منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  معرفی استخرهای استخراج  »  مروری بر استخر ViaBTC ، یکی از استخرهای محبوب استخراج ارزهای دیجیتال
مروری بر استخر ViaBTC ، یکی از استخرهای محبوب استخراج ارزهای دیجیتال

مروری بر استخر ViaBTC ، یکی از استخرهای محبوب استخراج ارزهای دیجیتال

سعید درویشی
1400/01/16
۰

استخر ViaBTC در سال 2016 توسط سارا اوویانگ (Sarah Ouyang) راه‌اندازی شد. استخر ViaBTC توانسته‌است به یکی از بزرگترین استخرهای استخراج در منطقه تبدیل شود. این استخر از 14 ارز، از جمله بیت کوین، Bitcoin SV، بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، مونرو و سایر ارزها پشتیبانی می‌کند.

مروری بر استخر ViaBTC ، یکی از استخرهای محبوب استخراج ارزهای دیجیتال

تاریخچه‌ی استخر ViaBTC

در ماه می 2016 یک سرمایه گذار خیر در این شرکت سرمایه گذاری کرد. یک ماه بعد، استخر ViaBTC بیت کوین راه‌اندازی شد. در سال 2017 این پلتفرم استخرهای استخراج اتر، دش کوین، زی کش و لایت کوین را نیز اضافه کرد. در همان سال، ViaBTC ، اولین استخر استخراج بیت کوین کش در جهان را راه‌اندازی کرد. استخرهای استخراج بایتوم، مونرو و اتریوم کلاسیک نیز در سال 2018 راه‌اندازی شدند. سپس این شرکت در سال بعد کیف پول ViaBTC و بعد از آن استخرهای DCR و BSV را ایجاد کرد.

تیم توسعه‌ی استخر ViaBTC، از متخصصان برجسته‌ی فین‌تک تشکیل شده‌است. در حال حاضر هایپو یانگ (Haipo Yang) مدیر عامل این شرکت است.ویژگی‌های اصلی استخر ViaBTC

این وب سایت از 6 زبان چینی، کره ای، ژاپنی، انگلیسی، روسی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند. وب سایت استخر ViaBTC چهار سرویس اصلی دارد: کیف پول، کاوشگر بلاک، پلتفرم استخراج ابری و استخر استخراج.

کاربران ViaBTC می‌توانند از طریق وب سایت استخر، به خدمات شرکا دسترسی داشته باشند. صرافی کوینکس (CoinEx)، اکوسیستم زنجیره‌ای عمومی کوینکس و صرافی غیر متمرکز وان سواپ (OneSwap) خدماتی هستند که در وب سایت ViaBTC ارائه شده‌است.

صفحه‌ی اصلی وب سایت استخر ViaBTC

صفحه‌ی اصلی وب سایت، لیستی از تمام ارزهای موجود برای استخراج را به همراه آماری که می‌تواند به بازدید‌کننده‌ها کمک کند، ارائه می دهد. لیست سود روزانه (USD / Th / s) در صفحه‌ی اصلی استخر نشان داده می‌شود. نرخ فعلی ارز (به دلار آمریکا)، هش ریت استخر، هش ریت شبکه، تعداد استخراج کنندگان و سختی اشتراک نیز نشان داده می‌شوند. با کلیک بر روی هر یک از این موارد، جزئیات بیشتری از جمله الگوریتم استخراج، پاداش بلاک، آستانه پرداخت، ماشین حساب سود و غیره نشان داده می‌شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، در صفحه اصلی می‌توان سود آینده را با استفاده از ماشین حساب سودآوری ماینینگ تخمین زد. بدین منظور کاربر باید در ابتدا ارز را انتخاب کند، هزینه‌های انرژی، قیمت ارز، سختی استخراج، کارمزدها را وارد کرده و سپس دستگاه‌های ماینینگی را که می‌خواهد استفاده کند، انتخاب کند.

ماینینگ هوشمند (Smart Mining) استخر ViaBTC

استخر ViaBTC دو گزینه دارد: سوئیچ با یک کلیک و ماینینگ هوشمند.

سوئیچ با یک کلیک، برای استخرهای بیت کوین و اتریوم در دسترس است. این گزینه به ماینرها این امکان را می‌دهد تا بدون اتلاف وقت برای پیکربندی فرآیند استخراج، به ماینینگ ارزهای دیجیتال دیگری بپردازند. استخر بیت کوین اجازه می‌دهد تا با یک کلیک، بین بیت کوین، بیت کوین کش، و فری هش جابجا شوید. استخر اتریم نیز امکان تغییر از اتریوم به اتریوم کلاسیک و بالعکس را فراهم می‌کند.

در حالت ماینینگ خودکار، ماینر به صورت خودکار به سودآورترین سکه‌ای که می‌توان با تنظیمات فعلی ماینر استخراج کرد، سوئیچ می‌شود. الگوریتم ماینینگ هوشمند برای به حداکثر رساندن سود به طور خودکار داده‌های مربوط به بازار، هش ریت ماینر و سایر عوامل را در نظر می‌گیرد.

در صورت فعال بودن قابلیت تبدیل خودکار (Auto Conversion)، پلتفرم در هر ساعت به طور خودکار تمام درآمد را به بیت کوین یا تتر تبدیل می‌کند.

ویژگی دیگری که استفاده از استخر ViaBTC را راحت‌تر می‌کند، امکان ایجاد حساب‌های فرعی ماینینگ است. هر کاربر می‌تواند تعدادی حساب فرعی ایجاد کند. هر حساب فرعی دارای درآمد و هش ریت جداگانه است. از حساب‌های فرعی می‌توان برای برداشت خودکار به آدرس‌های مختلف استفاده کرد. همچنین می‌توان هر حساب را با یک آدرس ایمیل متفاوت مرتبط کرد. در این صورت بررسی اعلان‌ها راحت‌تر می‌شود. این ویژگی مخصوصا در حالتی که یک کاربر چندین دستگاه ماینینگ داشته باشد، بسیار مفید است.سرویس استخراج ابری BTC-360

در سرویس استخراج ابری BTC-360، می‌توان مقدار مشخصی از توان محاسباتی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را به مدت 360 روز اجاره کرد. تنها هزینه‌ای که در هنگام استخراج ابری اعمال می‌شود، هزینه هش ریت است. مقدار این هزینه ثابت نیست و به قیمت فعلی بیت کوین بستگی دارد. قیمت قرارداد نیز ثابت نیست و به سختی استخراج، هزینه‌ی برق و سایر عوامل بستگی دارد.
پاداش‌های روزانه، پس از ساعت 0:00 (UTC) ارسال می‌شود. طبق برخی از بررسی‌هایی که توسط کاربران صورت گرفته است، کارمزد نگهداری ماینر در استخر ViaBTC ، نسبتاً زیاد است.

روش‌های پرداخت در استخر ViaBTC

استخر ViaBTC از الگوریتم‌های پاداش PPS + ، PPLNS و SOLO پشتیبانی می‌کند.

PPS + مخفف pay per share یا پرداخت به ازای سهم است. استفاده از الگوریتم استاندارد PPS به این معنی است که ماینر به ازای هر سهم معتبری که ارسال می‌کند، پاداش مشخصی دریافت می‌کند. این الگوریتم معمولاً بعنوان یکی از بهترین الگوریتم‌ها برای کسانی که به صورت نامرتب ماینینگ می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود.

PPLNS به معنای پرداخت به ازای N سهام آخر است. هنگامی که یک ماینر از الگوریتم PPLNS استفاده می‌کند، میزان پاداش او به تعداد سهام معتبر ارسال شده در آخرین N مرحله‌ی دشواری هنگام یافتن بلاک، بستگی دارد. این پلت فرم در صورتی که ماینرها از PPLNS استفاده کنند، هزینه کمتری را دریافت می‌کند. توصیه می‌شود که برای به حداکثر رساندن پاداش هنگام استفاده از PPLNS، هیچ‌گاه استخراج را متوقف نکنید. این فاصله‌‌ها می‌تواند باعث از دست رفتن پاداش شما شود.

در روش پرداخت SOLO نیز ماینری که بلاک را بطور مستقل استخراج می‌کند، کل پاداش بلاک را دریافت می‌کند.

هزینه‌های شرکت در این استخر استخراج

استخر ViaBTC اغلب به دلیل بالا بودن کارمزدهایش مورد انتقاد قرار می‌گیرد. کارمزد پاداش بلاک برای روش پرداخت + PPS در حدود چهار درصد و در حالت PPLNS در حدود دو درصد است. استخراج کنندگان SOLO نیز هم در هنگام استخراج و هم در هنگام برداشت، یکدرصد کارمزد پرداخت می‌کنند. ماینرهای PPS + و PPLNS، برای برداشت پاداش باید 2 درصد کارمزد بدهند.

آیا استفاده از این استخر ایمن است؟

با توجه به این که سارقان زیادی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، پیش از انتخاب پلت‌فرم استخراج خود اطمینان حاصل کنید که آن پلت فرم از ویژگی‌های محافظتی کافی برخوردار است. قبل از شروع استفاده از خدمات هر پلت فرم، حتما در ابتدا تمام ویژگی‌های محافظتی آن پلت فرم را فعال کنید.

استخر ViaBTC امکان استفاده از احراز هویت 2 عاملی (معروف به 2fa) را ارائه می‌دهد و به این صورت علاوه بر رمز عبور، یک لایه‌ی امنیتی اضافی نیز ایجاد می‌کند. بعلاوه برای ورود به حساب یا برداشت وجه، باید یک گذرواژه یکبار مصرف که تنها از طریق دستگاه تلفن همراه صاحب حساب قابل بازیابی است، ارائه کنید.
TOTPها نیز در برنامه‌ی احراز هویت گوگل (Google Authentication) تولید می‌شوند. هر رمز عبور تنها برای مدت 30 ثانیه معتبر خواهد بود. این ویژگی سرقت وجوه حساب‌های کاربری استخر ViaBTC را تقریباً غیرممکن می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های محافظتی موجود، ارسال کد از طریق پیامک است. اعلان ورود به سیستم نیز یک ویژگی بسیار مفید است. در صورت فعال سازی این گزینه، کاربر می‌توانند از ورود اشخاص دیگر به این حساب خود مطلع شود.

کلیه فعالیت‌های صورت گرفته در هر حساب کاربری را می‌توان در وب سایت ViaBTC ردیابی کرد. کاربران می‌توانند در صورت مشاهده‌ی فعالیت‌های مشکوک، جلسات یا سشن (session) ها را خاتمه دهند. برای افزایش امنیت حساب پیشنهاد می‌شود که پس از بستن سشن‌ها، کاربر رمز عبور خود را تغییر دهد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، وب سایت ViaBTC توصیه‌های ساده‌ی دیگری در مورد چگونگی افزایش ایمنی وجوه، به کاربران ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط
استخر استخراج F2pool
استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟
بانکور Bancor یک پروتکل نقدینگی با امکان مبادله خودکار و تأمین نقدینگی در استخرهای آن
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان