین حال عرضهٔ استیبل کوینه ای صرافی‌ها، BUSD بایننس و HUSD هوبی، به ترتیب با 725٪ و 50٪ رشد به 255 و 144 میلیون دلار افزایش‌یافته است.

DAI، استیبل کوین صادرشده توسط میکر MakerDAO اولین و قدرتمندترین پروتکل وام رمزنگاری، همچنین با افزایش عرضه از ابتدای سال تقریباً 700٪ افزایش داشته و به 335 میلیون دلار در اوایل سپتامبر رسیده است.

البته، ارزش سایر استیبل کوین ها درمجموع، بیش از 2.8 میلیارد دلار است که در مقایسه باعرضه USDC که توسط تتر (Tether) صادر می‌شود و اکنون بیش از 14.5 میلیارد دلار است، سهم بسیار کوچکی است. طبق گفته شرکت تحقیقاتی بلاکچین “چین آنالیز” استفاده از این استیبل کوین در شرق آسیا “خارج از نمودار” است.

رشد عرضه استیبل کوین ها احتمالاً به دلیل محبوبیت دی فای افزایش‌یافته است، جایی که ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند با سپرده‌گذاری استیبل کوین ها و سایر دارایی‌های دیجیتال در پروتکل‌های دی فای برای استفاده در صدور وام و سایر فعالیت‌های مالی پاداش بگیرند.

به‌طور خلاصه، استیبل کوین ها یک پشتیبان مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهند که رونق خوبی دارد. از اول ژانویه، کاربران 690 میلیون دلار در پروتکل‌های دی فای قفل کرده‌اند. اکنون بیش از 7 میلیارد دلار قفل‌شده است. اگرچه می‌توان از اتر و بیت کوین نیز به‌عنوان وثیقه استفاده کرد، اما روند افزایشی و نوسانات باعث رونق استیبل کوین ها شده است.

اما چرا استیبل کوین USDC

محبوبیت استیبل کوین USDC در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال باثبات می‌تواند ریشه‌های مختلفی داشته باشد.

اول، USDC اولین استیبل کوین در بستر اتریوم بود که پس از تتر در سال 2018 منتشر شد و بیش از 400 میلیون دلار پیش از آنکه رقبایی مانند HUSD و BUSD تقریباً یک سال بعد راه‌اندازی شوند (و DAI یک سال بعد) عرضه کرده بود. در بازار کریپتو جزو پیشگامان بودن همیشه یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

دوم، تسریع در صدور USDC ممکن است تا حدی با انتشار نسخه 2.0 USDC در تاریخ 27 اوت مربوط باشد، این ارتقا با انتقال برخی از وظایف اجرایی استیبل کوینUSDC به فرآیندهای درون زنجیره‌ای، باعث بهبود امنیت می‌شود و هنگام معامله با USDC به پروژه‌های چند کاربره، اجازه پرداخت هزینه گاز برای کاربران را می‌دهد.

سوم، این استیبل کوین توسط کوین بیس پشتیبانی می‌شود و در دسترس است. استیبل کوین USDC همچنین اولین دارایی استیبل کوین است که بسیاری از کاربران رمزنگاری جدید با آن آشنا می‌شوند و همچنان یک گزینه برجسته برای کاربران باتجربه کوین بیس است که می‌خواهند از ارزهای رمزپایه با قیمت‌های ناپایدارتر به سمت استیبل کوین ها و دارایی‌های پایدار وابسته به دلار حرکت کنند.

نتیجه گیری

این نکته‌ای است که مدیرعامل و رئیس سیرکل، جرمی آلرر با آن موافق هستند. وی در اوایل این هفته به دکریپت گفت: “هم برای مشتریان خرد و هم برای مؤسسات بسیار ساده است که به‌راحتی USDC را دریافت و از آن استفاده کنند.”

سرانجام، USDC در برخی موارد نیز ارزان‌تر رقبایش است و این یک امتیاز بزرگ برای کاربرانی است که می‌خواهند آن را در پروتکل‌های وام DeFi استفاده کنند. دنیس وینکورف از کارگزاری بیکانت (Bequant) قبلاً به دکریپت گفته بود: “حتی با خروج سرمایه اخیر، وام گرفتن USDC در Aave با 6.40٪ APY در مقابل DAI با 7.47٪ APY ارزان‌تر است.”

همان‌طور که برخی از بخشه‌ای بازار رمزنگاری متزلزل می‌شوند و برخی دیگر صعود می‌کنند، تقاضا برای سکه‌های ثابت هیچ نشانه‌ای از کند شدن را نشان نمی‌دهد. استیبل کوین USDC ، تاکنون، یکی از برندگان بزرگ این روند بوده است.

مطالب مرتبط
اتریوم کلاسیک و دوج کوین: آیا ETC را می‌توان DOGE بعدی دانست؟
کسب سود در بازار خرسی
ابرقدرت ارزهای دیجیتال جهان کیست؟ آلمان با آرامش در حال تبدیل شدن است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان