منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  سفارشات صرافی بایننس: چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021

سفارشات صرافی بایننس: چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

سعید درویشی
1399/10/29
۰

ما در این مقاله به طور کامل نحوه انجام سفارشات لیمیت اوردر (Limit Order)، استاپ لیمیت اوردر (Stop-Limit Order) و همچنین وان کنسل آدر OCO را در صرافی بایننس توضیح می‌دهیم. دانستن نحوه انجام این سفارشات برای شروع کار شما در صرافی بایننس الزامی است.

برای اینکه بتوانید معامله ارزهای دیجیتال را در صرافی بایینس شروع کنید باید با نحوه سفارش گذاری در این صرافی آشنا شوید. ما قبلاً در مورد تعریف تمام سفارشات موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال در این لینک توضیح داده‌ایم. در اینجا نحوه انجام معامله به سه نوع مطرح و متداول سفارشات در صرافی بایننس را به شما آموزش خواهیم داد.

سفارشات اصلی در صرافی ارز دیجیتال بایننس

در صرافی بایننس مشابه اکثر صرافی های ارز دیجیتال ما شاهد دو نوع سفارش اصلی هستیم. این سفارشات با ترکیب شدن می توانند انواع بیشماری از امکانات و سفارش ها را در اختیار شما بگذارند. این دو سفارش سفارشات محدود یا لیمیت اوردر و سفارش بازار یا مارکت اوردر هستند.

سفارش محدود یا لیمیت اوردر (Limit Order) چیست؟

لیمت اوردر یا سفارش محدود سفارشی است که شما با یک قیمت خاص در کتاب سفارش قرار می‌دهید. قیمت خاص توسط شما تعیین می‌شود. بنابراین وقتی سفارش محدودی می‌دهید، معامله فقط در صورتی انجام می‌شود که قیمت بازار به قیمت موردنظر شما (یا بهتر از آن) برسد. بنابراین، می‌توانید از سفارشات محدود برای خرید با قیمت پایین‌تر یا فروش با قیمت بالاتر از قیمت فعلی بازار استفاده کنید.

برخلاف سفارشات بازار یا مارکت اوردر، جایی که معاملات بلافاصله با قیمت فعلی بازار انجام می‌شود، سفارشات محدود در دفترچه سفارش قرار می‌گیرد. این سفارشات در دفتر سفارش صرافی بایننس بلافاصله اجرا نمی‌شود. این یعنی شما به عنوان یک بازارساز در هزینه‌ها پس انداز می‌کنید.

چگونه از آن در صرافی بایننس استفاده کنیم؟

بگذارید بگوییم شما می‌خواهید BNB را با قیمتی بالاتر از قیمت پیشنهادی فعلی بفروشید. پس از ورود به حساب بایننس خود، بازار (جفت ارز) BNB مورد نظر خود را انتخاب کنید به عنوان مثال (BNB / BTC) و به صفحه معاملات بروید. سپس، برگه “Limit order” را پیدا کرده، قیمت و مقدار آن را تعیین کرده و بر روی دکمه “Sell BNB” کلیک کنید. همچنین می‌توانید با کلیک روی دکمه‌های درصد، مبلغ را تعیین کنید. بنابراین می‌توانید به راحتی سفارش فروش محدود برای 25٪، 50٪، 75٪ یا 100٪ مانده خود را ثبت کنید.

لیمیت اوردر

پس از آن، یک پیام تأیید بر روی صفحه مشاهده خواهید کرد. سقف سفارش شما با یک پیکان کوچک زرد روی کتاب سفارش قرار می‌گیرد.

تایید ثبت لیمیت اوردر

جایگاه سفارش در دفتر سفارشات

برای دیدن و مدیریت سفارشات باز خود می‌توانید به پایین صفحه پیمایش کنید. سفارش محدود فقط درصورتی که قیمت بازار به قیمت موردنظر شما برسد، اجرا می‌شود. اگر قیمت بازار به قیمتی که تعیین کرده‌اید نرسد، سفارش محدود همچنان باز خواهد ماند.

سفارش در قسمت OPEN ORDER

چه زمانی باید از آن استفاده کنید؟

وقتی در خرید و فروش عجله ندارید باید از سفارشات محدود استفاده کنید. برخلاف سفارشات بازار، سفارشات محدود بلافاصله اجرا نمی‌شوند، بنابراین باید صبر کنید تا قیمت درخواست / پیشنهاد شما برسد. سفارشات محدود به شما امکان می‌دهد قیمت‌های خرید و فروش بهتری داشته باشید و آنها معمولاً در سطح حمایت و مقاومت عمده قرار می‌گیرند. شما همچنین می‌توانید سفارش خرید / فروش خود را به بسیاری از سفارشات محدود تقسیم کنید، بنابراین یک اثر متوسط هزینه دریافت می‌کنید.

