قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  تتر در کوین بیس پرو لیست می‌شود در حالی که وضعیت قانون گذاریش هنوز مشخص نیست

تتر در کوین بیس پرو لیست می‌شود در حالی که وضعیت قانون گذاریش هنوز مشخص نیست

اخبار آلتکوین ها
نوید رحیمی
1400/02/07
۰
پرونده تتر در نیویورک حل و فصل شد، تبرئه شدن یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال جهان

نبرد تتر با دادستانی نیویورک ممکن است در حال حاضر حل شده باشد. با این حال تعهدات قانونی شرکت در هاله‌ای از ابهام است. آیا USDT تتر قانونگذاری شده است یا فقط ثبت شده است؟

استیبل کوین (USDT) تتر و صرافی بیت فینکس (Bitfinex) مستقر در هنگ کنگ قطعاً بیشترین میزان هیاهو را در سالهای اخیر دیده‌اند. منتقدان ادعا می‌کنند که تتر استیبل کوین متصل به دلار آمریکای خود را با ذخایر کافی پشتیبانی نمی‌شود. در این مورد تتر و بیت فینکس از طریق یک دعوی طولانی مدت با دفتر دادستان کل نیویورک که در آوریل 2019 آغاز شد، توضیحاتی ارائه کردند. این دادگاه سرانجام در فوریه سال جاری با یک توافق حل و فصل شد.داستان پر ابهام تتر در هنگام لیست شدن در کوین بی پرو

پنجمین ارز دیجیتال و محبوب‌ترین استیبل کوین از نظر سرمایه بازار، تتر یک هدف آسان برای نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی است. در زمان انتشار، USDT بر 50 میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد. پس از آن نیز سکه دلار سیرکل (USDC) با حداکثر ارزش بازار کمتر از 11.3 میلیارد دلار آمریکا استیبل کوین بعدی محسوب می‌شود.

USDT تتر هنگامی‌که بازار دچار سقوط می‌شود، به یک پناهگاه برای تریدرها تبدیل می‌گردد. این ارز یک پناهگاه امن را در دریای ناپایدار نوسان قیمت ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. USDT محبوب‌ترین جفت معاملاتی برای ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین و اتر است.

از امروز USDT تتر در کوین بیس پرو (Coinbase Pro) لیست می‌شود. احتمالاً این اتفاق مشروعیت مورد نیاز تتر را فراهم می‌کند. اما اگرچه محبوبیت USDT نشان می‌دهد که این استیبل کوین برای بسیاری از بازارها ضروری است، اما همه از شفافیت عرضه آن اطمینان ندارند.

دادستان کل نیویورک خواستار افزایش شفافیت است

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، در بیانیه‌ای مبنی بر توافق 23 فوریه با تتر و بیت فینکس، گفت: “تتر و بیت فینکس بی پروا و غیرقانونی خسارات مالی زیادی را پوشاندند. با این کارآنها طرح خود را ادامه دادند و از خطوط اصلی شرکت‌ها محافظت کردند.”

جیمز افزود: “ادعای تتر مبنی بر اینکه ارز دیجیتال آن کاملاً با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شد کذب بود.”

جیمز در ارزیابی سختگیرانه خود تنها نیست. تتر مدت‌هاست که در قلب مجادلات میان معامله گران ارزهای دیجیتال است. مخالفان ادعا می‌کنند این ارز با ذخایر کافی پشتیبانی نمی‌شود.

اظهارات اولیه تتر قبل از اواخر فوریه 2019، بیان می‌کرد: “هر توکن USDT همیشه با پول سنتی که در ذخایر ما نگهداری می‌شود 1 به 1 پشتیبانی می‌گردد.” با این حال این سیاست اکنون بیان می‌دارد که “هر توکن تتر همیشه 100٪ با ذخایر ما پشتیبانی می‌شود، که شامل ارزهای سنتی و معادل نقدی آن می‌شود. البته گاه گاهی ممکن است سایر دارایی‌ها و مطالبات دریافتی از وام‌های تتر به اشخاص ثالث را نیز در بر بگیرد.”

عدم شفافیت همچنان ادامه دارد

به عبارت دیگر، یک تتر قابل بازخرید در ازای یک دلار آمریکا دیگر تضمین نمی‌شود. این درستی برخی گمانه زنی‌ها را نشان می‌دهد که تتر USDT را به صورت رزرو عرضه می‌کند. آن‌ها ذخایر خود را در دارایی‌های ناپایداری مانند بیت کوین نگه می‌دارند، ادعایی که توسط وکیل بیت فینکس دیوید میلر در ماه مه 2019 تأیید شد.

