قیمت بیت کوین
۱,۲۵۴,۶۷۵,۲۴۶تومان
50,310دلار
0.75
قیمت اتریوم
۴۲,۷۰۱,۳۹۱تومان
1,712.31دلار
2.09
قیمت تتر
۲۴,۹۳۸تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۷۹۳,۶۲۸تومان
232.34دلار
3.57
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

بازار گاوی (BullMarket) برای تجارت بسیار عالی است. این مفهوم از حرکت گاو نر الهام گرفته شده است. گاونر هنگام ضربه زدن با شاخ هایش همه چیز را به بالا پرتاب می کند.

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

روندهای بازار از اساسی‌ترین جنبه‌های بازارهای مالی است. ما می‌توانیم روند بازار را به عنوان جهت کلی حرکت یک دارایی یا یک بازار تعریف کنیم. بدین ترتیب، تحلیل گران تکنیکال و فاندامنتال برای تصمیم گیری درست روند بازار را از نزدیک مشاهده می‌کنند.

بازارهای گاوی برای تجارت بسیار عالی هستند. این مفهوم از حرکت گاو نر الهام گرفته شده است. گاونر هنگام ضربه زدن با شاخ هایش همه چیز را به بالا پرتاب می کند. در این بازارها می‌توان با آسانترین استراتژی‌های معامله و سرمایه گذاری سود کسب کرد. حتی معامله گران بی تجربه نیز ممکن است در شرایط واقعاً مناسب بازار گاوی ارزهای دیجیتال خوب عمل کنند. با این اوصاف، درک چگونگی حرکت بازارها در چرخه‌ها نیز بسیار مهم است.

در مورد بازارهای گاوی ارزهای دیجیتال چه چیزی را باید بدانید؟ چگونه معامله گران می‌توانند از بازارهای گاوی ارزهای دیجیتال استفاده کنند؟ همه اینها را در این مقاله توضیح خواهیم داد.بازار گاوی چیست؟

بازار گاوی یا افزایشی وضعیتی از بازار مالی است که در آن قیمت‌ها در حال افزایش هستند. اصطلاح بازار گاوی اغلب در بازار سهام استفاده می‌شود. با این حال، می‌توان از آن در هر بازار مالی – از جمله فارکس، اوراق قرضه، کالاها، املاک و مستغلات و ارزهای دیجیتال استفاده کرد. علاوه بر این، یک بازار گاوی ممکن است برای یک دارایی خاصی مانند بیت کوین یا اتریوم و هر سکه و توکن دیگری اتفاق بیفتد. این عنوان حتی می‌تواند به دسته‌های کلی‌تر مانند توکن های بهادار، سکه‌های حریم خصوصی یا توکن های دیفای نیز اشاره داشته باشد.

ممکن است شنیده باشید تاجران وال استریت از اصطلاحات “صعودی” و “نزولی” استفاده می‌کنند. وقتی یک تاجر می‌گوید یک بازار صعودی هست، به این معنی است که آنها انتظار دارند قیمت‌ها افزایش یابد. وقتی صحبت از بازار نزولی شود، معامله گران انتظار دارند قیمت‌ها کاهش یابد.

بازار صعودی به معنای بازاری بدون افت قیمت و نوسان نیست

صعودی بودن اغلب می‌تواند به معنای ورود سرمایه با خرید یا موقعیت لانگ به بازار باشد. همچنین لازم به ذکر است که بازار گاوی ارزهای دیجیتال به معنی نبود افت یا نوسان قیمت‌ها نیست. به همین دلیل در نظر گرفتن بازارهای گاوی در بازه‌های زمانی بزرگتر منطقی‌تر است.

به این معنا، بازارهای گاوی حاوی دوره‌های افت یا ادغام بدون فرو ریختن روند عمده بازار خواهند بود. نگاهی به نمودار بیت کوین در زیر بیندازید. در حالی که دوره‌های افول و چند مورد سقوط‌های شدید در بازار وجود دارد، این ارز از ابتدای تأسیس تاکنون روند صعودی عمده‌ای داشته است.

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

نمودار قیمت بیت کوین 2010-2020

بنابراین، از این لحاظ، تعریف بازار گاوی ارز دیجیتال به این بستگی دارد که از چه بازه زمانی صحبت می‌کنیم. به طور کلی، وقتی از اصطلاح بازار گاوی استفاده می‌کنیم، در مورد یک بازه زمانی چند ماهه یا سالانه صحبت می‌کنیم. همانند سایر تکنیک‌های تجزیه و تحلیل بازار، روندها در چارچوب زمانی بیشتر اعتبار بیشتری نسبت به روندهای چارچوب زمانی کمتر دارند.نمونه‌های بازار گاوی

برخی از معروف‌ترین نمونه‌های بازار گاوی در بورس اوراق بهادار رخ داده است. این زمان‌هایی است که قیمت سهام و شاخص‌های بازار مانند نزدک (Nasdaq) به طور مداوم در حال افزایش هستند.

تا آنجا که به اقتصاد جهانی مربوط می‌شود، بازارها بین بازارهای گاو و خرس در نوسان هستند. این چرخه‌های اقتصادی می‌تواند سالها، حتی دهه‌ها به طول انجامد. برخی می گویند که بازار افزایشی که پس از بحران مالی 2008 شروع شد و تا زمان شیوع ویروس کرونا ادامه داشت، “طولانی‌ترین بازار گاوی در طول تاریخ” بود. این ممکن است درست باشد یا نباشد زیرا بسته به بازه زمانی است. همانطور که گفتیم، بازارهای گاوی در زمان زیاد می‌تواند رخ دهد.

بیایید نگاهی به عملکرد طولانی مدت میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) بیندازیم. می‌توانیم ببینیم که این بازار یک قرن است که در حالت افزایشی به سر می‌برد. مطمئناً دوره‌هایی از افول وجود دارد که می‌تواند سالها ادامه داشته باشد، مانند سال 1929 یا 2008، اما روند کلی همچنان رو به بالا است.

بازار گاوی یا افزایشی چیست؟ چگونه می‌توان در این بازار سود کسب کرد

نمودار شاخص میانگین صنعتی داو جونز از سال 1915

برخی معتقدند که می‌توان روند مشابهی را در بیت کوین مشاهده کرد. اما واقعاً نمی‌توانیم بفهمیم که آیا بیت کوین با یک بازار خرس چند ساله روبرو می‌شود یا نه. همچنین لازم به ذکر است که اکثر ارزهای دیجیتال دیگر یا آلتکوین ها احتمالاً هرگز افزایش قیمت مشابه بیت کوین را تجربه نخواهند کرد، بنابراین از آنچه در آن سرمایه گذاری می‌کنید بسیار آگاه باشید.

تفاوت بازار گاوی ارزهای دیجیتال با بازار خرسی چیست؟

این‌ها مفاهیم متضادی هستند، بنابراین حدس زدن تفاوت دشوار نیست. قیمت‌ها در بازار گاوی به طور مداوم در حال افزایش است، در حالی که قیمت‌ها در بازار خرسی به طور مداوم در حال کاهش است.

دانستن این امر منجر به انتخاب نحوه تجارت بهتر می‌شود. در بازار گاوی ارزهای دیجیتال، معامله گران و سرمایه گذاران معمولاً دوست دارند خرید کنند یا موقعیت‌های لانگ داشته باشند. در حالی که در بازار خرسی، آن‌ها می‌خواهند فروش داشته باشند یا از موقعیت‌های شورت بهره ببرند. حتی بعضی معامله گران در بازارهای خرسی ترجیح می‌دهند معامله نکنند و دارایی‌های خود را به صورت نقد نگهدارند.

در بازار کریپتو معامله گران سعی می‌کنند با تبدیل آلتکوین ها و بیت کوین به استیبلکوین ها از دارایی خود محافظت کنند. پس می‌توان تقاضای استیبلکوین را نیز یکی از نمونه‌های شورت گرفتن دانست، زیرا انتظار داریم قیمت‌ها کاهش یابد. تفاوت اصلی در این است که نقد نگه داشتن دارایی بیشتر به منظور حفظ سرمایه است در حالی که شورت گرفتن جهت کسب سود حاصل از کاهش قیمت دارایی است.

یک نکته اضافی که باید در نظر گرفت هزینه‌ها است. نگهداری استیبلکوین ها احتمالاً هزینه‌ای را در بر نخواهد داشت.چگونه معامله گران می‌توانند از بازارهای گاوی استفاده کنند

ایده اصلی در پشت معاملات بازارهای گاوی ارز دیجیتال نسبتاً ساده است. قیمت‌ها در حال افزایش است، بنابراین باز کردن موقعیت لانگ و خرید در هنگام اصلاح قیمت به طور کلی یک استراتژی منطقی است. به همین دلیل استراتژی خرید و نگهداری و همچنین متوسط هزینه دلار به طور کلی برای بازارهای بلند مدت گاوی مناسب است.

جمله‌ای وجود دارد که : “این روند دوست شما است، تا این که نباشد.”  معنی این جمله این است که معاملات منطقی باید با روند بازار همراه باشند. در عین حال، هیچ روندی برای همیشه ادامه نخواهد یافت و ممکن است همان استراتژی در سایر بخشهای یک چرخه بازار عملکرد خوبی نداشته باشد. تنها قطعیت این است که بازارها می‌توانند تغییر کنند و تغییر خواهند کرد. همانطور که با شیوع COVID-19 مشاهده کردیم، بازارهای گاوی چند ساله می‌تواند ظرف چند هفته از بین برود.

به طور طبیعی، سرمایه گذاران در بازار گاوی انتظار افزایش قیمت خواهند داشت. این منطقی است زیرا قیمت‌ها در حال افزایش هستند، بنابراین انتظارات سرمایه گذاران نیز باید صعودی باشد. با این حال، حتی در بازار گاوی، برخی از سرمایه گذاران انتظارات نزولی دارند.

به همین ترتیب، برخی از معامله گران سعی می‌کنند در قیمت‌های بالای بازار گاوی شروع به فروش کنند. چیزی که بین سرمایه گذاران با تجربه به ” خرید در هنگام سقوط و فروش هنگام صعود” معروف است. با این حال، این‌ها استراتژی‌های پیشرفته‌ و به طور کلی بیشتر مناسب معامله گران حرفه‌ای هستند. به عنوان یک تاجر کم تجربه، معمولاً معقول‌تر است که طبق روند بازار معامله کنید. بسیاری از سرمایه گذاران در تلاش برای حضور در بازارهای گاوی به دام افتاده‌اند. از این گذشته، قدم گذاشتن در مقابل گاوی خشمگین یا لوکوموتیو می‌تواند یک کار خطرناک باشد.

کلام آخر

ما بحث کرده‌ایم که بازار گاو نر چیست و چگونه معامله گران می‌توانند در شرایط بازار گاوی معامله کنند. به طور معمول، ساده‌ترین استراتژی معاملات در هر روند بازار پیروی از جهت روند کلی است.

به همین ترتیب، بازارهای گاوی ارزهای دیجیتال ممکن است فرصت‌های تجاری خوبی حتی برای مبتدیان یا سرمایه گذاران تازه وارد فراهم کند. با این حال، همیشه مدیریت صحیح ریسک و ادامه یادگیری تا حد ممکن برای جلوگیری از اشتباهات ضروری است.

مطالب مرتبط
صرافی کوینکس CoinEx exchange
6 ارز برتر دیجیتال برای معاملات روزانه در بازار کریپتو کارنسی به همراه نکات کلیدی ترید
کلاهبرداری کریپتو کارنسی، راه‌های عمده کلاه برداری در فضای ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.