سفارش توقف محدود یا استاپ لیمیت اوردر (Stop-Limit Order) چیست؟

سفارش توقف محدود یا استاپ لیمیت اوردر یکی از انواع سفارشاتی است که در بایننس پیدا خواهید کرد. بهترین راه برای درک سفارش توقف محدود، تقسیم آن به قیمت توقف و قیمت محدود است. قیمت توقف به سادگی قیمتی است که باعث محدودیت سفارش می‌شود و قیمت محدود قیمت خاص سفارش محدود است که ایجاد شده است. این بدان معنی است که پس از رسیدن به قیمت توقف، سفارش محدود شما بلافاصله روی دفتر سفارش قرار می‌گیرد.

اگرچه قیمت‌های توقف و محدود می‌تواند یکسان باشد، اما این یک الزام نیست. در حقیقت، برای شما امن‌تر است که قیمت توقف (قیمت ماشه‌ای) را کمی بالاتر از قیمت محدود (برای سفارشات فروش) یا کمی پایین‌تر از قیمت محدود (برای سفارشات خرید) تعیین کنید. این بعد از ایجاد محدودیت توقف، احتمال پر شدن سفارش محدودتان را افزایش می‌دهد.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

بگذارید بگوییم شما به تازگی 5 BNB را با قیمت 0.0012761 BTC خریداری کرده‌اید زیرا فکر می‌کنید قیمت نزدیک به سطح پشتیبانی اصلی است و احتمالاً از اینجا بالا خواهد رفت.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

قیمت مورد نظر برای توقف

در این شرایط، ممکن است بخواهید برای کاهش ضررهای خود در صورت غلط بودن فرضتان در هنگام افت قیمت، یک دستور توقف فروش تعیین کنید.

سفارش را ثبت کنید

برای انجام این کار، وارد حساب بایننس خود شوید و به بازار (جفت ارز) BNB / BTC بروید. سپس روی برگه “Stop-Limit” کلیک کنید و قیمت توقف و حد ضرر را به همراه مقدار BNB تنظیم کنید.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

استاپ لیمیت اوردر

بنابراین اگر فکر می‌کنید 0.0012700 BTC سطح پشتیبانی قابل اعتمادی است، می‌توانید سفارش توقف را دقیقاً زیر این قیمت تعیین کنید (در صورت عدم موفقیت). در این مثال، ما یک سفارش توقف برای 5 BNB با قیمت توقف 0.0012490 BTC و قیمت محدود 0.0012440 BTC تعیین خواهیم کرد.

وقتی روی “Sell BNB” کلیک می‌کنید، یک پنجره تأیید ظاهر می‌شود. اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست است و برای تأیید مکان سفارش را فشار دهید.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

تاییدیه استاپ لیمیت اوردر

پس از ثبت سفارش محدودیت، پیام تأیید را مشاهده خواهید کرد.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

تایید انجام استاپ لیمیت اوردر

برای دیدن و مدیریت سفارشات باز خود می‌توانید به پایین پیمایش کنید.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

وضعیت سفارش در open orders

نکته

توجه داشته باشید که سفارش استاپ لیمیت تنها در صورت رسیدن به قیمت توقف انجام می‌شود. سفارش محدود درصورت پر شدن قیمت بازار به قیمت سقف شما پر خواهد شد. اگر سفارش محدود شما اجرا شود (با قیمت توقف)، اما قیمت بازار به قیمتی که تعیین کرده‌اید نرسد، سفارش محدود همچنان باز خواهد ماند. این بدان معنی است که سفارش توقف محدود به یک سفارش محدود برای خرید یا فروش با قیمت محدود (یا بهتر) تبدیل می‌شود.

بعضی اوقات ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که قیمت خیلی سریع پایین بیاید و سفارش توقف شما بدون پر شدن بگذرد. در این صورت، بهتر است برای خارج شدن سریع از تجارت، به سفارشات بازار مراجعه کنید.

سفارش OCO چیست؟

سفارش OCO یا “One Cancels the Other” به شما امکان می‌دهد همزمان دو سفارش انجام دهید. این یک ترتیب محدودیت را با یک دستور توقف محدود ترکیب می‌کند، اما فقط یکی از این دو را می‌توان اجرا کرد.

به عبارت دیگر، به محض پر شدن جزئی یا کامل یکی از سفارشات، سفارش باقیمانده به طور خودکار لغو می‌شود. توجه داشته باشید که لغو یکی از سفارشات، سفارش دیگری را نیز لغو می‌کند.

هنگام معامله در صرافی بایننس، می‌توانید از سفارشات OCO به عنوان شکل اصلی اتوماسیون تجارت استفاده کنید. این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که همزمان دو سفارش محدود بدهید. این امکان می‌تواند برای سودآوری و به حداقل رساندن زیان‌های احتمالی مفید باشد.

چگونه می‌توان از سفارشات OCO در بایننس استفاده کرد؟

پس از ورود به حساب بایننس خود، به رابط “Basic Exchange” بروید و منطقه تجارت را مطابق تصویر زیر پیدا کنید. بر روی “”Stop-limit order کلیک کنید تا یک منوی کشویی باز شود و “”OCO را انتخاب کنید.

توضیحات oco

در بایننس، سفارشات OCO را می‌توان به عنوان یک جفت سفارش خرید یا فروش قرار داد. با کلیک بر روی علامت سؤال می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد سفارشات OCO کسب کنید.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

سفارش oco

همانطور که در زیر نشان داده شده است، پس از انتخاب گزینه OCO، یک رابط تجاری جدید بارگیری می‌شود. این رابط به شما امکان می‌دهد تا به طور همزمان یک محدودیت و یک دستور محدودیت را تعیین کنید.

سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم

تعیین قیمت سفارش ها

limit order

قیمت: قیمت سفارش محدود شما. این سفارش در کتاب سفارش قابل مشاهده خواهد بود.

Stop-Limit

توقف: قیمتی که سفارش توقف شما در آن آغاز می‌شود (به عنوان مثال، 0.0024950 BTC).

محدودیت: قیمت واقعی سفارش محدود شما پس از توقف تحریک شده (به عنوان مثال، 0.0024900 BTC).

مقدار: اندازه سفارش شما (به عنوان مثال، 5 BNB).

مجموع: ارزش کل سفارش شما.

پس از ثبت سفارش OCO، می‌توانید به پایین پیمایش کنید تا جزئیات هر دو سفارش را در بخش «سفارشات باز» مشاهده نمایید.

به عنوان مثال، فرض کنید شما 5 BNB را در 0.0026837 BTC خریداری کرده‌اید زیرا فکر می‌کنید قیمت نزدیک به یک منطقه پشتیبانی بزرگ است و احتمالاً افزایش خواهد یافت.

در این حالت، می‌توانید از ویژگی OCO برای ثبت سود در 0.0030 BTC همراه با سفارش stop-0.0024900 BTC استفاده کنید.

سفارش را ثبت کنید

اگر پیش بینی شما درست باشد و قیمت به بیش از 0.0030 BTC برسد، سفارش فروش شما اجرا می‌شود و سفارش توقف محدود به طور خودکار لغو می‌شود.

از طرف دیگر، اگر در نهایت اشتباه کنید و قیمت به 0.0024950 BTC کاهش یابد، سفارش توقف محدود شما اعمال می‌شود. در صورت کاهش بیشتر قیمت، این به طور بالقوه ضرر شما را به حداقل می‌رساند.

توجه داشته باشید که در این مثال، “Stop” 0.0024950 قیمت ماشه‌ای و “Limit” 0.0024900 قیمت معاملاتی سفارش شما است. این به این معنی است که سفارش محدودیت مجاز شما در لحظه رسیدن علامت 0.0024950 فعال می‌شود. اما، قیمت واقعی معاملات سفارش شما 0.0024900 خواهد بود. به روشی دیگر، اگر BNB / BTC به 0.0024950 یا کمتر از آن برسد، یک سفارش فروش محدود در 0.0024900 اعمال می‌شود.

نکته پایانی

ویژگی OCO ابزاری ساده اما قدرتمندی است. این امکان به شما و سایر کاربران بایننس امکان تجارت با روشی امن‌تر و همه کاره را می‌دهد. این نوع سفارش خاص می‌تواند برای قفل کردن سود، محدود کردن خطرات و حتی برای ورود و خروج از موقعیت‌ها مفید باشد. هنوز هم، مهم است که قبل از استفاده از سفارشات OCO، درک درستی از سفارشات حد و محدودیت داشته باشید.

کلام پایانی

در اینجا ما شما را با چند سفارش متداول و پر استفاده در صرافی بایننس آشنا کردیم. فیلم آموزشی نحوه ثبت سفارش در صرافی بایننس در آپارات بیت پارس وجود دارد. امیدواریم با استفاده از این آموزش ها بتوانید به راحتی در بایننس معامله کنید. شاد و پر سود باشید.

مطالب مرتبط
صرافی غیرمتمرکز بیکری سواپ (BakerySwap) ساخته شده بر روی اسمارت چین بایننس چیست؟
صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال چیست؟ همه آنچه باید در مورد این سرویس در دنیای کریپتو بدانید.
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether