منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بلاک چین  »  بنیانگذار اتریوم راه حل کیف پول اجتماعی را برای مقابله با سرقت ارز دیجیتال پیشنهاد می‌کند
آینده اتریوم از نظر بوترین

بنیانگذار اتریوم راه حل کیف پول اجتماعی را برای مقابله با سرقت ارز دیجیتال پیشنهاد می‌کند

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم نگرانی های خود را در ارتباط با امنیت کاربران در فضای ارزهای دیجیتال را مطرح کرد. وی در مورد ابداع جدیدی به نام کیف پول اجتماعی سخن گفت.

بنیانگذار اتریوم راه حل کیف پول اجتماعی را برای مقابله با سرقت ارز دیجیتال پیشنهاد می‌کند

کیف پول‌های بازیابی اجتماعی می‌توانند سرقت ارز دیجیتال را کاهش دهند. کیف پول‌های سخت افزاری فعلی موجود در بازار دارای اشکالات متعددی هستند. استفاده از سرپرستان معتمد می‌تواند از کلیدهای عمومی محافظت کند.

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) هنوز در صنعت نوآوری دارد. هدف آخرین پیشنهاد وی حل مشکلات امنیتی کیف پول‌های ارز دیجیتال است.

سرقت‌ها و ضررها از مهمترین موانع پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال توسط جریان اصلی مصرف کنندگان است. هر ساله میلیون‌ها دلار به وسیله کلاهبرداران، هکرها و سواستفاده های امنیتی کیف پول‌ها از بین می‌رود. با وجود تبلیغات بازاریابی برخی از تولیدکنندگان کیف پول سخت افزاری، هیچ کیف پولی 100٪ ایمن نیست.

کاربران لجر در ماه‌های اخیر به دنبال افشای گسترده داده‌ها از سرورهای شرکت، رنج زیادی برده‌اند. کیف پول‌های سخت افزاری قابل تخلیه و فیشینگ هستند. این شرکت برای جبران هزینه‌های مشتریان خود و یا حتی بررسی این سرقت‌ها بسیار کم کار کرده است.

راه حل‌های امنیتی بهتر به شدت مورد نیاز است و به نظر بوترین کیف پول‌های ارزدیجیتال بازیابی اجتماعی گامی بزرگ در مسیر درست است.کیف پول بازیابی اجتماعی چیست؟

نوع جدیدتری از کیف پول قرارداد هوشمند به نام کیف پول بازیابی اجتماعی می‌تواند به طور بالقوه سطح بالایی از امنیت و قابلیت استفاده بسیار بهتر از گزینه‌های قبلی را فراهم کند. وی با طرح سوالی در توییتر از لزوم تامین امنیت توسط این کیف پول ها صحبت کرد.

“چرا به اتخاذ گسترده کیف پول‌های اجتماعی نیاز داریم؟”

بنیان گذار اتریوم اذعان می‌کند که کیف پول‌های سخت افزاری راه حل مناسبی نیستند. به نظر بوترین کاربران باید در نهایت به شرکت تولید کننده این کیف پول‌ها اعتماد کنند. آن‌ها همچون آهنربائی برای هکرها و کلاهبرداران هستند. بوترین عقیده دارد هنوز هم کیف پول‌های سخت افزاری یکی از نقاط نفوذ اصلی محسوب می‌شوند.

“نسبت وجوه سرقت شده به تعداد دستگاههای به خطر افتاده بسیار زیاد است.”

بنیانگذار اتریوم اضافه کرد کیف پول چند امضایی یک قدم به سمت امنیت بهتر است. با این حال کیف پول بازیابی اجتماعی می‌تواند امنیت را حتی بیشتر کند.

یک سیستم بازیابی اجتماعی دارای یک “کلید امضا” است که می‌تواند برای تأیید معاملات و مجموعه‌ای حداقل از سه “نگهبان” مورد استفاده قرار گیرد. در زمان درخواست اکثریت آن‌ها می‌توانند برای تغییر کلید امضای حساب همکاری کنند.

تفاوت کیف پول بازیابی اجتماعی با کیف پول های عادی چیست؟

بوترین اضافه کرد که این کیف پول مانند کیف پول‌های عادی عمل می‌کند. درست مثل قبل با یک کلید معامله امضا می‌شود، اما اگر خطری در کار داشته باشد، ویژگی امنیتی آن وارد عمل می‌شود.

“کاربر می‌تواند به سادگی با سرپرستان خود تماس گرفته و از آنها بخواهد معامله خاصی را امضا کنند تا معامله امضا شده در قرارداد کیف پول را به یک معامله جدید تغییر یابد.”

انتخاب “سرپرستان” همچنین می‌تواند به امنیت کیف پول‌ها بیافزاید زیرا فقط به افراد معتمد دسترسی می‌دهد. برای کاهش خطر حملات به سرپرستان و تبانی، لازم نیست که آنها به طور عمومی شناخته شوند و حتی نیازی به شناختن هویت یکدیگر ندارند.صندوق برای امنیت اضافی

با جلوگیری از به خطر افتادن کلیدهای امضا به دلیل هک یا حملات فیشینگ، می‌توان امنیت را با استفاده از صندوق در کنار کیف پول‌های بازیابی اجتماعی افزایش داد. صندوق با تأخیر در معاملات و توانایی‌های محدود مالی می‌تواند امنیت را بیشتر افزایش دهد.

بوترین ذکر کرد که تنها دو ارائه دهنده کیف پول هستند که در حال حاضر نوعی بازیابی اجتماعی را ارائه می‌دهند. این کیف پول‌ها آرجنت (Argent) و لوپرینگ (Loopring) هستند. هر دوی این گزینه‌ها اخیراً استخراج نقدینگی لایه 2 را نیز راه اندازی کردند. بنیان گذار اتریوم نتیجه گرفت که امنیت باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. حرکت به سمت راه حل‌های لایه دو (L2)، مانند رول آپ می‌تواند امنیت را در آینده تقویت کند.رول آپ چیست؟

رول آپ (rullup) راه حل لایه دویی است که در آن معامله های خرد در یک معامله بزرگ تر جمع می شوند و از طریق آن انجام می گردند. این کار باعث می شود بلاکچین بجای صرف زمان برای اضافه کردن معاملات خرد فقط یک معامله  بزرگ را تایید و منتشر کند. به طور کلی رول آپ و شاردینگ راه حل هایی هستند که قرار است در اتریوم 2.0 برای بهبود مقیاس پذیری به کار گرفته شوند.

“مهاجرت گسترده به اکوسیستم مبتنی بر رول آپ به عنوان فرصت مناسب دیگری برای معکوس کردن اشتباهات قبلی اکوسیستم اتریوم و دادن کیف پول‌های قراردادی چند منظوره و هوشمند نقش بسیار محوری‌تر در کمک به تأمین منابع مالی کاربران است.”

مطالب مرتبط
سرقت ارزهای دیجیتال شدت گرفته است
بهترین والت بیتکوین: برای ذخیره‌سازی بیت کوین‌های خود از این کیف پول‌ها استفاده کنید.
نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی (Exchange) چه مزایایی دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether