منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  ویتالیک بوترین و SHIBA توکن: خالق اتریوم با دامپ شیبا اینو برای این بلاک چین دردسر آفرید
انتقاد بوترین به ماسک

ویتالیک بوترین و SHIBA توکن: خالق اتریوم با دامپ شیبا اینو برای این بلاک چین دردسر آفرید

نوید رحیمی
1400/02/25
۰

بعد از اینکه بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، توکن های SHIB خود را برای کمک به خیریه‌ای در هند دامپ کرد، یک گروه مبارزه با کلاهبرداری توکنی را ایجاد کرده است که ETH را در ازای BNB بزرگ‌ترین رقیبش تخلیه می‌کند.

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، با دامپ دارایی‌های شیبای خود جهت کمک به خیریه‌ها، دارندگان توکن شیبا (Shiba Inu) را عصبانی کرد. بعد از این حرکت بوترین بازار توکن SHIB فرو ریخت. اکنون، یک گروه می‌خواهد بازار ETH را به تلافی این کار خراب کند. با این حساب به نظر می‌رسد بازار احساسی شت کوین‌ها با به راه انداختن جنگ کل بازار را تحت تأثیر قرار داده است.

گروه تلگرامی وار آن راگز (War on Rugs) از حرکت بوترین عصبانی شده است. بنابراین، به طور طبیعی، این گروه تلاش برای کاهش ارزش اتریوم را آغاز کرده است. این گروه در زمینه مقابله با حرکت های راگ پول (Rug Pull) شکل گرفته است.

این گروه ناظر، که می‌گوید متشکل از توسعه دهندگان و حسابرسان است، تصمیم دارد “Rital Ethereum (RETH)” را برای تلافی تصمیم بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین برای انتقال میلیون‌ها توکن شیبا “Shiba Inu (SHIB)” به امور خیریه در حالی که همزمان بازار آن را خراب می‌کند، ایجاد کند.وار آن راگز  با دامپ SHIBA توکن توسط ویتالیک بوترین به میدان آمده است

وار آن راگز روز قبل از راه اندازی توکن از طریق پیام مستقیم به دیکریپت گفت: “فروش ویتالیک، ارزش توکن شیبا را پایین کشید. سرمایه گذاران بی گناه در اثر این حرکت به شدت آسیب دیده‌اند. هرگز نباید برای این کار او را به عنوان یک قهرمان نشان داد.”

مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو پیش از این، با لیست شدن شیبا در “منطقه نوآوری” بایننس موافقت کرده است. با این حال وی نیز SHIB را “فوق العاده خطرناک” خوانده است. وار آن راگز (War on Rugs)، که قرارداد هوشمند این ارز را بررسی می‌کرد، در اوایل سال جاری متذکر شد که بوترین سهم بسیار زیادی از SHIB توکن را در اختیار دارد. این بدان معنی است که تصمیمات بوترین می‌تواند آسیب پذیر باشد.

ویتالیک بوترین فرش زیر پای شیبا اینو را کشید. بیایید فرش زیرپای ETH را نیز از زیر پایش بکشیم. ما توکن RETH را بر روی بلاک چین بایننس اسمارت چین راه اندازی خواهیم کرد. توکنی که ETH را برای BNB تخلیه می‌کند.

– # WARONRUGS❌ (WARONRUGS) 14 مه 2021

راگ پول چیست؟

 راگ پول (rug pull) نوعی کلاهبرداری است که در آن توسعه دهندگان به طور ناگهانی پروژه‌ای را رها می‌کنند و پول سرمایه گذاران را با خود می‌برند. این موارد در امور مالی غیرمتمرکز بی قانون (DeFi) رایج است. جایی که افراد می‌توانند در ازای پرداخت وام‌های ارز دیجیتال، سود کسب کنند. وام گیرندگان نیز می‌توانند دارایی‌های تجاری را بدون کمک واسطه مالی – یا بیمه‌ای که اینگونه واسطه‌ها ارائه می‌دهند دریافت کنند.

با این حال، بوترین توکن را توسعه نداده است بلکه آن را دریافت کرد. سازندگان این توکن میم نیم تریلیون توکن از این دارایی با قیمتی زیر یک پنی را به حساب بوترین فرستادند. بوترین به دلیل قدرت فکری و بی توجهی ظاهری خود به چیزهایی که پول می‌تواند بخرد، در میان جوامع اتریوم مورد احترام است. به نظر می رسد ارسال وجوه به کیف پول بوترین به پروژه مشروعیت داد. این در حالی است که از نظر تئوری نیز عرضه را کاهش می‌دهد زیرا همه تقریباً مطمئن بودند بوترین به وجوه دست نمی‌زند.آیا بوترین کار اشتباهی انجام داده است؟

از نظر تئوری. روز چهارشنبه، بوترین این کار را انجام داد. وی توکن ها را از استخر نقدینگی در یونی سواپ (Uniswap) خارج و به سقوط قیمت توکن کمک کرد. همین سه شنبه، قیمت SHIB 0.00003394 دلار بود. تا روز پنجشنبه، بیش از نیمی از آن سقوط کرد و به 0.00001563 دلار رسید.

کریس بلک، محقق دیفای، به دیکریپت گفت: “اگر معتقد باشیم که با ” راگ پول ” به سرعت و بدون اطلاع، میزان نقدینگی قابل ملاحظه‌ای از یک استخر حذف می‌شود، پس حدس می‌زنم این همان کاری باشد که ویتالیک انجام داد. “با این وجود این واقعیت که او هرگز در وهله اول نقدینگی را نخواسته است قطعاً همه چیز را تغییر می‌دهد.

بلک ادامه داد: “پروژه SHIB در ابتدا با مجموعه خاصی از خطرات و مشکلات عادی ذاتی به کار گرفته شد. ویتالیک هیچکدام از آنها را تغییر نداد. او به سادگی آنچه را که این توکن در باطن بود نشان داد.”

در همین حال، بوترین در برخی از اردوگاه‌ها به عنوان یک قهرمان به دلیل انصراف از پروژه‌ای که نمی‌خواست با آن در ارتباط باشد و دادن غنیمت به خیریه، قهرمان شد. SHIB در زنجیره بلوک اتریوم اجرا می‌شود. جایی که محبوبیت فزاینده این ارز منجر به هزینه‌های بالای معامله و ازدحام شبکه شد. در واقع شت کوینی مانند شیبا مشکلی برای شبکه اتریوم محسوب می‌شود. بوترین هنوز در مورد انگیزه‌های خود علنی صحبت نکرده است.

نحوه کار RETH

توکن RETH که در پنکیک سواپ (PancakeSwap) موجود است، انتقام کنایه آمیز سرمایه گذاران است. هر معامله با استفاده از توکن 4٪ شارژ دارد که نیمی از آن به دارندگان و نیمی دیگر به خرید BNB با ETH تعلق می‌گیرد.

به این صورت که اتریوم قرض گرفته می‌شود و سپس از آن ETH در بازار وام رمزگذاری دیفای پروتکل ونوس به نفع بایننس کوین استفاده می‌شود. ونوس، برخلاف بسیاری از سیستم عامل‌های وام دهی دیفای، بر روی اسمارت چین بایننس ساخته شده است، نه اتریوم. وار آن راگز در یک پست مدیوم می‌گوید، در نهایت “فشار فروش ثابت بر روی جفت‌های ETH در BSC ایجاد خواهد شد”. این بدان معناست که قیمت ETH به مرور زمان فرسوده خواهد شد. در یک پیچ و تاب، 50 درصد از عرضه 100 کوادریلیون را نیز برای ویتالیک ارسال کرد، اگرچه بوترین استفاده از کیف پول وی را ممنوع کرده است. به گفته ردیاب بلاک چین اسمارت چین  (BscScan) توکن RETH از امروز صبح تاکنون بیش از 2100 دارنده دارد.جنگ سرد میان اتریوم اسمارت چین بایننس

این اقدام باعث شکل گیری یک دلیل عجیب برای ایجاد یک جنگ سرد بین اتریوم و اسمارت چین بایننس شد. بایننس اسمارت چین یک شبکه رقیب برای برنامه‌های دیفای است که توسط صرافی رمزنگاری بایننس ایجاد شده است. برخی اظهار داشتند که بایننس از ترافیک بالای شبکه اتریوم سود می‌برد. این انگیزه‌ای را برای فهرست کردن توکن های احتمالی بزرگ مانند SHIB در صرافی خود فراهم می‌کند. و حالا، به معنای واقعی کلمه، از مزایای فروش RETH بهره مند خواهد شد، خواه اشتهای این راگ پول را داشته باشد یا نه.

مطالب مرتبط
توکن پولکادات و دیفای رکوردشکنی کردند. DOT به 9 دلار و TLV دیفای به 15 میلیارد رسید
اثر کوین بیس ارزهای دیجیتال پولی گون، اسکیل و سوشی سواپ و را به بالاترین میزان قیمت رساند
حرکت صعودی اتریوم و آلتکوین ها پس از آرام گرفتن بیت کوین شروع شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس