قیمت بیت کوین
۱,۲۵۴,۶۷۵,۲۴۶تومان
50,310دلار
0.75
قیمت اتریوم
۴۲,۷۰۱,۳۹۱تومان
1,712.31دلار
2.09
قیمت تتر
۲۴,۹۳۸تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۷۹۳,۶۲۸تومان
232.34دلار
3.57
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

اخبار آلتکوین ها اخبار آلتکوین ها
سعید درویشی
13 سپتامبر 20
۰
عرضهٔ استیبل کوین USDC در سال 2020، 250٪ افزایش‌یافته است

عرضه استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس که به دلار آمریکا متصل است، از ماه ژوئیه 80 درصد رشد کرده است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در عرضه دیده می‌شود.

استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

عرضه استیبل کوین USDC با پشتیبانی صرافی کوین بیس به‌سرعت در حال نزدیک شدن به 2 میلیارد دلار است و در دو ماه 80٪ رشد کرده است.

سایر استیبل کوین ها نیز افزایش چشمگیری داشته‌اند، در این سال تاکنون DAI و استیبل کوین بایننس BUSD بیش از 700 درصد رشد کرده‌اند.

افزایش اقبال عمومی استیبل کوین USDC با رونق دی فای و همچنین چندین مزیت داخلی که نسبت به رقبایش دارد، اتفاق افتاده است.

استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس در سال 2020، 250٪ افزایش عرضه داشته است

به نظر می‌رسد که هیچ توقفی در رشد عرضهٔ استیبل کوین ها وجود ندارد، اما به‌ویژه استیبل کوین USDC با پشتیبانی کوین بیس، سودهای گسترده‌ای را در سال جاری گزارش کرده است که آن را تبدیل به دومین ارز پرکاربرد کرده است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از Coin Metrics، میزان کل عرضه استیبل کوین USDC به 1.8 میلیارد دلار رسیده است که از ابتدای جولای بیش از 80 درصد و از ابتدای سال 2020 بیش از 250 درصد افزایش‌یافته است.

USDC استیبل کوین متصل به دلار است که توسط سنتر کانسورتیوم Centre Consortium صادر می‌شود، این شرکت برای همکاری بین صرافی کوین بیس و شرکت خدمات پرداخت سیرکل Circle تأسیس‌شده است. استیبل کوین USDC در سپتامبر 2018 راه‌اندازی شد و بیش از 500 میلیون USDC تا ابتدای سال 2020 صادرشده است.

✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

چرا استیبل کوین ها؟

بازار استیبل کوین ها در سال جاری رشد کرده است.

عرضهٔ استیبل کوین پاکسوس Paxos ، PAX با 28 درصد رشد سالیانه به بیش از 285 میلیون دلار افزایش‌یافته است، در همین حال عرضهٔ استیبل کوینه ای صرافی‌ها، BUSD بایننس و HUSD هوبی، به ترتیب با 725٪ و 50٪ رشد به 255 و 144 میلیون دلار افزایش‌یافته است.

DAI، استیبل کوین صادرشده توسط میکر MakerDAO اولین و قدرتمندترین پروتکل وام رمزنگاری، همچنین با افزایش عرضه از ابتدای سال تقریباً 700٪ افزایش داشته و به 335 میلیون دلار در اوایل سپتامبر رسیده است.

البته، ارزش سایر استیبل کوین ها درمجموع، بیش از 2.8 میلیارد دلار است که در مقایسه باعرضه USDC که توسط تتر (Tether) صادر می‌شود و اکنون بیش از 14.5 میلیارد دلار است، سهم بسیار کوچکی است. طبق گفته شرکت تحقیقاتی بلاکچین “چین آنالیز” استفاده از این استیبل کوین در شرق آسیا “خارج از نمودار” است.

رشد عرضه استیبل کوین ها احتمالاً به دلیل محبوبیت دی فای افزایش‌یافته است، جایی که ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند با سپرده‌گذاری استیبل کوین ها و سایر دارایی‌های دیجیتال در پروتکل‌های دی فای برای استفاده در صدور وام و سایر فعالیت‌های مالی پاداش بگیرند.

به‌طور خلاصه، استیبل کوین ها یک پشتیبان مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهند که رونق خوبی دارد. از اول ژانویه، کاربران 690 میلیون دلار در پروتکل‌های دی فای قفل کرده‌اند. اکنون بیش از 7 میلیارد دلار قفل‌شده است. اگرچه می‌توان از اتر و بیت کوین نیز به‌عنوان وثیقه استفاده کرد، اما روند افزایشی و نوسانات باعث رونق استیبل کوین ها شده است.

اما چرا استیبل کوین USDC

محبوبیت استیبل کوین USDC در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال باثبات می‌تواند ریشه‌های مختلفی داشته باشد.

اول، USDC اولین استیبل کوین در بستر اتریوم بود که پس از تتر در سال 2018 منتشر شد و بیش از 400 میلیون دلار پیش از آنکه رقبایی مانند HUSD و BUSD تقریباً یک سال بعد راه‌اندازی شوند (و DAI یک سال بعد) عرضه کرده بود. در بازار کریپتو جزو پیشگامان بودن همیشه یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

دوم، تسریع در صدور USDC ممکن است تا حدی با انتشار نسخه 2.0 USDC در تاریخ 27 اوت مربوط باشد، این ارتقا با انتقال برخی از وظایف اجرایی استیبل کوینUSDC به فرآیندهای درون زنجیره‌ای، باعث بهبود امنیت می‌شود و هنگام معامله با USDC به پروژه‌های چند کاربره، اجازه پرداخت هزینه گاز برای کاربران را می‌دهد.

سوم، این استیبل کوین توسط کوین بیس پشتیبانی می‌شود و در دسترس است. استیبل کوین USDC همچنین اولین دارایی استیبل کوین است که بسیاری از کاربران رمزنگاری جدید با آن آشنا می‌شوند و همچنان یک گزینه برجسته برای کاربران باتجربه کوین بیس است که می‌خواهند از ارزهای رمزپایه با قیمت‌های ناپایدارتر به سمت استیبل کوین ها و دارایی‌های پایدار وابسته به دلار حرکت کنند.

نتیجه گیری

این نکته‌ای است که مدیرعامل و رئیس سیرکل، جرمی آلرر با آن موافق هستند. وی در اوایل این هفته به دکریپت گفت: “هم برای مشتریان خرد و هم برای مؤسسات بسیار ساده است که به‌راحتی USDC را دریافت و از آن استفاده کنند.”

سرانجام، USDC در برخی موارد نیز ارزان‌تر رقبایش است و این یک امتیاز بزرگ برای کاربرانی است که می‌خواهند آن را در پروتکل‌های وام DeFi استفاده کنند. دنیس وینکورف از کارگزاری بیکانت (Bequant) قبلاً به دکریپت گفته بود: “حتی با خروج سرمایه اخیر، وام گرفتن USDC در Aave با 6.40٪ APY در مقابل DAI با 7.47٪ APY ارزان‌تر است.”

همان‌طور که برخی از بخشه‌ای بازار رمزنگاری متزلزل می‌شوند و برخی دیگر صعود می‌کنند، تقاضا برای سکه‌های ثابت هیچ نشانه‌ای از کند شدن را نشان نمی‌دهد. استیبل کوین USDC ، تاکنون، یکی از برندگان بزرگ این روند بوده است.

مطالب مرتبط
رییس‌جمهور ترامپ به کاخ سفید بازخواهد گشت، بیت کوین به 10،750 دلار دست یافت
بیت کوین و وال استریت: علی رغم سقوط سهام بیت کوین توانست سطح 30 هزار دلار را حفظ کند
به روزرسانی جدید اتریوم می‌تواند با سوزاندن میلیاردها ETH در هر سال قیمت این ارز را پامپ کند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.