جدا از 18.5 میلیون دلار جریمه‌ای که باید به ایالت نیویورک پرداخت شود، بیت فینکس و تتر اکنون ملزم به ارائه گزارش‌های دقیق تجاری به صورت فصلی هستند. این به این معنی است که گزارش سه ماهه اول باید زمانی در ماه مه منتشر شود. با توجه به قرارداد صلح دادگاه:

جیمز گفت: “تتر باید اطلاعات خود را به صورت عمومی، بر اساس طبقه بندی دارایی‌های پشتیبان، از جمله هرگونه وام یا مطالبات به نهادهای وابسته را ارائه دهد. این شرکت‌ها همچنین شفافیت بیشتر و گزارش اجباری در مورد استفاده از” پردازنده پرداخت” غیر بانکی یا سایر نهادها را که برای انتقال وجوه مشتری استفاده می‌شود، ارائه خواهند داد.”تتر با افزایش موشکافی سعی در ایجاد هیاهوی کاذب دارد

استوارت هوگنر، مشاور عمومی‌بیت فینکس و تتر، روز جمعه در توییتر خود این تهمت‌ها را به سمت سایر سکه‌های بزرگ پایداری که ادعا می‌کند خیلی موشکافی نشده‌اند، معطوف کرد.

وی در توئیتر خود نوشت: “دومین صادر کننده استیبل کوین نیز به تفکیک ذخایر خود عمل نمی‌کند. ناظران باید بپرسند که چرا بدخواهان ما یک قانون را برای آنها و یک قانون دیگر را برای ما اعمال می‌کنند.” هوگنر بعداً افزود: “ما همان اطلاعات مربوط به تجزیه و تحلیل را که به NYAG نشان می‌دهیم (و btw که NYAG بیش از 2 سال دیده است) منتشر خواهیم کرد.”

همه ناظران تحت تأثیر توضیحات آردوینو قرار نگرفتند. همانطور که یکی از مفسران نوشت: “من به تتر باور دارم و عاشق بیت فینکی هستم، اما مطمئناً مهم است که دلار تتر با چه دارایی هایی پشتیبانی می‌شود. اگر فردا صرافی‌ها و ارز دیجیتال خالی شوند آیا تمام 50 میلیارد دلار به طور کامل پشتیبانی می‌شود؟ چگونه می‌توانیم این را بفهمیم؟ “

از طرف تتر، هوگنر قول پاسخگویی بیشتری را داد. “برای اطلاعات بیشتر در تماس باشید. ما در سال 2021 از نظر شفافیت پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم. این شفافیت حتی بیشتر هم می‌شود. “

تتر در میان ابهام نظارتی در کوین بیس پرو لیست می‌شود

نه سرمایه گذاران نهادی و نه خرده فروشی مطمئن نیستند که چه چیزی پیش روی تتر قرار دارد. عدم اطمینان نظارتی درباره USDT ممکن است ارتباطی با این موضوع داشته باشد.

USDT اکنون دیگر به ساکنان نیویورک ارائه نمی‌شود. اگرچه این شرکت در شبکه اجرای جرائم مالی ایالات متحده فین سن (FinCEN) ثبت شده است اما این به معنی مهر تأیید نظارتی نیست.

ستون نویس رمزنگاری جی پی کونینگ (J.P. Koning) خاطرنشان می‌کند: “این دو کلمه ثبت شده و قانونگذاری شده کاملاً متفاوت هستند.” “هنگامی‌که یک موسسه در فین سن ثبت می‌شود، این بدان معناست که فین سن یک حساب الکترونیکی برای بارگذاری گزارش معاملات مشکوک به آن ارائه کرده است. طبق الزامات فین سن، یک نهاد ثبت شده باید اقدامات لازم برای جمع آوری و تأیید هویت مشتریان را نیز انجام دهد.”

کونینگ گفت، حتی شرکت‌های کوچک نیز می‌توانند ثبت نام کنند و ثبت نام به عنوان یک تجارت خدمات پولی (MSB) در فین سن به معنی تأیید آن شرکت نیست.ثبت در فین سن به معنای قانونگذاری شدن تتر نیست

طبق داده‌های فین سن، “درج مشاغل در وب سایت ثبت MSB توصیه، تأیید صلاحیت یا تأیید آن تجارت توسط هیچ نهاد دولتی نیست.”

نمایندگان تتر، هوگنر و آردوینو انتقادات زیادی را به دلیل نامشخص بودن و متناقض بودن در این زمینه مطرح کرده‌اند.

این که آیا این مسئله یک معناشناسی بود یا یک سردرگمی‌ساده، یک چیز مسلم است. تتر در خارج از عهدنامه ایالات متحده بسیار محبوب است. اعلامیه اخیر کوین بیس پرو مبنی بر پشتیبانی این پلتفرم از معاملات تتر بر روی شبکه اتریوم می‌تواند تأیید این نکته باشد

هوگنر در بیانیه‌ای گفت: “ما از تصمیم کوین بیس برای افزودن توکن‌‌‌های (USDT) تتر در سیستم عامل کوین بیس پرو خوشحالیم. این در حالی اتفاق می‌افتد که نزدیک به سرمایه بازار 50 میلیارد دلاری هستیم. با گسترش جامعه، گامی‌دیگر به جلو بر می‌داریم. تتر به عنوان نقدترین، پایدارترین و قابل اعتمادترین استیبل کوین، نقشی اساسی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال ظهور دارد.”

مطالب مرتبط
بیت کوین و بازار سهام؛ عملکرد بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال در دوران همه گیری کرونا چگونه بود
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
رییس‌جمهور ترامپ به کاخ سفید بازخواهد گشت، بیت کوین به 10،750 دلار دست یافت
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس