منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  افزایش استفاده شرکتی از اتریوم با به روزرسانی این شبکه به بلاک چین اثبات سهام اتریوم 2.0
آینده اتریوم از نظر بوترین

افزایش استفاده شرکتی از اتریوم با به روزرسانی این شبکه به بلاک چین اثبات سهام اتریوم 2.0

رضا باغانی
1400/03/20
۰

در سخنرانی این هفته، ویتالیک بوترین، از فواید افزایش استفاده شرکتی از اتریوم و اهمیت ایجاد جوامع متنوع و منبع باز سخن گفت. به گفته وی اتریوم 2.0 با کاهش هزینه معاملات و بالا بردن توان عملیاتی، برای این منظور طراحی شده است.

“به روزرسانی مورد انتظار اتریوم مقیاس پذیری بیشتری را ایجاد می‌کند. اتریوم 2.0 به این بلاک چین کمک می‌کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز و موارد استفاده شرکتی را افزایش دهد.”

ویتالیک بوترین خالق و بنیانگذار اتریوم در هایپرلجر گلوبال فروم (Hyperledger Global Forum )، یک رویداد بلاک چین شرکتی که این هفته برگزار می‌شود، درباره مقیاس پذیرتر شدن اتریوم صحبت کرد. وی در گفتگویی در حاشیه این رویداد گفت افزایش توان عملیاتی و کاهش هزینه ها راه را برای افزایش استفاده شرکتی از اتریوم هموار خواهد ساخت. وی در مورد تاثیر به روزرسانی های جدید شاردینگ و رول آپز توضیحاتی داد. به گفته بوترین این فناوری ها توان عملیاتی اتریوم را 100 برابر خواهند کرد.

افزایش استفاده شرکتی از اتریوم با حل مقیاس پذیری

بوترین گفت: “چشم انداز ما در اتریوم همیشه این بوده است که بتواند برای همه برنامه‌های مختلف، آماده باشد. ما می خواهیم تنها محدودیت صنعت بلاک چین خلاقیت توسعه دهندگان باشد. با این حال در عمل، صرفاً موارد اقتصادی می تواند ما را به این هدف برساند. بنابراین انجام برخی کارها در دستور کار است. از بعضی جهات برطرف کردن محدودیت بزرگی در میزان انجام معاملات مأموریت ما است. ما با به روزرسانی اتریوم 2.0 واقعاً می‌توانیم این کار را انجام دهیم.”

بوترین در گفتگو با برایان بهلندورف (Brian Behlendorf)، مدیر اجرایی هایپرلجر (Hyperledger) در مورد افزایش استفاده شرکتی از اتریوم سخن گفت. هایپرلجر یک تلاش مشترک منبع باز به میزبانی بنیاد لینوکس است. این شرکت برای پیشرفت فناوری‌های همکاری بین بلاک چین در صنعت ایجاد شده است.

پرداختن به مسائل مقیاس پذیری اتریوم

در کنار رشد انفجاری امور مالی غیرمتمرکز در اتریوم، هزینه‌های معامله (هزینه‌های گس) سر به فلک کشیده است. این امر، بار دیگر گوشزد کرد که مقیاس پذیری یک مسئله مهم و حل نشده برای صنعت رمزنگاری است. بوترین گفت: “در حال حاضر، هزینه‌های معامله زیاد است. قیمت آنها برای کاربران خرد بسیار آزار دهنده است.”

کار برای مقیاس پذیرتر، امن‌تر و پایدارتر شدن اتریوم از سال 2014 در حال انجام است. این یعنی حتی قبل از آغاز بکار رسمی این پلتفرم بلاک چین در ژوئیه 2015 سازندگان به فکر مشکلات امروز بودند.

به روز رسانی Eth2 به صورت تدریجی در حال انجام است. به روزرسانی بیکن چین (Beacon Chain)، که در ماه دسامبر اجرا شد، اولین مورد از نسخه‌های Eth2 را به ثبت رساند. این به روزرسانی امکان استیکینگ را برای اکوسیستم اتریوم به ارمغان آورد. ادغام شبکه اصلی اتریوم با سیستم اثبات سهام پایان اتریوم با مکانیزم اثبات کار است. این رویداد قرار است در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده انجام شود.شاردینگ راهی برای افزایش توان عملیاتی

شاردینگ (Sharding)، یک ارتقا چند فازی برای بهبود مقیاس پذیری و ظرفیت اتریوم خواهد بود. این فناوری از طریق استفاده از زنجیرهای خرد شده برای گسترش بار شبکه در 64 زنجیره جدید انجام خواهد شد. شاردینگ قرار است در سال 2022، پس از ادغام اتریوم با اتریوم 2.0 انجام شود.

بوترین در سخنرانی خود در مجمع مجازی فین تک در فستیوال StartmeupHK 2021 در ماه مه، گفت: ساخت اتریوم زمان بیشتری از آنچه پیش بینی می‌کردیم، می‌گیرد.

وی گفت: “ما فکر می‌کردیم که انجام اثبات سهام یک سال طول می‌کشد، اما در واقع شش سال طول خواهد کشید.”

هارد فورک لندن به روزرسانی مهم بعدی اتریوم، قرار است ماه آینده انجام شود. این هارد فورک شامل EIP-1559 است که تغییرات مهمی در بازار کارمزد انجام خواهد داد. انتظار می‌رود این پیشنهاد هزینه معاملات اتریوم را کاهش دهد و فشار تورمی را به عرضه اتر Ether اضافه کند.رول آپز (Rollups)، شاردینگ را تقویت می کند

در گفتگوی هایپرلجر، بوترین گفت که راه حل‌های لایه 2 مانند رول آپز یا جمع کردن نیز مطرح شده‌اند. رول آپزها معاملات خارج از زنجیره اصلی اتریوم (لایه 1) را انجام می‌دهند. پس از آن داده‌های تراکنش را به لایه 1 ارسال می‌کنند تا آنجا تأیید شوند. در نتیجه این شیوه‌ها هزینه‌های کمتری برای کاربران ایجاد می‌شود و باعث می‌شود که بلاک چین کارایی بیشتری داشته باشد. در عین حال، خرد کردن با کاهش ازدحام شبکه مقیاس پذیری را بهبود می‌بخشد. این فناوری با ایجاد زنجیره‌های جدید یا “شاردها” میزان تأیید تراکنش‌ها را در ثانیه افزایش می‌دهد.

“بنابراین اگر شاردینگ توان بلاک چین را صد درصد و رول آپزها هم صد درصد افزایش دهند، هر دو باهم توان عملیاتی را تا ده هزار درصد افزایش خواهند داد. امید این است که شما بتوانید به طور همزمان پلتفرم را قادر به مدیریت کاربران بیشتر و کاهش هزینه‌های معامله کنید.”ساخت بلاک چین های عمومی و شرکتی با استفاده از اتریوم

بوترین به اینکه گروه‌هایی برای امکان ایجاد بلاک چین های عمومی برای شرکت‌ها فعالیت می‌کنند اشاره کرد. وی گفت: “ما باید یک اکوسیستم داشته باشیم که بنگاه‌ها و همه افراد بتوانند با هم در آن زندگی کنند. در این شبکه اکوسیستم‌ها می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و سود بیشتری به یکدیگر برسانند.”

به نظر می رسد بوترین نیز به شدت به افزایش استفاده شرکتی از اتریوم فکر می کند. با کاهش هزینه استفاده های خرد در اتریوم این بلاک چین دوست دارد به پلتفرمی برای شرکت ها تبدیل شود.

بوترین گفت: “اما اگر می‌خواهید کسی در این زنجیره عمومی فعالیت کند چالش این است که، هزینه‌های معامله باید کاهش یابد. بعد از حل این مشکل مسائل مربوط به حریم خصوصی جایگاه دوم را دارد. و این مانند مزایای دیگر است. شما همه این گروه‌های بسیار متنوع و مختلف را دارید که فقط روی این فناوری کار می‌کنند. این گروه‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند و همه می‌توانند از قابلیت‌های یکدیگر به صورت ایده آل استفاده کنند. بنابراین من به آینده صنعت بلاک چین خوش بین هستم. “

انتقال از اثبات کار به اثبات سهام

بوترین در مورد طرح مهاجرت مورد انتظار اتریوم از سازوکار اجماع اثبات کار به اثبات سهام نیز، سخن گفت. وی بیان کرد “کار بزرگی است” که نیازهای اتریوم به طور کلی بیش از هزار برابر کاهش دهیم. در عین حال نیازی به افزایش عرضه سکه و به خطر انداختن امنیت شبکه نباشد. بوترین گفت: “این برای جامعه اتریوم و کاربران خوب است. به طور کلی این اتفاق برای جهان خوب است، وقتی اوضاع به همین ترتیب قرار می‌گیرد همیشه عالی خواهد شد.”پرورش جامعه اتریوم

از نظر داشتن یک جامعه منبع باز خوب برای تقویت توسعه اتریوم، بوترین گفت که اکوسیستم باید “منبع باز و مهمان پذیر باشد”.

بوترین گفت: “لزوماً هرکسی که بخواهد در بلاک چین مشارکت کند انگلیسی صحبت نمی‌کند.” وی افزود که “تلاش برای برقراری ارتباط با همه جوامع محلی کاری است که ما برای مدت طولانی ارزش آن را ارزیابی کرده‌ایم. ما واقعاً سعی کرده‌ایم این کار را انجام دهیم.”

بوترین گفت: “این یک پلتفرم باز است و مردم می‌توانند بروند و چیزهای جالب و شگفت انگیز خود را در بستر آن بسازند.”

مطالب مرتبط
دونالد ترامپ بستری شد: آرامش قبل از طوفان در بازارهای مالی
پیشنهاد بهبود جدید اتریوم می تواند تنش بین استخراج کنندگان و توسعه دهندگان را کاهش دهد
تغییر توکنومیکس فایل کوین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether